Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten arkadaşım yaaa... Nasıl yapıyorsunuz bu kadar yolu... ben o kadar sakin kullandığım halde kırmızıya gelince gösterge 600 ü yeni görüyorum... Bakalım bu kez sonuna kadar gideceğim... Ne kadar olacak...
  • Arkadaşlar... Benim birde mp3 çalarla ilgili sorum var... Bizim mp3 çaların karışık çalma özelliği var mı? Bilen var mı acaba?
  • kış mevsiminde uzun yol 870 km ancak yapabildim.(belki bir 30 km daha gidebilirdim)

bu aralar hep şehiriçi kullanıyorum 100 km 6.7 lt (ortalama tabi) altına hiç düşemiyorum.

hadi hayırlısı bakalım............
  • quote:

Orijinalden alıntı: pürlem

Arkadaşlar... Benim birde mp3 çalarla ilgili sorum var... Bizim mp3 çaların karışık çalma özelliği var mı? Bilen var mı acaba?

KEŞKE OLSA EPEY KURCALADIM AMA YOK....
  • arkadslar oncelıkle benım aracım combımıx 2009 ve aracım tam 1 yıl oldu alalı 52500km de

ıslerımden dolayı sureklı ıl ıl ılce ılce dolasırım.

yakıt aldıgım zaman aracımı sureklı fullerım. depo 118-120tl arası doluyor.

depoyu fulledıgm zaman hemen yol bılgısayarından b.gıdılen yolu sıfırlarım burası benım bır depoyla kac km gıttıgımı gosterır. dıger a gıdılen yolu sehırler arası yolda ne kadar yaktıgımı gormek amacıyla kullanırım arada bır sıfırlarım ama b.gıdılen yolu yakıt alana kadar sıfırlamam.

gelellım nasıl bu kadar km yaptıgıma aracımı hıc bır zaman agrasıf kullanmam vıtes degıstırme aralıgım 2200 devrı gecmez bazı arkadalsr bunun aracın devrı olmagını soylerler ama aracın asıl devrı budur cunku arac 1.3 tur.

uzun yollarda 80-85km arası gıderım 86 yapmam. bu hız sıze uymayabılır banada uymuyor ama devır ekonomı devrı

dedıgım devırlerde vıtes degıstırırsenınz ve hıza uyarsınız goreceksınız aracınız az yakacak

daha gecen gun kütahya istanbul yaptım 100km de 3.6LT gordum

sızde dedıklerımı uygularsanız tabı bırazda aracınız kmsı fazla olmalı yavas yavas kendıne gelır arac sızde bu oranları gorursunuz

ınanmayan arkads varsa resımlerle kanıtlarım herkese saygılar kazasız belasız suruslerr..

• BİLGİ SAĞOL BENİM KM 21.000 OLDU,BENDE FİOYU ALDIĞIMDAN BERİ HER SEFERİNDE FULLUYORUM,SIFIRLAMALARIDA YAPIYORUM,
    BU SEFER HIZ YAPMADAN GİDECEĞİM,DEDİĞİN GİBİ 85 KM İYİ.........

BÜGÜN SERVİSE GİTTİM SOL DENGE DEMİRİNİN KÖRÜĞÜ YIRTIKTI DEĞİŞTİRDİLER,ÖN LASTİKLERİ ARKAYA,ARKA LASTİKLERİ ÖNE
    TAKTIRDIM,,,ÖN LASTİKLER ÇABUK YIPRANMIŞ DİŞ DERİNLİĞİ 3 MM KADAR DÜŞMÜŞ,ZATEN GÖZLE BİLE BELLİ OLUYORDU........
  • BİLGİ SAĞOL BENİM KM 21.000 OLDU,BENDE FİOYU ALDIĞIMDAN BERİ HER SEFERİNDE FULLUYORUM,SIFIRLAMALARIDA YAPIYORUM,
    BU SEFER HIZ YAPMADAN GİDECEĞİM,DEDİĞİN GİBİ 85 KM İYİ.........

BÜGÜN SERVİSE GİTTİM SOL DENGE DEMİRİNİN KÖRÜĞÜ YIRTIKTI DEĞİŞTİRDİLER,ÖN LASTİKLERİ ARKAYA,ARKA LASTİKLERİ ÖNE
    TAKTIRDIM,,,ÖN LASTİKLER ÇABUK YIPRANMIŞ DİŞ DERİNLİĞİ 3 MM KADAR DÜŞMÜŞ,ZATEN GÖZLE BİLE BELLİ OLUYORDU........
  • DİREKSİYON KUMANDASININ KENARLARINI,CAM AÇMA YERLERİNİN KENARLARINI,KAPI AÇMA KOLLARININ,ARKALARDA DAHİL KENARLARINI,
    GÜMÜŞ GRİSİNE BOYADIM..SERVİSTE DİREKSİYON ÜZERİNDEKİ KUMANDAYI SÖKTÜRDÜM,ORASI BİRAZ ZOR,GERİ KALANINI BEN SÖKTÜM,
    ÇOK GÜZEL OLDU.80 Lİ SAYFADA ORPEUSMÜZİK ARKADAŞIMIZ RESİMLERİNİ KOYMUŞTU ORDAN BAKABİLİR,GÖRMEK İSTEYEN ARKADAŞLAR,
    87 SAYFA OLABİLİR,LİNKE TIKLAMANIZ LAZIM......
    YARINDA HAVALANDIRMA KENARLARINI SÖKÜP BOYAYACAĞIM,GÜMÜŞ GRİSİ BOYA 10 TL ,BOYA KALMASIN DİYE 15 TL SPREY İLAÇI.
  • Bu Haber Konu dışı ama... Herkesi ilgilendiriyor gibi geldi bana...

• quote:

Orijinalden alıntı: fiorino fan club

DİREKSİYON KUMANDASININ KENARLARINI,CAM AÇMA YERLERİNİN KENARLARINI,KAPI AÇMA KOLLARININ,ARKALARDA DAHİL KENARLARINI,
    GÜMÜŞ GRİSİNE BOYADIM

Hocam seninkinin resimlerinide bekliyoruz..
  • BOYA HENKEL MARKA OLMASI LAZIMDI ,ALDIĞIM BOYA NASILDIR BİLMİYORUM,İNŞALLAH SORUN ÇIKMAZ,ÇIKSADA BİR DAHA BOYARIM,
    YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM,SERVİSE BOYADIKTAN SONRA DİREKSİYON ÜZERİNDEKİNİ TAKTIRMAYA GİTİĞİMDE
    BEĞENDİLER ,GÜZEL OLMUŞ DEDİLER, VİTESİN RENGİNEDE UYDU,BİLMEYENLER İÇİN VİTES TOPUZUNU FORD ESKORT MODELİNİN
    TAKMIŞTIM, RESİM YÜKLEYEBİLSEM İYİ OLURDU.....
  • EVET HOCAM HERKEZ BİR GÜN FENERLİ OLACAK TEORİSİ YAKIN BİR GELECEKTE GİBİ GÖZÜKÜYOR...
  • YA HOCAM FORUMA BEN SENDEN ÖNCE GELDİM,DEVAMLI OLMASADA YAZIYORUM,HALA RÜTBEM TEĞMEN,
    SENİNKİ BİNBAŞI TORPİLİN SAĞLAM YERDEN HERHALDE
    HOCAM YATMADAN ALDIĞIMIZ BALDAN BİR KAŞIK YUTALIMDA ENERJİMİZİ ALALIM....
  • quote:

Orijinalden alıntı: pürlem

Arkadaşlar... Benim birde mp3 çalarla ilgili sorum var... Bizim mp3 çaların karışık çalma özelliği var mı? Bilen var mı acaba?

bizim mp3 çalarların karışık çalma özelliği yok sıra sıra gidicen hocam;
  • 2009 Eylül'ünden bugüne düz vites combimix kullanıyorum. Araç şu an 30600 km'de.

Aracı hafta içi şehir içinde 5,8-6,0 lt/100 km ortalamayla,
    hafta sonu şehir dışında 4,5-4,7 lt/100 km ortalamayla kullanıyorum.
    Şehir dışında 4,0 lt ortalamaya kadar düşürdüğüm de oldu.
    Sürekli aynı istasyondan Opet Euro dizel alıyorum.
    Yüksüz bir fiorinoyla şehir dışında radar sınırı altında, sakin kullanımda, aracınız bakımlı,
    lastik basınçlarınız da normalse bu ortalamaları yakalamak o kadar da zor değil.
    Araçta kullanıcı dışındaki ikinci bir kişinin ağırlığı bile yakıt ortalamasını etkiliyor.
    Aynı aracı kardeşim kullandığında yukarıdaki değerlerin üzerine +1,5 lt daha fazla yakıyor...

10.000 ve 20.000 bakımlarından sonra yakıt ortalaması bir miktar düşüyor.
    Ancak büyük beklentiler içinde olunmasın.
    Sizin ayağınız aracın gaz pedalına 10.000 bakımından önce alıştıysa,
    bakımdan sonra yakıttaki fark % 5-10 u geçmez.

Amörtisör takozlarındaki gıcırtı sesi, silecek kalitesizliği, cam kumandalarının bazen şaşırması,
    sürgülü kapıların içinden arada sırada gelen çarpma sesi gibi kronik sorunlarla ben de karşılaştım.

Direksiyon altındaki kaval kemiğine çarpan dizayn hatasına;
    sağ sileceğin ucunun içerden bakılınca nedense gizlenememiş olmasını,
    tavan döşemesinin arkada bittiği noktanın çirkinliğini,
    torpido kapağının yamuk ve açık duruşunu,
    kaputu kapatırken yüksekten bırakmayıp da elinizde hafifçe basarak kapatmayı denerseniz içe çökmesini de ben eklemek isterim.

Yeni bir araç modelinde bu tarz sıkıntılar olmasını anormal birşey değil aslında.
    Ama, bu kadar çok adette satılan bir araçta bu sıkıntıların daha kısa sürede tespit edilip
    üretim aşamasında çözülmüş olması gerekirdi.

Amörtisör takozlarını sağolsun servis garantiden değiştirdi.
    Ama açıkcası 10.000 km deki bir aracın 3 kuruşluk amörtisör takozu yüzünden
    tüm ön takımının sökülmesi hiç de içime sinmedi.
    3-4 saati bulan bir işçiliği oldu bu işin.
    Bildiğim kadarıyla grande puntolarda da bu sıkıntı 3-4 yıldır varmış,
    şimdiye kadar üretim aşamasında bu sorunun çoktan çözülmüş olması gerekirdi.

Aynı aracın otomatik vitesli olanını da babam kullanıyor.
    Yeni araç alacaklara otomatik viteslisini tavsiye ederim.
    Gerçekten de manuele göre biraz daha az yakıt harcıyor ve kullanımı çok daha rahat.

Uzun yolda hız sabitleyici büyük ihtiyaç, araçlara bu fonksiyonun da eklenebilmesini isterdim.

Sonuçta hem alırken, hem kullanırkenki maliyetleri düşünüldüğünde fiyatına göre oldukça makul bir araç.
    Ülkemizde kendi insanımız tarafında üretiliyor ve 3 farklı marka altında tüm dünyaya ihraç ediliyor olması da gurur verici.

***Araçla ilgili çözemediğim ve doğru bilgiye ulaşamadığım bir konu;
    araçta cut-off sistemin, yani yokuş aşağı gaza basmadan viteste inerken aracın yakıt akışını tamamen kesme özelliğinin olup olmaması.
    Yol bilgisayarı bu gibi durumlarda 2.0 lt anlık tüketim gösteriyor.
    Oysa güncel pekçok araç modelinde bu durumda yol bilgisayarında anlık ortalama 0,0 lt gösteriyor ve yakıt akışı da gerçekten kesiliyor.
    Fiorinolarda yol bilgisayarı mı bizi yanıltıyor, yoksa yakıt akışı hiç kesilmiyor mu ?

• arkadaşlar aracımı satıyorum ilgiilenen olursa özelden mesaj atabilir aracımı bilen bilir

satma nedenim golf alacağım bıktım 80 km ile yol gitmekten

yanımdan şahin doğan 100 110 geliyo geçiyor çok sıkıldım .

nezamandır golf düşünüyordum alacam artık benimkini satıp
  • hekese selam.20 gün önce ben de bir fiorino alarak aranıza katıldım. Sizlerin görüşlerinizden faydalanarak kararımı verdim ve hepinize konuya yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederim. Unutmadan aldığım araç fiorino emotion otomatik vites ve siyah renk.
  • ilerleyen zamanlarda tecrübelerimi ben de sizinle paylaşırm
  • şunu belirtmeliyim ki ilk izlenimlerim beklentilrimi karşışıyacak ve sizlerin anlattıklarınızı doğrulayacak şekilde.
  • HAYIRLI OLSUN GÜLE ,GÜLE,KAZASIZ,BELASIZ KULLANMAK NASİP ETSİN....STEPNEYE DİKKAT ET ,KESİNLİKLE ÜSTÜNDE BIRAKMA
    HEMEN BAGAJA,HİÇ VAKİT GEÇİRME,,,,.HELE BÜGÜNLERDE AZDI ŞEREFSİZ HIRSIZLAR......
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.