Şimdi Ara

Fiat Egea LPG İçinden Çıkılmaz Durum Lütfen Yardım Edin Arkadaşlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
15.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar Ben İzmir'den Uğur...

Anlamanız Açısından Detaylı Bir Anlatım Yapicam..Anlattiklarimin Hepsi İspatıdır.
    Bende Fiat Egea 2016 Model 2017 Ocak çıkışlıdır 1.4 Urban Modelidir
    2017 haziran ayında garanti dışı Atiker sıralı sistem LPG taktırdım..Yani araç motorum servise göre garanti dışı kaldı..
    Bu aracımın durumu şimdi gelelim sorunumuza;
    Aracım la Aralık 18 de yolda seyir ederken bir anda sesli çalışmaya başladı trafikte olduğum için 1 kilometre kadar evin önüne gelene kadar bu şekilde devam ettim Neden sesli bol çalıştığına bakmak için kaputu açtığımda motorun önü doğru düştüğünü gördüm ve aracı yapılması için fiyat izmir merkez servise götürdüm araba garanti kapsamında yapıldı aracı tamire verirken araçta yağ olmadığını söyledim 40 gün önce bakım yapılmasına rağmen daha sonra araca gidip teslim aldım aldığımda çalışır durumdaydı herhangi bir sesli çalışma yoktu servisten çıkıp evime doğru giderken 10 kilometre sonra araç yine sesli çalışmaya başladı tekrar servise çekici ile götürdüm ertesi gün gittiğimde bu sorunun LPG den olduğunu söylediler araçta 4 milyar ile 15 milyar arası masraf varmış motor kapağı açılınca belli olacakmış Ben atikerden olduğunun düşünmeme rağmen tabi bu vicdanen Sorun nedir bilmiyorum ne masrafı duyunca olur yoluna gittim ancak Atiker ciler incelemeye gelince araci video çekmişler Motorda yağ olmadığını tespit etmişler ve de parçaları söküp incelediklerini parçalarda Herhangi bir sorun olmadığını görmüşler...
    Şimdi gelelim sorunumuza fiyat diyor ki Sorun atikerden Bu doğrultuda rapor verdi resmi raporu yazılı halde Atiker diyor ki Sorun benden değil fiyattan...
    Ben müşteri olarak Üzerime düşeni yaptım 40 gün önce arabanın bakımını 20 gün önce de atikerin bak bakımını yaptırmıştım..
    Ben Fiat Merkez servis yağı yok dememe rağmen yagina bakmamıslardir...
    Aracın motorunun 3 bujisi erimiş ve siboplar da sorun olduğu söylendi yataklarda ve pistonlarda da problem olabilirmiş ben tabii motor kapının açılmasına izin vermediğim için ne olduğu belli olmadı...
    Şimdi ne Fiat egea Mete Atiker suç kabul etmiyor.
    Aracım 20 gündür serviste ne yapmam lazım Nasıl bir yol izlemem lazım yardımlarınızı rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba

başınıza gelenlere üzüldüm. keşke araç firmasının anlaşma yaptığı ve garantili olarak taktığı lpg kitini tercih etseydiniz. üzülerek söylemeliyim bu durumda yapabileceğiniz birşey yok. fiat kendi anlaşmalı kiti olmadığı için motor garanti dışı diyecek. atiker kabul etmeyecek. sonuçta siz o arabayı yaptıracaksınız. tabi bir avukata danışmak çok daha faydalı olur.

şu da ayrı bir konu ki , fiat egea yağ yakıyor. hiç lpg taktırmasaydınız da bu araçta problem yaşayabilirdiniz. işin açıkcası şöyle atikerciler motorda yağ olmadığını tespit ettiler demişsiniz. eğer motorda yağ yoksa içeride yağ lambası yakıp size uyarı vermesi gerekiyor aracın. eğer mahkemelik bur durumda fiat yağ lambasının düzgün çalıştığını ispatlarsa ki onlar için çok kolay bişey, tamamen kullanıcı hatası olur. kusura bakmayın pek iyi şeyler söylemedim :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.