Şimdi Ara

Fiat Freemont Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
3
Favori
57.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar,Fiat bayii aramıştı araba geldi bir gelin bakın diye.Bizde gidip baktık.

Gerçekten aracı çok sevdik,aracı alırsak babama alacağız,şuan kendisinde Kia Sportage 2.0CRDİ var,onunla karşılaştırma yaptık.

İçi doğal olarak çok ferah geldi.Araç oldukça heybetli.Tam bir SUV.Lounge donanımlı versiyonuydu,doğal olarak ağzına kadar doluydu.Aracı sürdük,süspansiyon Sportage'den daha başarılı geldi.Sportage'nin daha iyi olduğu 2 konu vardı,Motor izolasyonu ve çekiş.Bu araç 2004Kg doğal olarak performans biraz daha düşüktü.Ayrıca Multijet motorun sesli çalıştığını biliyoruz.Araç bize uygun geldi.Birde buraya danışmak istedik.Elimizde Duster var onu takasa verecez.Geri kalanda kredi olacak.Yani hem Duster elimizden çıkacak tabii Kia'da öyle.

Yarın lastik havalarınıda tam ayarlayıp daha uzun bir teste çıkacağız.

Sizce Freemont almalı mıyız.Nedenleriyle beraber yazarsanız sevinirim.

• Niye düşüyor bu konu la.
  • zevk meselesi freemont başarılı bir suv fakat fiyatı çok 70 75 gibi meblağlarda olsa tr de satardı fakat 90 ın üstünde fiyatı yüzünden nadir satılır satın alanlarda sayılı olur ama gerçekten hoşuma giden bir suv freemont
  • Biraz daha bekleyip az kilometre yapmış, ikinci elini alın derim. Nedeni ise, ikinci elinin çok düşük olacağı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

zevk meselesi freemont başarılı bir suv fakat fiyatı çok 70 75 gibi meblağlarda olsa tr de satardı fakat 90 ın üstünde fiyatı yüzünden nadir satılır satın alanlarda sayılı olur ama gerçekten hoşuma giden bir suv freemont

Aslına bakarsak vergi sisteminin suçu bu durum.Bugün 2.0 motorlu bir Tiguan bile 90000Tl'den başlıyor.Ki Tiguan bu aracın yanına bile yaklaşamaz bence.

Ayrıca 1.6 dizel C sınıfı araçlara 70000Tl isteniyor bu ülkede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

quote:

Orijinalden alıntı: hakantrk

zevk meselesi freemont başarılı bir suv fakat fiyatı çok 70 75 gibi meblağlarda olsa tr de satardı fakat 90 ın üstünde fiyatı yüzünden nadir satılır satın alanlarda sayılı olur ama gerçekten hoşuma giden bir suv freemont

Aslına bakarsak vergi sisteminin suçu bu durum.Bugün 2.0 motorlu bir Tiguan bile 90000Tl'den başlıyor.Ki Tiguan bu aracın yanına bile yaklaşamaz bence.

Ayrıca 1.6 dizel C sınıfı araçlara 70000Tl isteniyor bu ülkede.

orası öyle ama aracı iyice kullanıp bilgi edinmek lazımki öyle alınsın yoksa elektronik arızaları vs. çok olur buda basınla yayılır vs. derken aracın elden çıkması çok zorlaşır piyasaya yeni girmiş bir araçtan söz ediyoruz çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakantrk -- 18 Kasım 2012; 17:47:27 >

• Otomotiv piyasası genel olarak uçmuş durumda.Olması gerekenden yüksek etiketi olan ama nispeten diğerlerinden daha uygun olan araçlara hesaplı gözüyle bakıyoruz.

Dün gördüm bir tane Freemont,kaldırıma park etmişti.Duruş,heybet,tasarım hepsi çok iyi ama Fiat'ın SUV pazarında adı geçmemesinden dolayı ikinci elde pek tercih edilmeyebilir.

Uzun yıllar binmeyi düşünüyorsanız sorun olmaz ama sanırım.Malum ikinci el SUV alan insanlar genelde konu komşu bahsetsin diye SUV aldığından daha köklü SUV'lara yöneliyorlar.
  • kia sporttagem olsaydı satmazdım.
  • quote:

Niye düşüyor bu konu la.

Ben de bugün aracı inceledim.
    Ne umuyorsunuz ona göre fikirlerimi paylaşayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fuar da incelediğim modeller den biriydi bence dış tasarım dan ibaret malesef ...
    için de kullanılan plastıkler orta düzeyde tasarımı vasattı hatta ön konsolun alt bölümün de bulunan kapaklı eşya gözü kapanmıyor du 4 gün de nasıl bozulduysa artık .
    donanım olarak fiatın her zaman ki göz boyama oyunu diye düşünüyorum bu araba 1 hafta da 160 adet satmış gerçekten ilginç heybeti cezbedici ama içi kof .
     Fiat Freemont Almak

sorento nun 2.0 dizel motorlusu gelecek bence beklemeye değer .
    captiva 2.0 dizel ltz 90 bin tl 0 km .
    tiguan sport 2.0 dizel 95 bin tl 0 km .

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

quote:

Niye düşüyor bu konu la.

Ben de bugün aracı inceledim.
    Ne umuyorsunuz ona göre fikirlerimi paylaşayım.

Açıkçası umduğumuz Kia Sportage'den sonra üzmesin.Arazi performansı çok vasat olmasın.Sportage ile ufak çapta off road yapıyorduk bundada yapabilelim.

Yani Sportage'yi aratmasın.
  • Çok heybetli bir SUV gerçekten. Fiyatı rakiplerine göre bence makul. Captiva ile Sportage ile falan karşılaştırılmaz tabi bu araç . onların bir üst sınıfı bu. Kia Sorento ve Hyundai Santa Fe ile karşılaştırmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kkvan -- 18 Kasım 2012; 18:04:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_HACI

Sorentonun 2.0 dizeli ne zaman gelecek,birde kesin mi bu olay ben öyle birşey duymadım da.
  • Burada bir not...0 Km fiyatı 136.000 Lira olan 145 Hp - 163 HP otomatik dizel muhteşem bir araç 7 Kişilik FORD S MAX biraz kullanılıp 3 yıl sonra 2. ele gelince Sah. Com. da 65 .000 Lira..2 Yıllık olanları ise 75.000 Lira...Gidip tertemiz 2. el almak çok cazip.. Birde FIAT FREEMONT ile diğer çekik gözlüleri mukayese etmeniz gülünç olmuş...Freemont onlar gibi iki tane araba eder..MOTOR GÜCÜNE, .Kasaya, muhteşem gövdeye ve ağırlığına bir bakın..Ben fuarda yutkunarak inceledim..Bana 5 beden büyük..Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 18 Kasım 2012; 18:40:35 >
  • bir ay bekleyin satılacağa benzemiyor pek, kesinlikle fiyatlar düşer, hatta ben olsam ikinci eli beklerim orada daha da düşer.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CILGIN_HACI

Sorentonun 2.0 dizeli ne zaman gelecek,birde kesin mi bu olay ben öyle birşey duymadım da.

http://carscoop.blogspot.com/2012/08/kia-announces-2013-sorento-facelift-for.html
    http://www.worldcarfans.com/112081747355/more-details-about-european-2013-kia-sorento-revealed
    http://thekoreancarblog.com/2012/07/gallery-2013-kia-sorento-facelift-korean-spec/

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

bir ay bekleyin satılacağa benzemiyor pek, kesinlikle fiyatlar düşer, hatta ben olsam ikinci eli beklerim orada daha da düşer.

katılıyorum 1-2 ay daha sportage ile idare edin. fiyatı düşebilir ya da 2. el olarak daha uyguna alınabilir.
  • Bir yukarı atalım.
  • bence alınabilir , çünkü araç aslında gerçek bir fiat değil , dodge journey , yani dodge gibi bir markaya güvenebilirim şahsen.

autoshowda detaylı incelemiştim iç mekanı çok başarılı buldum , eksi olarak söyleyeceğim bir şey aklıma gelmiyor gerçekten
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.