Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (722. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen gün Next 515 navigasyon aldım.Tutacağı cama yapıştırmalı.Fakat ben konsola yapışan tutacak almak istiyorum.
    Fiorinonun teybin üstünde, üst göğüste küçük dar cep varya, oraya uyacak bir tutacak arıyorum.
    Sitelerde bir çok çeşit var fakat tutup incelemeden resimle olmuyor tabi.
    Önerebileceğiniz bir marka-model tutacak var mı?
    Siz Fiorinonuzda hangi navigasyon tutucuyu tercih ettiniz?
    Modacar yedek parçacılarda oluyor diye duydum, bu marka nasıldır?
    Birde tutacakların bazıları 2 li bazıları 4 lü tırnaklı oluyor hangisi daha kullanışlı?
    Saygılar.
  • bende bu araçtan almayı planlıyorum dün bir bayiden fiyat aldım 1.3 75 hp safeline modeli için 35250 fiyat verdiler. aile aracı olarak kullanıcam tek sorunu her yıl muayene olacak. fazla hız yapan biri değilim can taşıdığım için 90 ı geçmem sadece araç sollayacaksam 100 ve üzeri çıkarım bu şartlar altında performansı tatmin edermi kullanan arkadaşlar bir yorumda bulunursa sevinirim.

saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

bende bu araçtan almayı planlıyorum dün bir bayiden fiyat aldım 1.3 75 hp safeline modeli için 35250 fiyat verdiler. aile aracı olarak kullanıcam tek sorunu her yıl muayene olacak. fazla hız yapan biri değilim can taşıdığım için 90 ı geçmem sadece araç sollayacaksam 100 ve üzeri çıkarım bu şartlar altında performansı tatmin edermi kullanan arkadaşlar bir yorumda bulunursa sevinirim.

saygılar..

hocam zaten kredili liste fiyatı 35,350 bence başka bayilerden de fiyat alın. Söylediğiniz şartlarda fazlasıyla tatmin eder. Yokuş yukarı giderken ve yokuş yukarı kalkışlarda devir 2500 civarı tutulursa zaptetmek bile zor. Ama daha fazlasını bekliyorsanız 1.6 motorlara bakın derim ki fiorinoda o motor yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windlover -- 13 Mart 2013; 13:56:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: windlover

quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

bende bu araçtan almayı planlıyorum dün bir bayiden fiyat aldım 1.3 75 hp safeline modeli için 35250 fiyat verdiler. aile aracı olarak kullanıcam tek sorunu her yıl muayene olacak. fazla hız yapan biri değilim can taşıdığım için 90 ı geçmem sadece araç sollayacaksam 100 ve üzeri çıkarım bu şartlar altında performansı tatmin edermi kullanan arkadaşlar bir yorumda bulunursa sevinirim.

saygılar..

hocam zaten kredili liste fiyatı 35,350 bence başka bayilerden de fiyat alın. Söylediğiniz şartlarda fazlasıyla tatmin eder. Yokuş yukarı giderken ve yokuş yukarı kalkışlarda devir 2500 civarı tutulursa zaptetmek bile zor. Ama daha fazlasını bekliyorsanız 1.6 motorlara bakın derim ki fiorinoda o motor yok.

versiyonunu yanlış yazdım emotion e5 olması lazım kredili fiyatı 36880 TL %6 indirim yapıp 940 TL tescil işlemleri fiyata dahil. 1.6 konusu dediğiniz gibi yok ama söylediklerinize göre bana yeter dizel araçların torku yuksek olduğunu biliyorum şu an zaten 1.3 82 hp benzinli getz kullanıyorum getz gibi yokuşlarda bayılmıyacağıda kesin zaten sağolun bilgiler için.

• quote:

Orijinalden alıntı: 08fth

slm arkadaslar on gun once 1.3 fıorıno combi emo aldım 95 lik takoz sıkıntım var yarı otomatık bu arada aracım benım sorunum aslında arac cok fazla yakıyor ve tomatıkte ıken rampa asla cıkmıyor anında bayılıyor ve bu yuzden manuel kulanıyorum otomatıkte vıtez araları cok kısa 90 km hızla ıken 6. vıtezde oluyorum devır 2500 olmadan vıtez atıyor bu bı sorunmu yoksa normalımı böyle sankı araba baygın gıbı devrını hıc almıyor canlanmıyor otoomatıkte ıken sreklı manuel kullanıyorum ve ınanılmaz bı performans gösterıyo sollamada süratte rampalarda harika bıde fazla yakmassa ortalamam 6.7 90 km hızla gıderken sorun yok anlık tüketım 3 la 3.5 arası yardımcı olursanız cok sevınırım adım fatıh

Dostum aracın 90 lıkmi 95 likmi bilemicem ama
    Bende conformatik vites kullanicisiyim.
    Iyikide ist gibi yerin trafiğinde bu vitesi tercih etmişim.
    Bu araçlar otomatikte düz yolda gerçekten vitesi çabuk atıyor.
    (E) durumunu kapat.ikincisi yokuş yukarı gazı ayarlayarak istediğin viteste çıkarsın.
    Bende ilk zamanlar bu problemleri yaşadım.
    Alışırsan bu durumları atlatacagindan eminim.
    Ben mesala yokuş yukarı 2. viteste çıkarken bile aracın önü resmen sağ sola savruluyor torklu araba.
    Şehir içi yakitta en fazla 5.5 düşersiniz.6.7 normal( bence tabi )
    Yakıt daha çok kullanıcıya bağlıdır.bu çok önemli.
    Seri bir araç .
    Uzun yolda tam 45 litre ile 950 km yol yaptım.90,100,110 arası.genelde 90 ama.

Ben aracima ekstradan ciptuning yaptırmayı düşünüyorum 125 hp oluyormuş.deneyen varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 20000 bakımına hala götürmedim araç 20500 e yaklaştı sorun olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confusion. -- 15 Mart 2013; 22:03:35 >
  • Arkadaşlar araç hareket ederken ve dururken diroksiyonu çevirdiğimde, tam ortadan ( ön tekerlerin ortasından, direksiyon hizasından) metalik bir GARRRRÇ sesi geliyor.
    Bunun sebebi ne olabilir?
    Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genc_AVCI

Arkadaşlar araç hareket ederken ve dururken diroksiyonu çevirdiğimde, tam ortadan ( ön tekerlerin ortasından, direksiyon hizasından) metalik bir GARRRRÇ sesi geliyor.
    Bunun sebebi ne olabilir?
    Saygılar.

klasik amortisör takozları arızası olmalı. bazen garç bazen tık tık diye ses yapar takozun altına toz kaçınca olur. aracın garantideyse ücretsiz değiştirirler. değlise 80 lira diye biliyorum. yıkattığında geçer tozlu yola girince tekrar başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: confusion.

20000 bakımına hala götürmedim araç 20500 e yaklaştı sorun olurmu?

sorun olmaz , fiorinonun avrupada satılan versiyonu qubo 15 binde bir bakıma girer. aynı motor yine opelde 15 binde bir bakıma girer. ama kullanılan sentetik motor yağının özelliğinden ötürü aracı kapının önünden kıpırdatmasanız 1000 km bile yapmasanız dahi 1 yıl dolunca yağı değiştirmek zorundasınız. ayrıca alakasız bi nedenden dolayı da olsa ilerde çıkabilecek bi motor arızasında servis zamanında servise gelinmediği için olmuş garanti dışıdır diyebilir o yüzden çok geçirmeseniz daha iyi.
  • quote:

Arkadaşlar slm,
    Geçen gün Next 515 navigasyon aldım.Tutacağı cama yapıştırmalı.Fakat ben konsola yapışan tutacak almak istiyorum.
    Fiorinonun teybin üstünde, üst göğüste küçük dar cep varya, oraya uyacak bir tutacak arıyorum.
    Sitelerde bir çok çeşit var fakat tutup incelemeden resimle olmuyor tabi.
    Önerebileceğiniz bir marka-model tutacak var mı?
    Siz Fiorinonuzda hangi navigasyon tutucuyu tercih ettiniz?
    Modacar yedek parçacılarda oluyor diye duydum, bu marka nasıldır?
    Birde tutacakların bazıları 2 li bazıları 4 lü tırnaklı oluyor hangisi daha kullanışlı?
    Saygılar.

hiç tavsiye etmem . tutacağı o cebe yapıştırmak zorundasın . yarın sökünce leke yapar. tuttur cama gitsin niye uğraşıyorsun ki.

• Mustik61 tşk.

Ben direksiyon pompasından şüphelenmiştim.
    Yıkanmayla geçiyorsa yenisini almaya gerek yok.
    20.000 km. bakımı için servisten arayıp 350 tl. fiyat verdiler. bi de bu çıksa 450 filan olacak.
    Tamirci bir arkadaşın fiorinosu var, ona götürsem anca yarı parası tutar.
    Bu garanti bir işe yarıyor mu, yani randımanlı mı?
    Boşu boşuna garantili diye 2-3 kat para bayılmayalım.
  • quote:

Benim 40.000 bakimim vardı 41.000 de götürdüm.
    Çokta geç gitmemenizi öneririm.

• 2009 fiorinomla 1824km yol gitsem kaç tllik mazot harcarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jetressive -- 18 Mart 2013; 0:48:13 >
  • selam kardeş.
    bendede sendekinin aynısı var.
    bende chip tuning yaptırmayı düşünüyorum ama otomatik şanzımana zarar verirmi çok güçlenince motor acaba?
    bundan korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ASİVOLKİX

selam kardeş.
    bendede sendekinin aynısı var.
    bende chip tuning yaptırmayı düşünüyorum ama otomatik şanzımana zarar verirmi çok güçlenince motor acaba?
    bundan korkuyorum.

Bence bir zararı olmaz.bakalım artık biraz daha arastiriyim.taktiricam ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

quote:

2010 model fiorinomu 10.000 bakimini 12.500 de 20.000 bakimini 25.000 de goturdum servis sorun degil yaglarimiz kalite dedi garantisi de bitti 38.40.000 de anca gotururum onuda opel servisine 15.000 de bir yagini degistirmeye avrupali 15.000 de degistiricek turkiyeli 10.000 de yok oyle

• quote:

Mustik61 tşk.

Ben direksiyon pompasından şüphelenmiştim.
    Yıkanmayla geçiyorsa yenisini almaya gerek yok.
    20.000 km. bakımı için servisten arayıp 350 tl. fiyat verdiler. bi de bu çıksa 450 filan olacak.
    Tamirci bir arkadaşın fiorinosu var, ona götürsem anca yarı parası tutar.
    Bu garanti bir işe yarıyor mu, yani randımanlı mı?
    Boşu boşuna garantili diye 2-3 kat para bayılmayalım.

garanti işi çok alengirli bi konu. bozacak bi olaya girmenizi tavsiye etmem. fiatın üretiminden kaynaklanacak bi durumda çok işe yarayabilir. örneğin 2007 model caddylerin turboları değişti komple garantiden ama 2. yıl 1 aylık araçlarınki parayla değişti veya onarıldı.

bozsam ne olcak dersin gitmezsin servise tutar olmıcak bi arıza senin araçda çıkar pişman olursun.
    bozmiyim diye servisden ayrı tamircinin kapısından geçmezsin. üstüne 600 lira verir uzatırsın garantiyi, sana 600 liraya sadece kapıları yağlarlar.
    bişey diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

quote:

2010 model fiorinomu 10.000 bakimini 12.500 de 20.000 bakimini 25.000 de goturdum servis sorun degil yaglarimiz kalite dedi garantisi de bitti 38.40.000 de anca gotururum onuda opel servisine 15.000 de bir yagini degistirmeye avrupali 15.000 de degistiricek turkiyeli 10.000 de yok oyle

Abi sen 20.000 bakımını 25.000 de yaptırmışsınya erken olmuş be abi.
    20.000 bakımı için şöyle 35 , 40 bin yapsaydın.ahhh be abi.

• 
Sayfa: önceki 720721722723724
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.