Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.273.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fioege

quote:

Orijinalden alıntı: ayti65

Fioege arkadaşım bende prb. Devam etmekte bugün başka bir servisten de fikir aldım onlarda kallüfer borularından veya sıtma radyatörünün genleşmesinden olabilir diyorlar ama tam adını koyamıyorlar bana torpido dağıtmaktan bahsediyor ve osiloskopla dinlemek gerektiğini söylediler bede eyvah dedim böyle bir parçalamayı göze alamadım. Bana şudur deseler belki ok. veririm kamikaze olunca göze alamıyorum ama gene sonuca ulaşsam veya ulaşan olursa paylaşalım. Birde formda kıdemli olan arkadaşlar bahar geliyor bir organizasyon yapsanız da piknik falan gibi iyi olmazmı.

anladım dostum, banada öyle geliyor çünkü gece havalar ısındığından beri yok oldu bende, hadi bakalım hayırlısı ancak
    göze alma elletmeyi bakarsın seninkide geçer, ki ben aşırı rahatsız olmuyordum müziği açınce ki ses seviyesi sadece 1 de
    kalsın duyulmuyordu bende umarım geçer dostum seninkide, çok şükür bunun dışında bi aksilik yaşamıyorum
    ancak şimdi yazıcağım şey çok kişi tarafından yazıldı, geçen nişanlıma araba sürdürürken gerçekten kaval kemiğinin
    göğüse değdiğine şahit oldum ve inanamadım bu cidden tasarım hatası, bunu bende servise gidince bildirecem ve
    umarım gerekli ARGE çalışmasını yaparlar gelekcek için çünkü bu cidden büyük bir sorun...

bu arada dostum bu osiloskop neymiş fikrin varmı?

Fioege arkadaşım ortak problemle ilgili bir gelişme kaydettim oda şu havalar ısınınca bendede sorun yok oldu ama yağmur yağdı ses hortladı yani takoz prb. Sanırım bizi de buldu çünkü takoza bir bardak su bocalayınca ses çıkıyor senden ricam bunu denemen ve sonucu aktarmanı rica edeceğim herkese kazasız belasız iyi seyirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

quote:

Orijinalden alıntı: Brake

quote:

Orijinalden alıntı: fiorinocu

benim fio 1 sene olucak mayısın 1'inde daha 8,000 km de her sene mi gtrsem servise yoksa 10,000 bakımındamı gtrcem bilmiyorum birde ön tanpon biraz uzun ve yere yakın oldugunda çok sürtmüş yere ön tanponun altı gri renk olması gerekirken siyah yani sürte sürte boya kalmamış bide su arabaları çizmeyi bıraksa su vatantaşş 1 hafta önce fulledim 300 km gitmişim daha tam yarım depo var ve sehir içi kullqanıyorum işe giderken,2 km evle iş arası işe gidene kadar ztn motor anca ısınıyor derken iş yerine varıyorum bilen bilir imes-modoko ısıkları çok vardır orda bide gece trafik k olur dur kalk dur kal yanii gene hiç yoktan 400 km daha gider ve uzun yoldada hedefim 800 km bu araba daha az yaktıkça benim daha çok hosuma gitmeye basladıı bugunde bi vatandaş perdeci benim arabadan alıcakmış geldi beya bi knstkk bu forumun adınıda verdiöm üye ol gerekeni sor dedim kendimde yardımcı oldum kararlı oda bi fio alacak

aynı gün almışız ama yıl farklı, benimkide 1 mayısta 2 sene olacak :)

Brake Hocam;
    2 yıl dolunca garanti bitiyor değil mi?

evet hocam..

hiçbir garantimiz yok artık şu fani dünyada
  • Brake Hocam;
    Garantiyi 300 Tl verip 1 yıl uzatmak mantıklı mı?
  • Şuan itibariyle sitemizde 414 üyemiz ile 100,000 sayfa ziyaretini devirdik ilk yola çıkışımız olan bu foruma ve tüm destekçi arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Yaza kadar 1000 üye ve yüksek bir katılım ile ilk toplanma kampımızda buluşmak dileğiyle.....
    www.fiatfiorino.net
    Fiorinocuların ilk ve en büyük buluşma noktası.....
  • quote:

Brake Hocam;

Valla bu garanti işi biraz şans işi hocam,bu arabalar daha yeni ve birçoğumuz gözbebeği gibi bakıyor arabaya.
    Bu nedenle 1 yıl içerisinde garanti kapsamında değişmesi gerekecek mekanik bir parça arızası yapma ihtimali düşük.
    Motor desen bu araçların motor kullanım ömrü kabaca 10-15 yıldan fazla olacağı hesaplandığı için parçalar da ona göre üretiliyor.
    E bu kadar uzun süre kullanılacağı hesab edilerek üretilen bir aletin henüz 3.yılında arıza yapması ihtimali de çok çok düşük.

Peki ne olabilir?, bagaj kapağı amortisörü veya ön kaput açma mekanizması bozulabilir, kapı kolunuz elinizde kalabilir, merkezi kilit bozulabilir,
    Emniyet kemer makarası bozulabilir vs. vs birçok ufak tefek arıza yapabilir,bunların olma ihtmali vardır.
    Ama 300 TL lik bir parça arızası yapma ihtimali çok az bence.

Şunun da göz önünde bulundurulması gerekir;
    Rutin değişen ve kullanmayla aşınan fren, alttakım, amortisör. akü, lastikler vs. gibi parçalar zaten garanti kapsamına girmiyor.

Ama dediğim gibi bu şans işi, sen uzatırsın garantiyi hiçbir problem olmaz, uzatmazsın ertesi gün bozulur. Morphy kanunu.
    Bu nedenle ben olsam yaptırmam ama yapanlara da bişey diyemem,
  • Stepne Çalınması Hakkında Yaşadıklarımı size anlatacağım

Forumda yazılanları okurken stepne çalınmalarından bahsedildiğini okudum
    Ve hemen gidip 2009 model Fiorino Emotion AT aracımı kontrole gittim ve lastik olmadığını farkettim.

Arabanın altında sol alt tarafında , siyah , silindir şekilli bir kutudan çıkan siyah bir kablo kesikti.

Tabi ilk defa , lastik çalındığını bu forumda okudum ve benim de başıma ilk defa geldi.Daha önce hiç bir bilgim yoktu lastik hırsızlığı konusunda.

Arabayı Karakola götürdüm ve rapor tutturdum.

Servise götürüp bıraktım aracı ve eksper tarafından kontrol edildi.
    2 gün sonrada lastik için gittim.

Kutusunda Alüminyum Jant , lastik , aparatlar ve lastik örtüsü takıldı.

Faturası Tam tamına 700TL

Ancak ben lastiği taktırmadım , bagaja koydum.Stepnenin üzerinde siyah koruma örtüsü olduğu için çirkin bir görünüm de olmadı.Biraz bagajın hacmi küçüldü o kadar.

Burada önemli olan nokta şu ;
    Arabanın altındaki siyah kutudan çıkan kablo ; lastiği tutan telin içinden geçtiği kablo imiş

Tel ucundaki metal topuz stepnenin üzerindeki aparatın içine bir yivden sokuluyor ve tel yukarı çekilerek araca sabitleniyor.

Yani sadece o kablo kesildiği zaman stepne yere düşüyor ve herhangi bir kilit sistemi yok. Basit bir keski ile 15 saniyede aracın lastiği çalınabilir.

Servis görevlileri alarm sisteminin hırsızı durdurmayacağını söyledi , bazı kişiler lastikle aracın gövdesindeki aparatı zincirle kilitliyorlarmış ancak buda ne kadar faydalı olur tartışmalı bir durum.

Benim kanaatime göre bu aracın stepne sistemi hatalı tasarlanmış , mutlaka Fiat firması bu işe engel olacak bir tasarım yapıp aracların stepnelerinin güvenliğini sağlamalı

Yoksa bu hırsızlık olayları asla durdurulamaz.

Selamlar
  • merhaba arkadaşlar arabamda giderken sol ön havalandırmadan ekstra rüzgar sesi
    giriyor içeriye 90 km hızdan sonra bu havalandırma borularındanmı olabilir arkadaşlar
    yoksa kaputun orda hemen camın alt kısmındaki kesikli plastik parçanın
    oradan mı olur ne düşünüyorsunuz? aradan 5 ay geçti ve yeni farkettim bu sesi...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fioege

quote:

Fioege arkadaşım bende prb. Devam etmekte bugün başka bir servisten de fikir aldım onlarda kallüfer borularından veya sıtma radyatörünün genleşmesinden olabilir diyorlar ama tam adını koyamıyorlar bana torpido dağıtmaktan bahsediyor ve osiloskopla dinlemek gerektiğini söylediler bede eyvah dedim böyle bir parçalamayı göze alamadım. Bana şudur deseler belki ok. veririm kamikaze olunca göze alamıyorum ama gene sonuca ulaşsam veya ulaşan olursa paylaşalım. Birde formda kıdemli olan arkadaşlar bahar geliyor bir organizasyon yapsanız da piknik falan gibi iyi olmazmı.

anladım dostum, banada öyle geliyor çünkü gece havalar ısındığından beri yok oldu bende, hadi bakalım hayırlısı ancak
    göze alma elletmeyi bakarsın seninkide geçer, ki ben aşırı rahatsız olmuyordum müziği açınce ki ses seviyesi sadece 1 de
    kalsın duyulmuyordu bende umarım geçer dostum seninkide, çok şükür bunun dışında bi aksilik yaşamıyorum
    ancak şimdi yazıcağım şey çok kişi tarafından yazıldı, geçen nişanlıma araba sürdürürken gerçekten kaval kemiğinin
    göğüse değdiğine şahit oldum ve inanamadım bu cidden tasarım hatası, bunu bende servise gidince bildirecem ve
    umarım gerekli ARGE çalışmasını yaparlar gelekcek için çünkü bu cidden büyük bir sorun...

bu arada dostum bu osiloskop neymiş fikrin varmı?

Fioege arkadaşım ortak problemle ilgili bir gelişme kaydettim oda şu havalar ısınınca bendede sorun yok oldu ama yağmur yağdı ses hortladı yani takoz prb. Sanırım bizi de buldu çünkü takoza bir bardak su bocalayınca ses çıkıyor senden ricam bunu denemen ve sonucu aktarmanı rica edeceğim herkese kazasız belasız iyi seyirler

merhaba dostum yazdıklarına geç geri dönüş yapıyorum ama en kısa sürede bu yazdığını deneyip sonucu yazıcam,
    güzel bi gelişme olmuş dostum bu umarım tam teşhisi koyarız bu sayede, bu arada bende yeni bir
    problem var çok ama çok az küçük bi problem ama onuda yazdım foruma fikirlerini bekliorum fiocu arkadaşlarımızın...
  • GELİBOLU`YA GİDİYORDUM ,2 GÜN ÖNCE BÖLÜNMÜŞ YOLDA CEZA YEDİM 111 KM HIZ 270 TL.
    BUGÜN 202.50 KRŞ ÖDEDİM,ZARARDAN KAR YAPTIK.....
    İSYAN ETMEMEK ELDE DEĞİL,GERÇİ KABAHAT BENDE YOLDA HIZ KONTROL YAZIYORDU,ARKADAŞLA KONUŞUYORDUK.
    DALGAYA GELDİK........
  • Bir arkadaş bölünmüş yolda azami hız 110 km oldu yazmıştı.

yalan mı oldu "o geçen taslak komisyondan "

yada radarcı abiler mi bilmiyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brake

quote:

Brake Hocam;

Valla bu garanti işi biraz şans işi hocam,Ama dediğim gibi bu şans işi, sen uzatırsın garantiyi hiçbir problem olmaz, uzatmazsın ertesi gün bozulur. Morphy kanunu.
    Bu nedenle ben olsam yaptırmam ama yapanlara da bişey diyemem,

Teşekkürler Hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiorino fan club

GELİBOLU`YA GİDİYORDUM ,2 GÜN ÖNCE BÖLÜNMÜŞ YOLDA CEZA YEDİM 111 KM HIZ 270 TL.
    BUGÜN 202.50 KRŞ ÖDEDİM,ZARARDAN KAR YAPTIK.....
    İSYAN ETMEMEK ELDE DEĞİL,GERÇİ KABAHAT BENDE YOLDA HIZ KONTROL YAZIYORDU,ARKADAŞLA KONUŞUYORDUK.
    DALGAYA GELDİK........

Geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ylcn34

Stepne Çalınması Hakkında Yaşadıklarımı size anlatacağım

Forumda yazılanları okurken stepne çalınmalarından bahsedildiğini okudum
    Ve hemen gidip 2009 model Fiorino Emotion AT aracımı kontrole gittim ve lastik olmadığını farkettim.

Yoksa bu hırsızlık olayları asla durdurulamaz.

Selamlar

Hocam geçmiş olsun...
    Kilit çözüm değil.. Bu insanlar bu lastikleri nereye satıyor...
    Bu alanlar bulunsa ve ağır cezalar verilse iş azalır sanki..
  • Merhaba arkadaşlar, İstanbul Gebze arası otobanda 122 km ile 260 Tl ceza yedim... Yolculuğumdan 10 gün sonra adresime ceza kağıdı geldi, aracımın resmi çekilmiş hız 122 km.... Sanırım yakıttan elde ettiğimizi düşündüğümüz tasarrufu cezalara ödeyeceğiz çünkü aracımız kamyonet....
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSMMERSAN

ya sol kapı tarafı yada torpıdodan ses gıcırtısı gelıyor delıedıyor benı valla 13500 kmdeyız 1000 km dır bu sesı cekıyorum bakalım ne cıkıcak. zaten sılecekelrde allahlık servıse yolum dusse degıstırıcem. ufak tefek böle sorunları cok bakalım bırde yan camlar aynaalr hosuma gıtmıyor. yagmur yagdıgında ınsan ayvayı yıyor. camda yagmur damlalarından ayna gorumuyor camı ındırıyım sular gıtsın dıyorum daha beter oluyor hıc bısı goremıyorum sadece bua rabada yasadım bu sorunu ufak gıbı gorunuyor sorun ama cok önemlı ve buyuk bence aynalar gorunmuyor. ya ben2009 model bu arada EMTION MOD.25600 ALMISDIM. 195 55 16 TURANZA LASTIK LASTIK VARDI CIKARDIM CELIK JANTLARI 15 JANT 195 60 15 TAKTIM DAHA IYI OLDU BEN LASTİĞE GELİNCE SESSIZ OLMASINI ISTIYORSANIZ 3 LASTIK SAYICAM EN SESSIZDEN NOKİAN LASTİK.MİCHELIN LAASTİK VE YOKOHAMA LASTIK YUMUSAK LASTIK BUNLARDAN MEMNUN KALIRSINIZ BİR LASTİKCI OLARAK SİZE ÖNERİRİM SORUN YASAMASSINIZ.

BU ARADA NOT: ben aracdan pek memnun kaldıgımı söleyemem bu doblo yada fıo yada bunun aktegorısındekı araclar 30-40 bın tl etmez bana göre en fazla 20-22 bın edıcek araclar ama malesef ulkemızde herseye en az yuzde 50 fazla vererek sahıp oluyoruz. tuketıcı olarak daha ne kadar kazıklanıcaz onuda anlamıs degılım

Nisan ayı itibari ile bu araçları Ruhsatta hususi olarak yazdırma imkanı doğmuş 8,5 000 TL istiyorlar..
  • sütü bozuklar benimde stepnemi çalmışlar bugun fark ettim...aracım kaskolu yeni stepneyi nerden, nasıl ve ne kadara temin edebilirim?
  • Öncelikle geçmiş olsun

Karakolda zabıt tutturup yetkili bir servise götür ,
    eksper gelip araca baktıktan sonra Stepneni takacaklar

Ben stepneyi 8.4.2010 ta taktırdım fiyatı 700TL

Not: Karakola giderken ruhsatın ve Nüfus Cüzdanını 2 şer adet fotokopisi yanında olsun.

selamlar
  • BENCE KASKONU HİÇ BOZDURMA,GİT LASTİKÇİDEN DANDİRİK LASTİK AL ONU TAKTIR.BEN BOZDUM KASKOYU,540 TL ÖDEYECEKTİM
    1135 TL ÖDECEĞİM,TEK LASTİK İÇİN BOZARSAN 950 TL ÖDERSİN,STEPNEYİ YA BAGAJDA YADA EVDE SAKLAYACAKSIN,HELE JANTIN
    ÇELİK DEĞİLSE HİÇ UĞRAŞMA ,,,,,,,,10 GÜN SONRA ANTALYA TURUNA ÇIKACAĞIM DANDİK LASTİK TAKTIRACAĞIM ÖYLE YOLA ÇIKACAĞIM.
  • SAR08 YENİMİ YEDİN CEZAYI, BANA NİYE 111 KM HIZLA 270 TL YAZDI KERKENEK KAFASINA GÖRE YAZDI,
    GEÇEN YAZ TUZ GÖLÜ CİVARINDA 135 KM HIZA 260 TL YAZMIŞTILAR....O ŞEREFSİZ 111 KM HIZA 270 TL YAZDI.
  • KAPADOKYADAN ANKARAYA GELİRKEN YEMİŞTİM 260 TL CEZAYI,İSTANBULA DÖNERKENDE HIZIM MUSAİT OLAN YERLERDE 175 KM KADAR DAYANDIM,
    ORTALAMA 140.. 150 KM BASTIM,BASARKENDE YAZARSANIZDA ,YAZMAZSANIZDA DEDİM .HİÇ ARKAMDAN CEZA GELMEDİ İYİ YIRTIK.BU ARADA YOLCULUĞUN BAŞINDA 2 ADET CEZA YEMİŞTİM BİRİDE 103 KM 128 TL.............
    KARDEŞİM 88 LE YOLMU BİTER.......İSTANBULDAN BODRUMA,BODRUMDAN SAHİLDEN ADANAYA KADAR,ADANADAN ANKARA VE İSTANBUL 7,,8
    GÜNDE DÖNDÜM...,,,260 TL CEZAYI KESEN POLİS,,,YA ADAMLAR JİP GİBİ ARABA YAPMIŞLAR NERESİ KAMYONET DİYE SÖYLEDİ,
    BU GİDİŞLE MALİYENİN BÜTÇESİNİ KAMYONETÇİLER GÜÇLENDİRECEKLER.....
  • 
Sayfa: önceki 394395396397398
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.