Şimdi Ara

FİAT MAREA NASIL ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
6
Favori
337.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: infinite

fiyatın yanlış politikaları yüzünden gümbürtüye giden kaliteli modellerden ...!!!

geçmiş modellere göre kalitesi ve sorunları halledilmiş sağlam bir araç olarak biliniyor ancak 2.elinin çok zayıf olması ki Fiat tır..!!! bu araba hakkında olumsuz düşünceler oluşturuyor.

Grande Punto nun da sırf bu satış politikaları yüzünden hakedeceği yeri bulamayacağını belirtmek isterim...Clio II çıkalı 1 hafta olmasına rağmen herköşe başında Clio III görür oldum ama daha doğru düzgün Grande Punto göremiyorum buda Koç un türkiye ye attığu kazıkların artık yenmiyecek olduğunu gösteriyor...!!!

CİDDEN HOŞ Bİ TESPİT

• torosmu?allah belasını versin.100 m. frenle in 101.m.de fren tutmaz.bununla ilgili başka şey söylemek istemiyorum.mareanın en kötüsü bile torosun en iyisiyle kıyaslanamaz.benimde tavsiyem 2003 model ve üstüdür.13.000,00 ytl yede bulabilirsin 2003 modelini. ve 13.000,00 ytl ye ful donanımlı bi araç sahibi olursun.örn.hava yastığı,abs,ebd,immobilayzır,dijital klima,güvenlik kafesi...bunlardan bazıları.yakıta gelince daha öncede söyledim.at binicisine göre kişner.1100 motor bir unosu olan arkadaşım var.bendeki marea 1600 motor.1100 motorlu uno benden fazla yakıyor. 90-100 km hızı geçmezsen,uygun vitesde gidersen,elektrikli devreleri fazla çalıştırmazsan,(klima ve buğ çözücü gibi)... araç az yakar. ben 100 km. 8 lt falan tüketiyorum.buda normal bence.uzun yolda dahada düşer.ayrıca benim arabamın garantisi bittiği halde fiat müşteri ilişkilerinden garanti kapsamında birkaç parçasını değiştirttim.yani olağan dışı bir arıza verirse sattıkları malın arkasındalar.işi öğrendiler ama biraz geç kaldılar.marea avrupa da çok saatı.türkiyede beceremediler.ben memnunun sizede tavsiye ederim.

• ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YORUMLARINIZ İÇİN BEN BUNU SATMAK İÇİN DEĞİL BİNMEK İÇİN ALACAĞIM YORUMLARDAN ANLADIĞIM KADAR KULANMAK İÇİN İDEAL BİR ARABA SADECE FAZLA YAKITI VE İKİ EL PİYASASI KÖTÜ ZATEN ALIRSAM LPG TAKTIRACAĞIM.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PRESELL

ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YORUMLARINIZ İÇİN BEN BUNU SATMAK İÇİN DEĞİL BİNMEK İÇİN ALACAĞIM YORUMLARDAN ANLADIĞIM KADAR KULANMAK İÇİN İDEAL BİR ARABA SADECE FAZLA YAKITI VE İKİ EL PİYASASI KÖTÜ ZATEN ALIRSAM LPG TAKTIRACAĞIM.

marea konforlu rahat bir arabadır.şehir içi çok yakar.uzun yolda düşer.

yakıtı bütçeni zorlarsa lpg işi çözer.zaten piyasada lpg li marea da boldur,bulabilirsin

@infinite

grande punto 3 ay olmadan 4000 adet satılmış.bence yerini buldu bile.marea gibi gümbürtüye gitmedi

zaten yeni kasa marea da gp platformundan çıkıcak.o da gümbürtüye gitmez heralde

clio3 de çıkalı nerdeyse 1.5 ay oldu.mart sonu piyasaya verildi .ben istanbulda bugüne kadar 2-3 tane anca gördüm.

c

• neden bilmiyorum ama aracn önden görünümü bana çok güzel gelio.lpg ile yakıtı da halledersen torostan sona sana ilaç gibi gelir her anlamda
  • ilk önce burda yazılan ve hatalı bulduğum yorumları cevaplıycam:
    1-marea toros'a göre ekonomiktir. toros küçük motorlu olmasına rağmen eski teknolojisi yüzünden marea dan çok yakar. marea da biraz eskimiştir ama motoru yeni.
    2-marea nın kasası yakın zamanda değişecek demiş bir arkadaş. marea italya da kalkalı yıllar oldu. yerine stılo çıktı. stılo 2 de seneye çıkıyor. fiat ın uzun yıllardır compact sedan ı yok. 1-2 sene içinde çıkarmayı düşünüyorlar. üretim yeri de türkiye olacak. avrupada compact sedanlar fazla tutulmadığı için üretmiyorlar.
    3-marea orta sınıf değil -compact sınıf- bir araba. yani ufak aile arabası.

bunlar da benim yorumlarım:
    ben fiyatı ucuz olduğu için o fiyata o donanımda hiçbir başka araba alamayacağım için fiat bayisine gittim. marea alacam dedim. inceledim de. güzel bir araba. donanımı iyi. sonra satıcı bana stılo al dedi. daha yeni teknoloji ve de çok az fiyat farkı var. o yüzden onu aldım.
    2000 model birşey alacaksan marea uygun bir seçim olabilir. 2. eli düşük olduğu için. içi stılo dan daha dar, daha eski teknoloji ama güzel araba. donanımı iyi. motoru yeni teknoloji.

• quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

ARKADAŞLAR ÇOK SAĞOLUN YORUMLARINIZ İÇİN BEN BUNU SATMAK İÇİN DEĞİL BİNMEK İÇİN ALACAĞIM YORUMLARDAN ANLADIĞIM KADAR KULANMAK İÇİN İDEAL BİR ARABA SADECE FAZLA YAKITI VE İKİ EL PİYASASI KÖTÜ ZATEN ALIRSAM LPG TAKTIRACAĞIM.

yakıtı bütçeni zorlarsa lpg işi çözer.zaten piyasada lpg li marea da boldur,bulabilirsin

@infinite

grande punto 3 ay olmadan 4000 adet satılmış.bence yerini buldu bile.marea gibi gümbürtüye gitmedi

zaten yeni kasa marea da gp platformundan çıkıcak.o da gümbürtüye gitmez heralde

clio3 de çıkalı nerdeyse 1.5 ay oldu.mart sonu piyasaya verildi .ben istanbulda bugüne kadar 2-3 tane anca gördüm.

c

bu ülkede Renault a karşı bir Sempati var bu megane olsun Clio olsun Şatışları ile şampiyon olduğu kesin ve hiçbir zaman bunu kestiremiyorum...

Clio III yeni olmasına rağmen istanbulu karış karış dolaşan ben Clio III e çok rastlıyorum yeni olduğu için sahipleri çok geziyor olmalı ama Her geçen gün daha da çoğalacağı aşikar...!!!

bence Grande Punto Daha başarılı ve gözüme daha hoş geliyor ancak Türkiye de işlenen Satış politikaları ve Şatış sonrası servis ve işleyiş yönünden Renault herzaman Lider....

punto 4.000 tane satmış ama bu sattığı rakam ile kalacaktır bu konuda ise Suç Canım arabaları Pazarlayamayan türkiye FIAT firmasınındır...!!!

• ARAKADAŞLAR BEN ARBAYI BANKA KREDİSİYLE ALCAĞIM TAKSİTLİ OLARAK ALACAĞIM EN UYGUN NERDEN YANİ HANGİ BANKADAN ALABİLİRM BİRDE MAREA 2000MODEL VAR 13,500 DİYORLAR.BİR TANEDE 2004 MODEL BULDUM 16.000 DİYORLAR TABİİ 2004 MODEL BANA BİRAZ FAZLA YÜKSEK GELECEK ÇÜNKÜ TOROS + BANKA KREDİSİYLE ALACAĞIM. BU 2000 MODEL 13.500 UYGUNMU
  • Değil. Çok pahalı. Biraz daha araştır. Daha yüksek model ve 12-13 civarı bişey bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wingchun
    1100 motor bir unosu olan arkadaşım var.bendeki marea 1600 motor.1100 motorlu uno benden fazla yakıyor. 90-100 km hızı geçmezsen,uygun vitesde gidersen,elektrikli devreleri fazla çalıştırmazsan,(klima ve buğ çözücü gibi)... araç az yakar. ben 100 km. 8 lt falan tüketiyorum.buda normal bence.uzun yolda dahada düşer.ayrıca benim arabamın garantisi bittiği halde fiat müşteri ilişkilerinden garanti kapsamında birkaç parçasını değiştirttim.yani olağan dışı bir arıza verirse sattıkları malın arkasındalar.işi öğrendiler ama biraz geç kaldılar.marea avrupa da çok saatı.türkiyede beceremediler.ben memnunun sizede tavsiye ederim.

1100 motor Uno olduğunu ve rezistansın yakıtı etkilediğini ilk defa duyuyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: infinite

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

@infinite

c

bu ülkede Renault a karşı bir Sempati var bu megane olsun Clio olsun Şatışları ile şampiyon olduğu kesin ve hiçbir zaman bunu kestiremiyorum...

Clio III yeni olmasına rağmen istanbulu karış karış dolaşan ben Clio III e çok rastlıyorum yeni olduğu için sahipleri çok geziyor olmalı ama Her geçen gün daha da çoğalacağı aşikar...!!!

bence Grande Punto Daha başarılı ve gözüme daha hoş geliyor ancak Türkiye de işlenen Satış politikaları ve Şatış sonrası servis ve işleyiş yönünden Renault herzaman Lider....

punto 4.000 tane satmış ama bu sattığı rakam ile kalacaktır bu konuda ise Suç Canım arabaları Pazarlayamayan türkiye FIAT firmasınındır...!!!

nerden biliyorsun 4000 de kalacağını

pazarlama stratejileri değişmiş olamaz mı

sen uzun zamandır bayileri gezmedin heralde sıra vermeye devam ediyorlar.merak etme 4000 de kalmaz.

reno nun imajı toros dan birden buyere gelmedi.iyi bir ürün iyi bir fiyatlandırma ortaya koydukça imajın artar.

tofaş da iyi bir yola girdi.aksini iddia etmenin bir anlamı yok.

• benim bildiğimde yerli 1100 motor uno yok.arkadaşımın arabası orjinal italyan.ayrıca değil rezistans yaktığımız farlar bile yakıtı etkiler.elektrikli devreler arasında da en fazla rezistans etkiler.çünkü rezistan çok elektrik tüketir.doyasısıyla motorun rezistan elektriğini üretebilmesi için daha yüksek devirde çalışması gerekir.bu da yakıt demektir.ayrıntılı bilgi için:
    http://arabam.milliyet.com.tr/haberalt.asp?PID=1017&HID=11&haberID=276723
  • Bence 13000 Ytl paran varsa fiat almaktansa 98-99 Opel Vectra alabilirsin hem bi üst sınıf araba hem çok masraf açmaz( Düzgün ve bakımlı bi araba ise tabi ) Yakıt konusundada çok fark edeceğini sanmıyorum mareaya göre. Şu anda o model vectraların pıyasası çok fazla düştü 12 ıle 14 arasında rahat bulursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wingchun

benim bildiğimde yerli 1100 motor uno yok.arkadaşımın arabası orjinal italyan.ayrıca değil rezistans yaktığımız farlar bile yakıtı etkiler.elektrikli devreler arasında da en fazla rezistans etkiler.çünkü rezistan çok elektrik tüketir.doyasısıyla motorun rezistan elektriğini üretebilmesi için daha yüksek devirde çalışması gerekir.bu da yakıt demektir.ayrıntılı bilgi için:
    http://arabam.milliyet.com.tr/haberalt.asp?PID=1017&HID=11&haberID=276723

O zaman arabalarımıza boş yere akü takıyoruz öylemi...Bana orada yazan bilgiler pek tatmin edici gelmedi..

Bu arada konuyu alakasız bir yere taşıdığım için herkesten özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxu -- 11 Mayıs 2006; 14:42:05 >

• 1100 uno var (türkiye'ye geldi mi gelmedi mi bilmem).

rezistans değil bir tavan lambası bile yakıtı etkiler. sonuçta bir enerji harcanıyo. e bu nerden bulunacak tabii ki motor gücünden. araçta motordan başka bir enerji kaynağı yok ki.

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

1100 motor Uno olduğunu ve rezistansın yakıtı etkilediğini ilk defa duyuyorum..
  • ya güzel kardeşim. akü elektrik depolar, üretmez ki. o elektriği üreten yer motordur.

quote:

Orjinalden alıntı: maxu

O zaman arabalarımıza boş yere akü takıyoruz öylemi...Bana orada yazan bilgiler pek tatmin edici gelmedi..

Bu arada konuyu alakasız bir yere taşıdığım için herkesten özür dilerim..
  • daha yeni 97 vectra 2000 motor 10.000 ytl ilan gördüm. vecrta masraf açmaz lafına katılmıyorum. açar hem de esaslı. uno onunla yarış edemez. vectranın triger kayışı bile tek başına satılmıyor. birtakım parçalarla beraber takım halinde satılıyor. vectra bakımı gerçekten ağır bir araba. uno ile karşılaştırmak imkansız. yakışı da uno ya göre çok yüksek. 1.600 motoru bile çok yakar.

quote:

Orjinalden alıntı: arimcal

Bence 13000 Ytl paran varsa fiat almaktansa 98-99 Opel Vectra alabilirsin hem bi üst sınıf araba hem çok masraf açmaz( Düzgün ve bakımlı bi araba ise tabi ) Yakıt konusundada çok fark edeceğini sanmıyorum mareaya göre. Şu anda o model vectraların pıyasası çok fazla düştü 12 ıle 14 arasında rahat bulursun.

• quote:

ARAKADAŞLAR BEN ARBAYI BANKA KREDİSİYLE ALCAĞIM TAKSİTLİ OLARAK ALACAĞIM EN UYGUN NERDEN YANİ HANGİ BANKADAN ALABİLİRM BİRDE MAREA 2000MODEL VAR 13,500 DİYORLAR.BİR TANEDE 2004 MODEL BULDUM 16.000 DİYORLAR TABİİ 2004 MODEL BANA BİRAZ FAZLA YÜKSEK GELECEK ÇÜNKÜ TOROS + BANKA KREDİSİYLE ALACAĞIM. BU 2000 MODEL 13.500 UYGUNMU

2. EL KREDİSİNİ EN FAZLA 5 YAŞINA KADAR OTOLAR İÇİN VERİYOR BANKALAR. SON OLARAK 2002 DE MAKYAJLANDI MAREA.
    STOP LAMBALARI ESKİ KASAYA GÖRE FARKLIDIR KOLAYCA AYIRT EDEBİLİRSİN.EKSANTRİK MİLİNDE VE MOTORDA YAPILAN
    İYİLEŞTİRMELERLE ESKİ KASAYA GÖRE 100 KM TÜKETİM 1/1,5 LT AZDIR. 14.000 YTL YE ÇOK RAHAT 2002 VE ÜSTÜ LİBERTY BULABİLİRSİN.
    (2002 DEN SONRA 2 TİP MAREA VAR. LİBERTY VE EXCULİSİVE)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gendarme -- 12 Mayıs 2006; 14:40:19 >

• selam arkadaşlar. bende aranıza yeni katıldım. konuyu okuyunca 19 yıllık bir 1987 reno station kullanıcısı olup 1 aydır 97 model marea kullanıcısı olarak arkadaşa en iyi ben yardımcı olabilecem heralde :)

arkadaşım ben 1,5 ay önce 1997 model elx aldım. 11000 ytl. araba çok temiz yalnız tanıdıktan aldık. herşeyden önce renodan sonra araba bir mersedes gibi geliyo :)

dostum araba gerçekten çok güzel. ben sana şu kadarını söylim. 1600 motor 103 bg. benzinle km de 280 lira yakıyor km. de arkadaşların dediği gibi öle benzin canavarı diik 1 lt benzinin 2810 lira olduğunu düşünürsek. araba çok güzel klima sunroof elektrikli cam ayna valla muhteşem . direksiyon çok yumuşak . süspansiyon ve yol tutuşu harika. ben en son 195 kmh gördüm ama basanlar 210-220 kmh yapar diolar.

2 hafta sonra arabaya tartarini marka sıralı son sistem lpg sistemi taktırdım. 1650 ytl ye. valla ben bile inanamıyom 125 lira yakıyor km de. valla muhteşem oldu. 1 ayda 1700 km gezmişim :)

alırken banada alma ikinci eli yok cart curt dediler. ama kimseyi dinlemedim. arabaya bir kere bindim tamam dedim. emin ol öle bi niytein varsa pişman olmazsın. valla aklıma gelen bu kadar. sormak istediğin başka şeyler varsa sorabilirsin. herşeye cevap veririm. haa bu arada tüptede 195 km gördüm. ama hep frenliyorum. malum antalya çok kalabalık. bilemem uzun yolda açılırmı biraz daha. başkaları gibi daha yarı gazdı diye sallamaya gerek yok :) selamlar

• kazıklanırsın.2000 modeline 10.000 ytl 2004 modeline 14.000 ytl ver.ben 2004 model marea liberty aracı 14.000 ytl ye aldım.ben aldığımda km.si 23.000 de idi.km.ye dikkat et 30.000 üstü olmasın.2003 modelin altınada düşme.hem yakıtları fazla hem kasası eski.mutlaka alırkende bir servise göster.kendi tanıdığın bir servise göster.parası neyse veririm de detaylı incelesinler.az para değil.14.000 ytl araba 1000 ytl kasko 850 ytl alım satımı.dikkatli ol.hatta bulamazsan bana yaz.benim bi tanıdık sattı galeriye.2001 model deri koltuklu falan.mesala benimki 2004 ama deri koltuğu falan yok.10.000 ytl ye sattılar.11.000 ytl yede siz alırsınız.aracın tek eksisi 200.000 km.de falan.ama çok temiz kullanıldı.bakımları falan aksatılmadı.gerçi galerici düşürmüştür km.sini ama dediğim gibi 200.000 km.de falan araç.tavsiye ederim çünkü bildiğim bir araç.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.