Şimdi Ara

FİAT EGEA ÇOĞU ARACIMDAN İYİ ÇIKTI.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
250
Cevap
3
Favori
57.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Egea mühendislerinin ürettiği 2 hava yastıklı kalite kokan tofaş

hill holder çok iyi demişsiniz allah aşkına esp olan tüm araçlarda zaten var bende kullanıyorum amacı zaten kaydırmama araba niye kaysın yokuşta

Milleti donanım,konfor diye kazıklıyorlar ama alt yapı kalite 0 güvenlik 0

B sınıfı polo 5 yıldız alırken c sınıfı diye satılan egea 4 yıldızı zor alan bir araç

sıfır diye 65 bin kusur egea alana kadar 2 elde adam akıllı c sınıfı araçlar var tercih edilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 26 Mart 2018; 14:36:13 >
  • Diğer araçların tırgırtılarını sıralamaya başlayınca Lada Vega mı daha çok sevdim. Gerçi trim seslerini, torpido seslerini kestim ama saclardan titreşim, rezonans sesleri geliyor, onu da keseceğim ses yalıtım ürünleri (bitüself vb.) yolda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kiralamak için iyi. B sınıfı fiyatına kiralayabilirsiniz. Satın almak biraz bütçe beklenti meselesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam_ıssız

güvenlik olarak kıyasladığımız da ne kaybediyorum? en önemlisi güvenlik kaza testi diye yazmadınız mı?

i30 ile kıyaslayın mesela ? 165 bin lira mı o veya pejo 308 ? c-max dediğiniz araç C sınıfı olsa da en pahalısı MPV formatında olduğu için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

güvenlik olarak kıyasladığımız da ne kaybediyorum? en önemlisi güvenlik kaza testi diye yazmadınız mı?

i30 ile kıyaslayın mesela ? 165 bin lira mı o veya pejo 308 ? c-max dediğiniz araç C sınıfı olsa da en pahalısı MPV formatında olduğu için.

ben hepsinden iyi diye bir iddia da bulunmadım dikkat ederseniz. sınıfının en kötüsü dediniz, bende daha pahalı ama daha üst segment araba da var diye göstermek istedim. + sizin de gözünüzde çok büyüttüğünüz ford un aile araçlarının da egea ile aynı güvenlik seviyesinde olduğunu gösterdim. Ciddi ciddi kıyaslıyor musunuz diye sorunuza cevap olarak evet kıyaslıyorum ve bu durumda egea para olarak güvenlik açısından mantıksız durmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tasarımı sınıfının en iyisi Karartılmış camlarla mıstik grisi çok can yakıyor yolda.Sınıfında Focus dışında yüksek hızlarda stabil duran araç görmedim.1.6comfort kiralamıştım 220ye kadar çıktım araç son derece stabil,yola yapışıyordu.

Easy paketti Urban,Loungede yumuşak plastik var.Süspansiyonların sönümlemesi 10numara.Konforda öyle.Tel eksik 4yıldız alması led far ve sunroof..Led far ve sunroof olsa yollarda en dikkat çekici araç olur.2019 sonu makyaj yiyecek ozaman gelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QralCess -- 26 Mart 2018; 14:44:54 >
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    O Polo ülkene 2 hava yastıkla geliyor.Mühendisler anlaşılan bunu sana söylememiş.Bi aralar rapid denen çöpü savunuyordu şimdi buzdolabına geçmiş.

• Asx yetişkin koruma %86

Egea yetişkin koruma %82

Rezalet dediğiniz fark %4 mü?

Ayırca asx 2011 yılında test edilmiş, şu an girse egea'dan düşük puan alacağı ortada.

• asx ile uzun yol migren sebebi demişsin, en sonda da gidip vitara alırım demişsin.

bu nasıl çelişki anlam veremedim.

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Yetişkin koruması %82 olan arabada güvenlik sıfır öyle mi...
    Alt yapı isteyen de geyik testine bakabilir, istenirse test sürüşü yapılabilir ama sizin objektif olup doğru yorum yapmayacağınız ortada.

Keşke rapid yerine egea alsaydınız da bu kadar içinizde kalmasaydı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 26 Mart 2018; 14:56:51 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    yepyeni bir arabanın yeni sistemle test'e girip 4 yıldız anca alabilmesini mi savunuyorsunuz yani?

madem %82 ve bu araba yeni, neden %92 alamadı?

asx'i bilemem ama, yerine gelen model eclipse cross bu sene 5 yıldız aldı euroncap'ten. mitsubishi ile fiat'ın güvenliğe verdiği önem işte.
  • Benim bişeyi savunduğum yok, gereksiz eleştiri yapanlara yanıt veriyorum.

Maliyet, satış fiyatı diyelim. Rakiplerinden 25-30 bin uygun liste fiyatı olan bi araç, yeterli güvenliği, gayet iyi yol tutuşu, rijitliği, sürüş güvenliğini sunuyor araç, bana göre yeterli.

2011 kritere göre test edilip de %4'lük fark için, bakalım hangisinin içinden canlı çıkacaklar demek komik. Bu kadar savunmayın mitsubishi ortağı falan değilseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 26 Mart 2018; 15:5:2 >
  • Madem ki kriterimiz güvenlik bu arabalara bu paraları verenler de camdan atlasın o zaman.

https://www.euroncap.com/tr/results/ford/mustang/27540

https://www.euroncap.com/tr/results/alfa-romeo/giulietta/29288

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    kesinlikle değilim. ancak başlığı açan arkadaş gidip dediğiniz gibi rakiplerinden bile daha ucuz bir araca, asx'ten daha iyi bilmem neden daha iyi derse bir cevap vermemiz gerekir. her şey yalıtımdan ibaret değil. kaldı ki egea'nın yalıtımı da vasat. şirket aracı olarak kullandım en üst donanımlı hb paketini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

O Polo ülkene 2 hava yastıkla geliyor.Mühendisler anlaşılan bunu sana söylememiş.Bi aralar rapid denen çöpü savunuyordu şimdi buzdolabına geçmiş.

polo boşu 2 hava yastıklı
    Egea boşu 2 hava yastıklı

Polo çöpse egea da çöp egea çöp olduğunu kendin söylüyorsun haberin yok

polo dolusu 5 yıldız
    egea dolusu 4 yıldız

Sonuç : Egea b sınıfı polo dan bile kötü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 26 Mart 2018; 15:11:20 >

• Hangi youtube kanalı testine bakarsanız bakın yalıtımın çok çok iyi olduğundan hatta üst seğment araç yalıtımı olduğundan bahsediyorlar. Objektif olmadığınızı düşünüyorum.

• Geçen arkadaşın sel500 aracına bindim, araç egeadan daha çok ses çıkarıyordu ustelikte fazla yakıyordu. Egea epsinden iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Yetişkin koruması %82 olan arabada güvenlik sıfır öyle mi...
    Alt yapı isteyen de geyik testine bakabilir, istenirse test sürüşü yapılabilir ama sizin objektif olup doğru yorum yapmayacağınız ortada.

Keşke rapid yerine egea alsaydınız da bu kadar içinizde kalmasaydı...

Ben rapidi satsam egea dolusunu rahat rahat alıyorum zaten içim niye acısın

Ben rapidi alırken aynı fiyattı 2 araçta birinde 2 hava yastığı varken rapid de 4 hava yastığı vardı

Gidip 2 hava yastıklı egea alırım diyen varsa beyin kırıntısı kalmamış demektir
  • Troll konu

Asx ın yalıtımını elestırıp vıtara alırım dıye bıtırmıs. Mıllet de bırbırını yıyor burda :D

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

ben hepsinden iyi diye bir iddia da bulunmadım dikkat ederseniz. sınıfının en kötüsü dediniz, bende daha pahalı ama daha üst segment araba da var diye göstermek istedim. + sizin de gözünüzde çok büyüttüğünüz ford un aile araçlarının da egea ile aynı güvenlik seviyesinde olduğunu gösterdim. Ciddi ciddi kıyaslıyor musunuz diye sorunuza cevap olarak evet kıyaslıyorum ve bu durumda egea para olarak güvenlik açısından mantıksız durmuyor.

C-max ile benzer alması Egea'nın güvenlikte kötü olduğunu değiştirir mi hayır tıpkı C-max'in de alınabilirliğini sorgulattığı gibi..

Sınıfında Artık 4 yıldız alan araç kalmadı nerdeyse burda 3 yıldız almış bir araçtan bahsediyoruz..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.