Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.723
Cevap
48
Favori
492.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bostancı veya Maltepe civarında tavsiye edebileceğiniz bvir Panda ustası var mıdır?
  • Arkadaşlar Panda Uconnect uygulamasını kullanabilen var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardonyx35

Merhaba arkadaşlar, forum aktif mi bilmiyorum.

2005 model fiat panda 1.2 dualogic otomatık vites aracım var. 118 bin km de fakat direksiyon sertleşmesi oldu kitlendi yolda giderken.
    Araştırdım servo motor arızasıymış daha önce yaşayan ve çözüm bulan var mı ?
    Öncelikle akünüzü kontrol ettiriniz. Akü zayıf olduğunda pandalar garip hatalar verebilmektedir. Bunlardan başlıcaları elektrikli direksiyon hatası, şanzıman bulunamadı hatası, vitesi boşa atma hatası.. Akü sağlam ise servis geçmişinize bakınız. Bu araçlar direksiyon üretim hatasından servise çağırıldı zamanında ve yenisi ile değiştirildi. Benim aracım ilk sahibi tarafından geri çağırmaya uymuş ve gidip değiştirmiş. Bende de aynı arızayı verdi. Sorun üzerindeki 13 yıllık orijinal fabrika aküsünün artık işlevini yerine getirmemesi çıktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba 1.2 Active 2012 Model ile araniza katildim aracim henuz 44bin KM de ve degiseni kazasi yok sukur. 2017 ye kadar bakimlari izmir-Poyraz Yet. serviste yapilmis. Araci alali daha iki gun oldu ama kullanimi cok pratik kismet olursa Cuma gunu araci bakima goturucem tum filtre ve buji hazir sadece geriye yag kaldi.
    Kitapcikta yazan 5-40KW ama ustalar 10-40KW de olur dediler. Umarim kullandigim sure zarfinda aractan memnun kalirim :)
  • Merhaba Arkadaşlar...
    2011 1.2 Dynamic aldım.
    Aracımın tek eksiği stepne kriko seti (lastik hariç) aradım ama bir türlü bulamadım yardımcı olabilecek varsa sevinirim :)
  • Merhaba, 2014 aracıma fren balatası alacağım ama bir türlü üzerinden çıkan orijinal balatadan bulamıyorum. Temin edebileceğim bir yer bilen var mı? ve sizler ne marka fren balatası kullanıyorsunuz?

• mgokhang kullanıcısına yanıt
    Servisi arayip fiyat aldiniz mi ? Usta benim araca Braxis diye bir marka takti ses yapmiyor ancak fren biraz dipte tutuyor. Size Valeo veya Bosch almanizi oneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AcetoBalsamico

Servisi arayip fiyat aldiniz mi ? Usta benim araca Braxis diye bir marka takti ses yapmiyor ancak fren biraz dipte tutuyor. Size Valeo veya Bosch almanizi oneririm.
    Servisten fiyat almadım hocam. Balataların parça kodunu biliyor musunuz ?

• Aracinizin sasi numarasi uzerinden sizin icin uyumlu olan OEM kodunu ogrenebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba.. 2011 Panda dynamic torpido ve bagaj aydınlatma yok mu?
  • 2006 yarı otomatik lpg li tavsiye edilir mi? 36 bin diyorlar fiyat nasıl?

• Merhaba bende bir hafta önce 2007 fiat panda sahibi oldum. Beyaz renk otomatik vites cam tavan sunrooflu model. Benim çok çok acil bir kaç konuda yardıma ihtiyacım var. Sunroof tam açılmıyor şöyle tarif edebilirim 5 cm kadar açılıp kalıyor. İncelediğimde plastik parça sanki açılmasını engellliyor. Önceki sahibini tanımıyorum acaba özellikle mi o mandalları o şekilde tuttu. O mandalları oynatıp sunroofta tam açılma sağlayabilirmiyim.
    2. Sorum : merkezi kilit kapıları kilitliyor ya camlar açıksa camları kapatmıyor. Bu özellik yok mu bu arabada. Varsa eğer ayarlar kısmından kapalı olabilir mi ?
    Cvp yazan İnşallah olur. Şimdiden teşekkürler... lütfen yazın

• Listeye beni de ekleyebilirsiniz... bir sorum daha olucak ekran almak istiyorum. Navigasyon ve arka park kamerası için. Orjinalinin fiyatı çok yüksek. Orjinalini almam imkansız onun yerine hangi markayı ve modeli tercih etmeliyim

2007 - beyaz - dualogic- 1.2 dynamic modeli --- İzmir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcuburcu78 -- 23 Ağustos 2019; 10:48:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etms

quote:

Orijinalden alıntı: RecepTevis

iyi günler arkadaşlar geçen gün otobanda giderken bir den aracım sarsılmaya başladı devir düşüp tekrar çıkıyo eve kadar zor geldim gazdan ayağımı çekin stop edicekmiş gibi oluyodu anlık yakıt tüketimime baktım 4 . viteste 60 la giderken 16 litre civarlarındda gösteriyodu dedim kesin bi sorun var eve gidene kadar değerlere baktım 3. vitesten sonra biraz azalıyo tüketim 3. viteste de dahil 25 lt re yazıodu sonuç olarak 70 tl lik benzile 120 km yaptım :( eve geldim kaputu açtım hava filtresi kelebek boğazından çıkmış tabi yaklaşık 10 km o şekilde sürdüm belkide daha fazla motor çok ısınmıştı . tekrar yerine oturtum bugün yine aynı olay tekleme ve yakıt yeme olayı devam ediyor sizce sorun ne olabilir bir fikri olan varmı arkadaşlar .

hocam bi fikrim yok ama bence arabayı kullanmayın acilen bi servise götürün.
    sorun büyük bişeye benziyor (inşallah değildir)

Alıntıları Göster
    benim de motor ışıgı yandı gaz pedalı ve ya beyınden dedıler cıkma motor beyni aldım fakat boğaz kelebeği de arızalıymış hiç bir yerde bulamıyorum ne cıkmasını ne orjinalıni fiat servisleri italyadan sipariş veririz diyorlar o da en erken 45 en geç 90 gün diyorlar ve fiyatı 3000 tl ! ustaının dediği tamirat olmuyormuş bogaz kelebeginde aracım 2005 panda 1.2 otomatik sizin sorun hangisinden çıktı acaba bu arada 1.2 panda otomatiğin boğaz kelebeği ile 1.2 manuelin boğaz kelebeği farklı mıdır ?(manuel buldum 790 tl ye şasiden girip baktı satıcı uyar diyor ynalız benım kı otomatik)

• burcuburcu78 B kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun.
    Navigasyon olarak bir cok marka var. 850 TL den 5500 TL ye kadar bir yelpaze. En iyisi JVC gibu duruyor. 4000 TL civarlarinda. Mixtech inki 1800 TL civarinda. Istanbuldaysaniz Dogubanktada 850 TL ye navitech urunler mevcut. 7'' lik herhangi bir multimedyada alip doubledin citasi ile montaj ettirebilirsiniz. Onemli olan ne yapmak istediginiz. Amaca uygun olarak secenekleri degerlendirmelisiniz.

Bende Pandami yeni aldim ve su an sizler gibi ayni seyleri arastiriyorum :) Istanbuldaysaniz eger ben yarin Eskidjiye gidecegim. Nasil birsey aradiginizi belirtirseniz sizin icinde fiyat ve modellere bakabilirim.

Sevgiler
    ES

• burcuburcu78 B kullanıcısına yanıt
    Sunroof 2 kademeli olarak calisiyor. Ilk yukari kalkiyor sonrasinda devam ettiginizde tamamen aciliyor. 2. Kez basmiyor olabilir misiniz?

Merkezi kilit var fakat camlari kapatmiyor.

Sevgiler
    ES

• bluebird64 B kullanıcısına yanıt
    Yok malesef fakat iyi bir elektrikciye cektirtebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: burcuburcu78

Listeye beni de ekleyebilirsiniz... bir sorum daha olucak ekran almak istiyorum. Navigasyon ve arka park kamerası için. Orjinalinin fiyatı çok yüksek. Orjinalini almam imkansız onun yerine hangi markayı ve modeli tercih etmeliyim

2007 - beyaz - dualogic- 1.2 dynamic modeli --- İzmir
    Dun Eskidji Yenibosnayi gezdim. 350 Tl den 10000 TL ye kadar urun yelpazesi bulunmakta.

Eger amaziniz sadece muzik dinlemekse orjinal teypin arkasindan cikartilan bir aux kablosu is goruyor. Cep telefonunuzdan yada muzik calarinizdan muzik dinleyebiliyorsunuz.

Amac navigasyon ise bana sorarsaniz cep telefonlarinizin navigasyonlari daha islevsel.

Amac geri gorus kamerasi ise 350 tllik bir cihaz isinizi gorur. Ariza yaptiginda cope atmaniz muhtemel.

Kaliteli bir sistem isterseniz ise sinir bulunmuyor.1500 TL den baslayim 10000 TL lere kadar Alpine, Pioneer, Clarion, Kenwood JVC gibi markalarin urunleri bulunmakta.

Birde Istanbul Tekstilkentte mixsepeti adinda bir firma var. Direk Panda uyumlu mixtech adinda bir multimedya cihazi var. Canli olarak hic gormedim fakat is yapar gibi gozukuyor. 1800 kusur lira fiyati var

Bilgilerinize

• Herkese merhabalar,

Yeni aldigim Panda'ya muzik tesisatina basliyorum.
    Multimedya sistemi olarak Sony XAV-V631BT kullaniyorum. Tampon kamerasi takilacak.
    Ses sistemi olarak 4 adet Alpine SPG 13C2 Mid
    4 Adet Alpine DDT S30 Tweeter
    1 Adet Alpine PMX F640 Amfi
    1 Adet Alpine SBE 843 BR Bass olacak.

Ses kalitesini yakin zamanda sizlere bildiririm.

• Merhaba Arkadaşlar, 2005 model panda sahibiyim mayıs ayında aldım aracı şu an 74 bin km de severek kullanıyaorum tek sorun sanırım yedek parça pahallılığı olması, herkese selamlar..
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.