Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ne zaman 7 kişilik model gelecek? bilgisi olan var mı acaba?

bu arada FİAT eski 500 modelinin de 500L gibi büyük ebatlarda olanını üretmiş. İlk defa gördüm güzelmiş.

• ash500 A kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    eşik çıtasını nerede yaptırdığınız acaba?
    ben de eşik çıtası dahil olmak üzere diğer tüm krom kaplamaları yaptırmak istiyorum ancak yetkili servis fiyatları piyasadan çok yüksek.
    dışarıda yaptırabileceğim iyi bir yer arıyorum. bu arada çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
  • FIAT 500L Surfer Car

• Ticari taksiye çevrilmiş bir 500L..

Fotoğraflar "çizgibey" rumuzlu üyemiz tarafından çekilmiştir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaslar araci aldiktan sonra iki kere fiat tarafindan aranip ankete katildim.ilkinde araci alma sirasindaki bayi ile alakali sorulardi ikincisi araci aldiktan sonraki memnuniyetlikle alakaliydi.bircok soruda araca 1 le 10 arasi puan vermem istendi.en kotu puanim 5 ile koltuklarin durumu ve vites gecisleriydi acaba ankete katilan baska kimseler var mi aramizda ve ne gibi puanlar verdiniz.

• kızılcıksopası K kullanıcısına yanıt
    Bende 2 defa tele ankete katıldım, üzerine bir de yanıma bizzat geldiler anket icin. Toplam 3 anket:)

Koltuk baldır destegini ve ic aksamda kullanılan sert plastik malzemeden dem vurdum sadece.

• Koltuklarla ilgili olan durum anladığım kadarıyla birçok kullanıcının ortak sorunu.Bununla ilgili ileriki modellerde büyük ihtimal bir iyileştirmeye giderler gitmeleri de lazım ama bize bi faydası olmaz
  • benim boyum 1.72 kilomda 64 ve benim boyutlarıma göre koltuklarda hiçbir sorun yok bana göre.zaten şu ana kadar aracımı kullanırkende koltuklarla ilgili hiç sıkıntım olmadı.hatta bel desteği sayesinde önceden yaşadığım bel ağrılarım yok oldu.

ama daha uzun boylu ve daha kilolu olan kişilere koltuklar ufak geliyor olabilir ona bişey diyemem.
  • izmir_selçuk İ kullanıcısına yanıt
    1.78 115 kilo gibi mi? oturunca kicimin bi kismi disarda kaliyor. Sirf bu durumdan dolayi ciddi ciddi zayiflamayi dusunuyorum.koltugun genisleme imkani yoksa ben daralirim 500l'ye deger.

• kızılcıksopası K kullanıcısına yanıt
    Koltukların durumu için 5 yüksek bir puan olmuş. Vites geçişlerinde de haklısınız. Aynı anket için beni de aradılar, müsait olmadığım için katılamadım ama ctesi tekrar aradıklarında koltuklar için 3, vites geçişleri için 5 puan vermeyi düşünüyorum.
  • Puani verdikten sonra dusundum ben de fazla mi verdim diye ama cok da acimasiz olmak istemedim acikcasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: besyuzleli

Temmuz ayından beri süren arayşların sonucunda geçen hafta 500l 1.3 otomatik beats edition satın alarak süreci tamamladım.
    2 haftada yaklaşık 500 km şehir içi sürdükten sonra çok memnun olduğumu söyleyebilirim. Arabaya karar verme sürecinde forumdaki yazılardan çok faydalandığım için ben de deneyimlerimipaylaşmaya borçlu hissettim.

Araba arayışımızdaki temel kriterler arabanın yüksek olması, dizel olması, az yakması ve arka koltukta da rahat oturulabilmesi idi.
    Bu dönemde Captur, Yeti, Qashqai, Bmax, Altea Xl, C3 picasso ve Peugot 2008 500L ile birlikte değerlendirdiğimiz araçlar oldu. Özetle küçük snıf MPV ve küçük snıf SUV ların çoğunu inceledik.

Diğer araçları elememizdeki temel sebepler:
    Captur: Arka koltuktaki oturumu rahat bulmamamız
    Yeti: 2014'te yeni modelin çıkacak olması
    Qashqai: İçinin tasarımını eski bulmamız ve fiyatının nispeten pahalı olması.
    Bmax:Kayar kapının yaşlı ve çocukları zorlayacağını düşünmemiz
    Altea XL: Tasarımını eski bulmamız
    C3 picasso: iç donanımını beğenmememiz oldu.
    Açıkçası 2008'i de oldukça beğenmiştik. Ama onda da istenilen konfigürasyonda araç bulmak zor.

Bu değerlendirmelerin sonucunda 1,6 multijet beats edition diye yola çıkıp, forumda okuduğum yazıların 1,3'ün performansının da
    yeterli olacağı konusunda beni ikna etmesi ve test sürüş sonrasında 1,3 otomatik beats edition alarak 500l sahibi olduk.

2 haftalık kullanım sonrasında çok memnun olduğumu söylemiştim. Forumda daha önce dile getirilen konular hakkındaki deneyimlerimi de
    ekleyerek biraz daha açmak gerekirse:
    1) Araba gerçekten yüksek. Daha önce hiç yüksek araba kullanmamış birisi olarak bu çok hoşuma gitti. Boyum 1,88 ve koltuk en yüksek
    konumda sürüyorum. Değişik bir his.
    2) Arka koltuk bacak mesafeleri çok rahat. Benim kullanma pozisyonum için ayarlanmış sürücü koltuğunun arkasında rahatça
    oturabiliyorum.
    3) Beats ses sistemi oldukça başarılı. Test sürüşü yaptığım araç beats değildi ve ondaki ses de kötü değildi. Ama beats olunca başka.
    4) Daha önce hiç otomatik vites kullanmamıştım. Sanırım onun ve forumdaki konu ile ilgili yazıların etkisi ile ilk gün vites geçişlerini
    bir miktar hissettim. Duallogi'in çalışma mantığını da anlayınca şimdi çok memnunum.
    5) 1,3 motor bir alex değil. Ancak sıkıntı oluşturduğunu söyleyemem. İlk 1 hafta özellikle yakıt performansını görmek
    için hız yapmadım. 110'u geçmedim. Yüksek hızlarla ilgili bir deneyimim olmadı. Yokuş çıkışlarında ya manuel olarak vites değiştirerek,
    ya da gazı arttırıp duallogic'in vites küçültmesini sağlayarak konuyu çözmek mümkün.
    6) Yakıt tüketimini önceki 1,4 TSI (benzinli) aracım ile karşılaştırmalı olarak vereyim. İşe gidiş istikametinde TSI ile 5,2
    yaktığım yolda 4,2, dönüş istikametinde 6,2 yaktığım yolda 5 yaktığımı söyleyebilirim. TSI motorda genel ortalamayı
    (iş yolu dışındaki güzergahlar ve hafta sonu dahil) en düşük 6,5 tutturuyordum. 500l ile 5,1 tutturdum. Buradan şu sonucu çıkarıyorum:
    TSI motorda tüketimi çok arttıran parkurlar(şehir içi dur kalk, iniş çıkış, vb) multijet'i çok kötü etkilemiyor sanırım.
    7)Forumda sürücü koltuğunun bacak mesafesinin kısalığı hakkında yorumlar vardı, gerçekten biraz kısa. Ancak bu beni şehiri içi kullanımda
    çok rahatsız etmedi. Uzun yolda ne olur bilemem. Koltuğun kısalığının yanı sıra genişliği de biraz az gelebilir.
    Geniş hacimli arkadaşların oturup denemesi uygun olur. Ancak özellikle bel desteğini çok başarılı buldum. Yine forumda sol kapı tarafındaki
    kol dayama yerinin uzakta kaldığı yolunda eleştiriler vardı. Bu eleştiride de haklılık payı var. Ama ben kafama takacak kadar
    rahatsız olmadım.
    8) Uconnect sistemi güzel. Özellikle ses ile komuta özelliği eğlenceli. Ben henüz telefon ile denemedim ama müzik sisteminde kullandım.
    Oldukça başarılı.
    9)Eco drive sistemini kullandım. Şimdiye kadarki sürüşümden ortalama 81 almışım. Hızlanma ve yavaşlamam çok iyi değilmiş, 3,5 yıldız.
    Önerilen şey aslında malumun tekrarı; ağır ağır hızlanmak ve ağır ağır yavaşlamak. Yine de işin içine eğlence katmışlar. Hem sürerken
    renklendirmeli olarak sizi uyarıyor, hem de isterseniz USB aracılığı ile bilgisayara yükleyip evde değerli dakikalarınızı bu işe
    harcayabiliyorsunuz.
    10) Start stop'u çok sevmedim.(Sevmedim diyorum ama halen açık tutuyorum, kapatacak kadar nefret etmedim)
    2 sebepten, birincisi forumda da bahsi geçen hill hold kullanımında oluşturduğu zorluk. İkincisi ise
    durma ve çalışma anındaki sarsıntılara gıcık olmam. Eco drive yazılımına göre, mevcut kullanımda start stop sayesinde yaklaşık 3 TL kazanmışım.
    500 km'de az bir miktar. Size ne kazandırdığını ölçüp anlamlı bulmazsanız kapatabilirsiniz.

Aslında daha da yazacaklarım var, ama epey uzun bir yazı oldu. Kalanları da sonra...

Forumdaki önceki yazıların araba seçim döneminde çok faydalı olduğunu tekrar vurgulayarak, bir kez daha teşekkür ederim.

Merhabalar

Uzun araştırmalar sonucu renault captur ve peugeot 2008 arasında giderken ağustos sonunda fiat 500 l de karar kıldık. Ankara Birmot' dan aldığımız 1.6 multijet beats edition panaromik beyaz renkli aracımıza birkaç günde kavuştuk. Forumdaki arkadaşların belirtmiş oldukları gibi gören bir daha bakıyor. Bir yere park ettiğimizde çoğunlukla birini aracı incelerken buluyoruz. Aracı teslim alırken motor koruma döşeme koruma boya koruma ve aracın altına izolasyon kaplamasını 410 tl ye yaptırdık. Forumda birçok fiyat söylenmiş ama sanırım en iyi fiyat birmotdaymış. Aracı alırken 2 bayiden fiyat aldım anahtar teslim 57600 de anlaştık. Her ay araç fiyatı 1000 tl arttı. Peugeot 2008 oldukça aklımda kalmıştı ama fiat 500 l yanında station wagon gibi kalıyor ve 500 l kadar tutmadı. Aracın bence en büyük eksiği gps olmaması. 5" dokunmatik ekrana gps yakışırdı. Ayrıca bagajın alt kademesinde çocuk arabasının dik bir şekilde konulmasında sıkıntı yaşanmayacak ölçülerde birkaç cm genişletilerek tasarlanabilirmiş.Yakıt tüketimi 5,3 lt civarından aşağı düşüremedim henüz. Uzun yolda hız sabitleyici ile ortalama 105 km ile 4.7 lt yaktık. Aracı alırken otomatik vites olması dolayısıyla 1.3 multijet ile 1.6 multijet arasında gidip geldim. Bayideki görevliyle konuştuğumda 1.3 motorun puntodada kullanıldığı ve çoğu zaman motorun kasayı kaldırmadığını 500 l nin 1400 kg olması sebebiyle sıkıntı yaşanabileceğini söyledi. Ayrıca 1.3 multijetlerin 10000 km 1.6 multijetlerin 20000 km de bir bakıma girmesi sebebiyle 1.6 multijette karar kıldık. 1.6 multijette bile bazen yokuşta aracın ağır kaldığını hissedince 1.3 multijette nasıl olacaktı acaba diye düşünmüyor değilim. Seçimimizden de şu an için memnunuz. Bu aracı almak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• lustytr kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizde cok haklisiniz, kazasiz belasiz kullanin. 1.3 motor puntoyu kaldirmiyor diyen gorevliye katilmiyorum, 500Lde hic bir kaldirmama, cekmeme problemi olmuyor, sadece 1.6nin bir tik gerisinde performansi var. Otomatik dusunenlere de sunu soylemek istiyorum buyuk rahatlik sadece yola odaklaniyorsunuz ama vites gecislerini hissettiriyor cunku triptronik nam-i diger yari otomatik. Bunun faydasini da yakit tuketiminde manuelle benzer tuketimi sergilemesiyle goruyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 rockstar 17 jant bijon aralığı ve kaç bijonlu? Ör: 4x100
    Kış lastiği olarak 195/60/15 uygun oluyor ne dersiniz?
    Ecodrive'ı yükleyemedim, nerden indirdiniz nasıl yüklediniz yazabilir misiniz?
  • slicer1 S kullanıcısına yanıt
    http://www.fiat.com.tr/teknoloji/Sayfalar/EcoDrive.aspx

• Arkadaşlar geçenlerde benim aracın arkasına bir mini cooper park etmiş. Görünüm farklarını daha iyi inceleyebilmek için fotoğraflamıştım. İncelemek isteyenler olabilir diye foruma yüklüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lustytr

Arkadaşlar geçenlerde benim aracın arkasına bir mini cooper park etmiş. Görünüm farklarını daha iyi inceleyebilmek için fotoğraflamıştım. İncelemek isteyenler olabilir diye foruma yüklüyorum.

Hocam genelde countryman ile kiyaslaniyor sizin arkanizdaki r53 kasa 2003 model gibi olan mini, ama countrymanden de daha kalipli duruyor o ayri :D

• Şu 500L'yi aldığıma hiç bir zaman pişman olmadım. Gerçekten çok başarılı bir otomobil olmuş. Fakat aldıktan sonra neden panoromik cam ve otomotik vites koydurtmadım dediğim oldu :P. Valla bu son zamanlar da sıkışık trafik beni sıkmaya başlamıştı. Fakat artık daha fazla sıkılmayacağım çünkü 500L'nin yanına 2014 Bmw 3.20D xdrive aldım :). Allah nasip ederse şubat, en geç mart ayında gelmesini umuyoruz aracın.

Saygılarımla.
  • EgeKarasoy kullanıcısına yanıt
    Hocam arabayı almadan hepsini okudum yurtiçi ve yurtdışı forumlarda :) 500L mini cooper countryman ile kıyaslanıyor ama mini cooper ında ölçeği büyütülmüş hali deniyor. Arabayı aldığımda da arkadaşlarımdan aldığım ilk yorum bu olmuştu. Ankara Birmotta aracı alırken 2. Elde countryman vardı bizzat kıyaslamayı kendim de yapmıştım. Countryman den çok daha kalıplı duruyor gerçekten.
  • Günler geçtikçe arabamızdan görme sıklığım artıyor.Küçük bir şehir olan Rizede bile 5 tane bildiğim var ve sürekli karşılaşıyorum artık.Fiyatına çok tepki gösteriliyor ama yine de alanı çok maşşallah...
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.