Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (284. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.864
Cevap
131
Favori
750.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam manuel vites ekranı düz böyle bölmeli değil. Bu yüzden dijital hız göstergesi yok.

Sizin ekranda düz ise göremezsiniz güncelleme ile alakası yok
  • ozi74 O kullanıcısına yanıt
    Lastik basınç değeri ne olacağı yazıyor.

• Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    Rica ederim kardeşim yalnız güncelleme öncesinde de bu özellik vardı benım aracımda ...
  • Slm arkadaşlar aranıza 500 L 1.4 pop star ile katıldım.Aracım henüz 1 haftalık o yüzden sorum yok görüşmek üzere.
  • osmerol O kullanıcısına yanıt
    Hillholder %7 nin altındaki eğimlerde devreye girmiyor, 2 saniye olayına rastlamadım ölçmedim ama sanki daha uzun bir süreymiş gibi bunun dışında kilitleme/açmaya uzun bir süre basılınca camları açıp/kapatıyor belki bir ayarı vardır.
  • cesi blue kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara'da iyi kar var. 4 mevsim lastikler çok iyi gittiler, hatta korktuğum bir yokuşu ufak patinajla gayet iyi çıktım. Traction da iyi çalışıyor valla. Yani aracım asıl şimdi sınıfı geçti. Pek memnun oldum.
  • mow M kullanıcısına yanıt
    otomatik cam modülü var araçlarda basma süresini değiştirerek yarım açabilirsiniz.Kilitlerken de açık camları kapatabilirsiniz.
  • erkaaann kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar, sonunda ben de direksiyon sistemini değiştiren arkadaşlar kervanına katıldım. Eğer sizler de direksiyon ile alakalı şüpheye sahipseniz mutlaka garantisi bitmeden değiştirin, zira parça fiyatı 4000 TL. Bence ilk seri araçlarda (adından da anlaşılacağı üzere opening edition) kronik bir problem, ancak müşteri hizmetleri tabi ki bunu kabul etmiyor.
    2013 Temmuzdan beri aracı kullanıyorum, bu olay dışında bir sıkıntı yaşamadım Allah' a şükür.
  • kenan1944 K kullanıcısına yanıt
    Neydi bu sıkıntı, benim araçta yüksek hızlarda direksiyonun sertleşmesi var ama sizin problem başka bişeydi heralde.
    Aracım popstar
  • quote:

Orijinalden alıntı: talsuv61

benim araçta yüksek hızlarda direksiyonun sertleşmesi var

Bu bir arıza değil bu bir özellik.

Yüksek hızlarda direksiyonun ani hareketler yapmaması için direksiyon sertleşir.

http://www.****.com/topic/4095-uzun-yollarda-direksiyon-sertle%C5%9Fmesi/
  • gazellewish kullanıcısına yanıt
    Teşekürler, arabayı birazdan fazla karıştırdım anlaşılan düz vites araçlarda menü zayıf. lastik ayarı, gösterge aydınlatma, sesli uyarı seviyesi, hız uyarıcı aklımda kalan bunlar ilk ekran bizlerde yok. Varsada buladım araçımda ki 3 vites 2000 devirde sürekli çıkan sesten dolayı servise götüreceğim o zaman sorarım. Bu arada araçım rokstar 1.3 düz vites.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ö.rümcek -- 23 Ocak 2016; 19:45:03 >
  • Uzunca bir süredir b sınıfı bir araç bakıyordum ama ufak geleceğini düşündüğümden bir türlü içime sinmiyordu. Gezerken tesadüf bu arabayı görüp çok beğendik. Sonunda bende bir 2014 model 1.3multijet dualogic popstar alarak aranıza katıldım :) 500L tam bir çocuklu çekirdek aile arabası.

İlk arabam olması dolayısıyla daha henüz acemiyim ama şimdiden arabaya alıştım diyebilirim. Otomatik vites benim gibi acemiler için büyük nimet. Otomatik kullanan arkadaşlara ufak bir sorum olacaktı. Arabada kontağı 1. vitesteyken mi kapatıyorsunuz. Kitapçığında boşta bırakmayın yazıyor ama dururken 1. viteste el frenini çekip kontağı kapatıp arabadan çıkmak doğru olan davranış mıdır? Ayak frende mi kontağı kapatıyoruz?

Birde daha henüz 100-200km İstanbul trafiğinde anca kullandım gerçi ama 24km ortalama hızda 7lt benzin tüketimi gösteriyor. 7lt ortalama normal midir? Havalarda soğuk klimanın etkisi de vardır biraz ama bana 7 lt çok gibi geldi.
  • cyberclops kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
    1 nci viteste kontağı kapatıp park ediyoruz yaptığınız doğru çalıştırırken kendi kendini N boşa alıyor.
    Benin aracım 1.3 mjet otomatik rockstar 2015 model şehir içinde 7 litreden aşağıya düşmedi zamanla düşer diye bekliyorum forumda bazı arkadaşlar 6 litre civarı yaktığını yazmışlardı.

• ö.rümcek kullanıcısına yanıt
    Benim araç manuel 2013 model belirttiğiniz hız uyarıcı, gösterge aydınlatma vb. özellikler araç multimedya sisteminìn altındaki setting butonu ile açılan seçeneklerden yapılıyor.
  • Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba, şuan babamların kullandığı 500L aracıma İzmirde oturduğumuzdan dolayı yaz lastiği düşünüyorum. Az ses vermesi/yakıt tüketimi az olması/konfor olması birinci önceliğimiz araç 1.3 multijet dualogic rockstar 500L, 225 45 R17 ebatlarında arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

İkinci bir sorum ise araç sürekli otoyol kullanımı yapıyor ve 100km hızı geçtikten sonra 5. vitesin de kısa oranlı olması, motorun gürültülü olması sebebiyle araç içinde acayip bir motor sesi gürültüsü oluşuyor. Bu motor sesini nasıl minimal düzeye indirebilirim.

Teşekkürler.
  • Karlı yolları ASR kapalıyken mi açıkken mi daha iyi çıkar.
    ASR açıkken patinaja düştüm mü stop ediyor zorlamadıktan sonra ASR kapatsam daha iyi çıkarım diye düşünüyorum

• 3D paspas alan oldu mu?
    Bunlar tam uyumlu mudur? (otomatik vites)
    http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/fiat-500l-3d-havuz-paspas-takimi-2014-ve-sonrasi-P95192476
  • quote:

Orijinalden alıntı: slicer1

3D paspas alan oldu mu?
    Bunlar tam uyumlu mudur? (otomatik vites)
    http://urun.n11.com/3d-oto-paspas/fiat-500l-3d-havuz-paspas-takimi-2014-ve-sonrasi-P95192476

Hocam bildiğim kadarıyla Türkiye'de bizim araca uygun 3d paspas satılmıyordu...İlk defa görüyorum.. Bir de 2014 sonrası demiş 2013 le 2014 arasında fark var mı bilemedim. Firmaya kesin sormadan almamak lazım..
  • 
Sayfa: önceki 282283284285286
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.