Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (394. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fioege arkadaşım bende prb. Devam etmekte bugün başka bir servisten de fikir aldım onlarda kallüfer borularından veya sıtma radyatörünün genleşmesinden olabilir diyorlar ama tam adını koyamıyorlar bana torpido dağıtmaktan bahsediyor ve osiloskopla dinlemek gerektiğini söylediler bede eyvah dedim böyle bir parçalamayı göze alamadım. Bana şudur deseler belki ok. veririm kamikaze olunca göze alamıyorum ama gene sonuca ulaşsam veya ulaşan olursa paylaşalım. Birde formda kıdemli olan arkadaşlar bahar geliyor bir organizasyon yapsanız da piknik falan gibi iyi olmazmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayti65

Fioege arkadaşım bende prb. Devam etmekte bugün başka bir servisten de fikir aldım onlarda kallüfer borularından veya sıtma radyatörünün genleşmesinden olabilir diyorlar ama tam adını koyamıyorlar bana torpido dağıtmaktan bahsediyor ve osiloskopla dinlemek gerektiğini söylediler bede eyvah dedim böyle bir parçalamayı göze alamadım. Bana şudur deseler belki ok. veririm kamikaze olunca göze alamıyorum ama gene sonuca ulaşsam veya ulaşan olursa paylaşalım. Birde formda kıdemli olan arkadaşlar bahar geliyor bir organizasyon yapsanız da piknik falan gibi iyi olmazmı.

anladım dostum, banada öyle geliyor çünkü gece havalar ısındığından beri yok oldu bende, hadi bakalım hayırlısı ancak
    göze alma elletmeyi bakarsın seninkide geçer, ki ben aşırı rahatsız olmuyordum müziği açınce ki ses seviyesi sadece 1 de
    kalsın duyulmuyordu bende umarım geçer dostum seninkide, çok şükür bunun dışında bi aksilik yaşamıyorum
    ancak şimdi yazıcağım şey çok kişi tarafından yazıldı, geçen nişanlıma araba sürdürürken gerçekten kaval kemiğinin
    göğüse değdiğine şahit oldum ve inanamadım bu cidden tasarım hatası, bunu bende servise gidince bildirecem ve
    umarım gerekli ARGE çalışmasını yaparlar gelekcek için çünkü bu cidden büyük bir sorun...

bu arada dostum bu osiloskop neymiş fikrin varmı?

• arkadaşlar sıcak motorda araba çalışmazken debriyaj pedalı tam ortatda basarken çok yavaş ses yapan yokmu hiç sanki ön göğüs içindne gelior.servis hemen sökelim pimdendir dedi ama ben söktürme taraftrı değilim çünkü sadece çalşımazken yapıor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fio48

quote:

Orijinalden alıntı: hercai83

quote:

Orijinalden alıntı: fio48

Emniyet kemeri uyarısı için bugün servise gittim.Bu özelliği ücretsiz iptal ettirdim fakat uyarı ışığı sürekli yanıyor yine de dıt dıtlardan iyidir.
    Araç servisteyken sol ön sis lambasının da dengesiz durduğunu fark ettim.Meğer tampon içerisinden vidalanan yeri kırılmış.Tamponun değişmesi gerektiğini fakat sıcak silokanla da halledebileceklerini söylediler.Silikonladık.Kırılmanın nasıl olmuş olabileceğini sordum,cevap veremediler.Kalitesizlik mi dedim?"Hayırı" hemen söyledilerBen de fazla üstelemedim.

Bir de aracın yedek lastiğinin pirelli olduğunu gördüm,sizde de aynı mı?

Bu araçlar otomobile nasıl çevriliyor?Bilgilendirirseniz sevinirim.

bu aracı otomobile cevirmek istiyorsanız tavanını kestirin biraz boydan kısalttırın.daha sonra arka kısıma doğru kavis vererek bagajı oluşturun araç sedan tipinde otomobile dönücektir.

şaka bir yana bu aracı otomobile cevirme şansı var tabiki ama 4-5 bin lira para istiyorlar.

Güne espri ile başlamak güzel...Merakımı mazur gör ama bu 4-5 bin liranın hesabını daha ayrıntılı anlatabilir misin?Bu araçları otomobile dönüştürmede masrafsız dönüştürebileceğimiz bir dönemi(Yıl ya da zaman aşımı gibi...) var mıdır?

sevgili fio48;
    otomobil ve kamyonet olarak ruhsat çıkmasındaki espiri şudur.
    normal binek araçlarda ötv %35 civarinda,kamyonetlerde ise ötv %18 durum böyle olunca bu aracı otomobil olarak satmak istediklerinde ötv farkından dolayı örnek veriyorum.30 bin liralık bir araç oluyor 35 bin lira.eğer siz bu aradaki ötv farkını vermeyi kabul ederseniz aracınız ruhsatında otomobil olarak çıkar.ama şu varki sonucta herkez kanunlardaki açıklardan faydalanmnın peşinde.adam son model jeep alıyor.sırf ötv farkını ödememek için.arkadaki koltukları söküyor.ve arabayı kamyonet olarak satıyor.çıkan koltuklarıda müşterisine veriyor.adamlar koltukları daha sonra monte ettiriyor.bildiğimiz jeep bile kamyonet gözüküyor ruhsatında.umarım verdiğim bilgiler tatmin edicidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.PHYSİCS

rölanti devri 900 diyebilirim.ısınınca 800 de...motor sıcakken de titreme var.sinyal kollarına bakınca daha net anlaşılıyor.direksiyon pompası desem araba daha yeni.motor kulağı desem yine araba yeni.motor sarsıntısı desem daha önceleri yoktu.servise danışacaz herhalde.

ARABAN ÇOK GÜZEL GÜLE GÜLE BİN.

PLAKANIN YANINA BEYAZ FOLYA MI ÇEKTİN ? ÇOK GÜZEL DURMUŞ. BEN YAN ÇITALARA BÖYLE BİRŞEY DÜŞÜNÜYORUM. NASIL YAPABİLİRM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  • ARABAN ÇOK GÜZEL GÜLE GÜLE BİN.

PLAKANIN YANINA BEYAZ FOLYA MI ÇEKTİN ? ÇOK GÜZEL DURMUŞ. BEN YAN ÇITALARA BÖYLE BİRŞEY DÜŞÜNÜYORUM. NASIL YAPABİLİRM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  • POYRAZ_ 58
    ARABAN ÇOK GÜZEL GÜLE GÜLE BİN.

• quote:

Orijinalden alıntı: hercai83

sevgili fio48;
    otomobil ve kamyonet olarak ruhsat çıkmasındaki espiri şudur.
    normal binek araçlarda ötv %35 civarinda,kamyonetlerde ise ötv %18 durum böyle olunca bu aracı otomobil olarak satmak istediklerinde ötv farkından dolayı örnek veriyorum.30 bin liralık bir araç oluyor 35 bin lira.eğer siz bu aradaki ötv farkını vermeyi kabul ederseniz aracınız ruhsatında otomobil olarak çıkar.ama şu varki sonucta herkez kanunlardaki açıklardan faydalanmnın peşinde.adam son model jeep alıyor.sırf ötv farkını ödememek için.arkadaki koltukları söküyor.ve arabayı kamyonet olarak satıyor.çıkan koltuklarıda müşterisine veriyor.adamlar koltukları daha sonra monte ettiriyor.bildiğimiz jeep bile kamyonet gözüküyor ruhsatında.umarım verdiğim bilgiler tatmin edicidir.

Öncelikle teşekkür ederim.

ÖTV farkı hesaplanınca epey bir mebla ortaya çıkıyor.Bu durumda da bu şekilde kullanmak gerekiyor.

• aracı alalı tam bır sene oldu km 50.000 cuma bakıma gırecek
  • HERCAİ83 ARKADAŞIM FİONUN TABANINA YAPTIĞIN İZALASYON MALZEMEYİ NERDEN ALDIN Bİ ZAHMET YAZARSAN SEVİNİRİM..
    15 GÜN SONRA ANTALYA BODRUM TURUNA ÇIKACAĞIM,,YOLLARDA DENEME ŞANSIM OLACAK,,,
    YUMURTA SÜNGERLERİNİ ALDIM, ÇAMURLUĞA SU GİREBİLECEK YERLERİ İYİCE KAPACAĞIM.
    BUARADA PENDİKTE OTURUYORUM,ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.....
  • BÜGÜN SERVİSE GİTTİM 20.000 KM BAKIMI İÇİN,İSKONTOLU TUTAR 339 TL ARTI KDV 400 TL. BOSCH MARKA ÖNLERE BALATA
    TAKILDI. BALATA DAHİL FİYATA,SADECE BALATA 100 TL.ÖNCE SORDULAR İSTEMEDİM 3 ..4 BİN KM GİDER DEDİLER.
    SONRA TAKIN DEDİM, TANIDIK BALATACI ARKADAŞIMIZDA VARDI,SONRADAN UYANDIK İŞİ...[TÜRKÜN AKLI YA KAÇARKEN......MİSALİ]
    KASKOYU BOZDUĞUM İÇİN,YENİLEME FİYATI 1135 TL...BİR SETEPNE ,2 UFAK BİR ALT KÖŞEDE KALDIRIM DOLAYISLA GÖCÜK VARDI,

BİLSEYDİM HİÇ BOZMAZDIM,,YOKSA 540TL ÖDEYECKTİM......KASKOYU BU TÜR UFAK TEFEK HASAR BOZACAK ARKADAŞLAR,
    SİGORTACISIYLA GÖRÜŞMESİNİ TAVSİYE EDERİM.....
    SENELİK KASKO 1135, BİR SENELİK GARANTİ UZATMA 300 TL,,, BAKIM 20.000 KM 400TL, MUAYENE 126 TL,EKSOZ 27 TL
    TOPLAM 2000 TL. KASKOYU BOZMASAYDIM GARANTİ UZATMASAYDIM,, FİYAT YARIYARI DÜŞECEKTİ..TRAFİK SİGORTASINI UNUTTUK 344 TL....

• quote:

Orijinalden alıntı: fiorino fan club

BÜGÜN SERVİSE GİTTİM 20.000 KM BAKIMI İÇİN,İSKONTOLU TUTAR 339 TL ARTI KDV 400 TL. BOSCH MARKA ÖNLERE BALATA
    TAKILDI. BALATA DAHİL FİYATA,SADECE BALATA 100 TL.ÖNCE SORDULAR İSTEMEDİM 3 ..4 BİN KM GİDER DEDİLER.
    SONRA TAKIN DEDİM, TANIDIK BALATACI ARKADAŞIMIZDA VARDI,SONRADAN UYANDIK İŞİ...[TÜRKÜN AKLI YA KAÇARKEN......MİSALİ]
    KASKOYU BOZDUĞUM İÇİN,YENİLEME FİYATI 1135 TL...BİR SETEPNE ,2 UFAK BİR ALT KÖŞEDE KALDIRIM DOLAYISLA GÖCÜK VARDI,

BİLSEYDİM HİÇ BOZMAZDIM,,YOKSA 540TL ÖDEYECKTİM......KASKOYU BU TÜR UFAK TEFEK HASAR BOZACAK ARKADAŞLAR,
    SENELİK KASKO 1135, BİR SENELİK GARANTİ UZATMA 300 TL,,, BAKIM 20.000 KM 400TL, MUAYENE 126 TL,EKSOZ 27 TL
    TOPLAM 2000 TL. KASKOYU BOZMASAYDIM GARANTİ UZATMASAYDIM,, FİYAT YARIYARI DÜŞECEKTİ..TRAFİK SİGORTASINI UNUTTUK 344 TL....

Geçmiş olsun epey bi sarsılmış bütçe...

Benimde balataları 20bin de değiştrmişlerdi bana sormadan ve ben çıkmalarını istemiştim kontrol için.
    Baktım balatalar hala yarımdı.
    Geçen ay 40bin bakımına gittiğimde yine balatalarınız bitmiş dediler, bende yemezler kardeşim değiştirmeyin kalsın dedim.
    Dün sol ön lastik hava kaçırıyordu, çivi girmiş lastikçiye gittim ve tekerlek sökülünce baktım ki bitmiş dedikleri balatanın %50 den fazlası duruyor.
    Üstelik bizim ön balatalarımız da ikaz kablolu. Yani balata bitince göstergenizde ikaz lambası yanar.
    Dolayısıyla bu ikaz lambası yanmadan balata değiştirmenize gerek yok.
    ikaz lambası yanınca bile en az 2-3bin km yaparsınız merak etmeyin.
    Bu konuda servislerin kazığına gelmeyin arkadaşlar.
    Kusura bakma ama resmen 100 lira çarpmışlar seni dostum.
    Emin ol 40bin bakımında yine balatan bitmiş diyecekler. Yersen hesabı.
    Bak bana da 40binde bitti dediler, değiştirmedim şu anda balata hala yarıda ve en az bi 20-30bin km daha gider.
    Zaten bitsede ikaz lambası var gider değiştirirm.

• KONU DIŞI AMA ÖNEMLİ;

HIRISTİYANLAR NEDEN 1 NİSAN I ŞAKA OLARAK KUTLAR;

1 Nisan.

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır.
    Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle kale korunabilmektedir.
    Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil:
    "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım" der.
    Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.
    Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerinde
    Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur"
    diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında "Hile Günü" olarak kutlanmaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brake

Üstelik bizim ön balatalarımız da ikaz kablolu. Yani balata bitince göstergenizde ikaz lambası yanar.

Hocam değerli bilgiler için teşekkürler..[sm=friendship.gif]
  • BRAKE ARKADAŞIM DOĞRU SÖYLÜYORSUN,DAHA ÖNCEKİ UYARILARIN AKLIMDAYDI.DEDİĞİN GİBİ İKAZ LAMBASI YANANA KADAR DEVAM.
    BOSCH MARKA BALATA NASIL İYİMİDİR,....
    BUGÜN ÖN ÇAMURLUK İÇİNİN ÜST KISMINI BANTLAYIP ÜZERİNİ SİLİKON YAPTIM,,,1 SANTİM KADAR DAHA UZATMASINI BİLMİYORLARMI,
    DÜŞÜNEMİYORLARMI BU KADAR BASİT İŞLERİ ,BU TOFAŞIN MÜHENDİSLERİ,LASTİKTEN DÖNEN SU DİREK ÇAMURLUĞUN İÇİNE,,,,
    ÇAMURLUĞUN İÇİNE YUMURTA SÜNGERİ YERLEŞTİRDİM,KAPUTUN İÇİNE,,,SANKİ BAYAĞI SESİ KESTİ GİBİ ,,,
  • quote:

....ÇAMURLUĞUN İÇİNE YUMURTA SÜNGERİ YERLEŞTİRDİM,KAPUTUN İÇİNE,,,SANKİ BAYAĞI SESİ KESTİ GİBİ ,,,

???
    fazla anlayamadım.

Metin hocaya da verdiği bilgi için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brake

quote:

BÜGÜN SERVİSE GİTTİM 20.000 KM BAKIMI İÇİN,İSKONTOLU TUTAR 339 TL ARTI KDV 400 TL. BOSCH MARKA ÖNLERE BALATA

Geçmiş olsun epey bi sarsılmış bütçe...

Benimde balataları 20bin de değiştrmişlerdi bana sormadan ve ben çıkmalarını istemiştim kontrol için.
    Baktım balatalar hala yarımdı.
    Geçen ay 40bin bakımına gittiğimde yine balatalarınız bitmiş dediler, bende yemezler kardeşim değiştirmeyin kalsın dedim.
    Dün sol ön lastik hava kaçırıyordu, çivi girmiş lastikçiye gittim ve tekerlek sökülünce baktım ki bitmiş dedikleri balatanın %50 den fazlası duruyor.
    Bu konuda servislerin kazığına gelmeyin arkadaşlar.
    Kusura bakma ama resmen 100 lira çarpmışlar seni dostum.
    Emin ol 40bin bakımında yine balatan bitmiş diyecekler. Yersen hesabı.
    Bak bana da 40binde bitti dediler, değiştirmedim şu anda balata hala yarıda ve en az bi 20-30bin km daha gider.
    Zaten bitsede ikaz lambası var gider değiştirirm.

20 bın bakımda banada dedıler balata gıtmıs en az 1000-2000km gıder dedıler bende gıttıgı yere kadar dedım degıstırmedım arabanın ıkaz lambası 30.000km de yandı gıttım degıstırdım

• İBRAHİM YILMAZ 112 SAYFADA İZOLASYONLA İLGİLİ BİLGİ VAR.DÜŞÜNÜYORSAN HERCA83 ARKADAŞIMIZ 112 SAYFADA BİLGİ VERMİŞTİ....
  • BUNDAN SONRA ARKADAŞLAR BALATANIN IŞIĞI YANANA KADAR DEVAM....
  • quote:

BRAKE ARKADAŞIM DOĞRU SÖYLÜYORSUN,DAHA ÖNCEKİ UYARILARIN AKLIMDAYDI.DEDİĞİN GİBİ İKAZ LAMBASI YANANA KADAR DEVAM.
    BOSCH MARKA BALATA NASIL İYİMİDİR,....
    BUGÜN ÖN ÇAMURLUK İÇİNİN ÜST KISMINI BANTLAYIP ÜZERİNİ SİLİKON YAPTIM,,,1 SANTİM KADAR DAHA UZATMASINI BİLMİYORLARMI,
    DÜŞÜNEMİYORLARMI BU KADAR BASİT İŞLERİ ,BU TOFAŞIN MÜHENDİSLERİ,LASTİKTEN DÖNEN SU DİREK ÇAMURLUĞUN İÇİNE,,,,
    ÇAMURLUĞUN İÇİNE YUMURTA SÜNGERİ YERLEŞTİRDİM,KAPUTUN İÇİNE,,,SANKİ BAYAĞI SESİ KESTİ GİBİ ,,,

Boschun balataları ne çok iyi ne de çok kötüdür.
    Bosch kendisi balata üretmemektedir. Dünyadaki çeşitli üreticilere balata ürettirip kendi kutusuna koymaktadır.
    Böyle olunca içindeki balatanın menşeini ve kalitesini bilemeyiz.
    Örneğin bu sene İspanyol Remsa yada Icer'e ürettirir, seneye bir başkasına.
    Uzakdoğuda da üretiliyor olabilir.
    Fakat çin malı bile olsa bosch belli kalite standartlarının altında balata ürettirmez diye tahmin ediyorum.
    Sonuçta birçok dünya devi artık ürtimlerini çinde yapıyorlar. Bu onların kalitesiz olduğunu göstermez.
    Çünkü üretilen malın kalite standartlarını onlar belirliyor.

Başlıca tavsiye edebileceğim balatalar; Ferodo (İngiliz), Remsa (İspanyol), Ate (Alman), Icer (İspanyol), Textar (Alman)

• 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.