Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (473. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metinogretmen

quote:

Orijinalden alıntı: No-FéAR

Slm arkadaşlar bende geçen hafta sonu çöl grisi emo için sipariş verdim enriko dan alıcam bu hafta sonu gelicek sanırım 35. hafta üretim diolardı ama bakalım gelsin bir an öncede

Bayramda binersiniz artık..
    Tabii göz dışarda olur..
    Aman çizmesinler diye..
    Ve bol bol kendi elinizle yıkarsınız..

Teşekkürler. işallah gelsinde bayramda tatilde gezelim kurbanda ki gibi 9 gün olsaydı bayram daha güzel olacaktı ama olsun ne yapalım
    zaten bende ilk zaman yıkamacılara teslim edebilecegimi sanmıyorum ilk göz agrım olacak nede olsa

• fiorino alacak arkdşlarda söle arabanın iyi yanlarını kötü yanlarını sölemek istiyorum;

o kadar abartılı olmasada güzel bi keyifli sürüşü var caddy gibi hızlı gidecegini sanmasınlar çünkü max170 kmh yapıyor torku yuksek olması çok buyuk bi artı(+) 5 kişi +200 kilo yukle arabanın verimi oldukça dusuyor vrejlara boşken çok saglıklı giremiyosun amortisörleri çok kötü ön dreklerin saga veya sola dönerken görme açısını zorlaştırıyor fren sistemi oldukça mükemmel diebilirim 120 kmh geçtikten sonra araç mazotu daha çok yakmaya başlıyor çok zıplıyor duz yolda bilee ruzgarı iyi kesemiyorr dik bi yokusta durdugun zman gaz yemiyor ve gaza biraz daha yuklenmen gerekioo birde aileniz 6 kişden oluşuyosa tavsiye etmem max 5 kişi bagaj dezavantaj çunku haddinden fazla kucukk yakıttta 19 kurstan asagı dusmuyor, bunları neye göre söledigimi sorarsanız 1 senedir bu aracı kullanıyorum katkım olduysa sevinirim fiorino alacak arkadaşlar burdan ögrenmelerine gerek yok normal trafikteki fiorino kullananlara sorsunlar derim...

• Bende ilk başta kendim yıkıyordum..
    Ve ilk 3-4 çiziğe çok üzülmüştüm..
    Sonuç olarak..
    Çok ta kafanıza takmayın..
    Ama müsait zamanda Kurbanı nı Kesersniz çok iyi Olur İnşallah..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiorinocu

fiorino alacak arkdşlarda söle arabanın iyi yanlarını kötü yanlarını sölemek istiyorum;

o kadar abartılı olmasada güzel bi keyifli sürüşü var caddy gibi hızlı gidecegini sanmasınlar çünkü max170 kmh yapıyor torku yuksek olması çok buyuk bi artı(+) 5 kişi +200 kilo yukle arabanın verimi oldukça dusuyor vrejlara boşken çok saglıklı giremiyosun amortisörleri çok kötü ön dreklerin saga veya sola dönerken görme açısını zorlaştırıyor fren sistemi oldukça mükemmel diebilirim 120 kmh geçtikten sonra araç mazotu daha çok yakmaya başlıyor çok zıplıyor duz yolda bilee ruzgarı iyi kesemiyorr dik bi yokusta durdugun zman gaz yemiyor ve gaza biraz daha yuklenmen gerekioo birde aileniz 6 kişden oluşuyosa tavsiye etmem max 5 kişi bagaj dezavantaj çunku haddinden fazla kucukk yakıttta 19 kurstan asagı dusmuyor, bunları neye göre söledigimi sorarsanız 1 senedir bu aracı kullanıyorum katkım olduysa sevinirim fiorino alacak arkadaşlar burdan ögrenmelerine gerek yok normal trafikteki fiorino kullananlara sorsunlar derim...

ben kendi adıma söylim 3 kişilik bizim aile hadi 4 olsun zaten hızla işim yok normaldede kullandıgımda 90-100km civarı giderim yolda benim açımdan bi sorun yok yani ama bilgi vermen güzel aklında soru işareti olan arkadaşlar için zevk meselesi bu işler

• quote:

Orijinalden alıntı: Qarez75

Arkadaşlar Bugün Yağmur Dolayısıyla Sileceklerimi İlk Defa Çalıştırmak Zorunda Kaldım.Silecek Lastiklerinden Kuru Bir Camı Silermişcesine Aşırı Derecede Rahatsız Edici Bir Silme Sesi ( GOCURT ) Geliyor.Resmen Kafa Patlatıyor ..
    Sizdede Buna Benzer Bir Durum Varmı ?

Dostum bir pense yardımıyla sileceklerin kol kısmını sileceği cama daha da yatay olacak şekilde biraz eğersen hiçbir ses çıkmayacaktır.
  • otobüslerdede dikkat ettiyseniz 403lerde mesela böyle ses çok çıkıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_4151

merhaba arkadaşlar bugun sabah bolera kırmızısı fio emotionumu aldım çok güzel ve çok konforlu bir araba
    çok memnum kaldım ALLAH herkeze böyle bir araba nasip etsin birde birşey soracam fio ya src belgersi gerekir mi? bileniniz varmı

Arkadaşım güle güle kullan src belgesi için 3-5 cevap ötede açıklama var lakin bende o açıklamalardan sonra açıklayan arkadaşa şu soruyu sormak istiyorum maddelerde diyorki kamyonet tarzı araçların sahiplerinin şahıs olması ve işletirken hususi kullanım olarka işletilmesi durumunda gerekli değildir ibaresini anlayamadım aracım kamyonet fakat tescil ettirirken hususi kullanacağını belirtmek ne demek ben direk bodozlama ödedim sahibine parayı noterde işlemleri hallettik ruhsat bekliyorum

SRC ile K2 farklı belgeler,

K1-2-3:Ticari mal taşımacılığı yapan firmaların alması gereken yetki belgedir.

SRC1-2-3-4:Karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılan ticari araçlarda çalışan şoförlerin, sürücü mesleki yeterlilik belgesidir.

HUSUSİ kelimesinden vatandaşlar genel olarak OTOMOBİL kelimesini çağrıştırıyorlar.Her hususi kavram otomobil anlamına gelmemelidir.

Sizler araçlarınınız üzerinden ticari mal taşıyarak kazanç elde ediyorsanız ve araçlarınız olmadan mevcut işinizi yapamıyorsanız(Taksi,dolmuş,otobüs,kamyon,çekici vs.) o araçlar ruhsata "ticari" tescil edilir.Aksi takdirde hususi tescil edilir.

SRC ise ruhsata "ticari" tescil edilmiş araçları kullanabilmek için şoför tarafından alınır.

• fiorino balata ışığı yanıp sonuyor daha araba 20.000 de ne yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

quote:

merhaba arkadaşlar bugun sabah bolera kırmızısı fio emotionumu aldım çok güzel ve çok konforlu bir araba
    çok memnum kaldım ALLAH herkeze böyle bir araba nasip etsin birde birşey soracam fio ya src belgersi gerekir mi? bileniniz varmı

Arkadaşım güle güle kullan src belgesi için 3-5 cevap ötede açıklama var lakin bende o açıklamalardan sonra açıklayan arkadaşa şu soruyu sormak istiyorum maddelerde diyorki kamyonet tarzı araçların sahiplerinin şahıs olması ve işletirken hususi kullanım olarka işletilmesi durumunda gerekli değildir ibaresini anlayamadım aracım kamyonet fakat tescil ettirirken hususi kullanacağını belirtmek ne demek ben direk bodozlama ödedim sahibine parayı noterde işlemleri hallettik ruhsat bekliyorum

SRC1-2-3-4:Karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı faaliyetlerinde kullanılan ticari araçlarda çalışan şoförlerin, sürücü mesleki yeterlilik belgesidir.

HUSUSİ kelimesinden vatandaşlar genel olarak OTOMOBİL kelimesini çağrıştırıyorlar.Her hususi kavram otomobil anlamına gelmemelidir.

Sizler araçlarınınız üzerinden ticari mal taşıyarak kazanç elde ediyorsanız ve araçlarınız olmadan mevcut işinizi yapamıyorsanız(Taksi,dolmuş,otobüs,kamyon,çekici vs.) o araçlar ruhsata "ticari" tescil edilir.Aksi takdirde hususi tescil edilir.

SRC ise ruhsata "ticari" tescil edilmiş araçları kullanabilmek için şoför tarafından alınır.

Dostum vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim ruhsatın bi nüshası tabiki emniyetten gelmedi gelsin bakayım ticari geçmiyodur herhalde kamyonet olduğunu gördüm de diğer sayfayıda beklemeliyim eğer ticari yok ise src yede gerek yok demektir.Gerçi sınavsız alma hakkım var elimde ama ne uğraşcam gidip.

Arkadaşlar farlara xenon kapı altına basamak camlara siyah film ve hoparlör değişikliği ilk hedeflerim, sanırım ilk cam filmine girişeceğim ama xenon konusunda tereddütlüyüm çünkü bazıları hiç iyi aydınlatmıyo bazıları yağmurda kötü sonuçlar doğuruyor bazılarıda dayanıksız oluyormuş ve dayanıksız olursada külfetli oluyor o zamanda o en son iş o yüzden şimdilik sarı farlarım yetiyor sarı farları daha önce laguna aracımda kullanmış olduğum osram night braker far ampülleri ile değiştirirsem bence çok daha güzel olacağı kanaatindeyim

• quote:

quote:

arkadaşlar bu arabanın 1,30-1,50 yakan die arkadaşlar arabayıı suylamı çalıştırıyolar anlamış degilim çok buyuk konusuyorum 1.90 kuruştan aşagı yakmazz bu aaraççç

Katılıyorum onu yakabilmek için mesela ankarada işyerinle evinin arası dümdüz bir yol olmalı ve şu an içinde bulunduğumuz aylar için konuşuyorum işe gidiş saatin sabah 07.30 dan sonra olmayacak akşam eve dönüş saatinden iftardan 15-20 dk sonra olacakki trafik boş olursa dümdüz yolda devrini alıp gaza az dokunursan değil 1.90 1.60 da yaktırırsın ama sıkışık trafikte yokuşta çıkarsan ben 1.90 dan fazla olacağınında kanaatindeyim.

arkadaşım kimse istanbul trafiğinde yapmıyor bu değeri. daha 2 gün önce 950 km yol yaptım 15,3 kuruş ortalama yaktı. uzun yolda 100 ün altına indirmedim hiç. sizin şehir içi trafiğiniz çoksa bilemem amma benimki fethiyede 20 kuruş civarında yakıyır.şehir dışında 15 kuruş.

• quote:

fio48 arkadaşım bu ne surucuye baglı ne ne yola baglı kim ne derse desin bu araba 15 krus yakmazz abicim yakmazz en baba adam devirde kulansın yine bu araç 15 krş yakmaz yaa yapmayın allah askına biliyoruz bu aracın ne oldgunu öle anlı sanlı bi özell tarafıda yok yanii benimde fiorinom var ne zman opetten mazot alsam illa fiorinosu mazot alan birierini görüyorum ve bana sordugu sey adamın bu araçların ort.yakıtı 15 kurus diolar ben hayyatta 15 krusa dusuremiyorum dioo dogru abicim bu burda yazılar kaskoyu 550 tl ye yaptırdım ilk kaskom diolar ben fıat bayisine gidiyorum adamların bana dedikleri şey mumkünü yok nasıl oluyor anlamıyorum ama bu arabanın bazı özellilerini çok buyutuyolar 30 bin tl'lik araçtan çok sey beklemeyin....

Dostum yakıt konusunda belirttiğin 19 krş,şehir içi mi,şehir dışı mı?Bunu belirtmediğin için ben de sana 19 kuruş yakan bir aracın neye göre yakıt harcadığını anlatmaya çalıştım.

Daha önceki mesajlarımda da kendi tüketim değerlerimden bahsettim,resimler bile koydum.Aracım benim kullanım standartlarımda şehir içi km'de karışık 18 krş,şehir dış km'de 16 krş harcıyor.Her iki durumda da klima sürekli açık.

Sürekli olarak yakıt sarfiyatının ilden ile,sürücüden sürücüye,yoldan yola değiştiğinden de bahsederim.Çünkü,bu şartlar kesinlikle yakıt tüketiminde birinci sıradaki etkenlerdir.

6 yıldır dizel araç kullanırım.Ne zaman Opetten yakıt alsam az yol götürüyor.Yaktı kaliteli fakat sırf bu yüzden mecbur olmadıkça opetten yakıt almıyorum.Total ya da shell tercihimdir.

Kasko olayında poliçeyi inceleyip klozlarına ve varsa muafiyet durumuna bakmak lazım.Aksi takdirde bir şeyler söylemek yanlış ve eksik olur.

Sanırım siz "Fiat Kasko" yaptırdınız ve bu fiat kasko Allianz sigorta içerisindeki ayrı bir ürün çünkü,bende sürekli poliçemi Allianzdan yeniletirim ve bu seneye mahsus hediyesi olan boya koruma ve parlatma yaptırabilmek için poliçemi alllianzın içerisindeki tüm otodan fiat kaskoya çevirdim.Allianz ilk defa kasko yaptıranlar için yüksek fiyat çıkarıyor.

29000 liralık araçtan çok şey beklenmez haklısın fakat hani bir söz vardır "ne kadar ekmek o kadar köfte..." derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dokutan

fiorino balata ışığı yanıp sonuyor daha araba 20.000 de ne yapmam lazım?

Arkadaşım,ikaz ışığı yanıyorsa servise gidip baktırman gerekiyor.Balataların bitmiş demekki.Bu arada 20000 km bakımını da yaptırırsın.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dostum vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederim ruhsatın bi nüshası tabiki emniyetten gelmedi gelsin bakayım ticari geçmiyodur herhalde kamyonet olduğunu gördüm de diğer sayfayıda beklemeliyim eğer ticari yok ise src yede gerek yok demektir.Gerçi sınavsız alma hakkım var elimde ama ne uğraşcam gidip.

Arkadaşlar farlara xenon kapı altına basamak camlara siyah film ve hoparlör değişikliği ilk hedeflerim, sanırım ilk cam filmine girişeceğim ama xenon konusunda tereddütlüyüm çünkü bazıları hiç iyi aydınlatmıyo bazıları yağmurda kötü sonuçlar doğuruyor bazılarıda dayanıksız oluyormuş ve dayanıksız olursada külfetli oluyor o zamanda o en son iş o yüzden şimdilik sarı farlarım yetiyor sarı farları daha önce laguna aracımda kullanmış olduğum osram night braker far ampülleri ile değiştirirsem bence çok daha güzel olacağı kanaatindeyim

Ben de bu bilgileri "brake" arkadaştan öğrendim.

Fiolara yan barlar ile cam filmi yakışıyor.Senin araç da fio yeşili olduğu için cam filmi daha güzel yakışacaktır.Müzik dinleyen biri olsaydım ilk işimden biri de hoparlörleri değiştirmek olurdu.Bence kalitelileri ile değiştirmekte fayda var.Farlar konusunda orjinallerinden yanayım ya da beyaz olup ışığı dağıtmayan kaliteli ampuller de olabilir.Fakat merceksiz zenonlara

• fio 48 arkadaşım sen shellden mazot almaya devam et yakında arabanın mazotunda su var derlerse sasırma bizim sirket araçlarının çogu çalışmıyor mazotunda su oldugu için. 19 krs sehir içi yakıyor benim aracım uzun yoldada bişi farketmiyoo ne güzel sölemişssin enakadar ekmek o kadar köfte die ama kocaman bi ekmegin içinede 2 köfte koyamassın birde bizim bu arçların teyp çkışı kaç watt'a sahip bilen varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

Silecekleri bebek yağı ile veya başka bir şeyle sil..Silecekler sıcakta kurumuş olabilir..!!
    Her araçta az olur bizde çok..Bizimkiler büyük..

Anladım Hocam Deniyeceğim , Teşekkürler

quote:

Dostum bir pense yardımıyla sileceklerin kol kısmını sileceği cama daha da yatay olacak şekilde biraz eğersen hiçbir ses çıkmayacaktır.

Fio48 Desteğin İçin Teşekkürler Fakat Daha Yatay Derken Yukarıya Doğrumu Demek İstedin Onu Anlayamadım ..

• quote:

fio48 arkadaşım bu ne surucuye baglı ne ne yola baglı kim ne derse desin bu araba 15 krus yakmazz abicim yakmazz en baba adam devirde kulansın yine bu araç 15 krş yakmaz yaa yapmayın allah askına biliyoruz bu aracın ne oldgunu öle anlı sanlı bi özell tarafıda yok yanii benimde fiorinom var ne zman opetten mazot alsam illa fiorinosu mazot alan birierini görüyorum ve bana sordugu sey adamın bu araçların ort.yakıtı 15 kurus diolar ben hayyatta 15 krusa dusuremiyorum dioo dogru abicim bu burda yazılar kaskoyu 550 tl ye yaptırdım ilk kaskom diolar ben fıat bayisine gidiyorum adamların bana dedikleri şey mumkünü yok nasıl oluyor anlamıyorum ama bu arabanın bazı özellilerini çok buyutuyolar 30 bin tl'lik araçtan çok sey beklemeyin....

Daha geçen ay Kartal - Çınarcık arasını gidip geldim aracımla, hemde otobana girmeden E-5 ve Yalova yolu ile 90-100 km hız ile yaklaşık 340 km yol yaptım. Trip bana 5,1 L/100 değer verdi. Üstelik aracımda 4 kişi ve 4-5 bavul vardı. Dönüşte de çoğunlukla klimayı da açmak zorunda kaldım. Yoksa gidişte 4,7 civarındaki veriyi toplamda yakalayabilirdim. O an bana değerler yüksek bile gelmişti. Ben daha kısa 80-90 km yolları hiç 5 L/100 üzerinde gitmedim. Şehiriçi için kimsenin verisi için birşey denilemez. Ben yaklaşık 18 kuruş yakıyorum. Ama 20 de yakabileceğim zamanlar ve koşullar olabilecektir. Örneğin sabah işe 15 dakika geç gitsem asla 18 kuruşu yakalayamayacağımı biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dokutan

fiorino balata ışığı yanıp sonuyor daha araba 20.000 de ne yapmam lazım?

Balatanız bitmiş benim tavsiyem 20.000 bakımına hemen sokmanızdır. Bu konu çok gündeme geldi 20.000 de balata bitermi tartışması olmuştu. Servislere bizi kazıklıyorlar mı diye kızmıştık. Siz ilk sahitimizsiniz bilgilerinizi sonra da paylaşırsanız seviniriz.
  • quote:

fio 48 arkadaşım sen shellden mazot almaya devam et yakında arabanın mazotunda su var derlerse sasırma bizim sirket araçlarının çogu çalışmıyor mazotunda su oldugu için. 19 krs sehir içi yakıyor benim aracım uzun yoldada bişi farketmiyoo ne güzel sölemişssin enakadar ekmek o kadar köfte die ama kocaman bi ekmegin içinede 2 köfte koyamassın birde bizim bu arçların teyp çkışı kaç watt'a sahip bilen varmı ?

Arkadaşım,yakıt alırken firmadan ziyade özellikle bayiye dikkat edilmeli.Demek ki sizin yakıt aldığınız bayi dalavereci ki yakıtından su çıkıyor.Tavsiyem, istasyonunuzu değiştirin sorun kalmasın,sürekli suyla uğraşmayın
    Bugüne kadar totalden ve shellden yakıt aldım önceki aracımın gösterge panelindeki "filtrede suyun olduğunu gösteren ikaz ışığı" hiç yanmadı.
    Bu yüzden euro dizeli Türkiye'ye ilk defa getiren total ile shell'e güvenim var.Fakat bayiden bayiye değişir.

19 kuruş şehir içi(100 km/6.2 litre) iyi bir değer değil mi?Değilse aynı şartlarda bir müddet connect 90 bg kullanın bir ölçün bakalım.Şehir dışı ise 90 km/h üzerinde seyehat ediyorsanız bir şey diyemem.

Hafif ticari araçlar içerisinde 29000 tlye bu donanıma sahip sıfır araç yok varsa da ben bilmiyorum.Olsa bile aralarında en az 3000 lira fark vardır.3000 lirayı fiata da versen sana bu donanımın üzerine daha zengin donanımlı araç yapar verir.

• quote:

Fio48 Desteğin İçin Teşekkürler Fakat Daha Yatay Derken Yukarıya Doğrumu Demek İstedin Onu Anlayamadım ..

Penseyi kaputtan cama doğru hareket ettireceksin biraz eğilince bırak.

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..
  • quote:

quote:

Penseyi kaputtan cama doğru hareket ettireceksin biraz eğilince bırak.

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

Anladım Siz Sileceklerin Kollarından Bahsediyorsunuz, Bende Vidalı Kısımlardan Zannediyordum
    Birde Metin Hocamızın Tavsiye Ettiği Bebek Yağı Olayı Faydalı Olurmu Sizce ?
    Şimdiden Çok Teşekkür Ederim

• 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.