Şimdi Ara

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
739
Cevap
5
Favori
135.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 2002 model Palio Speedgear var. Aracın üzerinde Pirelli P3000 var ve aşınmış durumda. Froumda yer alan lastik terc,hleri kısmını okudum kimi Michelin kimi Goodyear kimi Pirelli diyor. Aracın üzerinde gelen 175/70/R14 yerine 185/65/R14 taktıracağım bizim arabaya uygun lastik markası sizce nedir? Birde lastik çapını değiştirmemde size bir sakınca var mı?

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stat

Selamlar,
    Bende 2002 model Palio Speedgear var. Aracın üzerinde Pirelli P3000 var ve aşınmış durumda. Froumda yer alan lastik terc,hleri kısmını okudum kimi Michelin kimi Goodyear kimi Pirelli diyor. Aracın üzerinde gelen 175/70/R14 yerine 185/65/R14 taktıracağım bizim arabaya uygun lastik markası sizce nedir? Birde lastik çapını değiştirmemde size bir sakınca var mı?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Yanak daralması yol tutuşunu arttırır ancak taban genişlemesi sebebiyle tüketimin bir miktar artacak .

tabanı genişletmek istiyorum diyorsan 185/60/r14 lastik daha uygun.
  • Yardımınız için teşekkürler Akincl
    Lastiği, bana lastikçi elindeki bir kitapçığa bakarak önerdi. Bu yüzden 185/65/R14 dedim. Siz ya da sizler nasıl kullanıyorsunuz ve en önemlisi hangi marka lastik almalıyım.
  • quote:

Yardımınız için teşekkürler Akincl
    Lastiği, bana lastikçi elindeki bir kitapçığa bakarak önerdi. Bu yüzden 185/65/R14 dedim. Siz ya da sizler nasıl kullanıyorsunuz ve en önemlisi hangi marka lastik almalıyım.

185/60/14 takma. o zaman aracın alçalır

175 / 70 / 14 : yanak genişliği 122,5 mm
    185 / 65 / 14 : yanak genişliği 120,2 mm

185 / 60 / 14 : yanak genişliği 111,0 mm

175/70'den 185/65'e sadece 2 mm daralma var

175/70'den 185/60'e 11,5 mm daralma var yani çok daha fazla.

ayrıca 175'den 185'e çıkınca yakıtda hissedilir bir fark olmuyor. (ben 175'den 185'e geçtim yine aynı km yapıyorum)

ayrıca daha yeni nokian aldım, yol tutuşu oldukça güzel. yalnız ıslak zeminde deneyemedim (malum henüz yağmur yağmadı burda (bodrum))

nokian h modelini tavsiye ederim

http://www.saglamotomotiv.com/index.php?option=com_ezstore&Itemid=32&func=detail&id=266

inceleyebilirsin

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 28 Ağustos 2007; 14:24:02 >

• Nokian H modeli için sağlam otomotiv kredi kartına 8 taksitli fiyat olarak 130 YTL dedi. Bu lastik Michelin den de pahalı uhhhh.
  • quote:

Nokian H modeli için sağlam otomotiv kredi kartına 8 taksitli fiyat olarak 130 YTL dedi. Bu lastik Michelin den de pahalı uhhhh.

biraz daha araştır daha uygun fiyat yakalarsın !

ayrıca nokian oldukça kaliteli bir markadır.

şunu da unutmamak lazım, michelan'lar bozuk yolda kolay balon yapar, asfaltta oluşan çukurlara denk gelirsen kesin balon yapar.

bridgesotne turanza oldukça güzel diye duydum, onu da değerlendir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 28 Ağustos 2007; 15:43:08 >
  • quote:

şunu da unutmamak lazım, michelan'lar bozuk yolda kolay balon yapar, asfaltta oluşan çukurlara denk gelirsen kesin balon yapar.

hocam söylediklerin çok işime yaradı çok teşekkür ederim....
  • quote:

quote:

hocam söylediklerin çok işime yaradı çok teşekkür ederim....

umarım yararlı olmuşumdur.

hangi marka lastik aldığını, nasıl bir performans verdiği hakkında bilgi verirsen memnun olurum
  • lpg taktıracak arkadaşlar: bende 1.2 8v palio var.lpg taktırdım 8ay oldu.ama şimdi pişmanım araba sabahları zor çalışıyor.servis çözüm yok diyor.lpg taktırmadıysanız düşünün derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: tsayli

lpg taktıracak arkadaşlar: bende 1.2 8v palio var.lpg taktırdım 8ay oldu.ama şimdi pişmanım araba sabahları zor çalışıyor.servis çözüm yok diyor.lpg taktırmadıysanız düşünün derim...

lpg takdırdığınız yere göstermediniz mi?

eğer gösterdiyseniz ve size çözüm bulamadıysa, mutlaka başka bir lpg USTASINA gidin ! Mutlaka çözüm bulunacaktır !

• öncelikle herkeze merhaba.forumu takip ediyordum ama üye olmamıştım.

bende 1.5 yıldır bir Palio kullanıcısıyım. sizlere danışmak istediğim bir sorum olacaktı.Model yenilemek için 2005 Palio 1.2 8V act. arabamı satacağım.ama değerini bilemediğim için sizlerden yardım almak istedim. arabamın özelliklerini saysam yada resmini koysam bana yardımcı olabilirmisiniz? yada böyle bir şey forumda yasak değil dimi?

bu arada arabamdan inanılmaz memnunum bugüne kadar beni hiç üzmedi. nasıl ayrılacağım bilmiyorum
  • quote:

Birşey değil.

185/60/r14 orjinal palio sporting lastiği.
  • benimde 2004 1.2 8v paliom war bir araba bu kadar mı sorunsuz olur yaa 2004 agustostan beri bende 2.senesini doldurdu bikac gun önce,şu ana kadar ettigim tüm masraf 50 ytl motor yagi 12 ytl benzin filtresi başka yok ki cok sakin kullanan bi adam da degilim yani ama yok taş gibi araba tık demio walla,gidişi dersen o hep hazır vites kucultmeye gerek yok,gaza otur o geregini yapar :) meshur bi sahintepemiz wardir yaklasık 65 70 derece bi acısı wardir o kadar diktir yani,7 kişiyken araba durdum,taktim 1e,no problem yuruo :D

yakıtı derseniz ben ögrenciyim lt hesabi bilmem km hesabi bilirim 20 ytl benzin koy 100 km yol yaparsin 200 krş yapıo yani karma kullanımda artı hava filtresi ve son susturucuda war

(¯`· FIAT PALIO TAKIMI ·´¯)

işte kibrit kutumun bi resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLmIrA -- 29 Ağustos 2007; 13:08:50 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Birşey değil.

185/60/r14 orjinal palio sporting lastiği.

bence fiat maliyetten kaçınmak için 185/60/14 takmış sporting'e

çünkü ince yanak takmış sporting versiyona ama jantı büyültmemiş. aynı yanak genişliğindeki lastiği taksa sporting'in esprisi kalmayacak.

hesaplamaya göre uygunu 185/65/14 AMA 185/60/14 takılsada bişey hiç bişey olmaz çünkü arada 1 cm oynuyor

• bnmde 2000palio EL im war..şimdi arabayı değiştirmeyi düşünüyorum..dizel alıcam nasipse acaba palio dizelmi alsam ford fiesta dizelmi?ne dersiniz ark.lar?multijetmi-tdci mi?
  • slm arkadaşlar bende 1 yıldır palio kullanıcısıyım, bu foruma danışarak almıştım arabamı yakıtını, performansını ve merak ettiğim her konuyu sormuştum palio kullanıcılarına. beni tatmin etmişlerdi bu konuda , Bugune kadarda hiç bir sorunla karşılaşmadım(bundan sonrada ALLah sorunda, kazada, belada vermez insallah). 2001 model 1.2 EL modeli var, ilk arabam bu zaten, sevimli bir aile arabası
  • Merhaba,
    Palio Sole almayı düşünüyoruz. 1.4 fire active / dynamic 1.3 multijet active/dynamic secenekleri var, karar veremedik. Gorusleriniz nelerdir?

Bunlarin yaninda bir de chevrolet spark dusunuyoruz. Fiyatları 18.000ytl civari. Kararsiz kaldik.

Onerileri bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eLimieL

Merhaba,
    Palio Sole almayı düşünüyoruz. 1.4 fire active / dynamic 1.3 multijet active/dynamic secenekleri var, karar veremedik. Gorusleriniz nelerdir?

Bunlarin yaninda bir de chevrolet spark dusunuyoruz. Fiyatları 18.000ytl civari. Kararsiz kaldik.

Onerileri bekliyoruz.

Palio bizim yollara göre ayarlı ve az sorun çıkaran bir araçtır.bu son makyajlı sole lerin fiyatları da gayet uygun.

yeni 1.4 fire gayet az yakıyor ve çekişi de alt devirlerde max tork verdiği için gayet iyi.

palio nun ikinci el ,yedek parça gibi avantajları da var.

spark falan palio yanında araba değil.

gidip test et.abs li palio almanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: eLimieL

Merhaba,

Onerileri bekliyoruz.

Palio bizim yollara göre ayarlı ve az sorun çıkaran bir araçtır.bu son makyajlı sole lerin fiyatları da gayet uygun.

yeni 1.4 fire gayet az yakıyor ve çekişi de alt devirlerde max tork verdiği için gayet iyi.

palio nun ikinci el ,yedek parça gibi avantajları da var.

spark falan palio yanında araba değil.

gidip test et.abs li palio almanı tavsiye ederim.

akincl arkadaşa katılıyorum

albea, palio gayet güzel sağlam araçlar.

insanlar bi de fiat'ın sağlam olmadığına önyargılarını bi silseler kafalarından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkucay -- 3 Eylül 2007; 9:34:08 >

• selam bende de 1.4 el palio bar 99 model ve nisan ayında lpg dönüşümü yaptırdım..arabamdanda çok memnunum gerçekten sorunlu bir araba değil 123.000 km yi aştım forumu takip edenler bilir geçen sene üye olduğumda aracım 110.000 km civarıydı ve özellikle kendi uyguladığım mıknatıslar çok konu olmuştu..o zamanlar otoyol kullanımında 45 litre benzin ile 800 km yol alıyordum..şehiriçi ise 100 km de 8,5 litre yazın,10 litre de kışın tüketiyordum..gaz taktırdıktan sonra ise ş.içi km de 16,5 ykr,ş.dışında ise 11,5 ykr ile 14 ykr arasında tüketiyorum..gaza basmama göre değişiyor ama ikisinin ortalamasını alırsam yaklaşık 12,75 ykr km de tüketimim var..bence çok iyi..22 ağustos gecesi yola çıktım ve İstanbul'dan rotam Ankara,Kırıkkale,Yozgat,Sivas,Kayseri,Nevşehir,Kırşehir,Kırıkkale ve tekrar İstanbul idi..Şehir içlerinde de bir kaç km yol aldım ve İstanbul'a döndüğümde km saati 1977'yi gösteriyordu..1977 km de 224 ytl gaz yaktım..bence çok makul..100 ortalama gittiğim yer de oldu otoyolda 180 km hıza çıkıp kısa süreli bu hızlarda gittiğim de oldu..Araçta da 5 kişi ile..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.