Şimdi Ara

Fiat Egea’mı sattım pişmanım. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
2
Favori
17.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2 yıl sonra edit : Egea'mi hala özlüyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • @cancan_burak madem hort yapılmış aman diyeyim şu şahsın karikatürlerini paylaşmayın hocam sonra dava edip para istiyor milletten.

• Pişman olabilirsiniz. Ama bu başka bir Egea ile geçer mi bilmiyorum. Ben de her araba değiştirdiğimde üzülüyorum. Eski arabalarımızı kimelere sattığımı biliyorum. Rabbim imkan verir de hepsini toplarım inşallah.

• Günümüzde üretimi devam eden araçları düşünürsek, sınıfının uzak ara en kötü aracı.. konfor kelimesine tezat yaratılmış. Motordaki tüm titreşimi gaz pedalında hissedersin, rüzgar sesi, izolasyon vb berbat, yol tutuş kötü, malzeme kalitesi çok kötü. Bazi arabaya binersin güven verir ya dönerken giderken, bu vermiyor. Egea günümüzün broadway i, Şahin idir. Arabanın olumlu yanları, içi geniş, fiyatı ucuz, yakıt tüketimi çok düşük. Bu kadar. Şirket aracı olarak 1.5 yıldır 0 olarak biniyorum. Egea özlemek için ya 15-20 yaşındaki arabalara dönmek lazım yada tamamen yaya kalmak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 28 Nisan 2021; 18:41:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Günümüzde üretimi devam eden araçları düşünürsek, sınıfının uzak ara en kötü aracı.. konfor kelimesine tezat yaratılmış. Motordaki tüm titreşimi gaz pedalında hissedersin, rüzgar sesi, izolasyon vb berbat, yol tutuş kötü, malzeme kalitesi çok kötü. Bazi arabaya binersin güven verir ya dönerken giderken, bu vermiyor. Egea günümüzün broadway i, Şahin idir. Arabanın olumlu yanları, içi geniş, fiyatı ucuz, yakıt tüketimi çok düşük. Bu kadar. Şirket aracı olarak 1.5 yıldır 0 olarak biniyorum. Egea özlemek için ya 15-20 yaşındaki arabalara dönmek lazım yada tamamen yaya kalmak lazım.

hocam herhalde bmw den egea ya bindiğiniz için öyle geliyor. o kadar da değil.. çoğu Japon grubundan daha iyi izolasyonu var. Malzeme kalitesi easy de kötü fakat üst donanımda fena değil. Yol tutuşu yana yatma eğilimi gösterse de öyle kayıp bozulacak araba değil

• quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

Günümüzde üretimi devam eden araçları düşünürsek, sınıfının uzak ara en kötü aracı.. konfor kelimesine tezat yaratılmış. Motordaki tüm titreşimi gaz pedalında hissedersin, rüzgar sesi, izolasyon vb berbat, yol tutuş kötü, malzeme kalitesi çok kötü. Bazi arabaya binersin güven verir ya dönerken giderken, bu vermiyor. Egea günümüzün broadway i, Şahin idir. Arabanın olumlu yanları, içi geniş, fiyatı ucuz, yakıt tüketimi çok düşük. Bu kadar. Şirket aracı olarak 1.5 yıldır 0 olarak biniyorum. Egea özlemek için ya 15-20 yaşındaki arabalara dönmek lazım yada tamamen yaya kalmak lazım.

Bende 3 yıldır Egea HB var, 1,5 yıl öncede teyzeme Corolla Sedan aldırdım. Halen benim arabaya her bindiğinde keşke Egea alsaydım (Çok istemişti/beğenmişti -zaten benim arabadan biliyordu- ama otomatiği yoktu), benim araba çok sesli, uzun yolda cam açık gibi ses geliyor diye şikayet ediyor.

Ayrıca bende corolla ile birkaç kez uzun yola gittim, arabanın tabanı titriyor ve içeride gerçekten uğultu oluyor belli bir hızdan sonra. Tüm samimiyetimle yazıyorum, aynı paraya Egea (HB Egea için yazıyorum, sedan tecrübem pek fazla değil) mı, Corolla sedan mı deseniz, kesinlikle yine gider Egea HB alırdım.

Malzeme kalitesi olarakta Egea ile örneğin günümüzde üretilen corollanın pek bir farkı yok ve hatta işçilik olarak ben Egeadaki işçiliğin yerli Corolla ve Meganden iyi olduğunu düşünüyorum.

Siz kuvvetle muhtemel Easy Sedan Egeadan başka Egea ya binmemişsiniz. Ya da @Lego95 in yazdığı gibi bugüne kadar hep ortalamanın üstü araçlara binmişsiniz.

• dayı, bi de 2 sene önceki fiyatlardan satmış egeasını, esas pişmanlık neymiş şimdi görsün. tavukları da pandemide yemedilerse iyi.Fiat Egea’mı sattım pişmanım. 

• kardeş egea denen araç bulunmaz hint kumaşı değil. git yenisini al. etraf zebil gibi egea dolu. ha ben de sedan Civic VTi aracımı özlüyorum ama benim gidip temizini alma şansım yok. hepsi de çöpe döndü. senin öyle bir durumun yok. egea üretimden kalkmadı. 130 ps dizel sedanı al miss gibi eski aracını çabuk unutursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Bende 3 yıldır Egea HB var, 1,5 yıl öncede teyzeme Corolla Sedan aldırdım. Halen benim arabaya her bindiğinde keşke Egea alsaydım (Çok istemişti/beğenmişti -zaten benim arabadan biliyordu- ama otomatiği yoktu), benim araba çok sesli, uzun yolda cam açık gibi ses geliyor diye şikayet ediyor.

Ayrıca bende corolla ile birkaç kez uzun yola gittim, arabanın tabanı titriyor ve içeride gerçekten uğultu oluyor belli bir hızdan sonra. Tüm samimiyetimle yazıyorum, aynı paraya Egea (HB Egea için yazıyorum, sedan tecrübem pek fazla değil) mı, Corolla sedan mı deseniz, kesinlikle yine gider Egea HB alırdım.

Malzeme kalitesi olarakta Egea ile örneğin günümüzde üretilen corollanın pek bir farkı yok ve hatta işçilik olarak ben Egeadaki işçiliğin yerli Corolla ve Meganden iyi olduğunu düşünüyorum.

Siz kuvvetle muhtemel Easy Sedan Egeadan başka Egea ya binmemişsiniz. Ya da @Lego95 in yazdığı gibi bugüne kadar hep ortalamanın üstü araçlara binmişsiniz.

Alıntıları Göster

Bir kaç kullanıcı yorumunda Egea hblerin sedanlardan daha kaliteli olduğunu okumuştum hocam. Sedan sanırım daha seri satış (filo, kiralama, ticari taksi vb.) politikası üzerine kurulduğu için kalite (özellikle boş donanımda) pek göz önüne alınmamış gibi hissettiriyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: white without pressure

@cancan_burak madem hort yapılmış aman diyeyim şu şahsın karikatürlerini paylaşmayın hocam sonra dava edip para istiyor milletten.

Eee hocam şimdi ben karikatürü merak ettim, arkadaş mesajı değiştirmiş. Özelden falan atsana valla çok merak ederim ben böyle şeyleri. Fiat Egea’mı sattım pişmanım. 

• raxacoricofallapatorian kullanıcısına yanıt

Gözle görülür farklar var, özellikle yalıtım konusunda. Bazı mekanik parçaların da farklı olduğu söyleniyor. Hatta geçen FB grubuna bagajın (stepne ve malzemelerin olduğu kısım) fotoğrafını atmıştım, bir kullanıcı "HB her yerde Sedandan daha kaliteli" yazmıştı, artık o kısımda ne fark gördü bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 29 Nisan 2021; 17:3:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Gözle görülür farklar var, özellikle yalıtım konusunda. Bazı mekanik parçaların da farklı olduğu söyleniyor. Hatta geçen FB grubuna bagajın (stepne ve malzemelerin olduğu kısım) fotoğrafını atmıştım, bir kullanıcı "HB her yerde Sedandan daha kaliteli" yazmıştı, artık o kısımda ne fark gördü bilemiyorum.

Hb bana daha şık da geliyor açıkçası. Şahsen bir hb sever olarak tercih edilebilir olurdu benim için. Sedanına yanaşmazdım bile o ayrı konu. Fiat Egea’mı sattım pişmanım. 

• Egea 1.6 etorq at6 otomatik kullandım 1 sene. Sonrasında astra ve sonrasında civic e geçtim. CİDDİ anlamda egeayı özlüyorum. Şu anki fiyatının arabası mı bilemem ama aldığım zamana göre benim kendi tecrübem dahilinde parasının fazlasını sunan bir araçtı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobainn

Egea 1.6 etorq at6 otomatik kullandım 1 sene. Sonrasında astra ve sonrasında civic e geçtim. CİDDİ anlamda egeayı özlüyorum. Şu anki fiyatının arabası mı bilemem ama aldığım zamana göre benim kendi tecrübem dahilinde parasının fazlasını sunan bir araçtı.

Aman öyle şeyler yazmayın, taşlarlar.

Araçları mukayese ederseniz "+" "-" yönleri neler olur birbirlerine göre?

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Artısı olarak şunu söyleyeyim kimsenin anlattığı kadar ultra dandik tuttuğun elinde kalıyor falan bi araç değildi. 1.4ü bilmem ama 1.6 motor eski nesil lakin, tüple tam uyumlu sıfır sorun ve gücü yerinde bir motordu. Şanzıman zaten tork konvertörlü aisin üretimi dağa taşa vur sağlamlıkta bir şanzımandı. Kıyasa gelirsek neredeyse 2 katı fiyata aldığım civicin kaportası ondan sağlam hissi hiç vermiyor. Eğilmeye yamulmaya çok müsait bir kasa. Daha iyi gitmiyor, şanzıman yada motor yönünden de ciddi bir artısı yok açıkçası. Evet daha rahat bariz, evet dış görüntü ve prestij farkı muazzam. Ama aradaki fiyat farkına değer mi çok büyük bir soru işareti. Şu anki kafam olsa üste verdiğim parayla daha güzel yatırımlar yapar egea ile devam ederdim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Fiat Egea’mı sattım pişmanım.

Horozlarınız güzelmiş.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.