Şimdi Ara

FİAT BRAVO

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar bir süredir bu araçlara bakıyorum.

2008-2009 düşük kilometreli dizel dynamic ya da emotion donanımlı bir araç almayı düşünüyorum.
    Bu araçları kullanan ya da tanıyan arkadaşlar yorumlayabilirler mi acaba?

Bravo forumlarını karıştırdım:
    Yokuşta kalkış probleminden ve tıkırtı probleminden bahsediliyor araçla ilgili olarak.

Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
    Pazartesine kadar almayı düşünüyorum.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ivangennaro -- 13 Ağustos 2010; 16:47:10 >

• İyi arabadır. Arkadaşım 9-10 ay önce aldı, çok memnun. Hele bir de 120hp 300Nm olanı oldu mu tadından yenmez.

Bence C-segmenti HB araçlar içinde en mantılı tercih şu an.

Tıkırtı olayına takma çünkü her arabanın sahiplerinin bir kısmı "tıkırtı var" der, bir kısmı "tıkırtı yok" der. Bu insanların ufak tefek seslere karşı ne kadar hassas olduklarıyla alakalı. Bir de aynı model arabanın bazılarında tıkırtı oluyor, bazılarında olmuyor. Benim arkadaşımındakinde tıkırtı, çıtırtı falan yok mesela.

Bu forumda Sıfır A4 veya Golf6 alıp tıkırtılardan, gıcırtılardan şikayetçi olan var.
  • Tıkırtı konusunda ben de aynı şeyi düşünüyorum aslında.
    İnsanlar çok para verince biraz da fiatla ilgili önyargılar birleşince.
    En ufak bir şeyi dert ediyolar.

Bir süredir araştırıyorum o donanımda dizel bir C sınıfını Bravo fiyatlarına almam mümkün değil.
    Geçen hafta bir arkadaş 2008, 24.000 km dynamic + stil paket 31.500'e aldı.

Benzer bir şey bulursam ben de 31.000 civarı vericem.
  • Bravo ararken şöyle bir şeye denk geldim.

http://www.araba.com/3017212/Fiat%20Bravo%201.6%20Multijet

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-bravo-37800-km-2008-model-orjinal-ilk-sahibinden-otomobil/detay

Gördüğünüz gibi aynı araç biri sahibi biri de galerici.
    Sahibinin verdiği ilanda temiz diyo, galerici de hiçbir açıklama yok.
    Galeriyi aradım sağ sol çamurluk ve kaput boyalı dediler.
    Sahibindendeki ilanda tertemiz diyo...

Bir başkasının hakkını yemek bu kadar kolay olmamalı.
    Allah yardım etsin.

• yaşadığım sehir ama kesinlikle kayseriden galeriden araba alınmaz kaç kere araba baktım ilanda süper deniyor ya telefonda ya da başına gidince aracın bi yeri birşey başka yeri birşey diyor burada esnaflık kötü arkadaşlar aracınızı elden alın derim her ne olursa olsun bildiğiniz eşiniz dostunuz komşunuzdan alın en azından akşam rahat yatarsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: wenigma

yaşadığım sehir ama kesinlikle kayseriden galeriden araba alınmaz kaç kere araba baktım ilanda süper deniyor ya telefonda ya da başına gidince aracın bi yeri birşey başka yeri birşey diyor burada esnaflık kötü arkadaşlar aracınızı elden alın derim her ne olursa olsun bildiğiniz eşiniz dostunuz komşunuzdan alın en azından akşam rahat yatarsınız

Hocam haklısınızdır tabi ben Kayseri'yi görmedim bile ama.
    Bu ilanda galerici doğru söylüyo, değişen parçaları ben galericiden öğrendim.
    Sahibi tertemiz demiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

Bravo ararken şöyle bir şeye denk geldim.

http://www.araba.com/3017212/Fiat%20Bravo%201.6%20Multijet

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-bravo-37800-km-2008-model-orjinal-ilk-sahibinden-otomobil/detay

Gördüğünüz gibi aynı araç biri sahibi biri de galerici.
    Sahibinin verdiği ilanda temiz diyo, galerici de hiçbir açıklama yok.
    Galeriyi aradım sağ sol çamurluk ve kaput boyalı dediler.
    Sahibindendeki ilanda tertemiz diyo...

Bir başkasının hakkını yemek bu kadar kolay olmamalı.
    Allah yardım etsin.

öncelikle hayırlı alışverişler olsun,
    anladığım araç haziran sonu satışa çıkmış satılmayınca galeriye gitmiş.. zaten gerçekten 0 km fiyatı o rakamlarda ise o kadar fiyat kaybında kesin bişeyler vardır ..ve siz o rakamları vermeyi düşünüyorsanız alacağınız araç hiç olmazsa kafadan darbeli olmamayı hak eder..:)
    ,,
    ..sahibinden klasiği sizin kızdığınız bir yerde :).. " temiz kullanılmış " şu demektir => hani TEMİZ kelimesini bişekilde açıklamada geçireyimde zengin göstersin gibi..
    ..sahibinden argosunda,aynı şekilde "orjinal km " geçer sihirli sözcük yani,,orjinali görünce insan ister istemez ..araç orjinal diye sanar..
    ..mesela "acil " kelimesi genellikle "kardeşim araç salça, fiyat bu dahasını karıştırma" dır ..nasılsa millette bu şekil "batan geminin malları" sevilir..tencere- kapak denklemi :)
    .. "ikinci sahibinden" ne hikmetse ilk sahiplerde ya emekli öğretmen falan yada yurtdışından senede bir gelen gurbetçi olur..
    .."ayrı ayrı kazalarda sağ sol çamurluk ve kaput değişmiş" (inan üstüne birde air bagler açılmamıştır )
    vs vs..:))

• kaş farı iğrenç olmuş bence

ama bravo süper
  • Bravo 1.6 multijet 105hp dynamic kullanmış biri olarak;
    1-Arabanın duruşu güzeldir yakışıklıdır.
    2-Fiat'ın kaliteli ürettiği bir araçtır.Malzeme kaliitesi iyidir.
    3-Motoru çok güzeldir.
    4-6 ileri vitestir.6.viteste bile gaza çok güzel tepki verir.
    5-Frenleri v.s iyidir.
    6-Vitesler azıcık kemiklidir.
    7-Teybinde sorunlar vardı(özellikle ısındığı zaman)Makyajla düzeltmişlerdir.
    8-Konsolden tıkırtılar gelir.(makyajla düzeltilmiştir.)
    9-Uzun boylu kişiler için ergonomik sorunla vardır.Özellikle sol dizin geldiği bölüme küçük bir göz koymuşlar.Sürekli dizim çarptı durdu.Makyajla belki düzeltmişleridir.
  • Üstat vallahi benim aklım ermiyo sahibinden jargonuna :)
    O ilanı tertemiz diye veren arkadaş için üzülüyorum sadece.

Kul hakkıdır bu başka şeye benzemez.
    Galerici boyanan parçalardan bahsetmese ben bu haftasonu kayseriye gidecektim belki de....

Farlar gerçekten çok fena.
    Alsam anında sökerdim onları..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

Bravo 1.6 multijet 105hp dynamic kullanmış biri olarak;
    3-Motoru çok güzeldir.
    5-Frenleri v.s iyidir.
    9-Uzun boylu kişiler için ergonomik sorunla vardır.Özellikle sol dizin geldiği bölüme küçük bir göz koymuşlar.Sürekli dizim çarptı durdu.Makyajla belki düzeltmişleridir.

Çok güzel tatmin edici bir cevap vermişsiniz çok teşekkürler.
    Hocam debriyaj sorununu siz de yaşadınız mı?
    Dik yokuşlarda kavrama probleminden bahsediliyor sıkça.

Nasip olursa ben de 105 HP spor paket alıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ivangennaro

quote:

Orijinalden alıntı: yavuzhz

Bravo 1.6 multijet 105hp dynamic kullanmış biri olarak;
    3-Motoru çok güzeldir.
    5-Frenleri v.s iyidir.

Çok güzel tatmin edici bir cevap vermişsiniz çok teşekkürler.
    Hocam debriyaj sorununu siz de yaşadınız mı?
    Dik yokuşlarda kavrama probleminden bahsediliyor sıkça.

Nasip olursa ben de 105 HP spor paket alıcam.

Benim kullandığım araçta yoktu ancak bende duydum bu problemleri.Bu sorunları servisle görüş istersen.Araç makyajlandığı için size de yeni parçalarla sorunun halledilip halledilmediğini söylerler.

• Ben de ikinci el bakıyorum 2008-2009.
    Makyaj öncesi olacak.
    Nasip kısmet diyecez artık sorunsuz bir araç denk gelsin.
  • Biz de otomatik dizel alacaktık. Seçeneklerimiz arasında Bravo'da vardı. Baktıklarımız arasında en güzel iç mekan ve işçilik Bravo'daydı. Biz bütçe ve diğer sebeplerden Bravo alamadık başka bir araç aldık (o an için bütçeniz ve fiyatlar 308 den yanaydı)ama aklımız da kaldı. Baktığımız arabalar auris, 308, c4, renault megane.

• quote:

Orijinalden alıntı: ehed

Biz de otomatik dizel alacaktık. Seçeneklerimiz arasında Bravo'da vardı. Baktıklarımız arasında en güzel iç mekan ve işçilik Bravo'daydı. Biz bütçe ve diğer sebeplerden Bravo alamadık başka bir araç aldık (o an için bütçeniz ve fiyatlar 308 den yanaydı)ama aklımız da kaldı. Baktığımız arabalar auris, 308, c4, renault megane.

308'e bir kez bindim içi çok ferah çok güzel geldi bana.
    Lakin tasarım olarak bana çok hitap etmiyor.
    Bravo'nun tasarımı bence çok başarılı.
    Bir de piyasada çok fazla olmaması beni çok cezbediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.