Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (392. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araçla c4 arasında kaldım ya napsam ki?
  • Hocam aynı ikilemde bende kalmıştım kararımı 500l den yana verdim.. iyikide vermişim aracımdan çok memnunum. 2 çocuk ile çok rahat ediyoruz, geniş , ferah olmasına rağmen bir okadarda compact bir araç
  • Bu arada + 2 yıl garanti uzattım arkadaşlar 1300 tl ödedim. Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Ortalama hız çok düşük kalmış.

Bu nedenle 30.000 km ortalamasının 6.6 litre çıkması normal.

Bende de Trip B (38000km) bazen 0km/h bazen 1km/h gösteriyor
    Muhtemelen Trip B hız bilgisi uzun km yapınca doğru göstermiyor
  • ozi74 O kullanıcısına yanıt
    Ne kadara aldınız hocam aracı?
  • arkadaşlar forumun içerisinde belki geçmiştir bilmiyorum fakat bilenlerden bilgi almak için bunu yazıyorum tokat'ta ikamet ediyorum 2013 1.6 105bg rockstar sahibiyim araç 38000km'de biz ikinci el olarak aldık sene olarak bakım zamanı geldi servise fiyat sorduğumuzda bize 950tl tutacağı söylendi bu rakamda bize oldukça fazla geldi sanayide bir yere sorduğumuzda ise 350tl tutacağı söylendi bu konuda bana pm den yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 950yi duyduktan sonra 350de çok az gözüktü gözümüze orjinal parça kullanılırmı kullanılmazmı biraz endişe ettik açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad6o -- 12 Ekim 2017; 0:3:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omentum

quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

quote:

Bugün aracın muayenesi vardı. Kısa farda problem çıkmış, kusurlu onay vermişler. 1 ay süresi var. Kısa ampülü kendim değiştirebilir miyim? Hiç denemedim şimdiye kadar. Ve tavsiye edebileceğiniz bir ampül var mıdır?

N11'den Osram ampül aldım ve 5 dakikada ikisini de değiştirdim. Patlak ampül için boşuna servise gidip para vermeyin. Çok basit bir işlemmiş...

ayrıntı var mı ben de day light ışıklarını led yapayım diyorum.

Ayrıntı derken bir youtube videosu var,https://www.youtube.com/watch?v=Dy9XG-1deuI
    Gerçi ona gerek bile yok. Farın arkasında basit plastik bir kapak var. Onu çıkarıyorsunuz, soketi geri çekiyorsunuz. Ampülü soketten çıkarıp yerine yenisini takıyorsunuz. Soketi uyumlu LED'i takmak bu şekilde çok kolay olacaktır.

• kursad6o K kullanıcısına yanıt
    Üstadım aracın garantisi bitti ise serviste yaptırmak pek mantıklı değil. Dışarı da yaptır bence hatta motor yağını da kendin al en kalitelisinden daha ucuza gelir.
  • Aracın garatisi bitti siz ne kadara yaptırdınız hocam birde parçaları internette baktım net şeyler yok açıkcası hava filtresi yağ filtresi vb. Gibi
    Hocam benim aracım garantili olduğu için mecbur serviste yaptırdım. 20000 bakımını 560 liraya yaptırmıştım Ankara'da. Yalnız yetkili servis tarafından yapılan bakım ve işlemler 6 ay garantili oluyor diye biliyorum.
    Selam filitreler gibi uyumlu parçaları ya italyadan gelen orjinal yada oparın bursa fabrikasında ürettiği yan sanayi kullanabilirsiniz. İkisi de fiat güvencesinde seçim size kalmış. Bu bana yetkili servisin verdiği bilgidir. Fiyatı aşağı çekmek için isterseniz birde bu bilgiyle servisten fiyat alın bakalım ne kadar fark olacak. Benim aracımın uzatılmış garantisi başladığından servise gidiyorum ancak bundan sonra iki seçenekli fiyat alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursad6o

arkadaşlar forumun içerisinde belki geçmiştir bilmiyorum fakat bilenlerden bilgi almak için bunu yazıyorum tokat'ta ikamet ediyorum 2013 1.6 105bg rockstar sahibiyim araç 38000km'de biz ikinci el olarak aldık sene olarak bakım zamanı geldi servise fiyat sorduğumuzda bize 950tl tutacağı söylendi bu rakamda bize oldukça fazla geldi sanayide bir yere sorduğumuzda ise 350tl tutacağı söylendi bu konuda bana pm den yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 950yi duyduktan sonra 350de çok az gözüktü gözümüze orjinal parça kullanılırmı kullanılmazmı biraz endişe ettik açıkcası.

Ben 40.000km bakımını Beylikdüzü Birmot'ta 1100 civarı ödedik. Ön fren balataları da değişti. Bir daha da Birmot'a gitmem...
  • blackcurse B kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Bir müşterimde benimle birlikte araç bakıyordu c4 alacağını söylemişti ki benimde tercihlerim arasındaydı. Ancak yabancı sitelerdeki yorumları okuyunca buz gibi soğudum müşteriye de anlattım ancak o Fiat alınır mı ön yargısıyla c4 picasso full aldı . ilk 2 ay araç ı servise girdi çıktı girdi çıktı sonunda 6 ay sonra devam eden sorunlardan dolayı aracı geri verip parasını aldı. Yine beni dinlemedi ikinci el BMW aldı onla da başı dertte :D

Bu arada aracım 4 yaşını geçti 91000 km de 500L rockstar en full. Sadece farlardan biri yandı. Onuda ücretsiz değiştirdiler.
  • setge2004 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar peki bu ampulleri LED ile değiştirince bir sıkıntı çıkar mı? Bir de bizim ampüllerin cinsi ne H1, H4, H7?
    Ben de aydınlatmasından pek memnun değilim Zenon mu taktırsam diye düşünüyorum ama önce daha kaliteli bir ampül ile denemek istedim.
  • quote:

quote:

Bugün aracın muayenesi vardı. Kısa farda problem çıkmış, kusurlu onay vermişler. 1 ay süresi var. Kısa ampülü kendim değiştirebilir miyim? Hiç denemedim şimdiye kadar. Ve tavsiye edebileceğiniz bir ampül var mıdır?

N11'den Osram ampül aldım ve 5 dakikada ikisini de değiştirdim. Patlak ampül için boşuna servise gidip para vermeyin. Çok basit bir işlemmiş...

Mrb. Satın aldığınız ampulün n11.com'daki linkini paylaşırsanız sevinirim. Tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saberay

quote:

quote:

Mrb. Satın aldığınız ampulün n11.com'daki linkini paylaşırsanız sevinirim. Tşkler.

linki bu:https://urun.n11.com/ampul/fiat-500l-kisa-far-ampulu-P180517462

• Merhaba Arkadaşlar.
    Öncelikle hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.

Peugeot 5008 alma arefesinde iken bu aracı almaya ve hatta biraz daha bütçe mi zorlayıp sıfır alsam mı diye düşünmeye başladım.

Siz kullanan arkadaşlara bir şey sormak istiyorum. Araç hakkında hiç bir endişem yok. Gayet şık ve bana yetecek genişlik ve büyüklükte :) 4 kişilik ailem var ama saolsun ufaklıklar sürekli bisiklet akülü araba taşıtıyorlar.

Fiat liste fiyatlarında Benzin li ile Dizel arasında tam 14000 TL gibi fark var.

Güncel yakıt fiyatları ile hesap yaptığımda litre başına 0,53 TL den tam 105bin km yapmalıyım ki 14000 TL lik fark kapansın. Bu şartlarda sanki benzinli alıp binmek daha mı mantıklı?
    Senede 10bin 15 bin arası yol yaparım gibi.
    Üstelik 14000 TL fazla para vermezsem bu parayla yaklaşık 35bin km yol yapabileceğim.

Sizce Dizel mi? Benzin li mi?
    Bakım masrafları, uzun ömürlü kullanım dersek hangisini tercih etmeliyim?

• Merhaba dostum , forumun geçmiş sayfalarımda benzinli 500l çekiş gücünün zayıf olduğundan bahseden arkadaşlarımız vardı. Birde evet dizel araç daha pahalı ancak satarkende pahalıya satacaksınız bunu unutmayın. Benzinli fiyatına satmayacaksınız...
  • O zaman temiz bir 2. El bulmak gerekecek dizel almak için. Bütçeyi çok zorlamamak adına. Haklısınız satarken de dizel im fiyatı ona göre olacak.
  • Alttaki linkten yazılım atıldığında aracın çıkacağı performans değerleri görülüyor.

Ama burada yaptıran kimse çıkmadı galiba.
    http://www.ecufast.com.tr/performans-tablosu

Fiat 500L (1.3 Multijet 95 hp)

Araç Tipi: Fiat

Model: 500L

Yıl: 2012 -> ...

Motor Tipi: 1.3 Multijet 95 hp

Performans Tablosu

POWER Original 95 hp After Tuning 120 hp Difference + 25 hp
    TORQUE Original 200 Nm After Tuning 250 Nm Difference + 50 Nm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 19 Ekim 2017; 11:23:41 >
  • 
Sayfa: önceki 390391392393394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.