Şimdi Ara

FIAT palio 1.3 dizel aracım var, hız olarak ....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kaçı geçmezsem AZ YAKAR, genelde 100ü geçmemeye dikkat ediyorum ama...

birde usta en az 3bin devirde vites değiştir demişti...

• Maksimum 90. İdeali 80. Ben o şekilde kullanıyorum. Gayet de memnunum. (Benim aracım da palio 1.3 Multijet)
  • araç dizel olduğu için 2000 ile 3000 devir arasında turbo tam güç çalışıyor o yüzden 3000den sonra vites at demiştir
  • Palio hakkında bilgim yok fakat tüm turbo araçlar için bir genelleme yapılabilir.. Araçları turbo devrinde kullanmak gerekiyor.. Aracının turboya hangi devirde girdiğini ve hangi devirde çıktığını öğrenirsen bu aralıkta en efektif şekilde kullanabilirsin..
  • 3000 en az dediyse bir hata vardır.
    Vites değiştirdiğnizde 1750 devirin altına düşmeyecek şekilde değiştirin.
    3000 de bazen çıkacağınız maksimum deviriniz olsun
  • vites yükseltip gaza dokunduğunuzda araç öne gitmekte zorlanmıyorsa o devir uygun devirdir.Bu birazda sürücülükle, hissetmekle alakalı.
  • dizel araçlarda 2000 devir civarında araç ivmelenmeye başlar vites değiştirme aralığıda ekonumi odaklı kullanım icap ediyorsa düz yolda ve hafif meyilli yollarda en fazla 2500 devir ben 2200-2300 arası yapıyorum yokuş çıkarkende 3000 i geçmemek gerek diyorum bu şekilde kullanırsanız araç az yakacaktır bu arada gaz pedalına yavaş yavaş basmaK gerek en fazlada 80 -90 arası hızlarda kullanmak gerek ben bu şekilde dizel fiestamla ankara şehir içi trafiğinde 5-5.1 değerlerinin yakalıyorum en fazla 5.5 litre motorin tüketiyorum
  • Aracın hızını korumak için gaz pedalına hangi viteste ve devirde daha az basıyorsanız o vites ve o devir uygun vites ve uygun devirdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: O.B.K
    Aracın hızını korumak için gaz pedalına hangi viteste ve devirde daha az basıyorsanız o vites ve o devir uygun vites ve uygun devirdir.

+1
    Yapılabilecek en güzel açıklama olmuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.