Şimdi Ara

FİAT MAREA ABS ARIZASI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
9
Favori
95.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: amber67

Merhabalar dostlar ben izmit gölcükteyim,2003 model marea var,benimde abs ve el freni beraber yanıyor,burada ki bilgiler ışığında arabamdan dan söktüm abs beynini ve kıl testereyle actım,sonra tv tamircisine götürdüm,lehimleri tazeledi,'çatlaklar var dedi' sonra taktık ama malesef ışıklar sönmedi..

Acaba nerede hata yapıyoruz,yada nerelere bakmamız lazım..hangi bölgeleri lehimlemek lazım,tamircinin yanındaydım,cogu yeri lehimledi ama,nerede hata yapıyoruz,kısa zamanda çözmem lazım,ekimde muayene var....saygılarımla

Merhaba arkadaşım,

Benim marea'da da aynı problem var, 2 hafta sonra muayeneye girecek aracım.
    Sen problemini çözebildin mi?

Haftasonu bir beyinciye götürdüm, 300 tl istedi. Aracı bırak 3 saat sonra gel dedi, ben de bırakmadım zaten işlerim vardı.

Sizce bu fiyat normal mi?

• Merhaba arkadaşlar konu eski ama biraz önce başıma gelen bir sorunu paylaşmak istedim. 2 ay kadar önce 2004 Marea Liberty sahibi oldu. Bugün öğlen saatlerinde ABS ile El Freni ışığı yanık kaldı. Sonra toprak yolda ABS'yi denedim, devreye girmiyor. Bir internetten bakayım dedim, bu başlığı okudum, iyi yaaa kronikmişte bizim haberimiz yokmuş dedim ta ki işe gidene kadar, yolda frenin zayıfladığını farkettim az daha fren kullanınca, fren tamamen boşaldı, arabanın altına baktım sol hidrolik hortum patlamış. Zar zor el freni ile iş yerime geldim ve Pazartesi Kayseri YSF'ye gideceğim. Diyeceğim şu ki, normalde o arazı ışığının anlamı (ABS ile El freni aynı anda yanması), EBD sisteminde problem olduğunu gösteriyor lakin fren hortumunun patlaması ile arasında bir ilişki olduğunu düşünüyorum. Fren bu şakaya gelmez, sizde benim gibi iyi yaaa kronikmiş deyip geçmeyin. Tabi ki buradaki bilgiler önemli ama bakımı ihmal etmeyelim :)

• marea_bursa M kullanıcısına yanıt
    Ustam bana yardımcı olurmusunuz 535 481 29 42 numaram

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARKADAŞLAR 2000 MODEL MAREA'MIN ABS VE EL FRENİ LAMBASI YANIYOR VE FREN YAPTIĞIMDA ARAÇ SAĞA SOLA SAVURUYORDU.SERVİS FAHİŞ FİYAT İSTEDİ ÜSTELİK ARIZAYI BİLMİYORLAR.BUGÜN MERSİN-MEZİTLİ SANAYİİ SİTESİNDE ALAN OTO GÖKHAN USTA'YA GÖTÜRDÜM.ABS BEYİNDEKİ SORUNU ÇÖZDÜ ÜSTELİK 500-600 İSTEYEN SERVİSİN ÜÇTE BİR FİYATINA...ARTIK ABS DEVREYE GİRİYOR LAMBASIDA YANMIYOR.
  • arkadaşlar öncelikle hepinizden allah razı olsun .abs ve el freni yanıyordu..ilk önce arızanın nereden kaynaklandığını bulmak için bosch car servisine gittim .arıza abs beyin röle sinde dediler.tamir ettiriyoruz dediler .300 liraya tamir ettiriyoruz 200 de sökme takma işçilik istediler.buradaki yorumlara bakarak söktüm abs beynini.(beyni sökmek için fren hidroliği ve sigorta kutusunu sökmeniz gerekiyor) ocakta eski bıçağı ısıtarak açtım beyni.tv tamircisine götürdüm 5 liraya lehim yaptırdım.6 lirayada siyah silikon aldım.bosch car servisinin 500 liraya yapacağı işi 11 liraya hallettim.yardımı olan yorum bırakan herkesten allah razı olsun.bu arada masallah super oldu abs .:)
  • Bazuka44 B kullanıcısına yanıt
    arkadaşım eğer yaptırmadıysan abs ni sana tarif edebilirim çok zor bişey değil.tek önemli nokta beyni açarken biraz dikkat. @Bazuka44
  • furkankaan16 F kullanıcısına yanıt
    arkadaşım bendede aynı sorun var abs çalışmıyor göstergede abs ışığı yok yada yanmıyor ama el freni ışığı sürekli yanık
    abs beynının üstündeki sigorta panelinde bi soket var açınca kenarda onu söktüm el freni ışığı normal işlevine döndü sence
    acaba problem beyindemi yoksa soketten önce biryerde birşeymi var. yardımcı olabilirsen sevinirim.
  • Merhabalar. Benim aracım GEELY MK 1.5 FAMİLİA (Çin arabası) Benim aracımda da abs lambası yanıyor ve kısa bir süre sonra da el freni lambası yanıyor. 2 ayrı ustaya ve servise götürdüm. Abs hidrolik pompasından yağ kaçağı olduğunu ve bunun tamir edilemeyeceğini söylediler. Forumdaki paylaşımları okudum. Kendim elektronik işlerinden anlıyorum. Abs beynini söküp,lehimleyip,silikonlayıp yerine takabilirim. Ama yağ kaçağı ile ilgili ne yapabilirim? Şu anda abs devre dışı...
    Yardımcı olacak arkadaşa inanın çok dua edeceğim...

• Slm lar arkadaşlar bugün itabari ile 2006 model marea sahibi oldum. Aranıza katılmaktan büyük memluniyet duydum. Aracı satın alırken sorun yoktu lakin ilk günden abs hatası verdi ve moral bozdu. dikkatlice düşündüm buyuk bir çukurdan geçtikten sonra oluştu bu arıza. Frencileri aradım 750 tl den açıldı kapı. Tabi moral bozukluğu forumdaki mesajlarınızı okuyana kadardı. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

ilk fırsatta abs beynini açıcam. Daha önce model uçak kumanda kartı tamiri yaptım bundada başarılı olacağıma inanıyorum.tabi arıza oradaysa ise. Arıza şu firenleme esnasınta tuaf gürültülü ses + mesafe uzaması+gıcırdama+ moral bozukluğu

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.