Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (286. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanozart

Merhabalar bende araniza yeni giriyorum. Herkese hayirli olsun. Allah kaza bela vermesin kimseye.
    Fiat 500L Rockstar 1.3 16V
    Acilir tavan, krom cam susleri, seramik kaplama, motor ve ic deri koruma, plastik bagaj havuzu gibi fiatta olan tum aksesurlar ile birlikte
    80.000 tl.
    :)
    2016 model Fiatlara ortalama 3000 TL zam gelmiş.

85 Bg motor kaldırılmış bütün 1.3 motorlar 95 Bg olmuş.

1.600 cc deki 105 Bg motor kaldırılmış 120 Bg motor gelmiş.

http://www.fiat.com.tr/kampanyalar/Sayfalar/FiyatListesi.aspx

1.3 Motorları madem 95 Bg yaptılar birde 6 vites yapsalar mükemmel olurdu.

80 Kmdesin 5. vites 150 Kmdesin yine 5. vites.

• viztay kullanıcısına yanıt
    Selam aracınız için Tuning uygulamayı düşündüğünüzü yazmıştınız eski mesajınızda noldu o iş :)
    Bende yavaş yavaş düşünüyorum da aslında performansından çok memnunum ama Trabzon dağlık olduğu için karda performans düşüyor, motor güçlü olursa karda kolay kolay kalmaz diye düşünüyorum.
    Ayrıca 2016 modellerde aynı motorda güç 95 beygire yükseltilmiş demek ki bizim araçlarda da güç yükseltilebilir
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Bu linkteki yazılımı yükletirseniz hiç bir modifiye yapmadan sadece yazılımla 120 Beygire çıkıyor.

http://www.celtictuning.co.uk/en/component/ctvc/fiat/500l-2012/diesel/1-3-multijet-83-bhp-2012/stage-1#t3-content
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Bu linkteki yazılımı yükletirseniz hiç bir modifiye yapmadan sadece yazılımla 120 Beygire çıkıyor.

http://www.celtictuning.co.uk/en/component/ctvc/fiat/500l-2012/diesel/1-3-multijet-83-bhp-2012/stage-1#t3-content

Siz bu linkteki yazılımı kendi aracınıza uygulattınız mı? Ya da sağlıklı bir şekilde uygulanabildiğinden eminmisiniz?

• gorkemchem kullanıcısına yanıt
    Ben yaptırmadım.

Yaptıranların yorumları nette var.

http://www.ecufast.com.tr/

Şu firmadan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
  • quote:

Ben yaptırmadım.

Sadece yazılımla 85 bg den 120bg e çıkması imkansız.

Yazılım+kutu içi hava filtresi+downpipe belki 100-105 olur. Turbo büyütme uygulanırsa belki 120 hp olabilir ancak motorun ömründen mutlaka taviz verilir.

Bu arada dpf nin de iptali gerekir çünkü yazılımlı bir araç dpf yi tıkar. Bir de ondan olursunuz.
  • hakanozart kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın
  • Slm.
    Popstar 1.3 dualogic + cam tavan ile aranızdayım...
    Yorumları ile kararsızlığımı gidermeme yardımcı olan üyelere teşekkür ederim.
  • Yubahi Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın
  • quote:

Ben yaptırmadım.

O yorumların fake olma ihtimali yüksek. Bu tarz işlemlerin hiç bir araca sağlıklı bir ömür sunduğunu ne gördüm ne duydum. Bence siz de kendinizin uygulamadığı ya da yakınen tanık olmadığınız uygulamadığı bu tarz modifikasyonları başkasına önermeyiniz.

• gorkemchem kullanıcısına yanıt
    Haklısınız.

Bu konu hakkında daha önce yazmıştım:

http://forum.donanimhaber.com/m_77314625/mpage_70/tm.htm#msglink_101891117

http://www.torktuning.com/
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazellewish

quote:

Orijinalden alıntı: ö.rümcek

cevapınız için teşekürler menü ye giriş yapıyorum ama sıkıntı uyarı sesi, hız limiti, servis ayar km , gibi bir iki bilgi var onun dışında menü den başka bir ayar göremedim. ve anlık hızı ekranda görmek bana daha güzel olurdu

Hocam bende bugün buldum.menüye girdiğinizde yukarı tuşuna basınca ilk ekran diye bir menü çıkıyor ona basınca tarih yerine kmh hız seçince hız çıkıyor.ama neden olduğunu bilmiyorum bu ilk ekran seçeneği her seferinde çıkmıyor bir iki kez girip çıkmak lazım ama her seferinde yukarı tuşuna basınca çıkıyor aşağı tuşuna basınca bahsettiğiniz seçenekler var sadece. Bir ka kez girip çıkın ama yukarı tuşuna basın her seferinde bir şekilde çıkıyor menü orada.
    Bu arada benimde bir sorum var malum bugün çok yağmur vardi ısıtmalı yan aynalar olduğunu biliyorum ama maalesef ben bir turlu bulamadım çalıştırmayı acaba bilen var mi nasıl çalışmakta?
    Edit: arka cam bugu giderme ile birlikte çalışıyormuş.

Alıntıları Göster
    Uzunca bir süre digital olarak hızı görememek beni de rahatsız etmişti hatta serviste sorduğumda demekki kaldırılmış gibi bir şey söylemişlerdi ama dediğiniz gibi yaptım ve oldu. Teşekkürler bilgi paylaşımı için:) (araç 1.3 dualogic rockstar)

• Merhaba arkadaşlar.Benim aracım Fiat 500 l living opening Edition.(1.3 dualogic) Araçtan genel olarak çok memnunum.11000 km oldu aracı alalı ve bakım zamanımız geldi. İstanbul Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz fiat yetkili servisi var mı?Aracın bakım periyotlarına Ankara da ilk bakım 10000 km sonrası 15000 km de bir denildi.İstanbul da görüştüğüm servisler ise 10000 de bir dediler. Doğru bilgi hangisidir?Araç şu anda 27000 km de ben aracı 16000 km satın aldım eski sahibi hiç bakım yaptırmamıştı.Bu 2. Bakımı olucak 2 bakımda mazot filtresi Vs de değişiyor diye biliyorum 2. Bakımı yakın zamanda yaptıran varsa fiyat bilgisi paylaşabilir mi? Herkese iyi akşamlar.
  • adokhan kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.3'lerin bakım aralıkları 20.000 km'dir. ANCAK, 10.000 km'de bir yağ değişimi vardır..

Yani
    10.000'de yağ değişimi
    20.000'de bakım
    30.000'de yap değişimi
    40.000'de bakım
    50.000'de yağ değişimi vs vs şeklinde devam eder.

Anladığım kadarıyla sizin araçta bu periyoda uyulmamış durumda. Büyük kritiklik yaratmaz ama yarın bir gün motorla ilgili bir problem yaşarsınız servis bu durumdan dolayı "garanti dışı" diyebilir, bilginiz olsun

Siz bir an önce servise götürün aracı bence. Eğer siz ilk servise götürdüğünüzde 20.000 bakımları yapılmadıysa yaptırın muhakkak (Yakıt filtresi vs değişecek). Yani 30.000 km - yağ değişimi muamelesi yapmasınlar araca.
  • adokhan kullanıcısına yanıt
    Ben kasım ayında 30 bin km bakımını Topkapı Fırat Oto da 240 tl ye yaptırmıştım , isterseniz oradan da bir fiyat sorun derim ben sürekli oraya gidiyorum ve saolsunlar her daim ilgililer , memnunum şimdiye kadar ...
  • Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Yakıt filtreleri dahil bakım için 500 TL fiyat aldım.avcılar otoban,birçok 580, büyükçekmece aydın 550 fiyat verdi henüz pazarlık yapmadım yeni fiyat bilgisi alırsam onu da paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adokhan

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler. Yakıt filtreleri dahil bakım için 500 TL fiyat aldım.avcılar otoban,birçok 580, büyükçekmece aydın 550 fiyat verdi henüz pazarlık yapmadım yeni fiyat bilgisi alırsam onu da paylaşırım.
    aracımı geçen sene Şubat sonunda aldım. 10.000 bakım için fırat oto ile görüştüm 270-280 tl rakam çıkar dediler. birde benim sorunum star stop ile ilgili idi. son 2-3 aydır çalışmıyor star stop bende üzerinde çok durmadım 10.000 bakımda baktırırım demiştim. telefondaki servis görevlisi yok km düşük işte kendine gelmiyordur falan diye bir şeyler söyledi. sanırım çamura yatacaklar suçu bana yükleyecekler. acaba ne yapabilirim bu konuda? birde 270-280 tl çok geldi bana 10.000 bakımı için. sizler ne kadara yaptırdınız acaba?

• gazellewish kullanıcısına yanıt
    Hocam bu start stop birçok araçta aynı. Kısa mesafede kullanımlarda sorun oluyor. Benimde sorun oldu. ve çoğunlukla olduğu gibi aküden kaynaklı çıktı. Akü yeniden şarj edildi ve bu sefer çalıştı çalışmasa değişim yapacaklardı. Ancak yine Afyon eksi dereceler başlayınca ve kısa mesefa kullanınca start stop yine çalışmamaya başladı. Bende kapatıyorum artık start stop u. Akü değişim gerektiğinde başka marka akü almayı planlıyorum açıkcası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizliman76

Hocam bu start stop birçok araçta aynı. Kısa mesafede kullanımlarda sorun oluyor. Benimde sorun oldu. ve çoğunlukla olduğu gibi aküden kaynaklı çıktı. Akü yeniden şarj edildi ve bu sefer çalıştı çalışmasa değişim yapacaklardı. Ancak yine Afyon eksi dereceler başlayınca ve kısa mesefa kullanınca start stop yine çalışmamaya başladı. Bende kapatıyorum artık start stop u. Akü değişim gerektiğinde başka marka akü almayı planlıyorum açıkcası..
    herkese merhaba

2015 500L Popstar 1.3 dualogic + cam tavan + bicolor ile aranızdayım

selamlar
  • july17 J kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.