Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.723
Cevap
48
Favori
491.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, siteye yeni üye oldum,
    2012 model Fiat Panda sahibiyim, 1.2 8V dynamic, manuel vites. benzin ve brc lpg kiti mevcut.
    öğrenmek istediğim bişey var, bu araçlarda isofix mevcut mu, koltuklarda herhangi bir yazı göremedim ama bagaj kısmında sabitleyici demirler var,
    bilgi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgokhang

quote:

Orijinalden alıntı: Vinnie Gognitti

Herkese merhaba. 2014-15 1.2 panda almayı düşünüyorum. Bu motora lpg dönüşümü yapılıyor mu? Yaptıran varsa performans tüketim vs açısından görüşlerini paylaşabilir mi? Ve normalde şehir içi kaç litre yakıyor? Teşekkürler

Merhaba 2014 1.2 Fiat Panda araca Atiker Marka lpg taktırdım. Performans olarak herhangi bir farklılık hissetmedim diyebilirim. 100km de şehir içi, şehir dışı karışık 6 ve 8 lt arası lpg tüketiyor. İlk başta stop etme problemi yaşadım montaj hatasıymış sorunu hemen çözdüler 28000 km dir lpg ile kullanıyorum herhangi bir problem yaşatmadı. Arıza lambası falanda yakmıyor.

Bolu'da oturuyorum, lpg taktırmaya Ankara Mocan Otogaz'a gittim, BRC takıyorlar sadece, şu ana kadar bir sorun yaşamadım, tavsiye ederim
    aracım 2012 model,
    Yakıtınızda cebinizi rahatlatacak bir düşüş olur,
    Lpgnizi bilindik firmalardan alırsanız performans açısından sıkıntı yaşamazsınız,
    ben yazın shell'den kışında ekstra katkısı olduğu için aygazdan alıyorum, benzinle de gitsem ikisi dışında biryerden almam
  • Merhaba. Kayınpederim 2004 model 1.1 en boş model Fiat Panda satın almış. Bugün aracı kullandım ve resmen şok yaşadım. Araçta hidrolik direksiyon yok. 2004 model bir araçta hidrolik direksiyon olmamasına çok şaşırdım. Hele ki 2004'te yılın otomobili ödülünü almış bir araçta... Daha önce hidrolik direksiyon olmayan sadece bir araç sürdüm. O da Renault Toros'tu. Bu Panda'nın direksiyon hissi o Toros'tan bile kötü diyebilirim.
    Kayınpeder yurtdışında yaşıyor. İnternette biraz araştırma yaptım Panda'nın 1.1 modeli 2004'te Türkiye'de satışa sunulmamış. Bu yüzden Türkçe sitelerde bir bilgi yok. İngilizce sitelerde de araçta hidrolik direksiyon olmadığına dair bir bilgiye ulaşamadım. Araçta bir problem olduğuna kanaat getirdim. Bu konuda düşünceniz nedir?
  • Direksiyon motoru bozuktur hidrolik devreye girmiyor ve direksiyon sürekli sert oluyor... masraf serviste 3 bin lira direksiyon tamiri yapan iyi bir usta bulursanız masraf maksimum bin lira...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar 2004 model mavi 1.2 v8 dynamic fiat panda sahibi oldün. Aracımda görünür bir sorun yok aldıktan sonra totaldé 2000 km nin üstünde km yaptım bunun 1500 ü uzun yoldu.

Ancak araba bana biraz isteksiz geldi sanki biraz hantal gibi ben de kendimce 0-100 hızlanma denemesi yaptım ve 18 sn gibi bir değer yakaladım bunu 2 kere yaptım ve sonuç ayniydi.

Aracımın km si yaşına göre düşük gerek plaka gerek servislerden öğrendiğim kadarıyla km si doğru. Aldığım adam da çok temiz bir adamdı ve arabanın hikayeşini anlattı araba 54.000km de. On bin bakımları yeni yapıldı, baskı balata değişti.

ARaci kullanan kişinin direksiyonu pek iyi değilmiş ve anladiğim kadarıyla motor sağir kalmış. ARACIN BU İSTEKSİZ HALİNİ GİDERMEK İÇİN NELER YAPMALI. SIMDIDEN TEŞEKKÜRLER.

• Öncelikle aramıza hoşgeldin Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Ben 2015 in mart ayında aldım arabamı ve 2005 model 38000 km deydi araç aldığımda şu anda 53.000 km ye dayandı emekli öğretmenden aldım ve evin ikinci aracıymış çok temiz kullanmışlar ve araba çok çok az Kullanılmış garajda yatmış ben aldığımda da sizin gibi hantal geldi fakat 2-3 kez uzun yol yaptıktan sonra araba açıldı uzun yolda yavaş yavaş gazı sona dayadığımda arabanın açıldığını hissettim ilk başta 140 düz yolda daha sonra 155 i gördüm en son şubat ayında düz yolda 165 i gördüm ve Arabanın son gidebileceği maksimum hız sanırım bu en fazla yapsa yapsa 170 yapar diye düşünüyorum yüksek devirde fakat arabanın gerek kalkışta ve gerek son hıza ulaşma zamanlaması geçen yıla oranla çok azaldı arabayı arada hızlandırmaya çalışırsanız arada uzun yolda motorunun açıldığını açıkça fark edebileceksiniz iyi sürüşler...

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.
    Yaklaşık 3 ay önce 2004 model yarı otomatik bir panda aldım. Son 4-5 gündür sorunsuz bir şeklide biniyordum. Vites geçişleri çok güzeldi. Son günlerde aracı vitese attığım zaman kendi kendine boşa geçmeye başladı. Bazen vitese geçiyordu ve sonra sorunsuz bir şekilde hareket ediyor ve yolda gayet güzel vites geçişlerini yapıyor. Fakat kırmızı ışıklarda vs. durduğumda tekrar kendi kendine boşa atıyor. Ustaya götürdüm bilgisayara bağladı ve robotun yağ basıncının çok düşük olduğunu söyledi o yüzden vites boşa atıyormuş. yağ basan pompanın içine başka çeşit bir yağ konulduğu için pompanın bozulduğunu söyledi. Güvendim yapacak bir şey yok dedim yenisini sipariş ettik indirimli fiyatı 2530 TL. Bakalım ne olacak. Bu arada robotun büyük ihtimal bozuk olmadığını söyledi çünkü vites geçişlerini yapıyor dedi. Pompada çok az yağ kalmış kalan yağ ise değişik bir yağ imiş. Gelişmeleri burada paylaşacağım.

Sizlerin bu konuda tecrübeleri var mı?
    Teşekkür ederim.
  • Bu arabayı almayı düşünüyoruz öğrenciyim sizce araba nasıl? şehiriçinde okula gidip gelmek için kullanacağım. Hız vs merakım yok yol tutuşu yokuşta kaçma vs gibi sorun çıkarır mı

• quote:

Orijinalden alıntı: deep33

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar.
    Yaklaşık 3 ay önce 2004 model yarı otomatik bir panda aldım. Son 4-5 gündür sorunsuz bir şeklide biniyordum. Vites geçişleri çok güzeldi. Son günlerde aracı vitese attığım zaman kendi kendine boşa geçmeye başladı. Bazen vitese geçiyordu ve sonra sorunsuz bir şekilde hareket ediyor ve yolda gayet güzel vites geçişlerini yapıyor. Fakat kırmızı ışıklarda vs. durduğumda tekrar kendi kendine boşa atıyor. Ustaya götürdüm bilgisayara bağladı ve robotun yağ basıncının çok düşük olduğunu söyledi o yüzden vites boşa atıyormuş. yağ basan pompanın içine başka çeşit bir yağ konulduğu için pompanın bozulduğunu söyledi. Güvendim yapacak bir şey yok dedim yenisini sipariş ettik indirimli fiyatı 2530 TL. Bakalım ne olacak. Bu arada robotun büyük ihtimal bozuk olmadığını söyledi çünkü vites geçişlerini yapıyor dedi. Pompada çok az yağ kalmış kalan yağ ise değişik bir yağ imiş. Gelişmeleri burada paylaşacağım.

Sizlerin bu konuda tecrübeleri var mı?
    Teşekkür ederim.

Teşhiş doğru ancak hidrolik sıvısını değişritip, haznede v.s. kaçak var mı kontrol gibi işlemlerden sonra parça değişimi yapılması daha uygun olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidoege

Bu arabayı almayı düşünüyoruz öğrenciyim sizce araba nasıl? şehiriçinde okula gidip gelmek için kullanacağım. Hız vs merakım yok yol tutuşu yokuşta kaçma vs gibi sorun çıkarır mı

Öğrenci için uygun bir araç, temizini bulursanız pek başınız ağrımaz.
  • Pop dynamic farkı nedir?

• Eski kasa(2004-2012) 1.2 motor olanlar 102 Nm (2.500 rpm) tork değerine sahip. Yokuşlarda vites düşürmeniz gerekiyor. İstanbul'dan Edirne'ye giderken otobanda 90/100 km/h ile, 5. vitesteyken hafif yokuşlarda dahi 4. vitese düşme ihtiyacı görmüştüm. 1.5 sene kullandım tasarımı hoş, iç hacim, arıza yapma konusunda üzmedi. Ancak yakıt tüketimi verdiği performansa göre çoktu.
  • Merhabalar eşime panda dualogic vites almayı düşünüyorum. Araç neredeyse 11 yaşında ve vites arızası problemleri gördüm nette kullanıcıları arasında. Bu arıza ihtimali ne kadardır birde değişim gerekirse ne kadar ücret çıkartır. Bilgisi olan arkadaş cevaplarsa sevinirim ortada kaldım. Çünkü 5-6 binden bahsediyorlar.

• Merhaba arkadaşlar, 1 hafta kadar önce Fiat Panda 1.2 active 2012 model aldım. Kullananlar varsa yakıt tüketimi nasıldır acaba? Teknik verileri değil tecrübelerinizi merak ediyorum. :) İyi günler.
  • Lingerer62 L kullanıcısına yanıt
    Merhaba, güle güle kullanın aracınızı.
    İstanbul'da 7.5 litrenin altına indiğini hatırlamıyorum
  • Herkese merhaba,

Kısa süredir foruma üyeyim ve 4 ay kadardır da 2012 model siyah Fiat Panda Lounge sahibiyim. Sizleri bulmak güzel, umarım yardımlaşma adına hepmize faydalı içeriklerle dolar burası
  • Arkadaşlar merhaba;

Ehliyetin alınma tarihi bayağı eski olup şimdiye kadar hiç araç kullanmamış olan eşime araç kullanmayı öğrenmesi ve kuaför vs gibi yerlere kendi gidip gelmesi amacı ile otomatik vites, küçük araç arıyorum.
    Genelde Nissan Micra'lara bakıyorum fakat alınabilir durumdaki arabalar biraz bütçemi aşıyor.
    Aşağıdaki aracı buldum fakat otomatik araçtan hiç anlamadığım için TAM OTOMATİK olup olmadığı hususunda tereddütte kaldım.
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-galeria34-den-fiat-panda-1.2-dynamic-otomatik-boyasiz-352341395/detay#
  • quote:

Orijinalden alıntı: mombik

Arkadaşlar merhaba;

Ehliyetin alınma tarihi bayağı eski olup şimdiye kadar hiç araç kullanmamış olan eşime araç kullanmayı öğrenmesi ve kuaför vs gibi yerlere kendi gidip gelmesi amacı ile otomatik vites, küçük araç arıyorum.
    Genelde Nissan Micra'lara bakıyorum fakat alınabilir durumdaki arabalar biraz bütçemi aşıyor.
    Aşağıdaki aracı buldum fakat otomatik araçtan hiç anlamadığım için TAM OTOMATİK olup olmadığı hususunda tereddütte kaldım.
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-galeria34-den-fiat-panda-1.2-dynamic-otomatik-boyasiz-352341395/detay#

Panda'ların hepsi Dualogic (Tek kavramalı otomatikleştirilmiş şanzıman) sahiptir. Klasik tam otomatik değildir.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Pandamız artık bize küçük geliyor. İlandaki tüm bilgiler tamamen doğrudur. Opel Astra Sedan aldım. Ama grubu takip etmeye devam edeceğim. PAnda aracım satılıktır. Problemsiz olarak yıllarca binebilirsiniz. Alana şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-fiat-panda-1.2-active-kazasiz-boyasiz-dusuk-km-359305304/detay/
  • Fiat panda nin 2016 modelini sıfır almayı düşünüyorum fakat 50 bin sanki o kadar para verilmezmiş gibi nasıl araba biraz bilgi verir misiniz yoksa başka bi araba mı alsam

• 
Sayfa: önceki 276277278279280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.