Şimdi Ara

Fiat Punto Vites Sorunu ve Marşa basmama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar son 1 aydır arabamda marşa basmama sorunu var.
    Aracım Fiat Punto 2009 model,yarı otomatik, benzin+lpgli 80 bin km'de 1.5 yildir bende.
    Ankara'da Fiat ustasına götürdüm sürdü baktı baskı balata ölmüş dedi.
    Nevşehir de başka ustalara götürdüm dediler ki arabayi kapatırken vitesteyken viteste kalıyor, kontak kapatırken otomatik olarak boşa almıyor bu sebeple tekrar çalıştırmaya çalışınca marşa basmıyor boşta olmadığı için dediler.
    Ben 1.5 yıldır kullanım esnasında hep viteste bırakirdim, bu sorun yeni çıktı işte. Sorun çıkalı ben de vitesi boşta alıp kapatıyorum tekrar çalıştırırken sorun olmuyor çalışıyor.
    Baski balata bitmesi bu soruna sebep olur mu. Basbalatayi Değiştirsem sorun çözülmez diye de korkuyorum. Arabayı da model yükseltmek için elden çıkarmak istiyordum bu çıktı.
    Neden olabilir böyle bir sorun yaşayan var mı arkadaşlar? Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BahtiyarEs -- 31 Temmuz 2021; 16:19:33 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Lutfen yardımcı olacak biri yok mu

• Debriyaja basarak çalıştırmayı deneyin. Araç boşta veya viteste olsa bile debriyaja bastığınız sürece sıkıntı olmaması lazım. Marş motorunuzun bakım zamanı gelmiş olabilir.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Fakat araçta debriyaj yok yarı otomatik bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: AtesHırsızı

Debriyaja basarak çalıştırmayı deneyin. Araç boşta veya viteste olsa bile debriyaja bastığınız sürece sıkıntı olmaması lazım. Marş motorunuzun bakım zamanı gelmiş olabilir.

Arac otomatik, debriyaj bulunmuyor haliyle.

Araci cihaza baglayip neyin hata verdigini gormek gerekir.

Vites sensorleride hata veriyor olabilir, robotta ariza yapmis olabilir. Baski balata durumu cihazda da gorunur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Du Hast D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cihaza bağlattim aracı herhangi bir arıza çıkmadı .

• BahtiyarEs B kullanıcısına yanıt
    Kendi cihazina baglatin, universal yazilimlar bazen gormuyor.
    Multiecuscan gibi yazilimi olan biryere baktirin.
    Ek olarak bulundugunuz sehirde yariotomatikten anlayan tamirciler vardir kesin.

• Du Hast D kullanıcısına yanıt
    Ankara da bulunuyorum. Fiat servisine gittiğimde baskı balata 2000 TL dedi başka yere gittim baski balata ile ilgili degil dedi. Kime guvemeceğimi şaşırdım.

• Herhangi bir uyarı veriyor mu araç ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yarı otomatik olduğunu görmemişim, zaten marş motorunda problem varsa baskı balatanın sökülmesi gerekmiyor mu ulaşmak için? Hazır sökmüşken kontrol edilebilir gibi ama aracı çok iyi tanımıyorum.

• Dualogic şanzıman robot arızası muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BahtiyarEs

Ankara da bulunuyorum. Fiat servisine gittiğimde baskı balata 2000 TL dedi başka yere gittim baski balata ile ilgili degil dedi. Kime guvemeceğimi şaşırdım.

Pm attım.

• Kullanımı hatalı yaptığınız ortada zaten, neden viteste bırakıyorsunuz ki? N'ye alıp öyle bırakcaksınız tekrar araba çalıştığında N'de başlayacak şanzımanın kullanımı bu şekilde. Sorun sadece baskı balata olmayabilir.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt

Marş motoru dediğiniz ufacık bişey hocam. Söküp takmak için şanzımanı indirmenizi gerektirecek bi yerde değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.