Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.869
Cevap
131
Favori
752.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tractiondan kasıt nedir acaba? Kar falan demişsiniz Kars'ta işe yarar sanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diferansiyel kilidini simüle eden bir elektronik yazılım. Tekerlerden biri çekişi kaybettiğinde gücün tümünü diğer tekere aktarıyor araç. Standart ASR sisteminde araç patinaja düştüğünde gaz keser, iki tarafa birden fren yapar, boşa dönmeyi engeller. Ancak tek teker çamura battıysa hayatta çıkamaz oradan. Traction+ ise sadece Çamura saplanan tekere fren yapar, gazı kesmez. Bu sayede tutunmanın olduğu diğer teker aracı çıkartır oradan.

Tabi bu sistemin işlemesi için iki tekerden birinin tutunuyor olması Lazım. Her türlü arazide dört dörtlük Çalışır diye bi kâide yok..

• enginov kullanıcısına yanıt
    Bu sorun ıcın goturdugunuzde garantı ıcın herhangı bı problem ya da zorluk cıkardılar mı yanı nasıl bı yaklasım gostereyım acaba gıttıgımde ? Sız de nasıl oldu ?
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Boşuna olmayacak , bende 20 bin yaptırmıstım 10 bınden bıraz daha farklı ucretı olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: york34

Boşuna olmayacak , bende 20 bin yaptırmıstım 10 bınden bıraz daha farklı ucretı olacak.

Teşekkürler hocam haftaya cuma randevu aldım bakalım neler olacak
  • Şimdi kısaca sizlere danışmak isterim. Myback35 nickli arkadaş gibi ikizlerimiz ile pandaya sığamıyoruz artık. 2011 manuel pandayı satıp şimdiye kadar c4picasso düşündüm. Kesinlikle daha iyi bir araç ama bütçeye göre km yüksek oluyor genellikle. Bakımlı da olsa karsta servisin olmaması yüksek km dizelin sorun çıkarma ihtimali vs. aklıma tekrardan 500lyi düşürdü.
    Karsta yaşıyorum. Esasında şehiriçinde panda da işimi görür ama uzun yolda sıkıntılı yaşamak istemiyorum artık. Bu manada sizlere danışmak
    istedim.
    -Şehirdışına da çıkacak olsam aslında dizel gerektirecek bir km yapmam gibi geliyor. Ama az yakan dizelle de fazla gezebiliriz tabi.
    -Karsın eksi40lara dayanan kışında yeni nesil dizelle sorun yaşar mıyım bilmiyorum. Soğuk memleketlerde yaşayan kullanıcılardan yorum bekliyorum.
    -Donanım olarak camtavan isterim. C4picasso düşününce camtavan eksik olmasın diyorum şimdi. Popstar ve rockstar arasında da bazı sensörler ve traction+ dışında keşke Popstarda da olsa diyeceğim bir donanım görmedim kendi açımdan.
    -Otomatik olsa olur ama şart da değil. Zira daha pahalı. Bütçemi çok aşmak istemiyorum.Ayrıca 6ileri yok sanırım otomatikte.
    -Pandayı 22-24 bandında satıp 20bin koyarak 45 gibi bir bütçe hesaplanmıştım. Ama düşük km 500l deyince de bütçeyi artırmak gerekecek.
    -Denizlide doktora yapıyorum. Yetkili bayide 34binde 1.6rockstar var test aracı. Bir galeride de 1.3 popstar var 8binde artı camtavan. Her ikisi de 55bin. Altta linkleri ekliyorum.
    -Bir yandanda aralığı bekle 1.4 benzin al diye düşünüyorum ama yakıtı daha fazla tabiiki. Ayrıca yılsonu kampanyası ne olacak bilemiyorum.

Velhasıl dizel soğukta iş değil derseniz zaten 1.4 dışında seçeneğim kalmaz onu da yılsonu sıfır alırım herhalde ama yeni nesil dizel sorun çıkartmıyorsa ilgili araçlar hakkında ya da donanım seçme konusunda yardım ederseniz memnun olurum. Tabi bütçeyi 60lara kadar taşımamak niyetindeyim. Onu da belirteyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Uzun oldu kusura bakmayın herkese kazasız keyifli sürüşler diliyorum. Myback35e ayrıca teşekkürler. Yazım hatalarım varsa affola. mobilden yazıyorum.

İlgili araçlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2013-fiat-500l-dizel-sifir-ayarinda-cam-tavan-beyaz-8.000-km-233973299/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-yon-otomotiv-den-2013-model-fiat-500-l-1.6-m.jet-105-hp-rockstar-220698270/detay

(Bayiye pandayı verip hem de düşük faizli kredi alabilirim sanırım. Tabi onlarda daha ucuza alır pandayı piyasaya göre. Aynı hesaba gelir sadece vakit kaybetmemiş olurum.)

Unutmadan picassoyu 120binde 2008 beş kişilik dizel otomatik turbosu lastikleri yeni değişmiş ve son derece bakımlı olarak 44bine alabiliyorum. Ben satan arkadaş kadar da bakamam muhtemelen. Çok titiz sağolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyvahnecdet -- 3 Ekim 2015; 10:29:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

Tractiondan kasıt nedir acaba? Kar falan demişsiniz Kars'ta işe yarar sanıyorum

Yukarıdaki traction ile ilgili açıklamaya ek olarak. Traction+ , araca hafif arazi özelliği kazandırıyor. 4 çeker araziler gibi değil. Fakat forumda bu başlık altında, bazı markaların 4 çeker arazisinden iyi olduğunu belirtenlerde var.

• Bende 500l yi almadan önce bayiye bırakıp alacağım zaman önceki aracıma (hatasız bir araçtı). 36.000 TL verdiler. Piyasaya gerçek değeri olan 41500 TL gibi bir rakama sattım.

• dostum selam, benim pandayi bayi cok komik bi rakama istemişti. dışarda cok daha iyi fiyata gitti.

panda da yilda max.8000 km yapıyordum yılda. 500l ile subattan beri 7500 oldu. izmire gideceğim haftaya özellikle arabayla gidiyorum. binmeyince ozletiyor kereta :) bu yuzden arabani degistirince muhtemelen km. artacak seninde :)

• 500l 17 jant rockstar aracıma mini stepne alacağım.Aracın bijon aralığı 5x98. Fakat 5x98 ölçüleri pek satılmadığı için firma bu ölçülere göre mini stepne artık üretmiyormuş. Acaba 5x100 bijon uyarmı. 5x98 bijon aralığına 5x100 jant takıp kullanan var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

Şimdi kısaca sizlere danışmak isterim. Myback35 nickli arkadaş gibi ikizlerimiz ile pandaya sığamıyoruz artık. 2011 manuel pandayı satıp şimdiye kadar c4picasso düşündüm. Kesinlikle daha iyi bir araç ama bütçeye göre km yüksek oluyor genellikle. Bakımlı da olsa karsta servisin olmaması yüksek km dizelin sorun çıkarma ihtimali vs. aklıma tekrardan 500lyi düşürdü.
    Karsta yaşıyorum. Esasında şehiriçinde panda da işimi görür ama uzun yolda sıkıntılı yaşamak istemiyorum artık. Bu manada sizlere danışmak
    istedim.
    -Şehirdışına da çıkacak olsam aslında dizel gerektirecek bir km yapmam gibi geliyor. Ama az yakan dizelle de fazla gezebiliriz tabi.
    -Karsın eksi40lara dayanan kışında yeni nesil dizelle sorun yaşar mıyım bilmiyorum. Soğuk memleketlerde yaşayan kullanıcılardan yorum bekliyorum.
    -Donanım olarak camtavan isterim. C4picasso düşününce camtavan eksik olmasın diyorum şimdi. Popstar ve rockstar arasında da bazı sensörler ve traction+ dışında keşke Popstarda da olsa diyeceğim bir donanım görmedim kendi açımdan.
    -Otomatik olsa olur ama şart da değil. Zira daha pahalı. Bütçemi çok aşmak istemiyorum.Ayrıca 6ileri yok sanırım otomatikte.
    -Pandayı 22-24 bandında satıp 20bin koyarak 45 gibi bir bütçe hesaplanmıştım. Ama düşük km 500l deyince de bütçeyi artırmak gerekecek.
    -Denizlide doktora yapıyorum. Yetkili bayide 34binde 1.6rockstar var test aracı. Bir galeride de 1.3 popstar var 8binde artı camtavan. Her ikisi de 55bin. Altta linkleri ekliyorum.
    -Bir yandanda aralığı bekle 1.4 benzin al diye düşünüyorum ama yakıtı daha fazla tabiiki. Ayrıca yılsonu kampanyası ne olacak bilemiyorum.

Velhasıl dizel soğukta iş değil derseniz zaten 1.4 dışında seçeneğim kalmaz onu da yılsonu sıfır alırım herhalde ama yeni nesil dizel sorun çıkartmıyorsa ilgili araçlar hakkında ya da donanım seçme konusunda yardım ederseniz memnun olurum. Tabi bütçeyi 60lara kadar taşımamak niyetindeyim. Onu da belirteyim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Uzun oldu kusura bakmayın herkese kazasız keyifli sürüşler diliyorum. Myback35e ayrıca teşekkürler. Yazım hatalarım varsa affola. mobilden yazıyorum.

İlgili araçlar.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2013-fiat-500l-dizel-sifir-ayarinda-cam-tavan-beyaz-8.000-km-233973299/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-yon-otomotiv-den-2013-model-fiat-500-l-1.6-m.jet-105-hp-rockstar-220698270/detay

(Bayiye pandayı verip hem de düşük faizli kredi alabilirim sanırım. Tabi onlarda daha ucuza alır pandayı piyasaya göre. Aynı hesaba gelir sadece vakit kaybetmemiş olurum.)

Unutmadan picassoyu 120binde 2008 beş kişilik dizel otomatik turbosu lastikleri yeni değişmiş ve son derece bakımlı olarak 44bine alabiliyorum. Ben satan arkadaş kadar da bakamam muhtemelen. Çok titiz sağolsun.

Hocam geçen sene -30 u geçtiği bir gün Afyon'da araba çalışmadı. Gerçi o gün birçok dizel araba çalışmadı bir arkadaşımın bmw x 5 i, diğer bir arkadaşımın mercedesi de dahil. Ancak bazı benzinlikten dizel alan arkadaşlarımın ise hiç sorunu olmadı. Sanırım kışlık dizel yazlık dizel diye bir fark var bunu takip etmek lazım. Bir de kitapçıkta belli bir soğukluktan sonra dizeller için Selenia yakıt katkısı öneriliyor ancak Türkiye'de satışı yok, yurt dışı sitelerde ise bulunuyor servislerde var mıdır bilemiyorum.. Bu sene Afyon'da yine aynı soğuk olursa ya uygun dizel arayacağım ya da bu katkıyı yurtdışından getirteceğim..

• Hangi benzinliklerden dizel almışlardı

• york34 kullanıcısına yanıt
    Aracımı götürdüğümde usta test sürüşü yapıp arızayı kendi tespit etmek istedi şikayetlerimin tespitinden sonra komple direksiyon sistemimin değişmesi gerektiğini söyledi, benim yanımda hemen sipariş açtı bir hafta sonra parça geldi ve şikayetim giderildi
  • Selamlar, 1.4 versiyonda Panoromik Edition ile Popstar'ın farkı nedir acaba? 1-2 gün içinde alıcam, cevaplar için sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssolar -- 7 Ekim 2015; 23:16:53 >
  • ssolar kullanıcısına yanıt
    Panoramikte cam tavan var.

Bunun dışında fark yok.
  • Ebu Computer kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim..
  • 500l aracımda yağmur yağdığında veya aracı yıkadığımda iç kapı kenarlarında su damlaları oluyor. Sizlerde acaba böyle bir durum var mı? Sanıyorum forumda bir kaç kişide bu konuda şikayetci idi. Eğer bu durum söz konusu ise neler yapıldı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssolar

Selamlar, 1.4 versiyonda Panoromik Edition ile Popstar'ın farkı nedir acaba? 1-2 gün içinde alıcam, cevaplar için sağolun.

imkanın varsa panoromik al hocam,açılmıyor ama tavan full cam,görüntü çok hoş oluyor. yağmurda falan.
  • 38.000 kmde aldığım aracı 39.500 de servise verdim ağır bakım için. gönlümden geçmese de carbon clear uygulaması yapıldı.

1.3 dizel otomatik aracımla gitgite artan bir yakıt sarfiyatı oluştu. en son 8.7 litre tüketimi görünce aracı servise bıraktım. bakalım ne diyecekler merakla bekliyorum.
  • Kango arabamda tavan rafı var, ufak tefek eşyaları ıvır zıvırları koymakta çok işe yarıyor.
    500l de bu yok heralde, bunun yerine kullanılabilecek, koltuk altı çekmecesi var mı özellikle popstar modelinde ?
  • 
Sayfa: önceki 262263264265266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.