Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.220
Cevap
63
Favori
2.274.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: fiorino75

yok abicim araban da hiçbir sorun yok bu araçların depoları ufak zaten 120 ytl ye falan doluyor benımkıde o kadar gıdıyor. hele cok bastıgımda 500 km de bıtırdım bile senınkısı orta sekerli basmıssın eger bıraz daha dikkat edersen max 700 km gidersin oda normal zaten bende 4 tane araba var 1. palio 2. yine palio 3. punto 4. de fiorino combimix hepsinle aynı yakıyor bence iyi bile denir çünkü fiorino hepsinden daha agır 1200 kg mesela 20 ytl alıyorum tam 110 km gidiyorum su an ki eurodizel fiyatına göre konusuyorum.
    Ama suna Dikkat edelim kango 800 - 900 km gidiyor diyorlar megane 1000 km yapıyor diyorlar sakın aldanmayın onların deposu buyuk fiorino ise ufaktır bizdede onlarınki kadar depo olsa fiorinoda 1000 km asagı yapmaz bizim depomuz 120 ytl ye doluyor kango 175 ytl doluyor megane ise 190 ytl civarına doluyor eger FİORİNO yada 190 ytl mazot sıgdırabilseydin oda 1000 km giderdi abicim yani arabanda birsey yok gayet normal benımkıde aynı haaa ama alırken bayiler 900 km gider demiştir herkeze aynı seyı soyluyorlar ona ınanma ya o salaklar deponun ebadını bilmiyor yada fabrika yanlıslıkla ufak depo taktı demiştim bende :) boşver kanka basgaza basgaza

güzel ayrıntı yakalamışsın

• quote:

Orjinalden alıntı: abesis

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Arkadaşlar buyrun.Şu anda Türkiye'deki en modifiyeli Minicargo;Fiorino şu resimdeki Fıstıkyeşili araç.
    Yapılan her iş emeğine değmiş bence.Zaten sevimli olan araç daha da güzelleşmiş;detaylarla daha şık olmuş.Sadece yere biraz daha yakın olsa tamam olacak;böyle de güzel.Ses & Görüntü sistemleri zaten herşeyi açıklıyor.

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB *  :::..

tmm çok güzel araç yapmış adamlar da aracın içi de güzel eyvallah

ama

o yeşil muşambağ olmuş şimdi ......

insan yaparken biraz daha özenir dimi

neyse araç 10 numara sonuçta

aklıma takıldı bu araçlar araç muayeneden nasıl geçiyor? tüvtürk araç muayene istasyonları için soruyorum.

• Arkadaslar fiorino combimix modelının standart fıatı 23480
    bunun uzerıne klıma (1500)
    arka kapı (600)
    Trekıng paketı (750)
    toplam 26330 ediyor

ben bunu bı bayıde bolero kırmızısını 23900 e pesın alacam

2500 luk bı ınıdırımı var sadece bı aracta ama

Benım combi modelının dynamıc olan versıyonu cok daha hos ve fıyatı 27000

bu arabadan(combının combımıxten) artıları

on tampon araba rengı ıle aynı
    jantlar daha guzel
    Ön sis farları
    arka kapı yukarı acılıyor
    yukseklık ve bel ayarlı surucu koltugu
    Sürücü koltuğu kol dayanağı
    Kapaklı torpido gözü
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi
    Elektrik ayarlı ve buğu çözücülü dış dikiz aynaları
    Arka tamponda sesli park yardım sistemi
    Katlanan ve zeminde kaybolan yolcu koltuğu
    mp3 calabılmesı
    Blue&Me, USB çıkışı, deri direksiyon ve direksiyon üzerinde çalıştırma kumandası (Bluetooth kullanımı sağlar)
    Yolcu hava yastığı
    Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları

bunların hepsı aradakı 3100 luk farkı vermeye degermı.
    Goruslereınızı beklıyorum

• Dostum bence değer, ben senin yerinde olsam para olayıda çok kasmıyacaksa alırdım...
  • herkese merhaba ben en son özellikleri yazdığınız arabayı 20112008 tarihinde 29650 YTL den satın aldım bence şimdi verilen bu fiyat çok iyi yakıttan yana biraz memnunsuzluğum var
  • Ben de çok yakında bir fiorino sahibi olacağım. Paylaştığınız deneyimlerinizle bu kararı vermemde çok desteğiniz oldu. Teşekkürler
  • COMBİ DYNAMİC OLAN MODEL İÇİN Mİ 27.000 FİYAT ALDINIZ?
    quote:

Orjinalden alıntı: medicus07

Arkadaslar fiorino combimix modelının standart fıatı 23480
    arka kapı (600)
    Trekıng paketı (750)
    toplam 26330 ediyor

jantlar daha guzel
    Ön sis farları
    Kapaklı torpido gözü
    mp3 calabılmesı
    Blue&Me, USB çıkışı, deri direksiyon ve direksiyon üzerinde çalıştırma kumandası (Bluetooth kullanımı sağlar)
    Yolcu hava yastığı

• quote:

Orjinalden alıntı: annabell_lee

COMBİ DYNAMİC OLAN MODEL İÇİN Mİ 27.000 FİYAT ALDINIZ?
    quote:

Orjinalden alıntı: medicus07

Arkadaslar fiorino combimix modelının standart fıatı 23480
    arka kapı (600)
    Trekıng paketı (750)
    toplam 26330 ediyor

jantlar daha guzel
    Ön sis farları
    Kapaklı torpido gözü
    mp3 calabılmesı
    Yolcu hava yastığı

Yok Emotion modeli.Yanı full donanımlı olan.yoksa dynamıc versıyonu sıtesınde bıle 26.030 olarak gozukuyor.emoyion ıswe sıtede 27.470 ytl.
    27000 bıraz pazarlıkla 26.500 e olursa onu alacagım

• krizden dolayı fiatlar belki biraz daha iner diye düşünüyom bir adette bana yakışır

en önemliside yakıt yeni kullanıcılar yakıt hakkında bilgilerini eksik etmesinler sonra biz krize girmeyelim
  • ben olsam emition alırım fazla fiyat farkı yok 3 ay once ben combimix i bile 26000 ytl ye aldım sımdı nerdeyse emution o fiyata benım zamanımda emition bırak combi bile28500 demişlerdi ama combi veya emition al ama yinede emition derim
  • Biraz yersiz olacak ve sataşma amacım da yok ancak 27000 ve yakın fiyatlara artık c sınıfı c4 lancer mazda 3 vs gibi oldukça geniş ve kaliteli araçlar alınabiliyor. Ben de fiorino düşünüyorum ama 1.4 cargo versiyonu 17000 civarı fiyata. Bence bu araç 22000 üstü fiyatları haketmiyor. Ayrıca şuan doblo 1.3 m.jet araç sahibiyim. Bunlar sadece şahsi görüşüm ve paylaşmak istedim. İyi akşamlar
  • san andreas oynarmısınız bilmiyoum ama san andreasa araba yükleme programından alınmş fiorino

• arkadaşlar fiorinonun eski modeli (ilk modeli) ne kadar fark etmiş
    yha

• ben bişey sorcam fiorinoyla ilgili değil ama hani bu tekerleğin ortasına takılan yuvarlak parça var yha kar için bir şeymiş kar zinciri galiba onunla ilgili bir fikri olan varsa ve fiyatlarını bilen varsa beni bilgilendirebilirmi? Şimdiden sağolun
  • ya bu fiorino acayip az yakıyor benzin ışıgı yanmaya baslamıstı hemde baya oldu ortasına gelmişti 2 kırmzı arasındaki vallahi o yakıtla kozyatagından maltepeye gittim ordan imes sanayine gittim ordanda kadıköye gittim ve tekrar kozyatagına geldim daha yeni yakıt alcam helal olsun bu fiat a ilk defa az yakan araba yaptılar ne varsa multijette var valla ama arabam 8500 geldi daha yeni yeni az yakmaya motor oturmaya basladı bence 7500 km kadar fazla yakıyordu namuzsuz yani benzin ısıgı yanmaya basladıktan cok sonra 2 kırmızının ortasında bile 60 km yaptı yaa bu istanbul trafiğinde ben bişey demiyorum yani 1200 kg lık araba için mükemmel sonuç tabiki sağdaki koyu laci fiom benim :))))
  • receman kardeşim yakıttan yana korkun olmasın bende aynı senın gibiydim ama arabam 7500 km gectıkten sonra baya farkedicek demişti dersin ne kadar farkederki deme bende oyle diyordum ama sunu soyleyebilirim baya baya farkediyor %30 kadar farkedicek ve benzininide ya shell den yada opet ten al ama shell tercihimdir. cunku shell den aldıgım benzinle daha fazla km yapıyorum cunku daha kalıteli ve verimli yakıt olunca daha az kullanıyor yakıtı dimedi dime :))
  • Ve karşınızda ‘Fiorinobüs’

‘Minicargo’ kod adlı ticari aracı üç marka için üreten Tofaş, Bursa’daki fabrikanın içinde yolcu taşıma amacıyla bir Fiorino’yu otobüs haline getirdi.

Bursa’daki Tofaş fabrikası, yaklaşık 1 milyon metrekareye kurulu bir tesisler bütünü. Böyle olunca da, gerek fabrikayı gezmek isteyenler gerekse de bir tesisten diğerine geçmek zorunda olan personel mutlaka bir araç kullanmak zorunda.

Bu dev fabrika içinde personelin kullandığı araçların trafik sıkışıklığı yaratmaması için, Tofaş tarafından pratik bir çözüm geliştirilmiş: Fiorinobüs...

Daha önce de fabrikaya gelen ziyaretçileri gezdirebilmek amacıyla doğalgaz ile çalışan bir “Doblotren” geliştiren Tofaş mühendisleri, personelin fabrika alanı içindeki tesisler arasında gidip-gelebilmesi amacıyla son model bir Fiat Fiorino’dan, ring seferleri yapan “Fiorinobüs”ü imal etmişler. 6.2 metrelik bu çok özel Fiorino, standart bir Fiorino’nun yanında “sevimli dev” gibi duruyor.

Fabrika alanı içinde çalışanların bir tesisten diğerine gitmede sorun yaşadığını gören İnsan Kaynakları bölümü, bunun için bolca insan taşıyabilecek ve ring seferler yapacak araçların hizmete alınmasını önermiş.

Neredeyse iki kat uzadı
    Bu konuda hemen devreye giren ve daha önce de Doblotren geliştirmiş olan Tofaş’ın Ar-Ge bölümü, kolları sıvamış.
    Normalde 3.86 m boyunda olan standart bir Fiat Fiorino’yu merkeze alan mühendisler, bu aracın boyunu neredeyse iki katına çıkartmışlar. Bunun için aracı ortadan ikiye bölen ve gövdesini güçlendirilmiş malzemelerle uzatan Tofaş mühendisleri, tavanını da insanların rahatça ayakta durabilecekleri şekilde yükseltmişler. Elbette otobüslerde olduğu gibi araca bir de havalı kapı eklenmiş.

Sürücü ve yolcu dışında ekstradan sadece beş koltuğu bulunan araç, ayakta daha fazla yolcu taşıyabiliyor. Damalı yapıştırma süslerle de ayrı bir görünüm kazanan Fiorinobüs, 2 tona yakın ağırlığına rağmen yine standart modelde kullanılan 1.3 lt hacimli dizel motorla yürüyor.

Tofaş’ın Ar-Ge bölümü, bu aracı elbette yalnız bırakmamış ve yanına bir de benzer özelliklere sahip Doblo yapıvermiş. Şu sıralar pek kullanılmayan Doblotren ile birlikte bu üç özel araç, elbette fabrika dışına çıkmıyor. Tıpkı tesis içinde bir dönem kullanılan Kartal kamyonetler gibi...

Levent Köprülü / Milliyet

• quote:

Orjinalden alıntı: fiorino75

receman kardeşim yakıttan yana korkun olmasın bende aynı senın gibiydim ama arabam 7500 km gectıkten sonra baya farkedicek demişti dersin ne kadar farkederki deme bende oyle diyordum ama sunu soyleyebilirim baya baya farkediyor %30 kadar farkedicek ve benzininide ya shell den yada opet ten al ama shell tercihimdir. cunku shell den aldıgım benzinle daha fazla km yapıyorum cunku daha kalıteli ve verimli yakıt olunca daha az kullanıyor yakıtı dimedi dime :))

mesajın için teşekkür ederim mazotumu bp den almam için firma şart koştu eğer başka bir yerden alırsan garanti dışına çıkar gibi sözler söylediler daha öncede bp den alırdım benim için o yönden bir şey fark etmedi ama böyle bir lafta bayağı canımı sıktı yolculuk hali kimin nerede ne zaman olacağı belli olmaz her yerden almaya mecbur kalınabilinir. %30 fark gerçekten yapacak mı son derece merakla bekliyorum çünkü benim beklentılerimin çok uzağında şimdiki durum

• geremy sağol senin yazın üzerine fiorinobüsü buldum buyrunn...

• racamen kardeşim baya baya farkedicek görürsün bana güven ben su anda 50 tl ye 300 km yapıyorum sende yapıcaksın sabret yenı motor hemen yerine oturmaz 7500 km den sonra bırden farkediyor benım 3. sıfır arabam hepsinde oyle oldu seınkıde olacak merak etme
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.