DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
15.037
Cevap
46
Favori
1.974.779
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Fiat >> ..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::..
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2031 Mesaj
      08 Aralık 2012 15:15:37
      quote:

Orijinalden alıntı: zeyat

geçmiş olsun çok fazla kesmişler

sağolun. aman diyeyim sizlerde çok dikkatli olun. sizin ve diğer arkadaşların canı yanmasın.

quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

teşekkürler doblo bakalım biz o zaman

niye doblo aldığınızı merak ettim şimdi ? doblolara takılıp kalmayın. peugout, volkswagen gibi markalara da bakın. benim bir tanıdığımda partner tepe var ve inanın taksiden bir farkı yok. gönlüm volkswagenden yana ama pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakabus_ -- 8 Aralık 2012; 15:20:27 >

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      08 Aralık 2012 22:30:46
      quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

bu araba ile ilk cezayı yedik. 319 tl hayırlı olsun. 70 km ile gidilmesi gerekirken 78 km ile gidilmiş. bu arabaların acilen bir ceza yasalarında değişiklik olması lazım. çok kişinin canı yanıyor ve de yanacak.

geçmiş olsun.hız limitiniz 50 km max 55kmgitmeniz gerekirken 78 km ile giderek %30 hız limitinizi aşmıssınız.bu cezayı bütün araçlar yer otomobil kamyonet motorsiklet otobüs yani tüm araçlar yer.saglık olsun yapacak birşey yok...

• Yüzbaşı
      815 Mesaj
      10 Aralık 2012 09:11:17
      Cumartesi günü kayıncoya opel astra classic 3 1,6 motor 115 beygir makyajlı - benzinli aldık.33 000 tl.Kasko bedeli 42500 tl.
      Aracı galeriden ben çıkardım 30 km kullandım , 7 ay öncede arkadaşım full linea - dizel almıştı birde onu kullanmıştım 110 km.
      özetle her iki arabada bana aman-aman fiodan çok farklı olarak gelmedi.Demekki bizim araçlar gerçekden çok iyi , bunu kullanmayanlar bilemez.
      Her iki aracda sadece 4 yolcu konforu ve taksi oluş farkları var , ne motor perfonmansı ne frenleme üstünlüğü fio dan farklı değil
      tabiki bir de galeride yeni astra4 e oturdum o tamam fiodan iyiyim dedirtiyor fakat fiyat 49000 tl gelde ver.

Sonuç olarak- bence halen fiyat ve perfonmans açısından fio çok iyi.

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      10 Aralık 2012 09:19:35
      quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

Cumartesi günü kayıncoya opel astra classic 3 1,6 motor 115 beygir makyajlı - benzinli aldık.33 000 tl.Kasko bedeli 42500 tl.
      Aracı galeriden ben çıkardım 30 km kullandım , 7 ay öncede arkadaşım full linea - dizel almıştı birde onu kullanmıştım 110 km.
      özetle her iki arabada bana aman-aman fiodan çok farklı olarak gelmedi.Demekki bizim araçlar gerçekden çok iyi , bunu kullanmayanlar bilemez.
      Her iki aracda sadece 4 yolcu konforu ve taksi oluş farkları var , ne motor perfonmansı ne frenleme üstünlüğü fio dan farklı değil
      tabiki bir de galeride yeni astra4 e oturdum o tamam fiodan iyiyim dedirtiyor fakat fiyat 49000 tl gelde ver.

Sonuç olarak- bence halen fiyat ve perfonmans açısından fio çok iyi.

haklısınız opel lerin çok artısı olan bir araç degil..birde 4 yolcu ve taksi konforu benim araçta var fio ya devam..

• Teğmen
      211 Mesaj
      10 Aralık 2012 10:32:32
      quote:

Orijinalden alıntı: agrilion

Alıntıları Göster

geçmiş olsun.hız limitiniz 50 km max 55kmgitmeniz gerekirken 78 km ile giderek %30 hız limitinizi aşmıssınız.bu cezayı bütün araçlar yer otomobil kamyonet motorsiklet otobüs yani tüm araçlar yer.saglık olsun yapacak birşey yok...

Hız limitlerine uygun olarak her yerde ceza kesilse herhalde ceza yemeyen kalmaz.

Bizim N1 sınıfı Kamyonet - Panelvan cinsi araçlar için, Nisan ayı gibi sanırım, yeni hız düzenlemesi yapılmıştı. (Panelvan N1 olan bölüm)

Güncel Hız Sınırları
      http://www.kgm.gov.tr/S...Trafik/HizSinirlari.aspx

• Yarbay
      2031 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:12:41
      quote:

Orijinalden alıntı: duyguemre

Hız limitlerine uygun olarak her yerde ceza kesilse herhalde ceza yemeyen kalmaz.

Bizim N1 sınıfı Kamyonet - Panelvan cinsi araçlar için, Nisan ayı gibi sanırım, yeni hız düzenlemesi yapılmıştı. (Panelvan N1 olan bölüm)

Güncel Hız Sınırları
      http://www.kgm.gov.tr/S...Trafik/HizSinirlari.aspx

ben sanmıyorum her hız limiti ihlali yapan araca ceza kesilsin. sanırım portakalı soydum tekerlemesinde kimde kalırsa ona ceza kesiliyor.

• Yüzbaşı
      815 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:29:41
      Buradan Fiat arge bolume 1.000.000 kez tekrar yazıklar olsun diyorum inşallah sesimi duyuyorlardır.
      cumartesi aldığımız astraya 200 tl ye crus (hız sabıtleyıcı) taktırdık , 1 saatte bitti.bunu neden bizim araçlara yapmıyorlar halen ayıp be.
      Arkadaşımda aurıs var yeni aldı servis hız sabıtlemeye 500 tl çekmiş 26 dolara parcayı getirttirip kendisi montaj edecek.Max.50 tl ye hız sabitleyicisi olacak.
      Aşağıdaki linki inceleyiniz isterseniz.

http://www.toyotaowners...ndex.php?showtopic=86751

• Teğmen
      230 Mesaj
      10 Aralık 2012 12:59:44
      quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

Alıntıları Göster

Zaten bunların hepsi aynı değil mi?

Citroen Nemo
      Fiat Fiorino
      Peugeot Bipper

ticari araçlarda parası olan için volkswagen çok konforlu bir araç hafta sonu komşunun araçla biraz gezme fırsatım oldu gerçekten çok rahat içi gayet geniş yalnız bana dediği yakıt tasarrufu istiyorsan eğer fiat marka araçlara yönel ayrıyeten bütçe açısındanda yalnız bana doblo larda çok yakar diyorlar bir cady kadar yakmaz heralde değilmi bu konuda yardımcı olucak arkadaş varmı ?

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      13 Aralık 2012 10:26:15
      quote:

Orijinalden alıntı: metnes71

Buradan Fiat arge bolume 1.000.000 kez tekrar yazıklar olsun diyorum inşallah sesimi duyuyorlardır.
      cumartesi aldığımız astraya 200 tl ye crus (hız sabıtleyıcı) taktırdık , 1 saatte bitti.bunu neden bizim araçlara yapmıyorlar halen ayıp be.
      Arkadaşımda aurıs var yeni aldı servis hız sabıtlemeye 500 tl çekmiş 26 dolara parcayı getirttirip kendisi montaj edecek.Max.50 tl ye hız sabitleyicisi olacak.
      Aşağıdaki linki inceleyiniz isterseniz.

http://www.toyotaowners...ndex.php?showtopic=86751

fiat merkeze cruse için kaç defa yazdım arge mühendisleri konu üzerinde çalışıyorlarmış 2 yıldır hala çalışma bitmedi.fiat a diyorumki bizim araçlara cruse sistemini takabilmeleri için 40 fırın degil 400 fırın ekmek yeseler nafile.hız sabitlemeyi takamazlar boşuna ne biz kendimizi nede beceriksiz arge cileri yormayalım..

• Teğmen
      222 Mesaj
      13 Aralık 2012 19:57:11
      quote:

Alıntıları Göster

fiat merkeze cruse için kaç defa yazdım arge mühendisleri konu üzerinde çalışıyorlarmış 2 yıldır hala çalışma bitmedi.fiat a diyorumki bizim araçlara cruse sistemini takabilmeleri için 40 fırın degil 400 fırın ekmek yeseler nafile.hız sabitlemeyi takamazlar boşuna ne biz kendimizi nede beceriksiz arge cileri yormayalım..

fiorino yakın zamanda tahminim 2013 yıl sonuna doğru yeni kasa çıkaracak .bu kasa 2007 den beri kullanımda .sanırım yeni kasada şu andaki eksiklikler giderilecek
      hız sabitleme , arka amatisörlerin durumu belki otm yanan far ,silgeç vb de gelebilir.

• Binbaşı
      1003 Mesaj
      13 Aralık 2012 21:20:22
      Merak edenler icin cruise control kolunu aracin board computer ina tanitacak olan program fiat ecu scan son versiyonu itibari ile multiecuscan oldu adı. Bu program vasitasiyla serviste yapilan bir cok islem ariza kodu silme servis araligi ayarlama arac motor su yag sicakligi yakit hatti basinci elektrik voltaji olcumu vs. ( hatta kaza sonrasi airba degisinde vs araca yeni airbag modulunu tanitma islemi dahil fiat grubu tum araclar icin bir yazilim...

MODELLERE GORE ARACİN UZERİNDEKİ ELEKTRONİK KOMPONENT LİSTESİ

http://www.multiecuscan...pportedVehiclesList.aspx

2008 sonrasi grande puntolar itibariyle bir cok fiat modeline takilabiliyor cruise control e sahip sinyal kolu sonrasindan servis ariza tespit veya test cihazindan aktif ediliyor bu isleme proxy alignment deniliyor sinyal kolu boylece aracin motor kontrol unitesi (beyin) haricinde yol bilgisayari vs. Kontrol eden board computer a tanitiliyor bir cok donanim versiyonunda board computer dan sinyal koluna kablo cekili hazir duruyor bu sebepten avrupa ya giden fiolarda cruise control almak mumkun...

Turk fiorino forumundan denemeler yapanlar mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 14 Aralık 2012; 11:57:03 >

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      14 Aralık 2012 10:28:20
      quote:

Orijinalden alıntı: biyohas

Alıntıları Göster

fiorino yakın zamanda tahminim 2013 yıl sonuna doğru yeni kasa çıkaracak .bu kasa 2007 den beri kullanımda .sanırım yeni kasada şu andaki eksiklikler giderilecek
      hız sabitleme , arka amatisörlerin durumu belki otm yanan far ,silgeç vb de gelebilir.

hocam o dediginiz özellikler fiorinoda zaten var.avrupalı quboo aracında mevcut.benim tav oldugum türkiyede bu özellikler neden kaldırılıyor bizlere çok mu görüyorlar.oynar bozarız diyemi düşünüyorlar yazıklar olsun fiat a

• Teğmen
      249 Mesaj
      15 Aralık 2012 20:55:58
      quote:

Alıntıları Göster

Forum üyelerimizden bu konuda çalışan uğraşanlar var Almanyada Qubo da var. (Keşke Fiat gelin şu kadar TL takalım dese)

http://www.fiorinofuncl...m/showthread.php?tid=512

• Çavuş
      88 Mesaj
      17 Aralık 2012 12:44:25
      arkadaslar fiorinolara kış lastiğimi alcaz şimdi.hususi kullanımlara damı var mı bir bılen

• Binbaşı
      1730 Mesaj
      17 Aralık 2012 15:57:54
      quote:

Orijinalden alıntı: kmdyn1982

arkadaslar fiorinolara kış lastiğimi alcaz şimdi.hususi kullanımlara damı var mı bir bılen

benim anladığım hususi kullanım olsa bile kış lastiği almak gerekiyor ruhsatı kamyonet olduğu için.

• Yüzbaşı
      472 Mesaj
      17 Aralık 2012 18:26:43
      quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Alıntıları Göster

benim anladığım hususi kullanım olsa bile kış lastiği almak gerekiyor ruhsatı kamyonet olduğu için.

hususi kullanım olması farketmez ruhsatta ticari ve işyeri üzerine kayıtlı ise şehirler arası yollarda mecburi.sahil kenarlarında ki illerde şehir içi kullanım valilik kararı ile uygulanıyor.AMA HAYATINI SEVEN HERKES KIŞ LASTİGİ TAKMALI.

• Er
      2 Mesaj
      17 Aralık 2012 20:49:11
      quote:

Orijinalden alıntı: burakthepascal

arkadaslar merhaba
      ben de fiorino almayi dusunuyorum.ama bi kac sorum olucak cevaplarsaniz cok sevinirim.
      -sadece esim ve ben bir de kucuk bebegimiz icin kullanicaz,guvenli bir aracmidir.
      -hususi ya da ticari olma durumlari nedir ve hangisi hangi maliyetlerle 1. kopruden gecer?
      -ikinci el 50.000 km civari temiz otomatik olani fiyat olarak ne seviyede olursa alinabilir?
      -ticari ve hususi olmasi hallerinde ne gibi farkliliklar vardir?
      hepinize simdiden tesekkurler

Bendede emo 75lik düz var cok güzel ve konforlu bir aractır. Arkası biraz zıplatır bu da normal zaten hemde bebek biraz eglenir yolculuklarda. Güvenlik açısından gayet tatminkar özelliğe sahiptir esp paketli olan. Gerci bende yok zaten hicte sorun yasamadim kayma savrulma falan.
      Her iki tür de iki köprüden gecer sıkıntı etmeyin camlı olduktan sonra. 26-28 bin lira arası bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      370 Mesaj
      18 Aralık 2012 09:35:30
      Bu kampnayada yeni alan varsa fiyat yazarsa sevinirim.

• Er
      12 Mesaj
      19 Aralık 2012 09:41:59
      31 Aralıkta muayeneye gideceğim, lastikler hakkında hala net bir bilgi alamadım, kafam karışık. normal lastikle muayeneden geçermiyim geçemez miyim. Aracım fiorino combi. Bursada ikamet ediyorum. yardım ederseniz memnun olurum.

• Yüzbaşı
      815 Mesaj
      20 Aralık 2012 08:58:43
      quote:

Orijinalden alıntı: littlestar61

31 Aralıkta muayeneye gideceğim, lastikler hakkında hala net bir bilgi alamadım, kafam karışık. normal lastikle muayeneden geçermiyim geçemez miyim. Aracım fiorino combi. Bursada ikamet ediyorum. yardım ederseniz memnun olurum.

Muayeneye giriniz , muayenede lastiklerin kışlık yazlık olması değil , diş derinlikleri önemli.
      zaten şirket üzerine kayıtlı değilse kış lastiği zorunluluğuda yok.

Bizim orada bu sabah ilk kar yağdı.İşe gelirken aracımda 2 parmak kalınlığında kar vardı , yol komple karla kaplı idi.Rahat bir şekilde aşağıya indim.( kış lastiklerim var)

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.