Şimdi Ara

Fiat Egea Sedan 1,6 E-torq Otomatik-Ayrıntılı İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
8
Favori
78.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar,

Konu eğer kurumun yaptığı testlerin güvenilirliğine gelecekse tartışmaya gerek dahi yok. Eğer değilse bu güvenlik testinde sadece kabin güvenliği değil emniyet kemeri , kafalıklar , isofix gibi çok önemli unsurların da etken olduğunu ve bunların arasındaki farkı 2 dk'lık videoyla ayırt edemeyeceğimizi belirtmek isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakpinar1222

plastik ve tahta tenekeden oluşan dünyanın en çok satılan arabası fiat egea

Bir kere binmemişsiniz belli ki. İnsanların yıllarca birikim yapıp aldığı araçla ilgili bu tonda yorum yapmak terbiyesizce.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egelidost

quote:

Orijinalden alıntı: yakpinar1222

plastik ve tahta tenekeden oluşan dünyanın en çok satılan arabası fiat egea

Bir kere binmemişsiniz belli ki. İnsanların yıllarca birikim yapıp aldığı araçla ilgili bu tonda yorum yapmak terbiyesizce.

O mesaj ağır ironi içeriyor bence. Eğer yanlış anlamışsam , kaale alınıp cevap yazılacak bir mesaj değil ...

• 80bin verenler cok komik yahu

• Fiat' ın arabalarına toyotanın perti gibi bakıyorum. Anlamıyorum millet şu fiata nası 70-80 veriyor. Al toyota corolla bin git 10 sene kafa rahat kullanırsın. Tasarım dediğimiz sadece göz boyama. Bir evin dış cephesini istediğin kadar güzel boya içinde otururken güven ve huzur vermiyorsa ne işe yarar dış cephe boyası.

• Arac Tekirdag Hayrabolu plaka, orada mi yasiyor sunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ellerinize emeğinize sağlık önceki gibi güzel,ayrıntılı bir inceleme olmuş.Yapilan güvenlik testleri tabiki önemli fikir verir araçlar hakkında ama belli sınırlandırmalar içinde yapıldığını görmek gerek.Oysa gerçek yaşamda değişen her koşul için 1001 türlü kaza senaryosu gerçekleşebilir.Şimdi tam bu noktada okuyan "tamam işte,gerçek bir kazada daha kötü olur" diyecektir;evet Egea daha kötü de olabilir ama o testlerden en iyi notları alan araçlarında (kullandığım Volvolar da içinde tabiki) iyi çıkacağının bir garantisi değil o beş yıldızlı sonuçlar.

Saygılar..

• Çocuğunu hiçe sayan ailelerin tercihi olur anca.

• "LPG ağzından dolayı kapalı yerlere girmeyi engel teşkil etmiyor" demişsiniz de.
    LPGli otoların kapalı yerlere girişini yasaklayan sebep, LPG ağzının konumu mu? Yoksa aracın LPG barındırması mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Bu devirde 3 yıldız almak başarısızlık kimse kusura bakmasın.

Ama tip olarak beni benden alıyor.Yalan yok.

Alır mıyım? Almam.Benim alacağım oto ilk önce sağlam olmalı.

Donanımı bol bir araç,rakiplerine göre daha uygun fiyatı var.

Kişisel seçim kısacası.

meksika lı jetta çok sağlam mı sence ne dersin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharkemre

quote:

Orijinalden alıntı: teneke1236737

Bu devirde 3 yıldız almak başarısızlık kimse kusura bakmasın.

Ama tip olarak beni benden alıyor.Yalan yok.

Alır mıyım? Almam.Benim alacağım oto ilk önce sağlam olmalı.

Donanımı bol bir araç,rakiplerine göre daha uygun fiyatı var.

Kişisel seçim kısacası.

meksika lı jetta çok sağlam mı sence ne dersin ?

Jettanın sağlam olduğunu dediğimi nereden çıkardın banane Jettadan?
  • 49900TL'lik fiyatı biraz abartı olsa da 1.6 motorun en azından Turbolu olmasını beklerdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araca ağır haksızlık edildiğini düşünüyorum.Aracın güvenlik derecesi 2013-2014 model 5 yıldız alan araçlar ile aynı.Günümüz test koşulları ve beklentileri değiştirildiği için aracın yıldızı az görünse de kesinlikle ağır güvenlik zafiyeti bulunan bir araç değil bu.Aracı binmemiş sürmemiş ve kullanmamış olan insanların yorumları çok net ayırt ediliyor.

Ben aracın konforuna, genişliğine ve rahatlığına açıkçası şok olmuştum.En üst donanımın da hemen her gerekli donanım da mevcut ki ikinci elde çok güzel rakamlara alınabiliyor.Lpg uyumu da var.Gömmek için çok yanlış bir araç tercihi.Özellikle konfor olarak araba çok başarılı.

İç mekan genişliği, kullanışlılığı ve iyi donanımı da düşünüldüğünde Egea kesinlikle kötü bir otomobil değil.Aksine fiyatı ile rakiplerine göre öne çıkarak tercih edilesi bir araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

49900TL'lik fiyatı biraz abartı olsa da 1.6 motorun en azından Turbolu olmasını beklerdim.

Polo alınmıyor artık o fiyata. Trollük de sıkıyor bir yerden sonra.

• Millet eleştiredursun 1 yıldır 1,6 Mjet sahibi olarak keyfini sürüyorum aracın

Şunuda söylemek istiyorum hakkaten rakamlara çok fazla takılıyorsunuz. Hatta çocuk katili muamelesi yapan bile olmuş. Çocuk koruması İsveç tankı V40 dan ℅15 düşük biliyorsunuz değilmi. Özellikle çocuk mevzusundan bahsedenlere söylüyorum. Yaygaraniz bu fark için mi. ℅60 da ölür, ℅75 de ölmez mi bumudur yani olayınız.

Tavsiyem ailenizi düşünüyorsanız yapacağınız en önemli şey trafik kurallarına uymaktir...

• Bu haliyle 40 bin tl çalışır

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇVK

Arac Tekirdag Hayrabolu plaka, orada mi yasiyor sunuz?

Evet.

• yargicc kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu mesaj en çok benim payıma.Ancak tüm forumda volvo ile kıyasladığım ya da volvoya isveç tankı gibi bir benzetme kullandığım bir mesajımı dahi bulamazsınız , kaldı ki hiçbir markanın fanatikliğini yapacak da değilim.Ancak içiniz de kalmış bir volvo uktesi nin size bu mesajı yazdırması kuvvetli bir ihtimal olabilir.

Rakamlara da inanmayacaksak inanacak ne kaldı geriye ? Ncap ı çok sıkı takip etmemekle beraber , her ne kadar rakamlara inanmasanız da 2016 yılında değerlendirilmiş benzer sınıfta %60 ve altında çocuk yolcu koruması alan arabaları sayabilir misiniz? Rakamlara inanmıyorsanız mesajımı cevaplamanıza gerçekten gerek yok , sevgiler.

• Bu güvenlikteki araca bu paraları verenlere gülenler için daha komkik link atıyorum.http://www.euroncap.com/tr/results/ford/mustang/26063
  • alamre kullanıcısına yanıt

simdi burada bile cok ovulen, egeanin yaninda teneke olarak goruldugu peugeot 3008 cocuk guvenliginde %67 almis. egea ise %62.

bu %5lik farka e kadar cok guvenebilirsiniz?

hatta bu segmentte referans kabul edilen vw golfun gunumuzde satilan modeli (vw golf 7) 2012 de girdigi testten bile %65lik bir oranla cikmis. sartlarin yillara gore degistigi dusunulurse egea gayet iyi bir durumda.

eger ben guvenlik istiyorum diyen varsa egea benzeri araclara degil de volvo-subaru-mazda gibi araclara yonelmeli. onlarin satis oranlari da ulkemizde malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 20 Şubat 2017; 0:29:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.