Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (402. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk fark ettiğim uconnect daha hızlı açılıyor. Menüler arasında ki gereksiz beklemeler ortadan kalkmış.

Birde ilk çalıştırdığımda navigasyon ile ilgili çıkan uyarı artık çıkmıyor.

MP4 denesek çalar mı acaba. Yarın bir deneyeyim.
  • RADIO+MEDIA+BROWSE/ENTER

Bu tuşlara aynı anda basınca açılan gizli bir menü varmış.

İlginç.

Bu arada yeni gelen özellikler meşhur google İtalyanca Türkçe çevirisi ile şu şekilde:

aşağıdaki sorunları çözer:
    başarısızlık DAB
    tarayıcı o yavaşlık
    siyah ekran
    kilidi veya kendiliğinden yeniden başlatma
    iPhone IOS 10 ile ilgili sorunları
    dinlemek adlandırılan sırasında bloğun
    ses tanıma nonfunzionante
    cd / usb çalışmıyor
    gezen ses arızası sırasında
    hız hız göstergesi radyo dengesizliğinin

bu gelişmeleri tanıtıyor:
    artmış liste uyumlu telefonlar
    sesli tarafından ve ECO sürüş özelliği kapalı
    LPG sürümlerinde bilgi ECO sürücüye
    AF stratejisini geliştirilmiş
    seçeneği kapatmak ve SMS OKUYUCU fonksiyonu açmak için
    olasılıklar tom tom sitesi aracılığıyla haritaları güncelleme
    imkânı haritalar üzerinde ek unsurları görüntüleme
    imkanı sokak numaralarını görme imkanı ve haritadaki yolları isim üzerinde
    gösterebilme imkanı Harita üzerinde bir İÇN seçme imkanı ve adı ve telefon numarası
    görüntüleme usb cihazları için Albüm Sanatı
    geliştirilmiş SMS OKUYUCU işlevi
    Geliştirilmiş
    dizin düzeni
    ECO sürücü uygulamasının geliştirilmiş grafikleri, direksiyon komutlarından gelişmiş tarama frekansı

Kaynak:https://forum.clubalfa.it/threads/uconnect-5-aggiornamento-software-12-00-24-01.113860/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 6 Şubat 2018; 23:52:45 >

• Yazılım güncellemesinden sonra sesli komut sistemi çalışmıyor.

Sesli komut vermek istediğimde ''Üzgünüm komutunuz anlaşılmadı, isteğiniz iptal edildi.'' filan diyor.

Butona basar basmaz bunları söylüyor.

Bu sorunu nasıl aşacağım bilmiyorum.
  • Güncelleme hangi araçlar için,
    2013 popstar manuel benim ki
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Ekranı 5 inç olan navigasyonlu ve navigasyonsuz modeller için geçerli.
  • Güncelleme bakılan yerden şase numarasını girince önceki sayfada bahsedilen malum hatayı verdi.Benim ki navigasyonsuz yukarıda verilen güncellemeyi kursam olmaz heralde. navigasyonlular ayrıdır değil mi
    Bi de pc den kontrol etcem

Pc de ,şase numarası yanlış ya da girdiğiniz tarayıcıyı değiştirin yazıyor. Hem operadan hem edge ve Explorer den den wifiyle girdim yine hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 7 Şubat 2018; 13:33:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Detaylı olarak gösterilmiş.

şase numarası ile filan alakası yok.
  • Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    Peki hocam, bu sizin navigasyonlu güncelleme dosyasını kendi aracıma kursam güncelleme olur mu ?
    Benim araca uygun güncelleme dosyasını bulabilsem , güncelliycem.
    Sizin ki rockstar heralde benim ki popstar , sonra teyp pert olmasın :)
    Bendekide Popstar.

Kurdum herşey iyi güzel hoş ama sesli komutlarda şuan için sorun var.

Sesli komut veremiyorum.
    Sesli komut bende de, sende ki gibi oldu hiç çalışmıyor. Tuşa bastığım gibi üzgünüm sesi tanıyamadım... diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 7 Şubat 2018; 19:9:20 >
  • Guncellemeden sonra deneme firsatim olmadi

sesli komutun calisip calismadigini.

gizli menuden girildigi zaman bazi ayarlar cikiyordu

oraya bi bakin derim daha olmasa birdaha yuklemenizi

oneriyorum su an aracimin yaninda olamadigim icin

ben kontrol edemiyorum.

• Üstadlar resmi olmayan bir güncellemeyi yüklemeseydiniz keşke. Kurulum kolay gibi ancak sorun çıkarıyor görüldüğü gibi.

Konuşma dili aksanı farklı olabilir yüklediğiniz güncellemenin. İtalyanca veya ingilizce olabilir.. bu da söylediklernizi anlamamasına neden oluyor muhtemelen.

• quote:

Orijinalden alıntı: aqshim

selamlar 70bin bakımı yaptıracağım ilk kez bakıma girecek araba bende. tavsiye verir misiniz ? yetkili serviste mi yaptırayım ? serviste ne marka ve hangi yağ kullanıyorlar ? filtreler için bizim araçlarda hangi marka kullanılmış bilen varsa aynısını alıp taktırayım diyorum.

bilgi vereyim ihtiyacı olanlar olur.
    yetkili serviste yaptırdım bakımı, kullandıkları yağ opar olio çevremdeki iki servise de sordum ikisi de opar kullanıyoruz dedi. diğer parçalarda orjinal taktık dediler markalarını görmedim. toplamda 280 liraya yaptırdım.
  • EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    Haklı olabilirsiniz.

Ama şuan menü dili Türkçe ve sesli komut dilide Türkçe.

Belki bir ayar yapmamız gerekiyordur bilmiyorum.

Bu arada son YouTubedan indirip MP4 yaptığım bir dosya vardı. Onu gördü çaldı ama ekranda görüntü yoktu.

İşin ilginç yanı USB içinde bir film vardı onuda ses dosyası gibi görüp çalıştırdı. Ama yine görüntü yoktu. Sadece ses vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 8 Şubat 2018; 1:11:32 >
  • EriadoR_ kullanıcısına yanıt
    Konuşmana fırsat vermeden, anında " ne söylediğinizi anlamıyorum " diye hata veriyor.

Önceden motoru çalıştırdığımda teyp genelde kendiliğinden direk açılırdı, güncelleme ile artık açılmıyor.
    Albüm kapakları güzel ama küçük olmuş biraz daha büyük olsaydı çok güzel olacaktı.
    Sesli komutun hepten bitmesi tek kötü tarafı oldu, zaten sağlam bi güncelleme hiç görmedim ki telefonda da aynı...

Bi de arkadaşlar ; Arka balatalarım bitti ne marka tavsiye edersiniz ? Kale hariç
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

Konuşmana fırsat vermeden, anında " ne söylediğinizi anlamıyorum " diye hata veriyor.

Önceden motoru çalıştırdığımda teyp genelde kendiliğinden direk açılırdı, güncelleme ile artık açılmıyor.
    Albüm kapakları güzel ama küçük olmuş biraz daha büyük olsaydı çok güzel olacaktı.
    Sesli komutun hepten bitmesi tek kötü tarafı oldu, zaten sağlam bi güncelleme hiç görmedim ki telefonda da aynı...

Bi de arkadaşlar ; Arka balatalarım bitti ne marka tavsiye edersiniz ? Kale hariç

Motoru çalıştırdığımda direk ses sistemi çalışıyor.

Sizde açılmaması ayarlardan olabilir.

Şu ''Ne söyledğinizi anlamıyorum'' sorununu aşamadık.

Sesli komut sistemi kendiliğinden normale döndü.

Sorun düzeldi bilginiz olsun.
    Ayarlardan değil de hatadan dolayıydı çünkü bazen açılmıyordu ama genelde açılıyordu.
    Sesli komutu sabah bende deniyeyim.
    Güncelleme güzel olmuş, akşam netten film izledim önceden filmin adını süresini ekrana yazmazdı şimdi yazıyor.

Arıza devam ediyor, siz hangi tuşu kullanıyorsunuz? Direksiyonun sağındaki için mi solundaki cevaplama tuşunu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talsuv61 -- 9 Şubat 2018; 14:36:27 >
  • Arkadaşlar,

Diğer modellerle ortak parçaları nasıl öğrenebilirim? Böyle bir liste var mıdır?

• Yazılım ve navigasyon güncellemesi konusunda deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

1. KESİNLİKLE motor çalışırken yapınız. Ya da yakıt harcamamak için sakin bir yolculukta yapınız.

2. Servisler bu konuda çok yetersiz. Ayrıca çok da sorumluluk almak istemiyorlar. Bilgi yetersizliklerinden dolayı yaparlarsa üniteyi söküp Fiat'ın sadece bununla ilgili anlaştığı ve sadece İstanbul da olan bir başka servise göndereceklerdir. Bu servis bir elektronik cihaz servisidir.

3. Uconnect yazılım güncellemesi aracı uçağa dönüştürmez. Bu yüzden "Çalışıyorsa Elleme" kuralını aklınızdan çıkarmayın.

4. Güncelle için daima temiz virüs taramasından geçmiş bir USB kullanınız. Bu USB yi yedek anahtar gibi bir yerde saklayınız.

5. Aracın elektrik akımı ve gücü bo kunuda doğrudan ilintili olduğu için bazı aksaklıklarda akü yani elektrik sisteminin de sorunda payı olabilir.

6. 2014 Rockstar aracımda youtube videosunda gösterilen base mevcut.

7. Navigasyon güncellemesini de Tom Tom sitesinden ücretsiz indirip yaptım. Ekim 2017 tarihli tüm Avrupa mevcut.

9. Bilgi değerlidir ancak mutlak değildir. Öğrendiklerinizi başka yerlerden doğrulamadan harekete geçmeyin.

Saygı ve selamlarımla.

• 
Sayfa: önceki 400401402403404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.