Şimdi Ara

Fiat Albea siyah duman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aracım 1.3 Multijet 305binde rolantide gaz verdiğimde 2500devir üstünde ufak bı siyah atma durumu var atıp kesiyor dumanı sürekli atmıyor vites atmak istediğimde gaza yüklendiğimde 2500devir üstünde yine siyah duman atiyor vitesi attiğimda dumanı kesiyor vitesteyken duman atmıyor sadece aşırı yüklenmede bu dumanı atıyor sorun neyden kaynaklanabilir başına gelen varmı acaba

• Dizellerin olmazsa olmazıdır kara duman atma olayı. Hatta ford ve wv dizellerinde çokça görülür. Dizel motorlarda malesef yakıt cinsi gereği aşırı kurumlanma görülür. Ara gazlamalarda bu kurum hızla egzozdan dışarı atılır. Yeni nesil partikül filtreli (dpf) araçlarda kurum filtrede hapsedilir ve özel bir teknikle yakılır.

Fakat bunun dışında enjektör bozukluğu da kara dumana sebep olabilir. Enjektörlerinize baktırın.

Ekleme yapayım;

siyah duman bazen yeteri miktarda temiz hava emilememesi sebebiyle de oluşabilir. Hava filtresi veya intercooler tıkalıysa, pompa yeterli basıncı oluşturamıyorsa da siyah duman atar. Son saydıklarımda motor çekişi de düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyyyyy -- 18 Mayıs 2021; 14:31:19 >
  • Araçta yakıt artışıda yok çekişte düşüklükte yok rampa felan banamisin demiyor örnek araç 2.vitesye gaz veriyorum 2500ustune çıkıyor siyah duman geliyor vitesi atıyorum kesiliyor sabit hızda duman yok nettende çok araştırdım kesin bişi yok
  • .
  • DPF filtresi tıkanmış olabilir mi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.