Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENİM FİONUN SENESİ GELDİ,,TRAFİK SİGORTASI 340 TL, EKSOZ PULU 22TL GALİBA,,MUAYENESİ 126 TL. KASKO,DA 1150 TL.DEDİ.
    2 SEFER KASKOYU BOZMUŞTUK,STEPNEYİ ÇALMIŞLARDI, BİRDE ALT KÖŞEDE UFAK EZİK VARDI.. 2 SEFER BOZULUNCA BU FİYAT DEDİLER...
    TEK SEFER OLSAYDI 900 TL.NE BİÇİM İŞ ANLAMADIM..TRAFİK SİGORTASINI YAPTIRDIMDA KASKOYU ARAŞTIRACAĞIM..ASLINDA 1700 TL.DEMİŞTİ.
    BU KADAR PAHALIMI ANLAMADIM,,,,,,,,
  • BÜGÜN ARKA PAÇALIK TAKTIRDIM SERVİSTE 20 TL....KABARTMA LOGOLU GÜZELDİ..HEMEN SANAYİDEN ALDIGIM PAÇALIĞI SÖKTÜRDÜM,
    10 GÜN ÖNCE SERVİSE UĞRAMIŞTIM YOKTU YENİ ÇIKTI HERHALDE TAVSİYE EDERİM.......
  • MAKAS YAPAN GERİ ZEKALILAR MALESEF İNSANLARI TEHLİKELİ DURUMLARA SOKUYORLAR,,,,, KENDİ CANLARI YAKTIKLARI YETMİYOR BİRDE İNSANLARIN CANLARINA KASTEDİYORLAR......BİR ZAMANLAR BANADA ÇOK DENK GELİYORDU BU MAKASÇI DENİLEN ZİBİDİLER.,,
    ARABA HAYDAR VARDI BİR ZAMANLAR ONLAR İÇİN BULUNDURUYORDUM,
    ARABADA AİLECE BİR YERE GİDECEKSİN,ZİBİDİ ORTAYA ÇIKIYOR,YAPIYOR HAREKETİNİ AMA YEDİĞİ KÜFÜRÜN HADDİ HESABI YOK,
    GİT KARDEŞİM EGO,NU BOŞ ARAZİDE ,VİRAJLI YOLLARDA TATMİN ET.............
  • quote:

Orijinalden alıntı: fiorino fan club

BENİM FİONUN SENESİ GELDİ,,TRAFİK SİGORTASI 340 TL, EKSOZ PULU 22TL GALİBA,,MUAYENESİ 126 TL. KASKO,DA 1150 TL.DEDİ.
    2 SEFER KASKOYU BOZMUŞTUK,STEPNEYİ ÇALMIŞLARDI, BİRDE ALT KÖŞEDE UFAK EZİK VARDI.. 2 SEFER BOZULUNCA BU FİYAT DEDİLER...
    TEK SEFER OLSAYDI 900 TL.NE BİÇİM İŞ ANLAMADIM..TRAFİK SİGORTASINI YAPTIRDIMDA KASKOYU ARAŞTIRACAĞIM..ASLINDA 1700 TL.DEMİŞTİ.
    BU KADAR PAHALIMI ANLAMADIM,,,,,,,,

GELDE TÜRKİYE DE ARABAYA BİN...
  • quote:

]15 GÜN ÖNCE AMORTİSÖR TAKOZLARI DEĞİŞMİŞTİ,BÜGÜN SAĞ TARAFTAN YİNE SES GELİYORDU DEĞİŞECEKTİ SERVİS KALABALIKTI.BİRARA
    DEĞİŞECEK,
    AYTİ65 ARKADAŞIM SENİN SES TORPİDODAN GELİYOR OLABİLİR,ALTINA DOĞRU BAK,KİLPSLİ PARÇA AÇILMIŞ OLABİLİR,BENİMDE OLMUŞTU
    SERVİSTE HEMEN HALLETTİLER.
    SERVİSTE FİOCU GÖRDÜ VİTES TOPUZUNU HASTA OLDU,BOSTANCIDA İŞİ VARMIŞ,TARİF ETTİM BOSTANCI SANAYİDEN ALACAK....
    BİRDE AYNA GÖRÜŞ MESAFE OLAYINI SÖYLEDİM,,,BENİM FİOYA BİNDİ BAKTI,BİR TANE YAPTIĞIM PARÇADAN AYNANIN ALTINA
    KOYMASI İÇİN VERDİM......[VİTES FOCUS OLANINDAN BENİMKİ,,,,,IŞIKLI OLANIDA GÖRSEYDİ.]
    FİOSU SİYAH AMA PİŞMAN OLMUŞ SİYAH ALDIĞINA,,,,,,,,,,

Hocam siyah güzel...
    Aslında 2 -3 gün yıkama zaten siyah olduğu belli bile olmuyor..

• bugun istanbul koçer fiat servisine gittim 5000 kontrolu ıçın randevuya, müşteri hizmetlerindekş personel benim vites topuzunada(focus) hayran kaldı, çok güzel olmuş felan dedi.bende madem güzel söyleyin koysunlar 30 liralık bir parça dedim güldü...bu arada topuzun resimli anlatımını yapıcaktım ama aşırı derecede basit gerek olmadığını düşündüğüm için çekmedim..
  • quote:

MAKAS YAPAN GERİ ZEKALILAR MALESEF İNSANLARI TEHLİKELİ DURUMLARA SOKUYORLAR,,,,, KENDİ CANLARI YAKTIKLARI YETMİYOR BİRDE İNSANLARIN CANLARINA KASTEDİYORLAR......BİR ZAMANLAR BANADA ÇOK DENK GELİYORDU BU MAKASÇI DENİLEN ZİBİDİLER.,,
    ARABA HAYDAR VARDI BİR ZAMANLAR ONLAR İÇİN BULUNDURUYORDUM,
    ARABADA AİLECE BİR YERE GİDECEKSİN,ZİBİDİ ORTAYA ÇIKIYOR,YAPIYOR HAREKETİNİ AMA YEDİĞİ KÜFÜRÜN HADDİ HESABI YOK,
    GİT KARDEŞİM EGO,NU BOŞ ARAZİDE ,VİRAJLI YOLLARDA TATMİN ET.............

valla bende kıl oluyorum,zaten bana sökmez onların makası
    dikizden bakıyorum arkada bi makasçı zibidi geliyor, öndeki arabayla mesafeyi az açıyorum
    sağıma da bir araba alıyorum arada tam makaslık bir mesafe bırakıyorum
    amcam arkadan yardıra yardıra geliyor, tam sağımdan benim arabanın önüme geçecekken
    gaza yükleniveriyorum Ampül gibi kalıyor orda...

birkaç kez böyle kaza bile atlattım ama umrumda bile değil
    mesafeyi öyle bir kapatıyorum ki, araya girerken çarparsa çarpsın hiç önemli değil
    sonuçta benim sağ ön onun sol arkaya çarpınca asıl hasarı o alacak angut.

birgün 206 lı bir zibidiye yaptım aynısını, makas atamayınca deli oldu, yaklaşık 40-50 km benle uğraştı
    önü açıkken gitmedi ve illa benim önüme geçecek diye yapmadığı kalmadı
    bende bir kapattım arabayı önümdeki arabanın arkasına, arada var 15 cm
    dedim erkeksen gir girebiliyorsan
    40 km öyle gittim giremedi araya gavat.

halbuki ben sakin sakin gidiyordum işte adamı zorla çileden çıkarıyorlar.

• quote:

]15 GÜN ÖNCE AMORTİSÖR TAKOZLARI DEĞİŞMİŞTİ,BÜGÜN SAĞ TARAFTAN YİNE SES GELİYORDU DEĞİŞECEKTİ SERVİS KALABALIKTI.BİRARA
    DEĞİŞECEK,
    AYTİ65 ARKADAŞIM SENİN SES TORPİDODAN GELİYOR OLABİLİR,ALTINA DOĞRU BAK,KİLPSLİ PARÇA AÇILMIŞ OLABİLİR,BENİMDE OLMUŞTU
    SERVİSTE FİOCU GÖRDÜ VİTES TOPUZUNU HASTA OLDU,BOSTANCIDA İŞİ VARMIŞ,TARİF ETTİM BOSTANCI SANAYİDEN ALACAK....
    BİRDE AYNA GÖRÜŞ MESAFE OLAYINI SÖYLEDİM,,,BENİM FİOYA BİNDİ BAKTI,BİR TANE YAPTIĞIM PARÇADAN AYNANIN ALTINA
    KOYMASI İÇİN VERDİM......[VİTES FOCUS OLANINDAN BENİMKİ,,,,,IŞIKLI OLANIDA GÖRSEYDİ.]

siyah renk eğer hergün arabayı yıkayacaksan çok güzel
    ama illaki yıkamaktan bıkıyorsun ve öyle leş gibi geziyorsun
    yollarda çok görüyorum her modelden siyah arabayı
    yüzde 90 ı araba çamurlu çamurlu geziyorlar.
    benim gri arabamda bile bir sinek pisliği gözüme batarken
    siyah arabam olsa çıldırırım heralde
    biyere giderken yolda sağa çekip çekip silerim heralde arabayı
    nefret ediyorum pis arabaya binmekten
    Benim arabam temiz olsun, birde tıkırtı mıkırtı gıcırtı yapmasın yolda giderken de
    markası ne olursa olsun..

En iyisi arabayı açık renk almak
    çünkü kirliyken bile sırıtmıyor.

• Arkadaşlar herkeze selamlar sizlere bir konuda bilgi vermek istiyorum biz tofaşın üretmiş olduğu fiorino bipper nemo van modellerinin arka bagaj kapatması yapıyoruz .Kimyasal madde taşıyan arkadaşlar için sıvı madde taşıyanlar için araçta şöför tarafına gelen koku olayını ortadan kaldırıyor .tamamen fiberglass tan üretilmektedir hiç bir şekilde ses su toz şöför kısmına geçmemektedir . bi arkadaşımın bipper ile kimyasal ilaçlar taşıyodu ve kokudan çok rahatsız olduğunu söyledi bizde onun aracına böyle bi çalışma yaptık ve sonradan başkalarınada böyle bir parçanın lazım olacağını düşünerek kalıp yaptık ve imalatını yapmaktayız.ilgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir detaylı resim ve bilgide verebilirim .borasabanci@hotmail.com herkeze saygılar
  • BÜGÜN SABAH SERVİSE GİTTİM,SES AMORTİSÖR,DEN GELMİYORMUŞ DENGE ÇUBUK BAŞI BOZUKMUŞ,BAYAĞI ÖNCE DENGE ÇUBUĞUNUN
    LASTİĞİNİN
    YIRTIK OLDUĞUNU GÖRMÜŞTÜM İÇİNE SU GİRİNCE BOZULMUŞ......ACAYİP SES YAPIYORDU.....O SES ORDAN GELSİN HAYRET
    SES GELEN ARKADAŞLAR BİR BAKSINLAR YIRTIK OLUP OLMADIĞINA........
  • arkadaşlar,araba dururken yani rölantideyken direksiyonda titreme az da olsa var mı?
    bu titreme sol tarafdaki sinyal kolundanda görülebiliyor.motor soğuk yada sıcak,farketmiyor.
    sizlerde de hiç oluyor mu?rölantide yapması kafama takıldı yani.
  • siyah olsun 5 lira fazla olsun

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.PHYSİCS

arkadaşlar,araba dururken yani rölantideyken direksiyonda titreme az da olsa var mı?
    bu titreme sol tarafdaki sinyal kolundanda görülebiliyor.motor soğuk yada sıcak,farketmiyor.
    sizlerde de hiç oluyor mu?rölantide yapması kafama takıldı yani.

eğer rolanti devriniz düşük ise titreşim olabilir. rolanti devriniz kaç?
  • quote:

Orijinalden alıntı: poyraz_58

siyah olsun 5 lira fazla olsun

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

sana göre öyle, bana göre siyah olmasın da 500 lira fazla olsun :)))
  • rölanti devri 900 diyebilirim.ısınınca 800 de...motor sıcakken de titreme var.sinyal kollarına bakınca daha net anlaşılıyor.direksiyon pompası desem araba daha yeni.motor kulağı desem yine araba yeni.motor sarsıntısı desem daha önceleri yoktu.servise danışacaz herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.PHYSİCS

rölanti devri 900 diyebilirim.ısınınca 800 de...motor sıcakken de titreme var.sinyal kollarına bakınca daha net anlaşılıyor.direksiyon pompası desem araba daha yeni.motor kulağı desem yine araba yeni.motor sarsıntısı desem daha önceleri yoktu.servise danışacaz herhalde.

valla bencede bi servise görün, benim arabada yok öyle bişey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayti65

arkadaşlar sizlerin yazılarınızı büyük bir ilgiyle takip ediyorum ve bir konuda yardımınıza ihtiyaçım var (fioege 122 sayfa) arkadaşımın başına gelen sorunun aynısı benimde başıma geldi motor ısındıkdan sonra kalkışlarda direksiyon veya sangi gaz pedalından gelen bir gıcırtı çok hafif bir ses yerini birtürlü bulamadım özelikle fioege arkadaşım sorunu çözdüyse paylaşmasını rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim

ayti65 arkadaşım ben problemi henüz halletirmedim,kullanmaya devam ediyorum aynı şekilde ancak
    çok ilginç bir durumdur ki motor ısınınca ve sadece viteste iken gaza basınca oluşan bu gıcırtı cızırtı gibi
    olan garip ses kimi zaman olup kimi zaman olmamaya başladı, uzun zamandır foruma giremiyordum
    yeni cevap yazabildim o yüzden ancak ben 10000km bakımını bekliyorum çünkü bir yapıp bir
    yapmaması beni biraz daha beklemeye itiyor. aracım şu an 5987km de yaklaşık 2 ay gibi bir
    zaman alacaktır bakıma girmem çok yol yapan biriyim ancak mutlaka buraya yazıcağım problem çözülürse

• quote:

Orijinalden alıntı: metinogretmen

quote:

DEĞİŞECEK,

Hocam siyah güzel...
    Aslında 2 -3 gün yıkama zaten siyah olduğu belli bile olmuyor..

hocam bu torpidonun ordan geliyor olabilir belki ama bizim bu ses motor soğukken olmuyor, yani torpidonun ordan geliyor
    olsa sürekli olmazmı? ama gidip denge çubukları felan her yeri kontrol ettircem bakımda, yinede bi torpidonun oralara bakıcam
    ayti 65 arkadaşım sende her türlü ihtimalleri, aklına gelenleri ve olurda sorunu çözersen mutlaka paylaş bu sesi keselim...

• BUGÜN MUAYENEDEN GEÇTİK AMA HAFİF KUSURLU,MOTOR NOSUNU GÖREMEMİŞ,BİRDE FARDAN KUSURLU YÜZDE 5
    BİZİM FİOLARIN MOTOR NOSUNU BULMAK NE ZORMUŞ MEĞER?????????........
    126 TL . EKSOZ MUAYENE 22 TL ,5 TL KART PARASI ,,344 TL TRAFİK SİGORTA,1135 TL KASKO,,20.000 BAKIMDA GELDİ 300 TL
    TOPLAM 2000 TL HER SENE BU PARALARI ÖDEYECEĞİZ,,,,KASKOSUNU BOZDURMAYANLAR,,1500 TL CİVARINDA ÖDERLER HERHALDE,,
  • quote:

BUGÜN MUAYENEDEN GEÇTİK AMA HAFİF KUSURLU,MOTOR NOSUNU GÖREMEMİŞ,BİRDE FARDAN KUSURLU YÜZDE 5
    BİZİM FİOLARIN MOTOR NOSUNU BULMAK NE ZORMUŞ MEĞER?????????........
    126 TL . EKSOZ MUAYENE 22 TL ,5 TL KART PARASI ,,344 TL TRAFİK SİGORTA,1135 TL KASKO,,20.000 BAKIMDA GELDİ 300 TL
    TOPLAM 2000 TL HER SENE BU PARALARI ÖDEYECEĞİZ,,,,KASKOSUNU BOZDURMAYANLAR,,1500 TL CİVARINDA ÖDERLER HERHALDE,,

BU FAR VE MOTOR SERİ NO FABRİKA ÇIKIŞLI HATALI..
    BENDE KAVGA ETTİM..
    SERVİSE DURUMU BİLDİRDİM..
    BİZ SİZE BİR DAHAKİNE MOTOR NOSUNU YAZILI OLARAK VERİLİM GÖSTERİN , DEDİLER..

• 
Sayfa: önceki 388389390391392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.