Şimdi Ara

FIAT GRUBU İLE İLGİLİ BUTUN SORUNLARIN CEVABI BURADA... (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
243
Cevap
15
Favori
144.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MRB BENİM ARACIM 1.3 2010 MODEL EMOTİON PLUS ARACIMI YAĞ DEĞİŞİMİ YAPTIKTAN SONRA ARACIMIN YAKITI CİDDİ Bİ BOYUTTA ARTIŞ OLDU NORMALDE YAĞ DEĞİŞİMİNDEN SONRA DAHA AZ YAKMASI GEREKİRKEN ARTIŞ MEYDANA GELDİ SİZCE NEDEN OLABİLİR.
    YAĞ DEĞİŞİMİNDEN ÖNCE KM 18 KURUŞ YAKMIŞTI YAĞ DEĞİŞTİKTEN SONRA 25 KURUŞ YAKMAYA BAŞLADI. BEN HAVA AKIŞ DEBİMETRESİNDEN SORUN OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM VE ARACIMI BİLGİSAYARA BAĞLATTIM DEBİMETRENİN SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. ÖLÇÜMLER DEPO FULLEYEREK YAPILMIŞ ÖLÇÜMLER VE UZUN MESAFE FARK ETTİĞİM ARALIK 3 GÜN. 3 GÜN ÖNCE 18 KRŞ YAKTI YAĞ DEĞİŞTİM YOLA ÇIKTIM 25 YAKMAYA BAŞLADI SİZCE NEDEN. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  • MRB BENİM ARACIM 1.3 2010 MODEL EMOTİON PLUS ARACIMI YAĞ DEĞİŞİMİ YAPTIKTAN SONRA ARACIMIN YAKITI CİDDİ Bİ BOYUTTA ARTIŞ OLDU NORMALDE YAĞ DEĞİŞİMİNDEN SONRA DAHA AZ YAKMASI GEREKİRKEN ARTIŞ MEYDANA GELDİ SİZCE NEDEN OLABİLİR.
    YAĞ DEĞİŞİMİNDEN ÖNCE KM 18 KURUŞ YAKMIŞTI YAĞ DEĞİŞTİKTEN SONRA 25 KURUŞ YAKMAYA BAŞLADI. BEN HAVA AKIŞ DEBİMETRESİNDEN SORUN OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM VE ARACIMI BİLGİSAYARA BAĞLATTIM DEBİMETRENİN SAĞLAM OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. ÖLÇÜMLER DEPO FULLEYEREK YAPILMIŞ ÖLÇÜMLER VE UZUN MESAFE FARK ETTİĞİM ARALIK 3 GÜN. 3 GÜN ÖNCE 18 KRŞ YAKTI YAĞ DEĞİŞTİM YOLA ÇIKTIM 25 YAKMAYA BAŞLADI SİZCE NEDEN. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
  • merhabalar 2000 model bravo sx var bende ancak ön takıma bişey sürtüo gibi oluo ve gaza frene falan basınca ayağımda titreme oluyor ve bu durum hızlanınca dahada artıyor fakat ses falan yapmıyor dışarıya ancak araç içinde ses yapıyor bunun sebebi nedir bikaç usta sol aks komple değişecek diyor ama tereddütlü birşekilde dediler güvenemedim ama ben aksten kaynaklandığını düşünmüyorum sizce ne olabilir ?
  • kdrozturk K kullanıcısına yanıt
    merhabalar 2000 model bravo sx var bende ancak ön takıma bişey sürtüo gibi oluo ve gaza frene falan basınca ayağımda titreme oluyor ve bu durum hızlanınca dahada artıyor fakat ses falan yapmıyor dışarıya ancak araç içinde ses yapıyor bunun sebebi nedir bikaç usta sol aks komple değişecek diyor ama tereddütlü birşekilde dediler güvenemedim ama ben aksten kaynaklandığını düşünmüyorum sizce ne olabilir ?
  • slm arkadaşlar. 2006 1.4 albea fire active 70 binde 20 bin tl istiyor. fiyat çokmu sizce ? bu parayı bu arabaya vermeye değermi??

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-71-binde-1.4-albea-2006-176845686/detay
  • Linea'nın konusunu bulamadım bende buraya yazayım.

Tofaş'a e posta atmıştım linea'nın neden Euro ncap testleri yok diye biraz önce Tofaş'tan aradılar dediğini aynen yazıyorum
    Linea'nın euro ncap testlerinin olmadığı ve neden olmadığını yapılacak mı diye bilgi almak istemişsiniz evet ncap testleri yok ancak İtalya da linea'nın çarpışma testleri yapılmaktadır, ncap testleri ne zaman yapılacağı hakkında bizim bilgimiz yok...

Böyle gitti bende bu testlerin videosunu izleyebilir miyiz dediğim de internette bulabilirsiniz dedi ama ben bulamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat ecuscan programını bulabilir miyim 2001 model marea aracımın şanzıman hatasını okumam lazım buradaki cihazlar okumuyor öyle bir bölüm yok yardımcı olursanız sevinirim.

• kemalefe K kullanıcısına yanıt
    Herkese iyi günler. O program bende var. Ama internetten nerden indirdim unuttum. Cihaz olmadığı için hiç test edemedim. Bende de 2001 Marea Otomatik var. Şanzumanı okutmak için ön yolcu tarafındaki soketi kullanman lazım. Bazı işi bilmez ustalar motor kaputunun altından bağlayıp okutuyolar. Sonra şanzuman seçeneği yok diyorlar. Birde bunların girişi 3 pinli. Heryerde bulamazsın sıkıntı olabilir. Sen ilk önce 3 pini 16 pine çeviren bir ara kablo bulucan sonra cihaza bağlıcan.
  • Şanzıman hata veriyor dediğin 3 pinli soketi biliyorum bizim araçlar o çevirici kabloyla bağlanıyor . Bağlantı yerinide biliyorum sağ yolcunun orada şanzıman beyninin olduğu yerden bağlanıyor. Acaba program Türkçemi kendim bağlanmam lazım hataya göre şanzıman tamirinde arızalı bölüme yöneleceğim. Yoksa şanzımancılar **** bakarız diyorlar herkes çözmüş işi.

• Merhaba Yardımcı olursanız çok sevinirim. 30000-35000 arası bir bütçem var. İkinci El FIat Bravo almayı düşünüyorum. Aracım benzinli olacak. 2008-2011 arası modellerini düşünüyorum. Sizce nasıl bir seçim? İkincisi bu modelerde 1.4 Turbo Dynamic ile 1.4 T-Jet Dynamic Plus arasında ne gibi farklılıklar vardır ikisi arasında çok bir fark var mı bu farklar nelerdir? örneğin iki model de 120 beygir mi? bu aracın tutulan modeli nedir? otomatik şanzuman sorunlu mudur bu araçlarda? Bu dediğim modellerdeki aracı kullananlar var mı nasıl iyi mi ? açıkcası arabadan çok fazla anlayan biri değilimdir ve bu araba hakkında bilgiye internetten dahi zor ulaşıyorum. En azından şu 1.4 Turbo Dynamıc ie 1.4 T-jet Dynamic Plus arasında ne fark var öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • kemalefe K kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun diyelim. Okutmadan işlem yaptırma. Benim 100 tl tutan arızaya bırak ama 3 bin 4 bin çıkar dedilerdi. Bildiğin ustada olsa anlamayana elletme tek işi şanzuman olacak adamın ki onlar bile bulamıyolarlar. Mesajımda yazdığım gibi program yetmez cihazda olması lazım.
  • Arkadaşlar merhaba 2009 model 83000 km de albea sole 1.4 benzinli aracım var 2-3 aydır yolda giderken aracı boşa aldığımda bazen stop ediyor
    gaz kelebeğinin etrafından sanki yağ kaçırıyor bu normalmi arçta lpg yok daha önce karşılaşan varmı?
  • Öncelikle Merhaba...
    Benim iki tane sorum olacak ..

1- Geçen hafta 143,000 km olan ticari albea 1.3 mjet dizel aracımızın tigerini değiştirdik.
    düşük devirde 2.viteste ses gelmeye başladı lok lok lok diye..

2- birde hususi olarak kullandığımız albeamız var onunda sıkıntısı yolda giderken kapıları kitlemeye çalışıyor
    anccak kitlemiyor ancak ben manuel olarak kitlersem sorun ortadan kalkıyor çalışıp çalışmamsında önemli değil
    çalışsada çalışmasada bu sorunu yapıyor.

yardımcı olacak arakadaşlara şimdiden teşekkürler....
  • İyi günler,
    yakın zamanda 2010 model Punto EVO arabamı 40 bin km bakıma götüreceğim, araç ilk arabam ve bu konuda pek bilgim yok,
    tavsiyelerinize ihtiyacım var, arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...Teşekkürler...
  • linea dualogic aracımda bazen araç vites koluna geç tepki veriyor ve sürekli "manuel mod devre dışı" uyarısı alıyorum, bu sorun robot mekanizması sensörlerinin temizliği ile giderilebiliyormuş ama bu temizliği bakımı kim yapar nerede yapar hiçbir bilgim yok, bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı? Ankara yada Bolu civarı olusa çok iyi olur.
  • merhaba; fiat fiorino 2013 model aracım var teybini değiştirmek istiyorum nasıl bi teyp almalıyım yada teyp değişiyo mu biri bana yardımcı olursa ona çok dua edecem:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa402

merhaba; fiat fiorino 2013 model aracım var teybini değiştirmek istiyorum nasıl bi teyp almalıyım yada teyp değişiyo mu biri bana yardımcı olursa ona çok dua edecem:))

hocam değişiyor.istedigin teypi takabilirsin
  • ysnsln kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam teşekkür ederim
  • palio 1.6 hl ile ilgili sorum olacak, uzmanı olan birisi bana dönebilir mi _??

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.