Şimdi Ara

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (126. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.868
Cevap
131
Favori
752.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gorkemchem

hocam bunlar için elektriği nereden aldın ?

Aslında kapıdan tetik alması lazım ama kesinlikle beyin kontrollü müdahele olduğundan kapıda istenilen (+) yada (-) enerji olmadığı için tavan aydınlatmadan almak zorunda kaldım ama epey yorucu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 26 Haziran 2014; 9:02:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • viztay kullanıcısına yanıt
    Bizim yapabileceğimiz bir iş değil ozaman hocam elektronik ve bilgisayar geçmişim var ama garantiyi mahvetmeyelim birde
  • kızılcıksopası K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemchem

Bizim yapabileceğimiz bir iş değil ozaman hocam elektronik ve bilgisayar geçmişim var ama garantiyi mahvetmeyelim birde

Yapılacak işlem sonucu bi zarar verilirse tabi servis bu işlemden ötürü garantiye sokmayabilir o yüzden işi bilen ellerde
    yapıldığı ve sorun yaşanmadığı müddetçe servis haddini bilsin diyorum..
  • Bu arada araç şuanda serviste kokpiti söküyorlar yolcu airbag bağlantısı sağlamlaştırılıp izolasyon yapılacak torpido bölgesine inşallah aracı teslim aldıktan sonra başka yerlerinden ses gelmez. Ayrıca aracım eski yazılımmış direkt olarak ekranda yazılım güncellenecek dedi serviste. Bu güncelleme sonucunda ne değişiyor acaba yaptıranlar bahsedebilir mi? Şu uzun süre çalıştırmadıktan sonra ilk çalıştırmada silkeleme olayı geçecek dediler umarım geçer.
  • Arkadaşlar geçen hafta 24.000 km deki aracımı 57.000 TL ye yeni araç alacağım için sattım.
    Gözlemlerimi ve deneyimlerimi sizinle de paylaşmak isterim.
    Açıkçası aracın şu an itibariyle ikinci el piyasası hiç yok denebilir.
    1 aydan fazla sürdü satmam. Çünkü aracı hala çok az kişi biliyor. Bu araç ruhsatta VAN olarak mı geçiyor diye soranlardan tutun jeep olarak mı gözküyorlara kadar bir sürü saçma sapan sorularla muhattap olmak zorunda kaldım. Ayrıca genel bir görüş olarak Fiat marka aracın ikinci elde bu kadar para etmemesi gerektiği çok söylendi.Araç küçükmüş diyen bile oldu. Mini Countyman tartışmasını da anlatmak istemiyorum.

bu araçla ilgili şu nu gözlemledim diyebilirim; aracın hayranları olduğu gibi, saçma bulanları da var.

Ve genelde ikinci araç olarak eşine veya kızına almaya çalışanlar oldu.

Ayrıca aracın fiyatındaki değişimler, ikinci elde fiyat belirlemede sıkıntı oluyor. Çünkü geçen seneki fiyatlar ile şimdiki arasında çok fark var. Ve bunu herkes biliyor zaten.
    53-54 TL bir fiyat belirleseydim çok daha erkene satabilirdim.
    Ama ben, zamanım olduğu için ve bu aracı gerçekten araştıran beğenen kişiyi bulmak istedim.
    Çünkü belirlediğim fiyatı anca o kişi verebilirdi.

Sonuçta uzun süre aracımı almak için sürekli arayan bir fiat 500l hayranına kısmet oldu.

Araç ile ilgili bu zaman kadar ki şahsi değerlendirmelerim ise ,

öncelikle araç gerçekten ekonomik ve oldukça ferah bir otomobil.(özellikle panaromic cam tavan sayesinde)
    Beats olduğu için de ses sistemi bence çok iyidi.
    Direksiyondaki City Mode, harika bir sistem.
    Motor zaten tahmin ettiğim gibiydi. Fakat şehir içinde yeterli performans sunuyor.
    Aracın yüksekliğinden dolayı verdiği jip havası da çok güzeldi.
    İlk başlarda çevreden gelen meraklı bakışlar ve sorularda çok keyifliydi.
    Tabii ki form sitesindeki bu güzel arkadaşlıkta bu araç sayesinde geldiği için, aracın bu konuda da hakkını yemek istemem.

Olumsuz yönleri ise;

Daha aracım çok yeni iken 3 defa vites arızası almam ki biri güncellemeden sonraydı. Epey bir canımı sıkmıştı.
    Zaten yokuşlarda ve sıkışık trafikteki vites kararsızlıkları da cabası.
    Hill holder ve start&stop olayı da şehir içinde sıkıntı yaratabiliyor.
    Son zamanlarda da 1-2 gün aracı kullanmaz isem ilk çalıştırmada baya bir sedeleme yapmaya başladı. Önce yakıttan düşündüm ve benzincimi değiştirdim fakat çare olmadı. Bir arkadaş yazmış, sanırım onun için de yeni bir güncelleme gelmiş.
    Koltuklar şehir içi kullanımda çok etkilemiyor ama uzun yolda rahatsızlık veriyor.
    Şoför koltuğu da belki kilomla ilgili olabilir, gıcırdamalar yapmaya başlamıştı.
    Yine şoför kapısından, ön konsoldaki havalandırmadan ve yolcu tarafından (yine bir arkadaşın airbag ile ilgili bahsettiği yerden) tıkırtılar gelmeye başlamıştı.
    El freni ile ilgili bir problem yaşamadım ama serviste ayar yapıldıktan sonra meğerse çok gevşek olduğunu anladım.

Ama her şeye rağmen çok keyifli bir otomobildi.
    Tavsiye eder miyim; kesinlikle ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn_hukuk

Arkadaşlar geçen hafta 24.000 km deki aracımı 57.000 TL ye yeni araç alacağım için sattım.
    1 aydan fazla sürdü satmam. Çünkü aracı hala çok az kişi biliyor. Bu araç ruhsatta VAN olarak mı geçiyor diye soranlardan tutun jeep olarak mı gözküyorlara kadar bir sürü saçma sapan sorularla muhattap olmak zorunda kaldım. Ayrıca genel bir görüş olarak Fiat marka aracın ikinci elde bu kadar para etmemesi gerektiği çok söylendi.Araç küçükmüş diyen bile oldu. Mini Countyman tartışmasını da anlatmak istemiyorum.

bu araçla ilgili şu nu gözlemledim diyebilirim; aracın hayranları olduğu gibi, saçma bulanları da var.

Ayrıca aracın fiyatındaki değişimler, ikinci elde fiyat belirlemede sıkıntı oluyor. Çünkü geçen seneki fiyatlar ile şimdiki arasında çok fark var. Ve bunu herkes biliyor zaten.
    Ama ben, zamanım olduğu için ve bu aracı gerçekten araştıran beğenen kişiyi bulmak istedim.

Sonuçta uzun süre aracımı almak için sürekli arayan bir fiat 500l hayranına kısmet oldu.

öncelikle araç gerçekten ekonomik ve oldukça ferah bir otomobil.(özellikle panaromic cam tavan sayesinde)
    Motor zaten tahmin ettiğim gibiydi. Fakat şehir içinde yeterli performans sunuyor.
    Tabii ki form sitesindeki bu güzel arkadaşlıkta bu araç sayesinde geldiği için, aracın bu konuda da hakkını yemek istemem.

Olumsuz yönleri ise;

Daha aracım çok yeni iken 3 defa vites arızası almam ki biri güncellemeden sonraydı. Epey bir canımı sıkmıştı.
    Son zamanlarda da 1-2 gün aracı kullanmaz isem ilk çalıştırmada baya bir sedeleme yapmaya başladı. Önce yakıttan düşündüm ve benzincimi değiştirdim fakat çare olmadı. Bir arkadaş yazmış, sanırım onun için de yeni bir güncelleme gelmiş.
    Koltuklar şehir içi kullanımda çok etkilemiyor ama uzun yolda rahatsızlık veriyor.
    Şoför koltuğu da belki kilomla ilgili olabilir, gıcırdamalar yapmaya başlamıştı.
    Yine şoför kapısından, ön konsoldaki havalandırmadan ve yolcu tarafından (yine bir arkadaşın airbag ile ilgili bahsettiği yerden) tıkırtılar gelmeye başlamıştı.
    El freni ile ilgili bir problem yaşamadım ama serviste ayar yapıldıktan sonra meğerse çok gevşek olduğunu anladım.

Hayirli olsun hocam, ne alacaksiniz yeni araba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hkn_hukuk

Arkadaşlar geçen hafta 24.000 km deki aracımı 57.000 TL ye yeni araç alacağım için sattım.

Olumsuz yönleri ise;

Hayırlı olsun. Makul fiyata satmışsınız. Bende otomobillerden çabuk sıkılan biriyim. Son 4 yıldaki üçüncü aracım bu düşünün:) Fakat 500L hala şaşırtıcı derecede beni kendine çekmeye devam ediyor. Aracın olumsuz yönleri yok mu, elbette var. Fakat piyasadaki pek çok marka/model araçla karşılaştırınca en alınası araçlardan biriydi geçen yıl. Şimdilerde ise otomobil fiyatları haddinden fazla zamlandı, 500L'de bundan nasibini aldı.

Bu kadar çabuk satmanıza üzüldüm desem yeridir. Zira geçen yıl aldığınız 500L fiyatına o donanım ve konforda sıfır araç almanız imkansız gibi. Geçen forumda yazmışlardı, Skoda rapid'in full'ü dahi 65 bin liraya fırlamış. Piyasa o derece vahim.

Yeni aracınız ne olacak bu arada?

• Arkadaşlar 1.6 Multijet aracımı alırken ilk bakim icin 10000km demişlerdi ama verilen evrakları kurcalarken 20000km yazdigini gordum. Doğrusu nedir acaba bilen varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginov

Arkadaşlar 1.6 Multijet aracımı alırken ilk bakim icin 10000km demişlerdi ama verilen evrakları kurcalarken 20000km yazdigini gordum. Doğrusu nedir acaba bilen varmi?

10.000 km.

• quote:

Orijinalden alıntı: viztay

Buda videosu

Guzel olmuş, gayet basarili

• Beats editionlar gelmis, kisa bir inceleme firsatim oldu. Mat gri renk ve parlak siyah jantlar dikkat cekici.

Geri gorus kamerasi
    Navigasyon
    İsitmali koltuk gb yeni ozellikler var.

• gismo G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • Bızım araçlarını ikinci el piyasası oluşmamış olabılır ama ıkı arkadasımız zorlanmadan satmış hemde ıyı fıyata dıyebılırız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benım kı 3 sene daha bızımle satmaya nıyetımız yok krediden dolayı ama arabayı sevıyoruz bız manuel 1.3 ve problem çıkarmadı henüz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese merhaba,

sanırım sadece amerikada bulunan gayet hoş gözüken 500 L farları var,

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

bu farların garantiyi bozmadan araca uygulanmasın konusunda araştırma yapan kimse var mı?

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi offline13 -- 26 Haziran 2014; 23:52:48 >

• lavazzanın espresso makinesini ebayde vs bulamadım, bulan veya alan var mı?
  • sorrento kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Açıkcası ben de sizin gibiyim. Benim de 4. yıldaki üçüncü aracım olmuş olacak :)
    Evet yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum. Şu an gerçekten rakamlar araçların ederlerinden çok fazla.
    Sizinle aynı dönemde almıştık ve şimdi o fiyatlara bakınca, çok çok iyi paralara almışız. Düşünün ikinci el olarak satıyorum aracı ve kar ediyorum. Tabi yeni araç alırsan o kar pek kalmıyor ama yine de artış ikinci ellere de yansımış.
    Yeni aracım kısmetse kırmızı renk, cam tavanlı, taba renk deri döşemeli alfa romeo giuletta 1.4 Multiair TCT 170hp olacak.
    Yine Koç Grubunun içerisindeki bir markaya yöneldim.
    Çünkü eşim koç grubunun otomotiv biriminde çalıştığı için özel indirimli alabiliyoruz.
    Fiyatını sormayın lütfen çünkü söylemeyeceğime dair söz verdim.
    Bizim bu form sitesini de takip ediyorlar biliyorsunuz.
    Ama Ötv zammı olmamış şekilde ve biraz daha indirimli.

• bunlarda arka eşiklerin montaj sonarsı hali

Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı  Fiat 500L Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi viztay -- 27 Haziran 2014; 3:31:06 >

• Merhaba arkadaşlar dün aracımı servisten aldım. Tıkırtı olayını çözmüşler. . Artı yeni yükledikleri güncelleme ile aracın silkelemeside kalmamış ve vites geçişlerini de gayet kararlı buldum. İşte şimdi araçtan memnunum. Aracı test edicez diye 30km gezmesiymişler iyimiş ama neyse olsun artık. aracını satan arkadaşıma hayırlı olsun diyorum. alfa romeo giuletta benim piyasada hayranlık duyduğum araçların başında geliyor. 1.4 multiair 170 hp ve 1.6 multijet 105hp versiyonlarını kullanma şansım oldu. ikiside çok çok iyi araçlar. ancak ekstra performans düşünmüyorsanız dizel olanı tavsiye ederim. 170hp'lik versiyon hani derler ya adamın omurgasını kırar aynen öyle müthiş performansı var tam bir 'OTOYOL FARESİ' . ve iki versiyonunda müthiş bir yol tutuşu var. Tekrardan hayırlısı olsun.

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.