Şimdi Ara

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯) (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
5
Favori
135.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar. Bende bir palio almaya karar verdim. Ankaradayım fakat istediğim palio yok. olanlarda çok pahalı. 1,6 16 valf 100 beygirin üstüne 98 model bir araba var. Alanyada oda. Tam istediğim gibi bir araba. Fiyat olarak 10,5 istiyor. Fiyat nasıl sizce. Vede Alanyadan almak uygunmu. Nemli çürük vs. diyorlar.

Ankaradan satmak isteyen veya tanıdığı olanlarda msj atarlarsa teşekkür ederim.
  • 10,5 ama kaç km de kaza darbe varmı varsa boyadan anlaşılır. Boya değil darbe önemli. yürüyeni motoru nasıl bi baktır dycem de ustalar anlamaz palio cuya göster de o da anlayan biri olsun ha
  • arkadaslar merhaba.
    dün arkadasıma 99 palio 1.4 lpg li araç aldık 10.800 e.ancak bu göstergenin sol en altta köşede bi kırmızı ışık yanıyor.sönmüyor da.ne oldugunu bulamadık.bilen varmı acaba.
  • arkadaslar palio weekend kullanan varmı aramızda..
    kullanan varsa arcını biraz anlatabilirmi ..ne kadar yakıyor 1,2 simi 1,4-1,6 motor hangisi tutuluyor ...
    fiyatlar konusunda yardım edebilirmi...

benim 10.000 liram var bu aracı alsam elimde kalırmı yedek parçası sorun çıkarırmı.
    yada başka araç tavsiye ederseniz elimdeki paraya ne alabilirim..
  • hocam 1.4 ler pek tutulmuyor, en azından 2002 öncesi birinci seride diyeyim.

arıza lambası icin de, eger fotografı olursa,yada biraz tarif edebilirseniz arastırayım. eğer sekli yoksa, aklıma sadece benzin bitiyor lambası geliyor :)
  • solda lambası yanan arkadaşO kesin arıza lambası. bi servise uğra sen

Fenil hocam temiz bulursan 1,6 motora bayılırsın. bite yüp tak oh. ama tüpü iyi bi yere atktır. parça sorunu yok. Elinde kalmaz ucuza alıp pahalıya satmaya kalkarsan satamazsın tabi. Sorun olarak her arabada yaşayacağın sorunları yaşarsın o kadar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenil

arkadaslar palio weekend kullanan varmı aramızda..
    kullanan varsa arcını biraz anlatabilirmi ..ne kadar yakıyor 1,2 simi 1,4-1,6 motor hangisi tutuluyor ...
    fiyatlar konusunda yardım edebilirmi...

benim 10.000 liram var bu aracı alsam elimde kalırmı yedek parçası sorun çıkarırmı.
    yada başka araç tavsiye ederseniz elimdeki paraya ne alabilirim..

yedek parça sorunu olmaz 1.4 tavsiye etmem özellikle weekend te hantal oluyor araba.1.6 motorlu weekend 103 hp lik motoruyla beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.Ama LPG li alın derim yakıtının altından kalkmak kolay değil çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hknc86

hocam 1.4 ler pek tutulmuyor, en azından 2002 öncesi birinci seride diyeyim.

arıza lambası icin de, eger fotografı olursa,yada biraz tarif edebilirseniz arastırayım. eğer sekli yoksa, aklıma sadece benzin bitiyor lambası geliyor :)

yani ısık sol en kösede kırmızı olarak yanıyor.resimini koyacağım.
  • ben araştırdım ancak tam istediğim sonucu bulamadım.

bu sedan yani 4 kapılı palio ne zaman üretildi çok az bilgiye ulaşabidim.
    dizelinde hangi motor vardır?

aradıklarımın hepsi hatchack çıktı.

palio cu arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: can_247

ben araştırdım ancak tam istediğim sonucu bulamadım.

dostum 4 kapılı palio yok.Yani var onun da adı siena-albea.Dizeli multijet isimli 1.3 16V 70 hp lik bir motordur.seridir ekonomiktir.Ayrıca bu motor birçok opel ve fiat aracında ortak kullanılmaktadır.
  • ben de anladım bi terslik olduğunu zaten.

google da bulamayınca şüphelendim buraya yazdım teşekkürler cevap için.

şirkette bu arabayı kullanıcam da merak ettim özelliklerini.

quote:

Orjinalden alıntı: Energetic

quote:

Orjinalden alıntı: can_247

ben araştırdım ancak tam istediğim sonucu bulamadım.

dostum 4 kapılı palio yok.Yani var onun da adı siena-albea.Dizeli multijet isimli 1.3 16V 70 hp lik bir motordur.seridir ekonomiktir.Ayrıca bu motor birçok opel ve fiat aracında ortak kullanılmaktadır.

• quote:

Orjinalden alıntı: bucegu60

arkadaslar merhaba.
    dün arkadasıma 99 palio 1.4 lpg li araç aldık 10.800 e.ancak bu göstergenin sol en altta köşede bi kırmızı ışık yanıyor.sönmüyor da.ne oldugunu bulamadık.bilen varmı acaba.

dostum o enjektör lambası eğer gaza geçtiğin zaman sürekli yanıyor ise lpg tesisatında emülatör yerine röle takmışlardır bir zararı yok aslında ama emülatör taktırısan dahaiyi olur ama benzinde çalışırken sürekli yanıyor ise değiştir derim arızalı olduğunu gösterir ucuzda bir şey değil haberin olsun lpg de ise sorun yok
  • faydalı olabilir

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯)
  • arkadaşlar bi kaç yerden 100 oktan benzin kullanırsam palio ya zarar vereceğni duydum ne derece doğrudur?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatser

arkadaşlar bi kaç yerden 100 oktan benzin kullanırsam palio ya zarar vereceğni duydum ne derece doğrudur?

dostum hiç kafanı karıştırma.aracın kitabında minimum 95 oktanlı kurşunsuz kullanın diyor.ben normal 95 lik kurşunsuz alıyorum.daha hiç de ne 98 ne 100 lük aldım 95 alıyorum,kafam rahat :)
  • evt minumum 95 oktan kullanın yazıyor ama bi kaç depo araba temizlensin diye 100 oktan koydurmayı düşündüm fakat arabaya zarar vereceğni duydum kullanan var mı dır hiç?
  • hocam, tavsiye eden pek yok, zararı olabilir diyen çok, hem de pahalı. hiç öyle bir maceraya gerek yok bence.

motorların sıkıştırma oranları da büyüklüğüne göre değişiyor kitapçığa göre.

1.6 16v 10,15:1

1.2 9,8:1

1.4 9,2:1

yüksek oktan sıkıştırma oranı yüksek, performans araçlara önerildiğine göre 1.4 ler en uzak olmalı.

şimdi kitapçığın tarihi varmı diye bakarken (2001 model benim araba mk1) kapak sayfasında en altta yazan şöyle bir not var: "Katalitik konvertörlü otomobillerde, kesinlikle oktan sayısı 95 (R.O.N.) olan kurşunsuz benzin kullanınız."

diğer yerlerde "mininum" 95 oktan yazarken orda "kesinlikle" demişler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hknc86

hocam, tavsiye eden pek yok, zararı olabilir diyen çok, hem de pahalı. hiç öyle bir maceraya gerek yok bence.

motorların sıkıştırma oranları da büyüklüğüne göre değişiyor kitapçığa göre.

1.6 16v 10,15:1

1.2 9,8:1

1.4 9,2:1

yüksek oktan sıkıştırma oranı yüksek, performans araçlara önerildiğine göre 1.4 ler en uzak olmalı.

şimdi kitapçığın tarihi varmı diye bakarken (2001 model benim araba mk1) kapak sayfasında en altta yazan şöyle bir not var: "Katalitik konvertörlü otomobillerde, kesinlikle oktan sayısı 95 (R.O.N.) olan kurşunsuz benzin kullanınız."

diğer yerlerde "mininum" 95 oktan yazarken orda "kesinlikle" demişler..

hocam ben de zaten bu oktan olayına inanmıyorum.malum benzin istasyonlarının durumu.ne koydukları belli değil.ben kurşunsuz 95 alırım fazla da kurcalamam çünkü ilerde masraf açabilecek bişey olabilir araçta.hele 1.6 16V ise tamiratı daha teferruatlı ve pahalı oluyor.

• arkadaşlar kullanım kılavuzunun pdf versiyonunu bulabileceğim bi yer varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: entropi13

arkadaşlar kullanım kılavuzunun pdf versiyonunu bulabileceğim bi yer varmı

dostum vardır belki ama benim sana tavsiyem fiat a mail atman.ücretsiz olarak kullanma kılavuzunu gönderiyorlarmış.tabi bikaç bilgi istiyorlar.araç hakkında ve hakkınızda.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.