Şimdi Ara

Fiat mı ? Renault mu ? Parça ve Sorunsuzluk Bakımından ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
19.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2000-2001 Model Olucak..
    Fiat Bravo mu alınmalı ?
    Renault megane coupe mi alınmalı ?

Parça ucuzluğu ve heryerde rahatlıkla parça Bulabilmeliyim / Az Yakması Çok Önemli / Ve Sorunsuzluğa Göre ?
    Hangisini alırsak kafamız daha dinç Olur ?

• MEGANE coupe ile TİGAR daha iyi bir kıyaslama olurdu ama bu şartlar altında tabi ki RENAULT..
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix22

MEGANE coupe ile TİGAR daha iyi bir kıyaslama olurdu ama bu şartlar altında tabi ki RENAULT..
    Belirttiğin şartlar altında kesinlikle Fiat Bravo. 1.6 16v 103 hp motoru var parçaları heryerde ve ucuz. Sorunsuz bir motordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Belirttiğin şartlar altında kesinlikle Fiat Bravo. 1.6 16v 103 hp motoru var parçaları heryerde ve ucuz. Sorunsuz bir motordur.

Herkes farklı diyor kime inanıcağımızı şaşırdım..renault daha sorunsuz deniliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeSioN

quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Herkes farklı diyor kime inanıcağımızı şaşırdım..renault daha sorunsuz deniliyor..

Alıntıları Göster
    2001 reno megane 1.6 kullandım 3 yıl kadar ve şimdi 3 yıldırda 2001 1.6 fiat marea kullanıyorum yani bahsettiğiniz araçların sedanları ikiside... bu konuda sanırım ben yardımcı olabilirim size... söylediğiniz araçlar 1.6 farzediyorum...

öncelikle bana iki araçta normal bakım harici masraf açmadı ve parça fiyatı olarak hemen hemen aynılar çok farkları yok... performans ve yakıt tüketimi olarak megane biraz daha iyiydi... ama mareanın koltukları falan daha rahat araba daha oturaklı gibi... ama ikiside hemen hemen aynı çok bariz farkları yok... sen temiz uygun fiyata bulduğunu al derim... bakımlı olduktan sonra ikisindende memnun kalırsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samet

2001 reno megane 1.6 kullandım 3 yıl kadar ve şimdi 3 yıldırda 2001 1.6 fiat marea kullanıyorum yani bahsettiğiniz araçların sedanları ikiside... bu konuda sanırım ben yardımcı olabilirim size... söylediğiniz araçlar 1.6 farzediyorum...

öncelikle bana iki araçta normal bakım harici masraf açmadı ve parça fiyatı olarak hemen hemen aynılar çok farkları yok... performans ve yakıt tüketimi olarak megane biraz daha iyiydi... ama mareanın koltukları falan daha rahat araba daha oturaklı gibi... ama ikiside hemen hemen aynı çok bariz farkları yok... sen temiz uygun fiyata bulduğunu al derim... bakımlı olduktan sonra ikisindende memnun kalırsın...

Alıntıları Göster
    ben de uzun süre 2003 megane 1 1.6 kullandım ve şu andaki aracım 2004 marea liberty. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bahsettiğiniz araçların sedan modellerini kullandım ben de motor aynı.

iki araç da masrafsız, sorun çıkarmayı sevmeyen, sahibinin dostu arabalardır. ikisi hakkında da kafanızda böyle bir endişe oluşmasın.

maddeler halinde bir değerlendirme yapacak olursak;

-yakıt : megane
    -konfor : megane
    -yol tutuş : marea
    -performans : megane(bu konuda ciddi fark atıyor)
    -şanzıman : megane
    -ses yalıtımı : aradaki fark anlaşılır gibi değil
    -iç mekan genişliği: marea

performans dışında birbirine çok yakın iki araç ve bence güzel araçlar. ikisini de tavsiye ederim. hangisinin daha temizini bulursanız onu alın derim ben.

megane ın yedek parçalarının ve servisinin daha pahalı olduğu da aklınızda bulunsun.

edit: son satır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 23 Aralık 2010; 0:11:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

ben de uzun süre 2003 megane 1 1.6 kullandım ve şu andaki aracım 2004 marea liberty. yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bahsettiğiniz araçların sedan modellerini kullandım ben de motor aynı.

iki araç da masrafsız, sorun çıkarmayı sevmeyen, sahibinin dostu arabalardır. ikisi hakkında da kafanızda böyle bir endişe oluşmasın.

maddeler halinde bir değerlendirme yapacak olursak;

-yakıt : megane
    -konfor : megane
    -yol tutuş : marea
    -performans : megane(bu konuda ciddi fark atıyor)
    -şanzıman : megane
    -ses yalıtımı : aradaki fark anlaşılır gibi değil
    -iç mekan genişliği: marea

performans dışında birbirine çok yakın iki araç ve bence güzel araçlar. ikisini de tavsiye ederim. hangisinin daha temizini bulursanız onu alın derim ben.

megane ın yedek parçalarının ve servisinin daha pahalı olduğu da aklınızda bulunsun.

edit: son satır.

Alıntıları Göster
    İkisi de benzer niteliklere sahip markalar. Parça tedariğinde sorun yaşamazsın. İki araç arasında temizini bulup al.
  • Fiat bravonun parça sıkıntısı var deniyor pahalı deniyor..
    Burda ise megane coupenin parçaları daha pahalı deniliyor..
    Kime İnancağımızı şaşırdık..
  • quote:

Fiat bravonun parça sıkıntısı var deniyor pahalı deniyor..
    Burda ise megane coupenin parçaları daha pahalı deniliyor..
    Kime İnancağımızı şaşırdık..
    Her iki araçtan da sedan olarak yeteri kadar satıldı ülkemizde.

Her iki aracın motoru ve yürüyen aksamı başka modellerde de kullanıldı.

Her iki aracın da yedek parçasını kolaylıkla bulabilirsin. Belki megane coupenin coupe kısımlarının kaporta olarak fiyatı pahalı olabilir zira bu model daha nadir bulunuyor.

Dolayısıyla senin için öncelik baktığın aracın temiz ve de düzgün kullanılmış olması.

Haluk
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Her iki araçtan da sedan olarak yeteri kadar satıldı ülkemizde.

Her iki aracın motoru ve yürüyen aksamı başka modellerde de kullanıldı.

Her iki aracın da yedek parçasını kolaylıkla bulabilirsin. Belki megane coupenin coupe kısımlarının kaporta olarak fiyatı pahalı olabilir zira bu model daha nadir bulunuyor.

Dolayısıyla senin için öncelik baktığın aracın temiz ve de düzgün kullanılmış olması.

Haluk

Alıntıları Göster
    Bende megane 1 var,piyasada oldukça fazla megan olmasına rağmen parça fiyatları hiçde ucuz değil.
    Bravonun parça fiyatı hakkında bilgim yok ama megan kadar pahalı olacağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bafbaf

Bende megane 1 var,piyasada oldukça fazla megan olmasına rağmen parça fiyatları hiçde ucuz değil.
    Bravonun parça fiyatı hakkında bilgim yok ama megan kadar pahalı olacağını düşünmüyorum.

Alıntıları Göster
    2003 bravam vardı 3 gun once sattım 112000 de.45000 de aldım.motoruna tornavide değmedi.ve performansı hep iyiydi.yakıt tüketimi haric:)temizini bulursanız fiatın 103 hp lik motur cok cok iyidir.
  • quote:

Dostum araştrdığıma göre renaultun parçası daha ucuz bu kanıya nasıl vardınız ?
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    hangisi temizse onu al
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fresten

quote:

araştırmanız sonucu elde ettiğiniz bilgiler yanlış. yan sanayi parçalarda fiyatlar birbirine yakın olsa da, orjinal parçalarda renault çok daha pahalı. 2 yıl megane kullandım ve şu andakiaracım marea. bu nedenle kesin konuşabilirim. renaultun parçası daha pahalı ama megane 1 faz2 ler de marea ve türevleri de sorun çıkarmayı sevmeyen araçlardır. bu iki aracın da temizine sadece periyodik bakımla yıllarca sorunsuz binersiniz.
  • quote:

quote:

quote:

araştırmanız sonucu elde ettiğiniz bilgiler yanlış. yan sanayi parçalarda fiyatlar birbirine yakın olsa da, orjinal parçalarda renault çok daha pahalı. 2 yıl megane kullandım ve şu andakiaracım marea. bu nedenle kesin konuşabilirim. renaultun parçası daha pahalı ama megane 1 faz2 ler de marea ve türevleri de sorun çıkarmayı sevmeyen araçlardır. bu iki aracın da temizine sadece periyodik bakımla yıllarca sorunsuz binersiniz.

Alıntıları Göster
    ikiside ülkemizde parça ve servis sorunsuz araçlardır hangisi içinize sinerse onu tercih edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: time_keeper

quote:

quote:

İlginiz için teşekkür ederim ama marea nerden geldi Bilmiyorum ben bravo tek kapılı yada megane coupe düşünüyorum genc için hangisi daha uygun ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

İlginiz için teşekkür ederim ama marea nerden geldi Bilmiyorum ben bravo tek kapılı yada megane coupe düşünüyorum genc için hangisi daha uygun ?

mareadan bahsetmemin sebebi bahsettiğiniz bravo ile aynı altyapıyı kullanması. motorları ve yürüyenleri aynı bu iki aracın. biri sedan, biri coupe karoserde sadece. bir geç için ikisi de uygun ve güzel araçlar ama performans seven biriyse bu genç kişi, megane daha uygundur. bravoya göre oldukça performanslı ve şanzımanı daha başarılı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

mareadan bahsetmemin sebebi bahsettiğiniz bravo ile aynı altyapıyı kullanması. motorları ve yürüyenleri aynı bu iki aracın. biri sedan, biri coupe karoserde sadece. bir geç için ikisi de uygun ve güzel araçlar ama performans seven biriyse bu genç kişi, megane daha uygundur. bravoya göre oldukça performanslı ve şanzımanı daha başarılı.

Alıntıları Göster
    Az yaksın derseniz Renault, ama benim tercihim Marea HLX olurdu, LPG li elbette, 5 silindir 20V 150 hp' ye benzin dayanmaz, Bej deri döşemeli bulursan tadından yenmez, arkandan da kimse yetişemez derim...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: MADXXL

Az yaksın derseniz Renault, ama benim tercihim Marea HLX olurdu, LPG li elbette, 5 silindir 20V 150 hp' ye benzin dayanmaz, Bej deri döşemeli bulursan tadından yenmez, arkandan da kimse yetişemez derim...!

İlgin için teşekkür ederim ama hız meraklısı değilim sevmiyorum vergisi az olması az hız yapması az yakması tercih sebeblerinden.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MADXXL

İlgin için teşekkür ederim ama hız meraklısı değilim sevmiyorum vergisi az olması az hız yapması az yakması tercih sebeblerinden.

Alıntıları Göster
    2 sene önce triger setini değiştirmek için servis 650 lira fiyat vermişti 100 liraya sanayiide değiştirmiştim.
    Bravosu olan bi arkadaşta trigeri değiştirmenin ne kadara malolduğunu yazarsa parça fiyatını karşılaştırmak kolay olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.