Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: Abrek Cestav

Baylar birşey daha sorayım. 2009 fiorinom ruhsatta 5 kişi yazıyor. ancak önde 2 arkada 2 emniyet kemeri olduğundan dolayı ağır kusurlu geçti muayeneden. Ruhsatı değiştirip yani istiap haddi 4 kişi yapıp tekrar muayeneye sokucam. Sizin başınıza böyle bir durum geldimi? 2-3 yıldır istanbulda rahat rahat yaptırıyordum muayeneyi. Çorluda yapılan muayeneden başıma bunu çıkarttılar

aynı olay benim başımada geldi. ilk vizede ek1 doldurtup ruhsatı yeniletmemi söylediler. ama trafik şubedeki bi ahbabım jiletle 5i kazıdı. tekrar bilgisayarda 4 yazdı. 2 senedirde sorunsuz geçiyor.aracın tip onayı 4 kişi olduğu için 5i emniyet kemeri olsa bile geçersiz.

Bu ek 1 belgesini nereden alıyoruz peki hocam.Keşke bir tanıdıkta bizde olsa

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

quote:

quote:

aracımı 20 bin bakıma götüreceğim 350 tl istediler sizce nasıl ? yakın zamanda 20 bin bakıma götüren oldumu aracını ??

az bile söylemişler. 2 sene önce 420 lira vermiştim. garanti kapsamındaysa aracınız mecbur vereceksiniz. can sıkıcı olansa aynı servisin garantisi bitik aracın 40 bin bakımın 160 liraya yapması. niye böyle dedim, 20 bin le aynı değilmi diye. garantide olunca her 20 binde bir 4 tekerde sökülüp alt takım kople elden geçiyor onada teker başı 80 lira işcilik yazıyoruz. garantiniz bittiği için gerek yok dediler. zaten 60 binde tamamı garanti dışı kalan alt takıma bakmak için 320 lira alıyorlar, resmen soygunculuk bu yaaa.

bizim araçların garantisi 2 yıl değil mi hocam ? 2 yılsa bu temmuzda bitiyor benim garanti.

2010 eylülüydü sanırım ondan sonrası 3 yıl diye biliyorum. ama 2010 aracı olan arkadaşlar daha iyi bilir. bide 600 lira verdinmi 2 sene uzatma olayı var.

Benim aracım 25.05.2010 çıkşlı su an 36400 kmde garantisi mayısda bitiyor - 3 yıl yada 150 km garantili idi.Servise garanti uzatmayı sordum 600 tl 1 yıllık dedi ön takım 60.000 km garanti kapsamında dedi.
    Sonuç olarak aracın 40 bin bakımında garanti bitmiş olacak ve akrabamın honda özel servisinde yaptıracağım.Bir yıl için 600 tl garanti uzatma hiç mantıklı değil resmen soygunculuk .

• quote:

quote:

quote:

Baylar birşey daha sorayım. 2009 fiorinom ruhsatta 5 kişi yazıyor. ancak önde 2 arkada 2 emniyet kemeri olduğundan dolayı ağır kusurlu geçti muayeneden. Ruhsatı değiştirip yani istiap haddi 4 kişi yapıp tekrar muayeneye sokucam. Sizin başınıza böyle bir durum geldimi? 2-3 yıldır istanbulda rahat rahat yaptırıyordum muayeneyi. Çorluda yapılan muayeneden başıma bunu çıkarttılar

aynı olay benim başımada geldi. ilk vizede ek1 doldurtup ruhsatı yeniletmemi söylediler. ama trafik şubedeki bi ahbabım jiletle 5i kazıdı. tekrar bilgisayarda 4 yazdı. 2 senedirde sorunsuz geçiyor.aracın tip onayı 4 kişi olduğu için 5i emniyet kemeri olsa bile geçersiz.

Bu ek 1 belgesini nereden alıyoruz peki hocam.Keşke bir tanıdıkta bizde olsa

takipcilerde vardır, ek1 doldurulunca araç vizeden geçer. sonra kendin jiletle kazı , bi daktiloda takipciyede yazdırabilirsin. rakamı kazıdığın yere değil hemen yanına yazdırki yeni rakam dağılmasın. nasılsa seneye vizede sorun çıkarsa ruhsatın yaprağı nasılsa yenilenecek.

• merhabalar
    2011 fiorinom var. jantlar 15 inç . çelik jant alacağım bu araçların bijon aralıklari ve ofset değerleri nedir bilgisi olan var mı?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayteking

merhabalar
    2011 fiorinom var. jantlar 15 inç . çelik jant alacağım bu araçların bijon aralıklari ve ofset değerleri nedir bilgisi olan var mı?
    teşekkürler.

4x98 bijon aralığı, ofsetide 6.5 sanırım ama ofsetinden emin değilim.
  • Aracimi 40 bin km bakımına götürdüm.570 tl.
    Birde araçla alakalı şikayetim vardı dile getirdim.
    Aracimla otobanda giderken 5 vites gösteriyordu.manuel 6 takmak istedim olmadı tekrar denedim olmadı.manuel vites düşürdüm 4 sonra 5 sonra 6 oldu.araç 6 viteste giderken 5 gösteriyordu.
    Bu sabahta hava çok soğuktu az arabayı ısıttım sonra geri vitese takdim manevrami yaptım ve 1 inci vitese takdim araç boşu gösteriyordu.
    Bu şekilde servise anlattım.
    5 saat sonra döndüler; robota bağlamışlar , güya baskı balatam bitmiş normaldebdegeri 9 muş benimkisi 8 çıkmış güya sınırda imiş. Baskı balata ve bilya degisecekmis .
    Ben dedim kardeşim daha araç 40 binde garantili nasıl biter, bana dedi kullanma ile alakalı 1250 tl masraf çıkardılar.dedim son ne olur 1500 bakımda dahil son olur.ben dedim sadece siz bakımını yapın.

Şimdi bu olayın doğruluk payı nedir.ben elektroniksel bir arıza söyledim onlar mekaniksel çözüm anlattılar.
    Yardım lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkdaşlar Şimdi Bizim Fiorinonun Yayları Çok Sert Hiç Esnemiyor Araba arkadaki Kişileride hiç Zıplatmıyor Ama Yoldaki En Küçük Taşı Toprağı Bile Hissediyoruz Bunun Çözümü Varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

Aracimi 40 bin km bakımına götürdüm.570 tl.
    Aracimla otobanda giderken 5 vites gösteriyordu.manuel 6 takmak istedim olmadı tekrar denedim olmadı.manuel vites düşürdüm 4 sonra 5 sonra 6 oldu.araç 6 viteste giderken 5 gösteriyordu.
    Bu sabahta hava çok soğuktu az arabayı ısıttım sonra geri vitese takdim manevrami yaptım ve 1 inci vitese takdim araç boşu gösteriyordu.
    5 saat sonra döndüler; robota bağlamışlar , güya baskı balatam bitmiş normaldebdegeri 9 muş benimkisi 8 çıkmış güya sınırda imiş. Baskı balata ve bilya degisecekmis .
    Ben dedim kardeşim daha araç 40 binde garantili nasıl biter, bana dedi kullanma ile alakalı 1250 tl masraf çıkardılar.dedim son ne olur 1500 bakımda dahil son olur.ben dedim sadece siz bakımını yapın.

Şimdi bu olayın doğruluk payı nedir.ben elektroniksel bir arıza söyledim onlar mekaniksel çözüm anlattılar.
    Yardım lütfen.

YARDIMCI OLACAK ARKADAŞ YOKMU??

• quote:

quote:

Yardım lütfen.

benim araç 50 binde şimdilik bir sıkıntı yok ama dedikleri gibi baskı balatalarda olabilir siz birkaç ustaya daha gösterin derim.6 vites bende hiç sıkıntısız geçiyor balata bitik olsa araç aşırı dengesizlik yapar yokuş aşagı 6 ya geçiyorsa yokuş yukarı çok zorlanıyorsa balatalardan olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: agrilion

quote:

quote:

Yardım lütfen.

benim araç 50 binde şimdilik bir sıkıntı yok ama dedikleri gibi baskı balatalarda olabilir siz birkaç ustaya daha gösterin derim.6 vites bende hiç sıkıntısız geçiyor balata bitik olsa araç aşırı dengesizlik yapar yokuş aşagı 6 ya geçiyorsa yokuş yukarı çok zorlanıyorsa balatalardan olabilir.

Abi araç 6 viteste giderken gostergede 5 yazıyordu.ben manul dusurdum 4 cü vitese kadar,sonra 5 ve 6 ya takdim sıkıntı yoktu.gostergede 6 vites tekrar yazdı bu bende bir defa oldu.
    Kaldıki conformatik olduğu halde en azgın sürücü bile 40 binde baskı balata bitirmez ( ki ) genelde hep otomatik kullanırım.dolayısı ile bunun kullanma ile alakası yok diye düşünüyorum.

Neyse en güzeli başka yerde başka bilgisayara sokmak gerek.
    Teşekkürler.

• ++
    Birde çekişte filan bir problem yok yapıştırıyor beni.olay sadece 6 viteste gittiğim halde göstergelde 5 yazması.bir kere oldu.

• quote:

++
    Birde çekişte filan bir problem yok yapıştırıyor beni.olay sadece 6 viteste gittiğim halde göstergelde 5 yazması.bir kere oldu.

hocam bizim araçların beyni soğukta sapıtıyor biraz ,başka yerde gösterin ,benim araç 20 binde oda arada birinci vitese atmama rağmen N de gösteriyor.

• quote:

quote:

++

hocam bizim araçların beyni soğukta sapıtıyor biraz ,başka yerde gösterin ,benim araç 20 binde oda arada birinci vitese atmama rağmen N de gösteriyor.

Evet soğuk bu arabaların baş düşmani.
    Anlattığım iki olayda soğuk havada meydana geldi.
    ++
    Genede bir bilgisayara müsait zamanda baglatayim.

• quote:

quote:

quote:

++

Evet soğuk bu arabaların baş düşmani.
    Anlattığım iki olayda soğuk havada meydana geldi.
    ++
    Genede bir bilgisayara müsait zamanda baglatayim.

sogukta dediginiz gibi R den 1 e aldıgımda 2 ye geçmesi biraz yapacagı işlemi fazla düşünme olayı oluyor.bende aracı sakin kullanıyorum.6 da iken 5 göstermesi bana göre araçta bulunan vites sensörünün algılamaması siz aracı boşuna baskı balata filan dagıttırmayın. sürün keyfinize bakın.6 da göstermiş 5 te göstermiş o kadar önemli degil bence.garantisi varsa kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agrilion -- 31 Ocak 2013; 16:36:39 >

• merhaba bende dün itibariyle 2011 otomatik 1.3 emotion 6 ileri 35bin km beyaz fiorino aldım.umarım memnun kalırım.
    2008 1.5 kango ile takas ettim allah utandırmasın kimseye kaza bela vermesin..
    aslında otomatik düşünmüyordum çekiş problemi yaşamamak adına fakat takas olunca kabul ettik =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahit.as

merhaba bende dün itibariyle 2011 otomatik 1.3 emotion 6 ileri 35bin km beyaz fiorino aldım.umarım memnun kalırım.
    2008 1.5 kango ile takas ettim allah utandırmasın kimseye kaza bela vermesin..
    aslında otomatik düşünmüyordum çekiş problemi yaşamamak adına fakat takas olunca kabul ettik =)

Güzel kardeşim ALLAH HAYIRLI UĞURLU kullanmayı nasip etsin.kazalardan belalardan korusun güle güle kullan.iyi bir araç seçimi yapmışsın.

• slm benbe 2010 fiorino combi aracımla aranıza katıldım.Öncelikle öğrendiğim kadarıyla bu aracların yedek lastikleri hırsızlar için bulunmaz firsat mış..Allah fırsat vermesin..
    yedek lastiği nası koruyabilir yapılan bir muhafaza filan varmıdır?
  • arkadaşlar öncelikle selamın aleykum c.tesi günü t.dağ dan ataköy e gittim giderken 50 tl mazot aldım gittiğimde yol big baktım 145 km gitmişim ortalama 5.3 lt yakmışım giderken ataköy e 90 ile 110 km arası gittim trafik falan yoktu geldiğmde çeyrek depo kalmıştı t.dağ giderken 185 km de yol bilg yakıt dolumu yapın diye yazı çıktı sonra avrupa atoyolundaki bir benzinlikten (navigasyonda öğle yazıyodu) 30 tl mazot aldım mazot aldığımda çeyrek deponun bir üstündeydi tekrar yol bilg. sıfırladım ve t.dağğa kadar ayağımda yumurta varmış gibi gaza bastım ve en son ortalama 4.6 ya kadar indirdim eve geldiğimde 80 km yapmışım daha 117 km gidebilirmişim göstergede tam çeyrek depoda idi
  • karar verdim bende fiorino alıcam öncelikle tevrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Bu arabaların yıllık vergisi, trafik sigortası ve muyenesi ne kadar ortalama fiyat verebilirmisiniz. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdt553

karar verdim bende fiorino alıcam öncelikle tevrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.Bu arabaların yıllık vergisi, trafik sigortası ve muyenesi ne kadar ortalama fiyat verebilirmisiniz. teşekkürler

Vergi yıllık 828 tl.
    Ben ilk taksiti 814 tl olarak yatirdim.
    Kasko bedeli değişiyor.firmalara göre.
    Ben ak dan kasko yaptırdım ve sigortalattim 1350 mi neydi yanlış hatırlamıyorsam.

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.