Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (476. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar Dün Gece Yolculuk Esnasında Klima Bölümünde İşaretlediğim Kısımın Işıklarının Yanmadığını Farkettim ..
    Sizinde Görebileceğiniz Üzere 1.Kademeden İtibaren Sola Doğru Geliyor ve Sıcak Soğuk Ayarının Yapıldığı Tuşda Dahil Olmak Üzere Işık Falan Yanmıyor ..
    Diğerlerinde Sorun Yok, Çok Güzel Çalışıyorlar Ama Fotoda Gördüğünüz Kısımda Işık Yok ..
    Acaba Sigorta İle Alakalı Bir Durummu Yoksa İçerisindeki Ampülün Yada Bu Bölmeyi Işıklandıran Her Neyse O Zarar Görmüş Olabilirmi ?
    Sizce Nedeni Ne Olabilir ?
    Özellikle Fio48 Yorumlarını Bekliyorum Arkadaşım , Şimdiden Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Qarez75

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

Dostum,örneği açıklık getirsin diye vermiştim ama açık olmadı sanırım.

Örnekte,trib a da veriler 5 litre ortalama yakıt ile 300 km gidilen yol vardı değil mi?

Örneğin bulunduğunuz yerden 200 km uzaklıkta bir yere gitmeye karar verdiniz
    gideceğiniz yerin mesafesini ve oraya gidiş ve gelişinizdeki ortalama yakıt sarfiyatınızı
    AYRICA(trib a daki 300 kmden ve 5 lirte ortalama yakıttan ayrı bir şekilde)öğrenmek isityorsanız trip b yi tercihen kullanın.

trib a da gidiş ve geliş mesafenizi ve ortalama yakıt sarfiyatınızı gösterir
    FAKAT traib a, örnekten hareketle 500 km nin ortalama yakıt sarfiyatını ve 300+200 km nin toplam mesafesini verir.

trib a da 300 km yi sürekli olarak şehir içinde kullandınız diyelim ve bu 300 nin üzerine 200 km uzun yol
    yaptınız(şehir dışı) ve trip a'dan ortalama yakıtınıza baktınız ne görürsünüz yüksek bir ortalama,peki ne düşünürsünüz
    benim aracım uzun yolda çok yakıyor,diye.Bu gibi bir yanılgıyla karşılaşmamak için uzun yol(şehir dışı) verisini daha açık ve doğru alabilmek için trip b yi kullanırsınız.Bu sefer trip b deki ortalama yakıt sarfiyatınız sadece 200 km uzun yolun(şehir dışı) verisi olur.Yani varsayalım trip a 5.4 litre gösteriyorken,trip b ise 4.8 litre gösterecektir.

Üstadım Süper Açıklamışsın Fakat Aklıma Takılan Başka Birşey Var ..
    TRIP B ' yi Açmak Yerine TRIP A ' yı Sıfırlasakta Uzun Yola Çıksak Aynı Verileri Elde Edemezmiyiz ?

Dostum benim yaşım oldu 34.Ben yeri geliyor dün ne yediğimi unutuyorum.
    Senin yaşın genç, hafızana güveniyorsan yani trip a'yı sıfırlamadan önceki bilgileri özellikle
    yapılan mesafeyi unutmam,diyorsan neden olmasın.

Trip b olayı,yakıt alımlarında deposunu sürekli olarak dolu tutanlar için alternatif olacak bir sistemdir.Aksi takdirde sadece trip a'yı sıfırlayarak da kullanılabilirsiniz.

• quote:

Senin yaşın genç, hafızana güveniyorsan yani trip a'yı sıfırlamadan önceki bilgileri özellikle

Trip b olayı,yakıt alımlarında deposunu sürekli olarak dolu tutanlar için alternatif olacak bir sistemdir.Aksi takdirde sadece trip a'yı sıfırlayarak da kullanılabilirsiniz.

Henüz Gençsiniz 40'a Daha Çok Var Üstadım
    Çok İyi Anladım, Emeğinize Sağlık ..
    Sizlerde Olmasanız Varya Halimiz Duman, Yardımcı Olan Herkesten Allah Razı Olsun

• quote:

Arkadaşlar Dün Gece Yolculuk Esnasında Klima Bölümünde İşaretlediğim Kısımın Işıklarının Yanmadığını Farkettim ..
    Sizinde Görebileceğiniz Üzere 1.Kademeden İtibaren Sola Doğru Geliyor ve Sıcak Soğuk Ayarının Yapıldığı Tuşda Dahil Olmak Üzere Işık Falan Yanmıyor ..
    Diğerlerinde Sorun Yok, Çok Güzel Çalışıyorlar Ama Fotoda Gördüğünüz Kısımda Işık Yok ..
    Acaba Sigorta İle Alakalı Bir Durummu Yoksa İçerisindeki Ampülün Yada Bu Bölmeyi Işıklandıran Her Neyse O Zarar Görmüş Olabilirmi ?

Sigortayla alakalı değil.Sadece o bölümde yoksa arkasında bulunan küçük akkor flamanlı ampullerden biri ya da birkaçı patlamış ya da fiat teknolojiyi ilerletip led diyorlar koymuşsa biri ya da bir kaçı yanmıştır.Servise uğra kısa sürede hallederler.

• quote:

quote:

Arkadaşlar Dün Gece Yolculuk Esnasında Klima Bölümünde İşaretlediğim Kısımın Işıklarının Yanmadığını Farkettim ..

Sigortayla alakalı değil.Sadece o bölümde yoksa arkasında bulunan küçük akkor flamanlı ampullerden biri ya da birkaçı patlamış ya da fiat teknolojiyi ilerletip led diyorlar koymuşsa biri ya da bir kaçı yanmıştır.Servise uğra kısa sürede hallederler.

Anladım Hocam, Yakın Zamanda Uğramaya Çalışayım O Zaman.Teşekkür Ederim ..
    Umarım Pahalı Birşey Tutmaz ..

• quote:

quote:

Henüz Gençsiniz 40'a Daha Çok Var Üstadım
    Çok İyi Anladım, Emeğinize Sağlık ..
    Sizlerde Olmasanız Varya Halimiz Duman, Yardımcı Olan Herkesten Allah Razı Olsun

Üstat Cahit Sıtkı ne demiş,

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder.
    Dante gibi ortasındayız ömrün.
    ...
    ...

Şakaklarıma kar mı yağdı ne var?
    Benim mi Allahım bu çizgili yüz?
    ...
    ...

Zamanla nasıl değişiyor insan!
    Hangi resmime baksam ben değilim.

...
    ...

Eee bizde yolun yarısına merdiven dayadık bir basamak kaldı.

• fio 48 arkadaşım merhaba.. bi ara.. yolculuk esnasında arka panzota uyuyan çocuğumu yatırdım. Fakat panzot altında mdf ile sağlamlaştırmıştın,sanırım..Dostum panzot altı mdf uygulamanı mümkünse resimlendirirsen sevinirim..Vallahi benimde işime çok yarar..ya da arka panzotu güçlendirmeye yönelik daha farklı bi altenatif var mı?
  • quote:

Hocam garanti varsa para almazlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisinan

fio 48 arkadaşım merhaba.. bi ara.. yolculuk esnasında arka panzota uyuyan çocuğumu yatırdım.
    Fakat panzot altında mdf ile sağlamlaştırmıştın,sanırım..Dostum panzot altı mdf
    uygulamanı mümkünse resimlendirirsen sevinirim..Vallahi benimde işime çok yarar..ya da
    arka panzotu güçlendirmeye yönelik daha farklı bi altenatif var mı?

Dostum mdf'yi panzot altına değil üst tarafına gelecek şekilde ayarladım
    fakat sabit değil seyyar.Sadece uzun yolculuklarda kullanıyorum.mdf nin
    uc kısımları arka hoparlörlerin üzerine gelecek şekilde biraz uzun kestirdim.
    Hoparlörlerin bulunduğu plastiğinde çizelmemesi için alt kısmına bez koyuyorum.
    Yılda bir defa kullanacağım için sabit bir şeyler düşünmedim.

Sürekli kullanacaksan ve pandizotun sağlam olmasını istiyorsan sanayide profil
    galvanizli boru ya da profil alüminyum işi yapan yerlerden yaklaşık bir tüfek fişeği
    (ölçülerini tam bilmediğim için örnek olması adına verdim) eninde yuvarlak iki tane
    profil kestir.Yalnız bu kestireceğin profillerin uzunluğunu pandizotun kendi üzerindeki profil
    boruların uzunluğunda olsun.Pandizotun yanlardan destek alan (yani hoparlörlerin olduğu plastik kısım)kısımlarını bir matkap
    yardımıyla aldığın profil borular eninde delip, aldığın profilleri bu deliklerin içerisine yerleştirip kenarlarına ise bir miktar
    şeffaf silikon sürüp kullanabilirsin.

Bu şekilde yaparsan sürekli olarak pandizotun üzerini kullanabilirsin.Ya da aynı işlemleri yani iki profil boruyu pandizot altına üstten akıllı vidalarla vidalayarak da yapabilirsin tercih senin.Pandizotun altına vidaların diyorsan profilleri yuvarlak yerine oval şekilde kestir.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

quote:

Hocam tam emin olmamakla beraber genellikle otomobil firmaları ampulleri garanti kapsamı dışında tutuyorlar.
    Fakat garanti kapsamında olmasa bile servis servise değişen müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurmak açısından Qarez75'in sorunlu olan küçük lambaları ya da led diyodlaır ücretsiz değiştirilebilir.Ücretli de olsa küçük bir meblaya mal olacaktır.

• 23 ağustos akşamı saat 23:30 da depomu opetten fulledim bugün 04.09.2010 saat 16:30 az önce eve geldim bugün akşam 12. gün olcak daha ışık yakmadın çeyreğin altına yeni düştü 6.3 ortalama ile 571 km yol katettim 12 günlük zaman diliminde tamamı şehir içi. hedefim 650 onada 3 gün desek yani ayda 2 kere depo fullesek yeterli ayda 270-300 tl de bişi değil zaten kışın çok binemicem evimizin bulunduğu sokağa çıkmak için ilk alternatif yoldan çıkarsak eğim 70 derece var daha sonraki yokuş ta keza öyle diğer yokuştan başlayıp çıkarsak orasıda 55 derece var bi sonraki gene aynı 70 derece var kışın sanırım inip çıkamayız garajda yatar

• quote:

...
    ...

...
    ...

...
    ...

Vaay Be Ne Güzel Demiş Sıtkı , Tuttum Bu Şiiri

quote:

Garanti Var Metin Hocam Gidip Göreceğiz Artık

quote:

Hocam tam emin olmamakla beraber genellikle otomobil firmaları ampulleri garanti kapsamı dışında tutuyorlar.
    Fakat garanti kapsamında olmasa bile servis servise değişen müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurmak açısından Qarez75'in sorunlu olan küçük lambaları ya da led diyodlar ücretsiz değiştirilebilir.Ücretli de olsa küçük bir meblaya mal olacaktır.

Vallahi Banada Çok Birşey Tutmaz Gibi Geliyor Abi, Ama Tabi Gönül Ücretsiz Halletmelerinden Yana

• Arkadaşlar yeni geldiğim okul kenar semtte ve durumu malum..

Birinci sınıflar için prejeksiyon makinası lazım..
    Çevrenizde hediye etmek isteyen olursa haberimiz olsun..

Şimdiden çok teşekkürler..

• quote:

quote:

...
    ...

...
    ...

...
    ...

Vaay Be Ne Güzel Demiş Sıtkı , Tuttum Bu Şiiri

Tuttum derken , Cahit Stkı'yı ve "35 Yaş" şiirini hiç duymamışsın gibi geldi.
    Sen liseye gitmedin mi?Yoksa gidiyorsun da Cahit Sıtkı'dan haberin mi yok?

• quote:

Arkadaşlar yeni geldiğim okul kenar semtte ve durumu malum..

Birinci sınıflar için prejeksiyon makinası lazım..
    Çevrenizde hediye etmek isteyen olursa haberimiz olsun..

Şimdiden çok teşekkürler..

Hocam bu projeksiyon işine bakanlığın da acilen el atması lazım.
    Günümüz internet çağı oldu ve her işimizi internet üzerinden hazırlar ve yapar olduk
    fakat sınıflarımızın en büyük ihtiyaçlarından biri olan projeksiyon cihazları yok ya da eksik.

Her öğretmenin bir bilgisayarı var.Yoksa bile bir yerlerden ucuz yollu temin eder fakat
    projeksiyon evde ve dışarıda işini yaramayacağı için kendisi temin edemez.
    Bu yüzden projeksiyonları ya bakanlık ya da veliler temin etmelidir.

Çevremde maddi durumu iyi olan birçok kişiye HAYIR yapmak istiyorsanız ve çocuklarımızın
    geleceğine katkıda bulunmak istiyorsanız okullarınıza projeksiyon cihazı hediye edin,diyorum.

İskenderun'dayken ben de kenar mahallede bir okulda 4 yıl çalıştım ve imkansızlıkların sonucunu çok iyi bilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

23 ağustos akşamı saat 23:30 da depomu opetten fulledim bugün 04.09.2010 saat 16:30 az önce eve geldim bugün akşam 12. gün olcak daha ışık yakmadın çeyreğin altına yeni düştü 6.3 ortalama ile 571 km yol katettim 12 günlük zaman diliminde tamamı şehir içi. hedefim 650 onada 3 gün desek yani ayda 2 kere depo fullesek yeterli ayda 270-300 tl de bişi değil zaten kışın çok binemicem evimizin bulunduğu sokağa çıkmak için ilk alternatif yoldan çıkarsak eğim 70 derece var daha sonraki yokuş ta keza öyle diğer yokuştan başlayıp çıkarsak orasıda 55 derece var bi sonraki gene aynı 70 derece var kışın sanırım inip çıkamayız garajda yatar

Yakıt ışığı çok akıllı tam ilk kırmızı çizgiye geliyor ve yanıyor.
    650 ışık yanıncaya kadar zor gibi duruyor fakat 600 olabilir.
    Ha bu arada,Ankara gibi yerde ışık yanmadan bile
    571 km şehir içi yapmak bana göre gayet iyi.

• YAZISINI UZUN YAZAN ARKADAŞLAR,ENTERE BASIN ............
  • fio 48 dostum, şu pandizot sağlamlaştırma uygulamalarında verdğin rehberlik hizmeti için şahsım adına çok tşk ediyor,Tüm islam aleminin mübarek kadir gecesini en içten dileklerimle kutluyorm.. Unutmayın..bu gece 1000 aydan daha hayırlı..temennim inş.herkes en üst seviyede istifade eder..vesselam..
  • @barisinan,dostum rica ederim.
    Pandizotu gerçekten sağlamlaştırmak istiyorsan ve sürekli olarak üstünde eşya taşımak istiyorsan
    en sağlam ve temiz işlem benim dediğim gibi görünüyor.Bu şekilse üzerine
    çok rahat 30-40 kg eşya koyabilirsin.

Pandizotun olması ve bagajda durması benim içinönemli değil diyorsan da pandizotu çıkar depona koy.
    Yerine mdf yaptırıp sadece üst tarafını aynı renk ince halıfleks ile kaplayıp,birer tane akıllı vidayla
    vidalayıp da kullanabilirsin.

Bu durumda sadece sabit olarak kullanırsın.Yine üzerine çok rahat 30-40 kg
    eşya koyabilirsin.Sonuçta arkada duracak kimse de görmeyecek.İşin bittiğinde ise ya da aracını satarken
    çıkarıp yerine orjinal panzotu koyarsın.

Herkesin Mübarek Kadir Gecesi'ni kutlarım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

23 ağustos akşamı saat 23:30 da depomu opetten fulledim bugün 04.09.2010 saat 16:30 az önce eve geldim bugün akşam 12. gün olcak daha ışık yakmadın çeyreğin altına yeni düştü 6.3 ortalama ile 571 km yol katettim 12 günlük zaman diliminde tamamı şehir içi. hedefim 650 onada 3 gün desek yani ayda 2 kere depo fullesek yeterli ayda 270-300 tl de bişi değil zaten kışın çok binemicem evimizin bulunduğu sokağa çıkmak için ilk alternatif yoldan çıkarsak eğim 70 derece var daha sonraki yokuş ta keza öyle diğer yokuştan başlayıp çıkarsak orasıda 55 derece var bi sonraki gene aynı 70 derece var kışın sanırım inip çıkamayız garajda yatar

Yakıt ışığı çok akıllı tam ilk kırmızı çizgiye geliyor ve yanıyor.
    650 ışık yanıncaya kadar zor gibi duruyor fakat 600 olabilir.
    Ha bu arada,Ankara gibi yerde ışık yanmadan bile
    571 km şehir içi yapmak bana göre gayet iyi.

Evet arkadaşlar ışığımız tam 604 km de yandı şu anda menzilim yokuş inerken 104 çıkarken 54 filan gösteriyor hatta çizgi çizgiye geçiyor çıkışta ne kadar daha giderim ne kadar zorlamalıyım şansımı ortalama olarak iyidik yakıt almıyoken ohh yaa alıyımda bi 14-15 gün daha pompaya uğramayayım

• 
Sayfa: önceki 474475476477478
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.