Şimdi Ara

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
5
Favori
135.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kötü yol tutuş. Sınıfına göre yüksek yakıt tüketimi (Benzinlilerde) Fiatın çoğu aracı gibi kazalarda son derece güvensiz. Amacım Fake lik falan yapmak değil. yinede Clubunuz hayırlı olsun en azında kendi aranızda sorunlarınız çözmede bir birinize yardımcı olursunuz. Ve şu yakıt konusunuda hallederseniz bizim arkadaş için çok iyi olur. kendisi çıldırmak üzere.

• Klavye mi bozuk yoksa değişik bir zayıflama yöntemi mi?
    quote:

Orjinalden alıntı: pasa_canay

quote:

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

peki 16V ve 8V arasında ne kadar fark vardır benzin sarfiyatı açısından?

SıRadaN giDİyoRum

aRkadaŞım önceLİkLe aRacıN kaÇ moDeL haNgi kaSaDan baHseDiyoRsUn.....şöyLe anLatayıM iLk kaSa paLioLaR 1.4 8vaLve vaR 1.4 16vaLve seÇeneĞi yoK....eĞer aRacıN diĞer kaSaLaRDan yaNi eN esKi deiLde üSt kaSaLaRIndaN iSe 1.4 8vaLve ve 1.4 16vaLve seÇeneĞi buLunuyOR....
    aRadaKi faRk şUdur eN eSki kaSaLaRdaKi 1.4 8vaLve seÇeneĞi buLunaN paLioLaR 8vaLve oLmaKLa biRLikte teK noKta eNjeksİyonLu biR sİsteMdiR...eĞer aRacıN yeNi kaSa paLio 1.4 8vaLve iSe teK noKta eNjekSiyoN deiL fuLL eNjeKsiyoN seÇeneĞinDeDir....
    aRadaKi faRk neDir: fuLL eNjeKsiyoNLaR teK noKta enjeKsiyONdaN daHa az yaKıyOr....aRaCın 1.4 8vaLve fuLL eNjeKSiyoN iSe 1.4 16vaLve aRaçtaN aRasıNda çOk az biR yaKıt faRkı oyNar 16vaLve nin yaKıtI şeHir İÇinDe daHa düŞük oLur diye taHmin ediyOrum....faKat 8vaLvenin yaKıt taSarruFunu uzuN yoLDa anLaRsıN...aMa aRada çOk az biR yaKıt faRkı oyNaR....
    8vaLve iLe 16vaLve de geNeLde yaKıt taSarruFu peK oyNamaDıĞı iÇin peRfoRmaNs söz koNuSu oLuR heR zaMan buNun iÇinDe AradıĞın sOrunun cevabıNı buLamamıŞsın.....ÇünKü 8vaLve iLe 16vaLve aRassıNdaKi peRfoRmaNs faRkı hiSSediLir deReceDe yüKseK beNce.....
    yaNi peRfoRmaNs baKımıNdaN baKArSan 16vaLve daHa iyİ....aMa yaKıt baKImıNdan baKARsan hiÇ baKma çünKü peK faRk yoK

oFff bee ne DeDiğimi kaRIştIrdıM beNDe anLaMadım yazDıkLaRımdaN
    eĞEr soRmak iSteDİğin takıLdıĞın biR yeR oLuRsa yiNe bekLiyORum

• quote:

Orjinalden alıntı: okyaypay

Klavye mi bozuk yoksa değişik bir zayıflama yöntemi mi?
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CeSsPoOL

peki 16V ve 8V arasında ne kadar fark vardır benzin sarfiyatı açısından?

SıRadaN giDİyoRum

aRkadaŞım önceLİkLe aRacıN kaÇ moDeL haNgi kaSaDan baHseDiyoRsUn.....şöyLe anLatayıM iLk kaSa paLioLaR 1.4 8vaLve vaR 1.4 16vaLve seÇeneĞi yoK....eĞer aRacıN diĞer kaSaLaRDan yaNi eN esKi deiLde üSt kaSaLaRIndaN iSe 1.4 8vaLve ve 1.4 16vaLve seÇeneĞi buLunuyOR....
    aRadaKi faRk şUdur eN eSki kaSaLaRdaKi 1.4 8vaLve seÇeneĞi buLunaN paLioLaR 8vaLve oLmaKLa biRLikte teK noKta eNjeksİyonLu biR sİsteMdiR...eĞer aRacıN yeNi kaSa paLio 1.4 8vaLve iSe teK noKta eNjekSiyoN deiL fuLL eNjeKsiyoN seÇeneĞinDeDir....
    aRadaKi faRk neDir: fuLL eNjeKsiyoNLaR teK noKta enjeKsiyONdaN daHa az yaKıyOr....aRaCın 1.4 8vaLve fuLL eNjeKSiyoN iSe 1.4 16vaLve aRaçtaN aRasıNda çOk az biR yaKıt faRkı oyNar 16vaLve nin yaKıtI şeHir İÇinDe daHa düŞük oLur diye taHmin ediyOrum....faKat 8vaLvenin yaKıt taSarruFunu uzuN yoLDa anLaRsıN...aMa aRada çOk az biR yaKıt faRkı oyNaR....
    8vaLve iLe 16vaLve de geNeLde yaKıt taSarruFu peK oyNamaDıĞı iÇin peRfoRmaNs söz koNuSu oLuR heR zaMan buNun iÇinDe AradıĞın sOrunun cevabıNı buLamamıŞsın.....ÇünKü 8vaLve iLe 16vaLve aRassıNdaKi peRfoRmaNs faRkı hiSSediLir deReceDe yüKseK beNce.....
    yaNi peRfoRmaNs baKımıNdaN baKArSan 16vaLve daHa iyİ....aMa yaKıt baKImıNdan baKARsan hiÇ baKma çünKü peK faRk yoK

oFff bee ne DeDiğimi kaRIştIrdıM beNDe anLaMadım yazDıkLaRımdaN
    eĞEr soRmak iSteDİğin takıLdıĞın biR yeR oLuRsa yiNe bekLiyORum

ikiSide değİL aMa güseL biR esPRiyDi

• Kendime araba alacak olsam asla palio almam.Çünkü paliodan çektiğimi hiçbir arabadan çekmedim.3 kere kalorifer peteği patladı yolda kaldım,yol tutuşu berbat,serviste 130 ytl verdiğim halde benzin göstergesi bozuk,koltukları rahatsız,içi dar vites değiştirirken elim yanımda oturana çarpıyor ve deli gibi benzin yakıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkay02

Arkadaşlar ben 1.3 multijet dizel almayı düşünüyorum. ''0'' kilometre alacağım inşallah. Ancak 2 Airbag abs ve klima olanının internet liste fiyatı 26.000 ytl. Acaba bu fiyat bayide ne kadar düşer? Bilgisi olan arkadaşların ve 1.3 kullanan arkadaşların yorumuna ihtiyacım var. Çok olumlu şeyler duydum ve palio multijette karar verdim ama bu fiyata biraz zor gibi geliyo. Şimdiden teşekkürler.

Ben Palio mjet'i 2004'te ilk çıktığında aldım.Ondan önce 1.4 weekend palio vardı,1.4 motor kasayı kaldırmakta zorlanıyordu.mjet'e bindiğimde herşey değişti.Rampa yukarı 4 kişi,klima 3.kademede açık az da olsa bagaj var,130'la zorlanmadan çıkıyordu kerata.Bazı nedenlerden dolayı satmak zorunda kaldım.Pişman olmazsın palio'yla.Galiba dynamic modelini alıcan,bunlarda activelerdeki bazı küçük işçilik sorunları yok.Seni memnun eder.Fiyata gelincee..Tek bayi'ye bakma,zaten 2008'ler çıkıyor,Bayağı düşürürsün fiyatı (tahminen 23500ytl) Performansı göz doldurur.Bu konuda tek şüphen olmasın.İmzamdaki uno'yu satıcam bu aralar,ben de ya mjet palio ya da benzinli fiesta almayı düşünüyorum.Forumda herkes palio'yu yerden yere vuruyor;ama asla o kadar abartılı birşeyi yok.Bu fiyatlara kaliteli bir dizel istiyorsan en mantıklısı

• kiM yeRdeN yeRe vuRUyoR bıRakSInLaR bu İŞi yeRdeN yeRe vuRduRmam beN aRacıMı....
    vaRsa paRaLaRı giTsiNLer daHa iyiSİne binSinLer seRviSe gittikLeri zaMan hePsi ağLayaRak çıKAR

2001moDeL 1.4 kuLLanıyoRum daHa biRkeRe yoLDa bıRakMıŞ deiL kuLLanmaYı biLE döRt döRtLük aRaba
  • Bende palio yu sevenlerdenim. palio ile servise girmeden sanayide işinizi görebilirsiniz ustaların çoğu palio nun dilinden anlar. lpg taktırdıktan sonra gayet rahat binersiniz, şirin görünüşlüdür, parçası hesaplı ikinci eli iyidir.
  • quote:

kiM yeRdeN yeRe vuRUyoR bıRakSInLaR bu İŞi yeRdeN yeRe vuRduRmam beN aRacıMı....
    vaRsa paRaLaRı giTsiNLer daHa iyiSİne binSinLer seRviSe gittikLeri zaMan hePsi ağLayaRak çıKAR

2001moDeL 1.4 kuLLanıyoRum daHa biRkeRe yoLDa bıRakMıŞ deiL kuLLanmaYı biLE döRt döRtLük aRaba

Doğru söze ne denir kardeş.........

• Palio kullancısı arkadaşlar yakın zamanda xenon far kiti taktıran var mı aramızda, eğer varsa ne kadara maloldu ve memnun musunuz? paylaşırsanız sevinirim.
  • vaLLa aRKadaŞım taktırmaDIm aMa saNırıM 250-300ytL kaDar maSrafı vaR....taKıpta memNun kaLmayaN yoK...aRacın iÇeriSinden dıŞına baKtıĞın zaMan yoL deRyaa gibi göRünüyoR....tavSiye taktıRıcaKsaN 800k'daN aşAğı taktıRma
  • arkadaşlar palio sole benzinli motor performans ekonomi nasıldır.
    multijet almak daha mı mantıklı olur.ayda 500 km yol yapabilirim ancak.
  • merhabalar

arkadaşımda 99 palio var ama klimasız.

bu araclara klima sonradan taktırılıyormu? takılıyorsa istanbulda bilginiz yer varmı? tahmini bir rakam biliyormusunuz maliyet açısından?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erarslan1081

arkadaşlar palio sole benzinli motor performans ekonomi nasıldır.

bence multijet al,kullanırken çok ekonomik,az km yapcaksın ama olsun,sloe benzinli alırsan aracı satarsan baya bi beklemek zorunda kalırsın;ama multijetler öyle değil.
    piyasada da talep görüyor.
  • sorumu cevaplayacak biri yokmu aranızda

quote:

Orjinalden alıntı: BMW 528

merhabalar

bu araclara klima sonradan taktırılıyormu? takılıyorsa istanbulda bilginiz yer varmı? tahmini bir rakam biliyormusunuz maliyet açısından?
  • quote:

sorumu cevaplayacak biri yokmu aranızda

quote:

merhabalar

orijinal mako klima sistemi bulunduktan sonra niye takılmasın ki?
    hurdacıları bi dolaşın
    kazalı palio-siena'lardan çıkan parçalar muhakkak vardır.
    hem daha ucuza gelir çıkma parça.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erarslan1081

arkadaşlar palio sole benzinli motor performans ekonomi nasıldır.

heRtüRLü muLtijett
  • quote:

merhabalar

1.500 ytL deN başLıyoR yanLış hatıRLamıyORsaM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pasa_canay -- 23 Ağustos 2007; 20:55:36 >
  • quote:

merhabalar

Ben İzmir de araştırdım. Ortalama 2000 ytl fiyat verdiler. Orjinal klimalı araçlar kadar performans konusundada yuvarlak laflar ettiler. Hatta tanıdık vasıtasıyla bi ustaya gittim bu kadar para vermeye değmez taktırma dedi. Çıkma klima bulup tanıdık bi ustaya taktırmak çözüm olabilir.
  • Yüreğinize inmesin. Malum sürücü kurslarında Siena, Palio gibi araçlar tercih ediliyor. Bu araçlar nasıldır. Kusur örter mi? Yoksa rezil mi eder? Hayatımda hiç Fiat kullanmadığım için sormaya karar verdim.
  • Arkadaşlar bizde de 2000 palio 1.4_EL modeli var.Şimdi bu modele sis farı taktırsak dikiz aynalarını ve kapı kollarını gövde rengine boyatsak ne kadara mal olur?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.