Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (283. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.864
Cevap
131
Favori
750.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende hiç çalışmıyor pil değişikliğini deneyeceğim
  • Öğrendim denedim oldu. Açmaya basılı tutunca açıyor kilite basılı tutunca kapatıyor
  • talsuv61 T kullanıcısına yanıt
    Sizin aracın modeli ne
  • osmerol O kullanıcısına yanıt
    Popstar benimki.
  • Vinnie Gognitti kullanıcısına yanıt
    cevapınız için teşekürler menü ye giriş yapıyorum ama sıkıntı uyarı sesi, hız limiti, servis ayar km , gibi bir iki bilgi var onun dışında menü den başka bir ayar göremedim. ve anlık hızı ekranda görmek bana daha güzel olurdu
  • 1.6 dizel popstar aracım var. 40 bin bakımı yaptıran varmı? Kaça yaptırdınız ve ne işlemler yaptılar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ö.rümcek

cevapınız için teşekürler menü ye giriş yapıyorum ama sıkıntı uyarı sesi, hız limiti, servis ayar km , gibi bir iki bilgi var onun dışında menü den başka bir ayar göremedim. ve anlık hızı ekranda görmek bana daha güzel olurdu

Hocam bende bugün buldum.menüye girdiğinizde yukarı tuşuna basınca ilk ekran diye bir menü çıkıyor ona basınca tarih yerine kmh hız seçince hız çıkıyor.ama neden olduğunu bilmiyorum bu ilk ekran seçeneği her seferinde çıkmıyor bir iki kez girip çıkmak lazım ama her seferinde yukarı tuşuna basınca çıkıyor aşağı tuşuna basınca bahsettiğiniz seçenekler var sadece. Bir ka kez girip çıkın ama yukarı tuşuna basın her seferinde bir şekilde çıkıyor menü orada.
    Bu arada benimde bir sorum var malum bugün çok yağmur vardi ısıtmalı yan aynalar olduğunu biliyorum ama maalesef ben bir turlu bulamadım çalıştırmayı acaba bilen var mi nasıl çalışmakta?
    Edit: arka cam bugu giderme ile birlikte çalışıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gazellewish -- 17 Ocak 2016; 22:21:29 >
  • Orijinalden alıntı: gazellewish

Orijinalden alıntı: ö.rümcek

Hocam bende bugün buldum.menüye girdiğinizde yukarı tuşuna basınca ilk ekran diye bir menü çıkıyor ona basınca tarih yerine kmh hız seçince hız çıkıyor.

Bilgi için teşekkürler.

Deneyeceğim.

Neden dijital hız gösterilmiyor diye hayıflanıyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmerol

Teşekkür ederim. Bu bilgi paylaşım platformu çok güzel olmuş. Birkaç şey sormak istiyorum bende 2014 1.6 120bg beats edition var. Bu modelde hill folder varmı yada biryerden mi aktif ediliyor sanki birkaç kez yokuşta kaçırdı gibi. Birde anahtar ile otomatik cam kaldırma bir turlu çalıştıramadım. Galiba yok ayni model olanlarda da ayni mi. Yakıt olarak da 7 nin altına inemedim bir turlu acaba kullanımdan mi

Hocam aracınız benimkiyle aynı. Aracımızda hill holder var ve arkadaşların dediği gibi 2 sn. falan durup sonra devreden çıkıyor. Şunu farkettim, emniyet kemeri takılı olmadığı zaman biliyorsunuz start stop devrede olmuyor, aynen hill holder da devrede olmuyor gibi geldi, ancak her zaman da değil, bazen devreye girdiği de oldu. İkinci teorim, forumda bahsedildiği gibi start stop, emniyet kemeri takılı olsa da bazen devreye giremiyebiliyor ve bunun sebebi de akünün bilmemnesinin düşük olması (bknz. viztay ), belki hill holder da aynı hesap düşük akü bilmemnesi sebebiyle devreye girmiyor olabilir. Bazen benim de başıma geliyor yani.

Anahtar ile otomatik cam kaldırma ve indirme aracımızda mevcut. bir süre basılı tutunca devreye giriyor. Belirttiğiniz gibi pilini değiştirmek gerekiyordur belki de bilemiyorum. Ya da belki bu da düşük akü bilmemnesi sebebiyledir .

Yakıt olarak, kışa girmeden ortalama tüketim benim araçta 5,9'du. daha önceleri 6,2 civarındaydı, hatta ilk uzun yol sürüşümde yine düşürememiştim. Aracım 13.500'de ve ilk defa dizel araç kullanıyorum. Onun acemiliği de var, sonra sonra arabayı ayarlı kullanmayı öğrendim. Forumda da bahsetmiştim, vites geçişlerini yol bilgisayarında vites küçült veya büyüt uyarısına bakmadan 1600-1700 ila 2300-2500 arasında yapmaya başladım, tavsiye üzerine (aracım manuel vites bu arada). Ve ikinci uzun yol tecrübesinde yakıt sarfiyatını 5,9'a kadar çekebildim. Hatta şehir içinde de bu oranı korudum. Ancak kış itibariyle yine 6'ya çıktı.

Kazası belasız sürüşler dilerim.
  • gazellewish kullanıcısına yanıt
    Anlık hız gösterimini ayarlayabilen başka bir arkadaş var mı ?

İlk Ekran menüsüne nasıl ulaşacağız.

Bazı menülerde araba çalışırken yada hareket halinde iken güvenlik açısından müdahale etmeye müsaade etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocucum

quote:

Orijinalden alıntı: osmerol

Teşekkür ederim. Bu bilgi paylaşım platformu çok güzel olmuş. Birkaç şey sormak istiyorum bende 2014 1.6 120bg beats edition var. Bu modelde hill folder varmı yada biryerden mi aktif ediliyor sanki birkaç kez yokuşta kaçırdı gibi. Birde anahtar ile otomatik cam kaldırma bir turlu çalıştıramadım. Galiba yok ayni model olanlarda da ayni mi. Yakıt olarak da 7 nin altına inemedim bir turlu acaba kullanımdan mi

Hocam aracınız benimkiyle aynı. Aracımızda hill holder var ve arkadaşların dediği gibi 2 sn. falan durup sonra devreden çıkıyor. Şunu farkettim, emniyet kemeri takılı olmadığı zaman biliyorsunuz start stop devrede olmuyor, aynen hill holder da devrede olmuyor gibi geldi, ancak her zaman da değil, bazen devreye girdiği de oldu. İkinci teorim, forumda bahsedildiği gibi start stop, emniyet kemeri takılı olsa da bazen devreye giremiyebiliyor ve bunun sebebi de akünün bilmemnesinin düşük olması (bknz. viztay ), belki hill holder da aynı hesap düşük akü bilmemnesi sebebiyle devreye girmiyor olabilir. Bazen benim de başıma geliyor yani.

Anahtar ile otomatik cam kaldırma ve indirme aracımızda mevcut. bir süre basılı tutunca devreye giriyor. Belirttiğiniz gibi pilini değiştirmek gerekiyordur belki de bilemiyorum. Ya da belki bu da düşük akü bilmemnesi sebebiyledir .

Yakıt olarak, kışa girmeden ortalama tüketim benim araçta 5,9'du. daha önceleri 6,2 civarındaydı, hatta ilk uzun yol sürüşümde yine düşürememiştim. Aracım 13.500'de ve ilk defa dizel araç kullanıyorum. Onun acemiliği de var, sonra sonra arabayı ayarlı kullanmayı öğrendim. Forumda da bahsetmiştim, vites geçişlerini yol bilgisayarında vites küçült veya büyüt uyarısına bakmadan 1600-1700 ila 2300-2500 arasında yapmaya başladım, tavsiye üzerine (aracım manuel vites bu arada). Ve ikinci uzun yol tecrübesinde yakıt sarfiyatını 5,9'a kadar çekebildim. Hatta şehir içinde de bu oranı korudum. Ancak kış itibariyle yine 6'ya çıktı.

Kazası belasız sürüşler dilerim.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Bende 2015 11000 km'de 1.3 dualogic Rockstar ile aranıza katıldım. Aracı çok beğenerek ve genelde eşim kullansın diye aldım. Sadece bir sorum olacak araç özellikle yokuş yukarı dur kalklarda (hava kuruydu,yağmur yoktu) inanılmaz pati çekiyor. Yokuşu pati çeke,çeke zor çıktım.
    Lastilker aşınmış desem daha 11000 km'de,lastik basınçlarını kontrol ettirdim 34...Daha önce easytronik corsa kullandım yaklaşık 10 sene onunla sorunsuz çıktığım yokuşlar 500 L ile eziyet olmaya başladı..Özellikle eşim yokuşlarda dur/kalk durumunda çok panik yapıyor.Bebeğimizde var korkmaya başladım. Ne olur yardım edin sorun ne olabilir ? Servisi aradım,yokuşlarda manuel kalkın derler.Biraz garibime gitti.Sizlerin tecrübesine danışmak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi74

Arkadaşlar merhaba,
    Bende 2015 11000 km'de 1.3 dualogic Rockstar ile aranıza katıldım. Aracı çok beğenerek ve genelde eşim kullansın diye aldım. Sadece bir sorum olacak araç özellikle yokuş yukarı dur kalklarda (hava kuruydu,yağmur yoktu) inanılmaz pati çekiyor. Yokuşu pati çeke,çeke zor çıktım.
    Lastilker aşınmış desem daha 11000 km'de,lastik basınçlarını kontrol ettirdim 34...Daha önce easytronik corsa kullandım yaklaşık 10 sene onunla sorunsuz çıktığım yokuşlar 500 L ile eziyet olmaya başladı..Özellikle eşim yokuşlarda dur/kalk durumunda çok panik yapıyor.Bebeğimizde var korkmaya başladım. Ne olur yardım edin sorun ne olabilir ? Servisi aradım,yokuşlarda manuel kalkın derler.Biraz garibime gitti.Sizlerin tecrübesine danışmak istedim.

corsa ya göre tork çok yüksek. daha yumuşak kullanmasını öğrenmesi lazım. gaza daha yavaştan basmalı bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi74

lastik basınçlarını kontrol ettirdim 34...

34 Çok yüksek.

Normalde 31-32 olması lazım.
  • ozi74 O kullanıcısına yanıt
    Kitapçığa göre yüksüz/ortalama yük e göre önler 35 arkalar 32 olması gerekir.

Araçınızın torku yüksek olduğu için kalkışdaki gaz verme hızınıza göre bu işlem olabilir kanaatinde olmakla birlikte aşağıdaki açıklamalarımdaki durum nedeni ilede olabilir düşüncesindeyim.

Araç 11.000 km olduğunu belirtiniz. Burada lastikler yenidir izlenimi çıkıyor. Eğer 2. el almışsanız bazı satıcılar aracın altından iyi lastikleri alıp kötü lastikleri takabiliyorlar. 2 defa başıma geldi.
    Arcınız rockstar olduğuna göre altındaki lastikler fabrika çıkışı goodyear vector 4 sensioon 4 mevsim lastik olması gerekir. Başka bir lastikse muhtemel dediğim gibi değişmiş olabilir.

Bende aracımı 3 ay önce aldığımda lastikler dişli gözüküyordu...Aracım 1.6 rockstar, torku 320 1.3 lerde 200 dür. Araç hafif islak ve nemli yolda bazende kuru yolda pati çekiyordu. Bazende bozuk aslfalt yolda direksiyon hafif oynuyordu. Lastiklerden şüphelenerek lastikçiye baktırdığımda önlerin arkalara göre bir hayli bitmiş olduğunu öğrendim, sebebi ise önler arkalara 6000 km de bir değiş tokuş yapılmadığından kaynaklı idi arkalar çok sağlam önler bitmişti ve içten ön lastiklerin her ikinde yarılma vardı. Lastikleri değiştirip kış lastiği taktırınca sorunlarım düzeldi. Sürekli pati çekilen yerlerde sorun kalmadı.

Yaşadığınız yer soğuk bir memleketmi bilmiyorum. Eğer soğuk ise ve yaz lastiği kullanıyorsanız bu sorun olabilir. Eğer goodyer 4 mevsim kullanıyorsanız. Bu yine olabilir kanaatindeyim. Zira bu lastiklerde soğukta yaz lastiği gibi sertleşiyor. Lastiklerini baktırmanız fayda var bence.
  • ocucum kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim dediğimiz gibi akü ile ilgili olabilir. Galiba birazda sert sürüşten ve dizel sürüş alışkanlığımın olmamasından.
  • Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    Hocam araba çalışırken buldum ben menuyu trafikte canım sıkıldı karıştırırken karşıma çıktı. Bahsettiğim menu bu dortlulerin oradaki tuştan ulaşılan hız göstergelerinin olduğu yerdeki menü.
  • gazellewish kullanıcısına yanıt
    Dün epey bir karıştırdım ama bulamadım.

30 Dakika kadar aradım bahsettiğiniz ilk ekran menüsüne ulaşamadım.

Müsait olursanız anlık hızı gösteren bir görüntü çekip buraya ekleyebilir misiniz.

Menüde Servis, Lastik Basınç, Yolcu hava yastığı, Bildirim sesi, Hız uyarıcı başlıkları var.
  • Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım bende serviste güncelleme sonrası göremıyordum anlık hızı ancak menu de ilk sayfa ıcınde bu secenek var oradan yaptım şu an gösterıyor sıkıntı yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: york34

Arkadaşım bende serviste güncelleme sonrası göremıyordum anlık hızı ancak menu de ilk sayfa ıcınde bu secenek var oradan yaptım şu an gösterıyor sıkıntı yok .
    Digital Hız Göstergesi menü de bulma ...  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı
  • york34 kullanıcısına yanıt
    Sayın york34

Bu açıklayıcı cevap için ve çektiğiniz fotoğraflar için teşekkürler.

Anladığım kadarı ile bu özellik yeni yazılım ile geldi.

Müsait zamanda servise uğrayıp yazılımı güncelleteceğim.

Arabası manuel vites olan arkadaşlarda anlık hızı görebilen var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.