Şimdi Ara

Fiat Fiorino için en verimli ses sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
19.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiorino araç aldım. Aracın orginalliğine minimum düzeyde dokunmak istediğimden ses sistemi konusunda kararsız kaldım. Önceki aracımda ses sistemim şu şekildeydi:

1- Pioneer 1400 w woofer
    2- Xetex 5 kanal anfi
    3- Pioneer Mvh 1400 Ub teyp
    4- 2 çift 500 w Pioneer oval hoparlör

Öncelikle yukarıda belirtmiş olduğum ekipmanları kurdurmadan önce sizlerden yardım almak istedim.

A- Ön konsolu hiç değiştirmeden orjinal teybi kullansam seste verim alabilir miyim. Direksiyondan haberleşmeli teyp olduğu için aracın orjinal teybini kullanmak istiyorum.
    B- Anfiyi nereye koymam gerekiyor, bagaj küçük olduğu için bazen woofer kabinini çıkarıp takmam gerekecek.
    C- Oval hoparlörler için arkaya mdf kestirmeyi düşünüyorum. Bu sefer de arkada ses yapabilir diyorlar. Acaba hoparlörlerde bir revizyona mı gitmeliyim.
    D- Önde 13cm, arkada 10 cm orjinal hoparlörleri var. Aynı ebatta kompenent hoparlörler alıp oval hoparlörleri hiç mi takmasam ???

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ediyorum.

• Mdfyi işi bilen bir pandizotcuyaa yaptırırsanız bi sıkıntı olmaz güzelce döşemeside yapar tam oturur bagaja
  • Mdf yi yaptırıp oval hoparlörlere göre kestirdik diyelim. Bu sefer aşağıda kalan kabinli woofer dan kaliteli ses alabilir miyiz? Seste boğulma olur gibime geliyor.
  • 1-orjinal teybinide kullanabilirsin . 5 ay önce yenibosnaya elktronikçilere yolum düştüğünde fiat dobloya ses sistemi kuruyolardı . bizdede aynı arac oldugu için merak edip arac sahibiyle biraz sohbet ettik.

orj teyp + fabrkasyon hoparlörler + 4 kanal anfi + jbl 30 cm gt serisi kabinli subb .. ses fena degildi tatminkar

kaliteli deck cevirici kullan orjinal teybe ... aracın orjinal hoparlör yuvalarını kullan . 13 cm mid veya coaxial kullanabilirin . eger ön hop. kapıdaysa kapının hoparlör derinliğini hesaba kat ki ona göre hop. secimi yap sonradan sıkıntı olmasın
    5 kanallı anfin var ve subwooferında var .

yani demek istedgim aracı bozma mdf yle veya 85 lerle . subtan yana sıkıntı olmaz o araclarda gzl çalar . yeterki montajı yapan kişi düzgünce kablolamasını ve sistem ayarlarını yapsın .

anfiyi nereye montelemek lazım bildigim kadarıyla compact boyutlu bir arac fio ... bagajın koltuk kısmına hava sirkülasyonu saglanacak şekilde olabilir

• Öncelikle yorumlar için teşekkür ederim.

Müziğe düşkünüm fakat ses tesisatı kurayım diye de aracın orjinalliğini bozmak istiyorum. Çünkü daha önce böyle birşey yapmıştım ve uzun vadede sıkıntılar yaşamıştım.

Orjinal teybi kullanacağım sanırım.
    Fabrikasyon hoparlörleri doğrudan anfi çıkışına bağlayamam sanırım çünkü anfinin 90w rms çıkışı var her bir hoparlör için. O zaman elimdeki oval hoparlörleri elimden çıkarıp önlere ve arkalara 13cm ve 10cm komponent alayım. Anfinin dört kanalını bu kompenentlere veririm, subwoofer ı da arkada tek bırakırım. Başka aklıma bir çözüm gelmiyor. Gerçi 13cm ve 10cm komponentlerden nasıl bir ses alınacak bilmiyorum.

Anfiyi ise yan yatırıp arka bagaja vidalamayı düşünüyorum. Geçen anfiyi nereye koyarım diye yer ararken orada uygun bir yer buldum.

.........................

• Beyler hala kararımı verebilmiş değilim. Aracım için nasıl bir sistem kursam? Aklımdaki son sistem şu şekilde:

1-Önlere 13cm kompenent takım (Bunun için bir satış sitesinde HARWARD HR-5205 COMPONENT SYSTEM markalı seti düşünüyorum)

2-Arkaya tek subwoofer

Bu şekilde alacağım ses beni tatmin eder mi? Önlerde tek kompenent ve bir de sub.

Yoksa arkaya 1 çift oval küçük kabini içinde 500w. pioneer hoparlör de koysam bir sıkıntı olur mu?

Veya da hiç masrafa girmeden elimdeki hoparlörlerden faydalanıp arkaya 2 çift pioneer oval + subwoofer kursam?
  • Tavsiye bulunacak kimse yok mu
  • Sistemi bende düşünüyorum. En önemlisi bence altyapı kabloları araştırdım stinger kablolar varmış baya saglam diyorlar. Aracımda ana ünite olarak pioneer 5450 indash var. Önümüzdeki ay 500 lira gibi bi para gelecek 200 250 ekleyip çıtır bi sistem düşünüyorum. Aracı hem binmeye kullanıyoruz hem ticari kullanıyoruz perde işi yapıyoruz. Haliyle takım çantaları filan oluyor işe giderken bass kutusunu çıkarıyım iş dükkana koyarım iş bitince geri bass kutusu koyup keyfime bakarım

Şöyle bi düşündüm orjınal hoparlörlerine hiç dokunmayım diyorum. Bagaja 2 tane jbl 1000watt 250rmslik bass + 90 litrelik geniş bass kutusu bu kutunun uzerinede 2 takım ovali monte etmek için kabartmalı bir düzenek düşündüm

Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gecekondu_3rdi -- 7 Kasım 2012; 21:48:23 >

• Arkadaşlar Öncelikle İyi Günler Orjinal Teyp Kalacak Dönüştürücü İle Anfi Çıkışı Alınacak Önlere JBL GTO-508C 13 cm component hoparlör arka 10cm orjinal teyp üzerinde kalacak xetec anfi arka oturak arkasına montaj yapılsa iyi olur Kicker Comp 30 cm bas iyi bir ses verir bu şekilde iyi bir ses alırsın fiorinoya çok set taktım kurduğum sistem ön arka 13cm jbl mid pioneer indeç jameson usa-750 ile usa-751 anfi iki adet 30cm kicker cvr taktım müthiş ses aldım yani fazla orjinallik bozulmasın dersen dediğim iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: tk0731

Arkadaşlar Öncelikle İyi Günler Orjinal Teyp Kalacak Dönüştürücü İle Anfi Çıkışı Alınacak Önlere JBL GTO-508C 13 cm component hoparlör arka 10cm orjinal teyp üzerinde kalacak xetec anfi arka oturak arkasına montaj yapılsa iyi olur Kicker Comp 30 cm bas iyi bir ses verir bu şekilde iyi bir ses alırsın fiorinoya çok set taktım kurduğum sistem ön arka 13cm jbl mid pioneer indeç jameson usa-750 ile usa-751 anfi iki adet 30cm kicker cvr taktım müthiş ses aldım yani fazla orjinallik bozulmasın dersen dediğim iyidir

Söyledikleriniz mantıklı geldi. Orjinali bozmadan öne bir takım 13cm. komponent ve arkaya bir kutulu 30cm. bas. Zaten bendeki bas soketli, tak çıkar yaparım.

Anfiyi bagaja hiç montelemeden yan yatırıp arka teker bombesinin olduğu yere koyma düşüncesindeyim.

Tesisatı kendim çeksem diyorum fakat yapabilir miyim bilmiyorum. Daha önce hiç kompenent ve teybe donüştürücü bağlantısı yapmadım. Bir de kabloları nereden geçirceğimi pek bilmiyorum. Diğer ayarlamaları sorunsuz yapabilirim. Tesisatçı kurulum işi için 150 tl istiyor. Fakat mecbur verecez gibime geliyor..:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

Sistemi bende düşünüyorum. En önemlisi bence altyapı kabloları araştırdım stinger kablolar varmış baya saglam diyorlar. Aracımda ana ünite olarak pioneer 5450 indash var. Önümüzdeki ay 500 lira gibi bi para gelecek 200 250 ekleyip çıtır bi sistem düşünüyorum. Aracı hem binmeye kullanıyoruz hem ticari kullanıyoruz perde işi yapıyoruz. Haliyle takım çantaları filan oluyor işe giderken bass kutusunu çıkarıyım iş dükkana koyarım iş bitince geri bass kutusu koyup keyfime bakarım

Şöyle bi düşündüm orjınal hoparlörlerine hiç dokunmayım diyorum. Bagaja 2 tane jbl 1000watt 250rmslik bass + 90 litrelik geniş bass kutusu bu kutunun uzerinede 2 takım ovali monte etmek için kabartmalı bir düzenek düşündüm

Merhaba,

Ben kabinli tek sub un araç için yeterli olacağını düşünüyorum, tabi güzel beslemeli bir anfi ile.

Diğer taraftan, 2x sub ve aynı kabine oval hoparlör takmaktan söz etmişsiniz. Tesisat kurmaktaki amacınız eğer dışarıya yönelikse bir şey diyemem fakat kaliteli müzik dinlemekse bu şekilde bir kurulum bana pek mantıklı gelmiyor. Aynı kabinde sesin boğulacağını ve sırf gürültü oluşacağını düşünüyorum. Daha net ve beraak bir ses için hoparlörlerin kendi kutusunun olması ve yerlerinin ayrı olması gerekir diye düşünüyorum.

• anfiyi dik bir şekilde oturağın birine monte edebilirsin ayrıca kendin kuramazsın biraz zordur 150tl ise çok fazla ben kendim tesisatçıyım sadece kurulum 50tlye kurarım her malzemen varsa tabi eksik ise birşey diyemem merak ettim olduğun memleket neresi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanali2048

quote:

Orijinalden alıntı: gecekondu_3rdi

Sistemi bende düşünüyorum. En önemlisi bence altyapı kabloları araştırdım stinger kablolar varmış baya saglam diyorlar. Aracımda ana ünite olarak pioneer 5450 indash var. Önümüzdeki ay 500 lira gibi bi para gelecek 200 250 ekleyip çıtır bi sistem düşünüyorum. Aracı hem binmeye kullanıyoruz hem ticari kullanıyoruz perde işi yapıyoruz. Haliyle takım çantaları filan oluyor işe giderken bass kutusunu çıkarıyım iş dükkana koyarım iş bitince geri bass kutusu koyup keyfime bakarım

Merhaba,

Ben kabinli tek sub un araç için yeterli olacağını düşünüyorum, tabi güzel beslemeli bir anfi ile.

Diğer taraftan, 2x sub ve aynı kabine oval hoparlör takmaktan söz etmişsiniz. Tesisat kurmaktaki amacınız eğer dışarıya yönelikse bir şey diyemem fakat kaliteli müzik dinlemekse bu şekilde bir kurulum bana pek mantıklı gelmiyor. Aynı kabinde sesin boğulacağını ve sırf gürültü oluşacağını düşünüyorum. Daha net ve beraak bir ses için hoparlörlerin kendi kutusunun olması ve yerlerinin ayrı olması gerekir diye düşünüyorum.

Bass Kutusu ayrı 2 takım ovalin olacagı kabartmalı pandizot ayrı olacak tabiki. 2 adet bass daha derin olur diye düşündüm tabiki 2 adet şart degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: tk0731

anfiyi dik bir şekilde oturağın birine monte edebilirsin ayrıca kendin kuramazsın biraz zordur 150tl ise çok fazla ben kendim tesisatçıyım sadece kurulum 50tlye kurarım her malzemen varsa tabi eksik ise birşey diyemem merak ettim olduğun memleket neresi acaba ?

Eksik malzeme olarak teyp için dönüştürücüm yok. Aslında orjinal Pioneer teybi kullansam bu sorun da kalmayacak ama orjinal olsun istiyorum. Tabi performans çok düşük kalırsa mecbur teybi değiştireceğim. Fakat çok da düşük kalacağını zannetmiyorum çünkü Xetec amfiyi 50 Tl lik bir teyiple denediğimde bile çok güzel ses alıyordum.

Diğer malzemeler zaten daha önceki aracımda ses sistemim kurulu olduğu için doğal olarak mevcut. Giresun merkezdeyim.

• Beyler,

Fiorinoya tesisat çekenler kısaca dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedebilirler mi?
  • Ses işi bütçeye bakar.
    Ben olsam kabin koymam.neden birtane bass kabini koyayimki bagaja? Yer daraltayim.
    Büyük bass lar eskide kaldı.şimdiki hoparlör çeşitlerinde 10 cm,15 cm gibi ölçülerde muhteşem basslar var.parasida iyi ama.bu bass lardan kullanabilirsiniz ön kapılar için arkadada kullanırsınız ama mevcut hoparlör deliklerinin bu tür basslarin derinlik hissini verdirmez.ama plastik parçaya kesilerek birşey yapilabilir.bu tarz hoparlörler çakma 300 ,500 watt değildir.orjinal 100 wattir.(ki) bu gerçek değer insanın kulağını rahatsız edebilir.
    Sen önce bangır bangır camları açarak muzikmi dinleyeceksin yoksa kısık seste bile bassı derinden hissederek müthiş bir müzikmi dinleyeceksin.önce buna karar ver.
    Orj teyp yetersiz kalabilir.teyip yerine yeni box teyp çerçevesi alacaksın iyi marka teyip kullanmayı tercih et.ve anfi teyp aynı marka olmasına dikkat et.toplama iş yapma saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

Ses işi bütçeye bakar.
    Ben olsam kabin koymam.neden birtane bass kabini koyayimki bagaja? Yer daraltayim.
    Büyük bass lar eskide kaldı.şimdiki hoparlör çeşitlerinde 10 cm,15 cm gibi ölçülerde muhteşem basslar var.parasida iyi ama.bu bass lardan kullanabilirsiniz ön kapılar için arkadada kullanırsınız ama mevcut hoparlör deliklerinin bu tür basslarin derinlik hissini verdirmez.ama plastik parçaya kesilerek birşey yapilabilir.bu tarz hoparlörler çakma 300 ,500 watt değildir.orjinal 100 wattir.(ki) bu gerçek değer insanın kulağını rahatsız edebilir.
    Sen önce bangır bangır camları açarak muzikmi dinleyeceksin yoksa kısık seste bile bassı derinden hissederek müthiş bir müzikmi dinleyeceksin.önce buna karar ver.
    Orj teyp yetersiz kalabilir.teyip yerine yeni box teyp çerçevesi alacaksın iyi marka teyip kullanmayı tercih et.ve anfi teyp aynı marka olmasına dikkat et.toplama iş yapma saygılar.

Bende fiorinoma sadece kaliteli ve bass anlamında sadece kendim dinlemek amaçlı dışarıya vermek değil..orjinal teyp ile kullanmak istiyorum..1 anfi 1 boofer 1 takım component yetermi?

• Yeter kardesim

• quote:

Orijinalden alıntı: teknologs

quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

Ses işi bütçeye bakar.

Bende fiorinoma sadece kaliteli ve bass anlamında sadece kendim dinlemek amaçlı dışarıya vermek değil..orjinal teyp ile kullanmak istiyorum..1 anfi 1 boofer 1 takım component yetermi?

Aldığınız ürünler kaliteli olursa yetecektir.

• Arkadaslar 1000wat jbl bas ve 2 yollu mono anfi nasıl sizce iyi ses alabilirmiyim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.