Şimdi Ara

FİAT pazarlama direkötürü ÖTV indirimine gerek yok (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Halen daha otomobillerde ÖTV indirimi olma ihtimalini düşünenleri görünce şaşırıyorum arkadaş ya. Bu hükümet ve bu politik anlayış olduğu sürece değil ÖTV herhangi bir vergide geri çekilme olabileceğini aklınızın ucundan geçirmeyin. Hatta yeni yeni vergilere kendinizi hazırlayın. Olmaz ve olmayacak ya hasbelkader bir geçici vergi indirimi oldu diyelim daha önce de olduğu gibi bu vatandaşın cebine yansımayacaktır. En basitinden Kredilerin faizlerini düşürdüler ama bu sefer de fiyatlar arttı. Sen krediyle ev araba alırım diye sevinirken ödeyeceğin meblağ arttı. Eee ne faydasını gördün? Hiç. Ekonomik şartlar bu, serbest piyasa bu, toplumun karakteri bu. Sadece Koç'u günah keçisi ilan etmeniz saçma olmuş. Burada toplu işlenmiş bir günah var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sen fiatı bırakmıştın diye hatırlıyorum sanki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • koç bence pazarlama direktörünün işine son versin. çünkü böyle ülkede öyle bir departmana da gerek yok. nasıl olsa satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

koç bence pazarlama direktörünün işine son versin. çünkü böyle ülkede öyle bir departmana da gerek yok. nasıl olsa satılıyor.
    O programı izleyen herkesin aklından bu geçmiştir. ÖTV sorusu geldiğinde deki bizim gönlümüz isteyen her vatandaşımızın en güzel araca en kolay şekilde ulaşmasından yanadır ancak mevcut ekonomik durum pandeminin getirdiği ekonomik yük bunun yapılmasını engelliyor. Bakanlığın milletimiz için en uygun çözüm için çalışacağına eminim. Ne halkı yak ne AKP nin şimşeklerini çek. Ama ne yapıyor halk zaten koyun ne desen yutar biz AKP ye hoş gözükelim öteki tarafın eli mahkum ne dediğimin önemi yok diyor. Benim kızdığım kısım tam da burası. Böyle bir pazarlamacı TOFAŞ a zarar verir hiç olmasa daha iyi olurdu.

• Peynir ekmek gibi araba satılırken ötv indirimi beklemek de ne biliyim yani nası kafalar var anlamıyorum. Araba satılmasa neyse stok çok olsa neyse ikisi de tam tersi durumda ötv indirimi değil artırımı gelmediğine dua edin bence çünkü tam zamanı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Hocam sen fiatı bırakmıştın diye hatırlıyorum sanki
    Fiata model durduruyor diye kızmıştım Renault daha iyi dedim, nick değiştirdik 2 ay sonra Renault scenic talisman espace i kaldıracak haberi çıktı

Neyleyim Renault yu, talisman neysede scenic ve espace kaldırılacak modeller mi

• Hocam o halde sana zahmet şu vw'e bi el at da bazzat çılgınlığı bi sona ersin

• quote:

Orijinalden alıntı: derin68

ÖTV sıfırlanırsa ithalatın önü açılacak sen üretemiyorsan bir üreten vardır gidip insanlar ondan alacak ama ithalatın önü açılamıyor çünkü MB nin açığı Hindistandan görünüyor. ÖTV olduğu sürece araba talebi katlanarak artacak çünkü insanların alım gücünü her geçen gün aşacak. Arabayı geçtim yakında herkesin elindeki telefonların ekranı çatlak, hoparlörü bozuk olacak çünkü telefon talebi de öteleniyor. Bu birikecek ve başka bir talep şokuna neden olacak. Sonra vestel venüs almaya mecbur bırakılacaksın o da sana en adi telefonunu bak bu telefonun ekranı bile var diye zoraki malını satacak.

quote:

OTV ile sizin son kurusunuza coreklenen Fiat veya Koc grubu degil. Devlet coreklenmis oluyor yalniz.

Çöreklenenlerin kimler olduğunu biliyoruz ama FİAT pazarlama müdürü de bunun devam etmesi gerektiğini savunuyor. Bir otomobil fabrikasının ÖTV den memnun olması ve devam etmesini istemesinin asıl nedeni nedir? Benim aklıma gelen aynı konuşmada geçen yabancı otomobil giriş riski görmüyoruz demesinde yatıyor. Yani ÖTV inerse yabancılar giriş yapabilir o zaman biz riske gireriz çünkü bu tenekemizi bu fiyatlara başka türlü satamayız demek istiyor.

Alıntıları Göster
    Yerli üretime ucuz otomobil kredisi var devlet bankalarından . ÖTV olmazsa bu olmaz ama bunu böyle dillendirmek yanlış olmuş

• Araba fiyatları uygun iken fiat çok satmıyordu tabi, şimdi işine geliyor.

• Anlaşılan o ki otomobil almanın hiç de zamanı değil, elimdekine bakım yaptırıp bir süre daha idare edeceğim. Paramı da altına çevirip sabırla en uygun zamanı kollayacağım.
  • quote:

Hocam o halde sana zahmet şu vw'e bi el at da bazzat çılgınlığı bi sona ersin
    El attım vw fabrikası kurduruyorum

• Hakikaten o iş ile ilgili aksaklıklar meydana geldi diye haberler gördüm bugün.
    Hocam, aman diyeyim togg ile ilgili girişim yapma. Zaten milletin hiç umudu yok, iyice sersefil olmayalım.

• Tamamen hükümete şirin gözükme hareketi. Yoksa ÖTV indirimi olsa bir miktar daha zam yapılır ve firmaların karı artar. Bu indirim en çok şirketlerin işine gelir ama malum devir yalakalık devri.
  • quote:

Hakikaten o iş ile ilgili aksaklıklar meydana geldi diye haberler gördüm bugün.
    Hocam, aman diyeyim togg ile ilgili girişim yapma. Zaten milletin hiç umudu yok, iyice sersefil olmayalım.
    Şimdiki amacım fukara için 1.3 Multijet kul serisi yapmak.

30.000₺ fiyat etiketli

• Hocam o şekilde değil de şimdilik şu linealar 30, egealar 60-65 oluverse yeter. Senin dediğin uzun vadede iş görecek yegane mesele ama.

• quote:

Hocam o şekilde değil de şimdilik şu linealar 30, egealar 60-65 oluverse yeter. Senin dediğin uzun vadede iş görecek yegane mesele ama.
    Kuş serisi çıkarsa onlarda o fiyata düşer diye düşünüyorum.

• Valla hocam eldeki arabayı satıp üstüne ne kadar koysam da bir türlü düzgün araç bulamıyorum. Resmen 50-55k bandında adam akıllı araç yok. Millet 97 corollalara 40k yazmaya başlamış artık. Yazıktır günahtır. Linealar bile olmuş 60k. Adam gibi temiz, yaşı nispeten küçük bir araç almak için kafadan 70-80k çıkmak gerekiyor.
    Üst fiyatlardaki modellerde ve araçlarda halbuki bu denli bir uçurum yok ama 55-60k'ya kadar olan araçlarda ciddi bi oransızlık var.

• quote:

Valla hocam eldeki arabayı satıp üstüne ne kadar koysam da bir türlü düzgün araç bulamıyorum. Resmen 50-55k bandında adam akıllı araç yok. Millet 97 corollalara 40k yazmaya başlamış artık. Yazıktır günahtır. Linealar bile olmuş 60k. Adam gibi temiz, yaşı nispeten küçük bir araç almak için kafadan 70-80k çıkmak gerekiyor.
    Üst fiyatlardaki modellerde ve araçlarda halbuki bu denli bir uçurum yok ama 55-60k'ya kadar olan araçlarda ciddi bi oransızlık var.
    Konu açmıştım, ama herkes troll diye yaftaladığı için konu açmayacam sana anlatayım.

Biraderimin geçen haftalarda E39 aracı bozuldu motoru rektefiye gerektiriyor ama araç çok temiz, yalnız birader satacam dedi yaptırıp satacaz.

Sıfır araba alacaz, şimdi birader ev aldı mühendis yaklaşık 9 senelik bir ödemesi var, abi ben alamam dedi, sen kredi çek al dedi benimde işime geldi

Şimdi Allah nasip ederse araç satılınca Fiat bayi gidecez, tahmini 30-40 bin TL kredi çekerek 1.4 sedan egea mirror donanım alacaz, araç çoğunlukla bende kalacak 500l biraderde ama birader abi egea kullanmak istiyorum dediğinde verecem.

Biradere alacağım zaman dedim sakın egeaya çökeyim deme bende olacak ama istediğin zaman alırsın dedim, abi sen takılma ona BMW den sonra her araç benim için a noktasından b noktasına gitme aracı dedi, eğer BMW alaydın sana bırakmazdım dedi

• Eyvallah hocam.
    Bekar olsam belki şuan düşündüğüm şekilde düşünmezdim ama evli çocuklu insanım. Benim için çok uçsun kaçsın değil de, a noktasından b noktasına güvenle gitse yeter.
    Ama yine de buna rağmen şu tenekelere şu fiyatları görünce içim acıyor. 3 ay sonra tayin hakkım olacak. Taşınma, eşya vs. derken baya giderim olacak. Bir yandan da almasam mı araba diyorum. Çok ikilemdeyim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.