Şimdi Ara

Fiat Egea HB, Euro NCAP’te hayal kırıklığı yarattı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2. el honda civic alirim, bundan iyidir.

• Ne iç iskelesinden bahsediyorsun alayı sac.bana sanki çelik konstrüksiyon.50 ile çarptığında şase kayıyor.bu detaylı bir konu iki kelimeyle anlatılacak birşey değil.şu açık birseydir.ne kadar para verirsen %95 daha koruyucu araca sahip olursun.90 la çarparsan her araçla ölme riskin yüksek.sana dacia ile başarılar :)
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Hocam 2. el ile 1. eli karşılaştımak çok doğru olmayabilir. Egea yerine 1. el şunu alırız desek kıyas daha anlamlı olur, elma ile armutu kıyaslamamış oluruz. Param olsa ben 1. el volvo almak isterim en güvenli araç hemen hemen her çarpışma testine göre. Ama o da 0 km dizel olanını 60-80 bandında vermiyor. 2. el de alacaksam civic özellikle güvenlik olarak çok öne çıkmış bir araç değil zaten, dolayısıyla mantıken güvenlik konusunda mantıklı terich değil gibi.
    Saygılar
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Hocam egea savunucusu gibi görünmek istemem ama aveonun 5 yıldız aldığı kriterler değişti. Şimdi girse o da 5 yıldız alamaz zaten.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aabidinnakka

Hocam egea savunucusu gibi görünmek istemem ama aveonun 5 yıldız aldığı kriterler değişti. Şimdi girse o da 5 yıldız alamaz zaten.
    Saygılar

hep aynı savunma. yahu ege 2016 yılında 3 yıldız aldı. sorun zaten bu. o aveo tabii ki 5 yıldız alamaz şimdi.
  • Fiat ve italyan malları genelde çok adi, kalitesiz oluyor.
    Otomobilde en kaliteli ülke sıralaması:
    japonya>abd>kore>ab
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

Fiat ve italyan malları genelde çok adi, kalitesiz oluyor.
    japonya>abd>kore>ab

Hocam abd konusunda tekrar düşünmeni öneririm. Zira evet abd arabaları güçlü geniştir ama kaliteli değildir. Orda araba bizdeki gibi 15 - 20 yıl kullanılmaz. Kullanılır ve yenisi alınırken çoğu preslenir. Dolayısıyla onların kalite anlayışı dayanıklılık üzerine kurulu değil konfor üzereine kurulu. Yanılgı olmasın.
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Yani benim kullandığım eski araç yerine onu önermiyorsun hocam anladım. Peki 70 bine sıfır km hangi 1.6 dizeli önerirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 23 Kasım 2016; 22:15:5 >
  • Bence türkiyede arabaların daha güvenlikli yapmaktan ziyade halkın insanların eğitim yoluyla
    daha küçüklükten itibaren bu konularda bilinçlendirilmesi gerekiyor bence en büyük sorunumuz bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

Fiat ve italyan malları genelde çok adi, kalitesiz oluyor.
    japonya>abd>kore>ab

İsveş ilk sırada yer alır Volvo kadar sağlam araba tanımıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=VDmGIiphf1A

Egea ile yapılmış bir kaza . 45.saniyeyede arabanın aldığı hale dikkat !!!!

• quote:

Yani benim kullandığım eski araç yerine onu önermiyorsun hocam anladım. Peki 70 bine sıfır km hangi 1.6 dizeli önerirsin?

ben bu konuda bir mesaj yazdım mı? gerçekten bulamıyorum da çünkü. başkası yazmış olmasın? neyse yine de tevafuk olmuş yanıtlayayım:
    ben fiat ege 1.6 dizel full almak için gittim. o zamanlar bu test te yoktu. yeni çıkmıştı. lansman fiyatının üzerinden tofaş çalışanı arkadaşımın üzerine alıp bir indirim de ordan olacaktı. gittim, gördüğüm. kalitesini beğenmedim ve benzinli golf aldım. benim fikrim bu. ama herkesin başka başka fikri vardır veya benim kadar az km yapmıyordur. birşey diyemem.
  • quote:

Saygılar

Kriterler değişti tabiki ancak test zamaninda Volvo v40 ile nerdeyse aybi sonuçlar almıştı. Şimdi siz v40 bu puanları alamaz demiş gibi bisey oluyorsunuz. Evet yeni parametrelerle yapılmadan bilmek zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vesaire86

quote:

Saygılar

Kriterler değişti tabiki ancak test zamaninda Volvo v40 ile nerdeyse aybi sonuçlar almıştı. Şimdi siz v40 bu puanları alamaz demiş gibi bisey oluyorsunuz. Evet yeni parametrelerle yapılmadan bilmek zor.

Hocam v40 eskiden aldığı sonucun aynısını alamayabilir. Çünkü tabiri caizse test artık sadece sağlamlıgı ölçmüyor. Örneğin çarpışma önleme donanımı yoksa zaten 5 yıldız alamıyor araç. Yani euro ncap donanımı da ölçmeye başladı. Bu durumda bu bonanımmını olmayan araçların hiçbiri 5 yıldız alamıyor. Örneğin x modeli bu donanımı avrupada standart olarak sunuyor ve diyor ki 5 yıldız aldım ama aynı araç ülkemizde bu donanımı standart sunmazsa 5 yıldızlı sayılmaz. Kısacası kandırmaca da mümün. Sözün özü bazıları yok egea teneke yok konserve araç vs diyerek bilmeden yorum yapıyor. Arabanın burulma direnci oldukça iyi yoksa. Amerikan çarpışma testleri ile ncap kriteleri de farklı. Bu rurumda amerikan araçlarının yüzde 90 ı ncaptan 5 yıldız alamaz bu da onları kötü yapmaz. Aynı şekilde avrupa araçları da amerikan kriterleri ile ölçüm yapan IIHS den eğer özel uyarlamalar yapılmazsa tam puanl alamaz. Nasıl egzoz emsiyonlarında avrupada euro 6 normuna gecildi ama amerikan normları farklı ise burda da öyle. Sözün özü işler göründüğündn karışık. Her durumda 2016 egea alsam benim eski arabamın içinde olduğumdan daha güvende olacağım garanti. Eminim volvo x90 alsam daha güvende olurum ama 60-70 bin ile 500-600 bin arasında da ciddi fark var malumnunuz. Kaldı ki günde 1-2 saatimiz arabada geçiyor onun güvenliğini bu kadar konuşuyoruz acaba en az 8-10 içinde bulunduğumuz savunmasız şekilde içinde uyuduğumuz evimiz depreme karşı 2 yıldız alır mı? Arabanın yıldızını sorguladığımız kadar evi kiralarken veya satın alırken banyosu, mutfak tezgahı manzarası kadar çimentosunu, sağlamlığını analiz etmeyi düşündük mü? Şahsen ben kirada kaç ev değiştirdim bunları sorgulamadım, sorgulayamadım sorgulasam da bu bilgilere ulaşma imkanımız olmazdı veya ev sahibi bizi kovardı. Bu durumda arabanın teorik yıldızlarını bu kadar takmazk abes değil mi? Bindiğimiz belediye otöbüsü, metrobüs vs ne kadar güvenli onu da sorgulamadık. Ama iş binek araca gelince son birkaç yıldır yıldızları gözlemler olduk söz meclisten dışarı. Hadi bunları bıraktım, eğer iş güvenlikse o zaman hiç motorsiklete binmeyelim çünkü onlarda bırakın tek yıldız, yıldızın tozu bile yok, malum ortadasın, yani motora bisiklete hiçbinmeyelim o zaman. Dolayısı ile 50 km ile teorik birkaç kısıtlı pozisyonada yapılan çarpışma testleri fikir versede fikrin ötesine geçemiyor bence. İş dönüyor dolaşıyor bütçeye dayanıyor. Keşke 70 küsür bine egeadan başka 1.6 dizel 120 hp 320 nm lik c sınıfı sedan olsa da rekabet kızışsa biz da daha iyiye ulaşsak tüketici olarak. Ama tok kapı sesliler en az az 15-20 bin daha koyuyor bu fiyatın üstüne.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aabidinnakka -- 27 Kasım 2016; 11:43:34 >

• YSF_023 kullanıcısına yanıt
    ncap sitesine girdim baktım standart donanım için "3 YILDIZ" *** verilmiş, ürettiğimiz araç güya c segmenti araç,
    zaten bu aracın full versiyonunu düşündüğümüz zaman egea harici alternatif 5 yıldızlı çok araç var, bak buda
    korelilerin yaptığı b segment aracın ncap testi :http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i20/11044
    biraz ingilizce bilince en bilgili siz oluyorsunuz değil mi? NASIL OKUNUYOR 3 YILDIZ İNGİLİZCEDE?
    Milleti salak yerine koymayı bırakın,ya adam gibi araba yapsınlar yada milletin gözünün içine baka baka
    yalan söylemesinler...

• quote:

Orijinalden alıntı: khytr89

Bence haksizlik yapiyorsunuz. mercedes 5 yildiz aliyor bu arac 4 yildiz.. fiyat performans olarak bakildiginda bence gayet basarili.. 100.000tl yapsinlar daha guvenlikli olur

http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i20/11044
    bak bu araçlar 100 binlik araba değil ama 5 yıldız,hayret değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cipro06

milletide anlamış değilim hem kalite arıyor hem ucuz.hem cebinde 5 para yok hem araba begenmez.şöyle açıklama getireyim.iyi denilen arabaların kazalarınıda gördüm canlıda gördüm.kazadan sonra beklenti nedir ola bi bakalım.araba parçalanmasın mı yoksa insan ölmesin mi ? şimdi bu nu da etlştirelim.50 ile bile çarpsan araban ne olursa olsun kaputun yamulur tamponun zarar görür.80-90 ile kaza yaparsan her araçta ölme riskin var.araçlar şöylemi olsun istiyorum offroad araçları gibi mi olsun hem hızlı olsun hem şekilli hemde takla atınca sıkıntı olmasın.yok öyle bir dünya

ncap boşuna test yapıyor desene, işte millet olarak düşünce yapımız... sözün bittiği yer!
    http://www.euroncap.com/tr/results/hyundai/i20/11044 bak buda ucuz araba ama 5 *****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet0303531 -- 27 Kasım 2016; 19:32:31 >

• quote:

Saygılar

aveo nun 5 yıldız aldığı zamanlarda linea ya ncap testi yapılmadı, yav bizim millete şahin doğan yeterde
    artar bile birde abart egzos taktın mı ferrari halt yemiş ba ba ba ba ba....
  • mehmet0303531 kullanıcısına yanıt
    Hocam euro ncap adı üstünde avrupada satılan araçlara yaptılar. Lİnea avrupada satılmadığından bu test yapılmadı. Fluencein de euro ncap testi yok, ldaha kolay olan atin testi var örnegin. O nedele adamlar o aracı teste sokmaz zaten.
  • veee egea hb merakıda burada son bulmuş oldu...

bende yerli malı severim ama bu NCAP testinden sonra kimse kusura bakmasın gider ibiza, i20 gibi küçük araç

alırım ama egea cık mümkün değil... egea savunucuları siz burdan devam edin, çünkü bu saatten sonra

kendiniz çalar kendiniz oynarsınız...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.