Şimdi Ara

FİAT EGEA ÇOĞU ARACIMDAN İYİ ÇIKTI.. (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
250
Cevap
3
Favori
57.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vay be ilk defa Fiat'ın övüldüğünü görüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • spirituals kullanıcısına yanıt
    Sen bence çaktırmadan sağlam trollüyorsun gibi milleti ama hayırlısı. Ne yazdığın motorların gücü doğru, ne hacimler, uçan kaçan 110hp dizeller falan.

Octavia'ya gelince, ben önceki kasanın ne kadar iyi olduğunu bildiğim için aile dostumuza önermiş ve aldırmış bir kişiyim, daha bu kasanın ilk çıkan araçlarından birini aldılar. Bodrumda bir vesile ile araçlarına bindim, en kibar tabirle Octavia'nın yürür aksamı Egea'nın önünde diz çöker, tövbe helallik ister. Araba yol iyi iken süt gibi akıyor, ama azıcık bir kısa çukur, köprü bğlantı noktası hatta yolda su hortumu falan görsün langur lungur bam güm patada kütede, trim sesi de değil direk alt takımdan, yürürden ucuzluk dökülüyor yola. Ne oluyoruz yahu, bu mu sizin yaptığınız müthiş konforlu aile otomobili? Arabanın kaportasını büyük yapmak, arka koltuklarını bagajını büyük yapıp, kenarıya iki şemsiye koyup "konfor arabası" demek ucuza geliyor değil mi, sattınız asıl güzel Octi'leri önceki nesilde, şimdi paraları cukkalama zamanı. Gariplerimde şu gündoğan yollarını bir yapmadılar diyor yazık, diyecektim asıl sorun sizde değil, kullanmadan etmeden bilmeden araba önerdiğim için bende diye.

Tamamen kullanıcı yorumu yapıyorum diyorsanız, bunları da yazın. Evet Octavia Egea'dan daha iyi bir otomobil, parça ve işçilik kalitesi daha yüksek, detayları daha iyi, ekranları, genişliği donanımları daha başarılı, hatta yolları çok düzgün bazı avrupa ülkelerinde tek alınacak otomobil bile olabilir. Fakat ben böyle kötü sürüşe sahip, böyle kopuk yol tutuşu olan, bütün hissettirmeyen otomobilleri eliyorum kardeşim. Önce mühendislik, yürüyen, sürüş kalite. Sonra bunun üstüne çıktığın herşey artıdır, kabülümdür. Egea'da beğendiğim şey buydu. Çeşmede, alaçatıya giderken, Karaburuna giderken bir sürü leş yola girdim, saçma sapan yerlerden geçtim, süspansiyonun görece sessiz çalışması, konforu, darbe emişi, arabanın bir bütün hissettirmesi ki bu bence çok önemlidir, o fiyat seviyesine göre son derece iyiydi. Belki Octi yerine başkasına önermem diğer eksikleri sebebiyle ama kendim hiç tereddütsüz alırım.
  • Motoru tamam ama,

asla para veripte binmem iş için kiralık alıp biniyorum...
    Yerlide tercihim reno grubu olur.yabancıda Alman üstüne tanımam.
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spirituals

Ben egea nın C segmentinde olduğunu düşünenlerden değilim.

Jetta , Octavia , Focus , Corolla gibi rakipler karşısında pek şansı yok. Tek avantajı fiyatı. Fiyatıyla orantılı olarak da malzeme kalitesindeki eksiklik.

Yol tutuş , hız , konfor , malzeme kalitesi gibi alanlarda yukarıda ki araçların hangisinden üstün olabilir ? Belki yakıt tüketimi..

Carviser , Otopark ve daha nicesi programları sürekli izleyen ve bir çok arabayı kullanmış, defalarca araç alıp satmış biri olarak Egea , Linea nın gelişmiş versiyonudur.

Vw Caddy ile Fiat Doblo arasındaki fark neyse , Egea ile Octavia arasında ki fark odur.

Akabinde düşüncenize saygım sonsuz. Sizin için öyleyse boynum kıldan incedir.

Çoğunda haklısın fakat Doblo açıkça Caddy'den iyi bir araç.
    Ayrıca Octavia malzeme kalitesi iyi fakat içerisine aldığı ses B sınıfı gibi, sessizlik Octavia'da iyi değil.
  • derfgt D kullanıcısına yanıt
    Octavia yol sesini içeri alıyor. Özellikle 100 den sonra başarısız. Aksi bir iddia olmadı tarafımca. Tabi yeni çıkan makyajlı kasada bu sorun çözülmüş diyorlar araç test elemanları.

Malzeme kalitesi güvenlik ve diğer etmenler Octavia yı daha iyi bir araç haline getiriyor. Kıyas yanlış bence.

Tabi ki fiyat olarak daha uygun. Bu yüzden alınabilir duruyor. Velhasıl bana güven vermedi kullandığım süreç içersinde.

Caddy Doblo konusuna katılmıyorum. Doblo odun gibi araç. Güvenlik olarak da ciddi sıkıntıları var. Euro NCAP da en güvensiz araçlar sıralamasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirituals -- 28 Mart 2018; 13:20:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Sen bence çaktırmadan sağlam trollüyorsun gibi milleti ama hayırlısı. Ne yazdığın motorların gücü doğru, ne hacimler, uçan kaçan 110hp dizeller falan.

Octavia'ya gelince, ben önceki kasanın ne kadar iyi olduğunu bildiğim için aile dostumuza önermiş ve aldırmış bir kişiyim, daha bu kasanın ilk çıkan araçlarından birini aldılar. Bodrumda bir vesile ile araçlarına bindim, en kibar tabirle Octavia'nın yürür aksamı Egea'nın önünde diz çöker, tövbe helallik ister. Araba yol iyi iken süt gibi akıyor, ama azıcık bir kısa çukur, köprü bğlantı noktası hatta yolda su hortumu falan görsün langur lungur bam güm patada kütede, trim sesi de değil direk alt takımdan, yürürden ucuzluk dökülüyor yola. Ne oluyoruz yahu, bu mu sizin yaptığınız müthiş konforlu aile otomobili? Arabanın kaportasını büyük yapmak, arka koltuklarını bagajını büyük yapıp, kenarıya iki şemsiye koyup "konfor arabası" demek ucuza geliyor değil mi, sattınız asıl güzel Octi'leri önceki nesilde, şimdi paraları cukkalama zamanı. Gariplerimde şu gündoğan yollarını bir yapmadılar diyor yazık, diyecektim asıl sorun sizde değil, kullanmadan etmeden bilmeden araba önerdiğim için bende diye.

Tamamen kullanıcı yorumu yapıyorum diyorsanız, bunları da yazın. Evet Octavia Egea'dan daha iyi bir otomobil, parça ve işçilik kalitesi daha yüksek, detayları daha iyi, ekranları, genişliği donanımları daha başarılı, hatta yolları çok düzgün bazı avrupa ülkelerinde tek alınacak otomobil bile olabilir. Fakat ben böyle kötü sürüşe sahip, böyle kopuk yol tutuşu olan, bütün hissettirmeyen otomobilleri eliyorum kardeşim. Önce mühendislik, yürüyen, sürüş kalite. Sonra bunun üstüne çıktığın herşey artıdır, kabülümdür. Egea'da beğendiğim şey buydu. Çeşmede, alaçatıya giderken, Karaburuna giderken bir sürü leş yola girdim, saçma sapan yerlerden geçtim, süspansiyonun görece sessiz çalışması, konforu, darbe emişi, arabanın bir bütün hissettirmesi ki bu bence çok önemlidir, o fiyat seviyesine göre son derece iyiydi. Belki Octi yerine başkasına önermem diğer eksikleri sebebiyle ama kendim hiç tereddütsüz alırım.

Tam da bundan bahsediyorum.. Görünüş ve imaj iyi, ama içi kof.. VW grubu araçlar yalancı pehlivan mübarek, torsiyon çubuklu titrek sürüşü de cabası..
  • Golfcüler için şuraya bir yer açalım ve konuyu oraya doğru taşıyalım.

• Egea yilin araci, acik ve net.

• Egeaaaa evinizin her şeyiiiii

Yok yaw bu değildi
  • T jet motorlu versiyon satıştan kalkmış

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • orktas O kullanıcısına yanıt
    Epey oldu o satıştan kalkalı. Mis gibi motor halbuki ki, LPG uyumu da vardı. 2.elde avantajlı fiyata bulunabiliyor ama çok az ilan var.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi çok az ilan var 8 tane sadece, keşke o motoru fabrika çıkışı LPG ile satsalardı güzel talep görürdü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Egea yı bu kadar yerin dibine batırmayın. 65 bin ₺ lik arabadan 150 bin ₺ araba konforu performansı aramayın. Egea bence fiyatına göre iyi ha alır mıyım derseniz hayır çünkü illa sıfır olacak diye tutturanlardan değilim. Ama Egea şu an B sınıfı araçlar ile fiyatı hemen hemen aynı. Ama bana göre de kalitesi B sınıfı araçlarla aynı tek farkı fazla donanım paketi olabilir bu da bizim halkımızı biraz cezbediyor. Symbol ile fiyatı aynı mesela ama bana göre clio seviyesinde bir araba. Bugün diğer markalardan C sınıfı orta seviye donanımlı sıfır araç almak isteseniz en az 100 bin ₺. O yüzden lütfen armutla elmayı karşılaştırmayın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • FİAT EGEA ÇOĞU ARACIMDAN İYİ ÇIKTI..

1.3 multijet in tamami İstanbul Şehir içi tuketimi 6950 km kullanımda.1.6 mında İstanbul Şehir içinde en fazla 6 lt yakar.

• FauFau F kullanıcısına yanıt
    1.6 Mjet 120 HP ünite 7 litre yakıyor hocam.

https://forum.donanimhaber.com/fia-egea-yakit-tuketimi-ss--114525886 şöyle bir konu var. Araç sahibi kendi bilgilerini aktarmaya çalışmış ki şehir içi değil de daha sakin yollarda kullanıyor gibi çünkü ortalama hız 60 70. Trafik gördüğü çok söylenemez. Güçlü bir motor bu. Muhakkak bir cee'd den az yakacak ama İstanbul içinde 6 litre ortalama ile normal bir kullanıcı binlerce kilometre aynı düzeni tutturamaz. Bizim şirket araçlarını hor kullanıyorlar az çok biliyoruz. Hızlıca ve sert. 6 7 litre arası bazen daha üzerini görecektir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spirituals -- 28 Mart 2018; 18:34:35 >
  • 3 hafta kiralayıp kullandım. malzeme kalitesi bu kadar kötü, en dandik arabada bile yumuşak olan ön konsolun bunda sert plastik olarak kullanıldığı, böylesine takır tukur, paçalarından 3. sınıf bakalit akan başka kalitesiz bi araba görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selamolsun1 -- 28 Mart 2018; 18:39:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Attiğiniz linkte 1500 km de rodaj daki aracin yorumlari.Sabah akşam İstanbul da mesai trafiği çekiyorum. Ortalama hizdanda belli oluyordur. 1.3 un yakıtından gayet memnunum.Şirketlerin kullandığı araçlar dogru veriler bence uretmez hepsi dip gaz son anda frenle geziyorlar.

• FauFau F kullanıcısına yanıt
    Rodaj sonrası 2 litre fark olabilir mi ? Trafiksiz bir yerde ortalama hızı 60 km ile gezmiş adam. En fazla 0.5 1 litre insin.

1.3 Mjet ünite daha az yakıyor tabi. Zaten Sirkeci verisini gerçek diye lanse etmedim. Sizin yazdığınız şeyi ben de yazdım. Hunharca kullandıklarını belirttim.

• bu aracın sedanı ile kısası arasında çok fark var. kısanın süspansiyon sistemi farklı yol tutuşu ve konforu daha iyi demişlerdi.

birebir bu aracı tasarlayanlara denk gelmiştim. Muhabbet sırasında söylemişlerdi.

ayrıca yıllardır fiat kullandım.fiatın dizel motoru harici parça kalitesi bence ortalamanın altında diğer araçlarla kıyaslamaya gelmez :)

dip not 1.6 multijet az yakan bir motor değildir. 1,3 multijet alıp gezip tozun sorun çıkarmaz
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.