Şimdi Ara

Fiat 500 bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiat 500 hakkında bilgi almak istiyorum. Biliyorum küçük, minyon bir şey. Ama motoru otomatiği nasıldır pek bir bilgi bulamadım forumda. Yardımcı olabilecek var mı?

Edit: Eşim kullanacak sadece şehir içi.

• arabayı sürmedim ama tek bildiğim araba teneke ve plastik karışımı sevgilini seviyorsan alma ölme riski yüksek olur
  • 1.2 69 bg olanı kasayı taşımaya yetiyor ama açıkçası tatmin etmiyor performansı 500 gibi arabada biraz olsun performans istiyor insan.

1.4 100 bg otomatik olanı ise sport modunda gayet güzel bir performans sunuyor. Çok uçup kaçmıyor ama araç hafif olduğu için tatmin edici bir hızlanma sunuyor. Otomatik şanzıman d modunda geçişleri biraz hissettiriyor. Vites yükselttikten sonra bir yığılma oluyor bu nedenle d modunu sevemedim bu aracın ben manuel moda alıp kendim vites yükseltmeyi tercih ediyordum. Ayrıca D modunda yokuş çıkarken vites düşürmede gecikiyor ve araba bayılabiliyor, zamanında vites düşürme konusunda bir problemi var aracın bu nedenle de araç bayılmaya başlayınca vitesi kendiniz düşürmelisiniz. Şanzıman vites düşürene kadar araba çok hız kaybediyor. Yakıt tüketimi de gayet iyi aracın ortalama 6 litre tüketiyor.

Ben 1.2 69 bg otomatik almanızı kesinlikle tavsiye etmem bu araca gücü çok az geliyor,1.4 100 bglik motor hem yakıt tüketimi olarak hem de performans olarak 1.2 motordan daha iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Daha önce yazdığım bir yazıyı paylaşayım.

quote:

Onbeşbine yaklaştı... Hiç sorun çıkarmadı, boya veya işçilik hatasına rastlamadım. İlk başlarda süspansiyon hızlı aşınıyor gibi geldi ama sonra bir yerde yavaşladı. 5bin km'de hangi süspansiyon varsa şu anda da aynısı var. Ama Fiat'tan beklentim yine de farklı değil, 50bin kmde rotilleri değiştirmek gerekirse şaşırmam.

Direksiyon iyi merkezliyor, frenler iyi dozajlanıyor, ABS çok hassas. ESP ile ASR de iyi çalışıyorlar-mış (ben test etmedim :).

En iyi tarafı araba yüksek, ama sürüş pozisyonu ticari gibi dimdik değil. Sis farları, artık her arabada olan sirenler falan daha az göz alıyor. Kapısı çoğu saçma kaldırımda açılabiliyor, altını da hiç vurmadım. Tipik İtalyan... roll doğrultusunda serbest süspansiyonu var. Helezon gibi sokaklarda, Mecidiyeköy'ün arka tarafları veya Çamlıca yollarına iyi cevap veriyor. Opel VW gibi daha Avrupai modellere göre bu arabaların iyi tarafı bence bunlar işte.

Mekanik ve içte işçilik çok iyi. Koltukalar da dikişler de çok iyi. Ama malzeme kaltesi biraz düşüktür. direksiyondaki deri temizlemesi çok zor pütürlü bir şey. Öyle Mini ile falan mukayese etmemek gerekir. Biraz da pahalı, fiyatın bir kısmı stile gidiyor.

Fiat'ı en çok koltuğu ve akıllı stili için beğendim. Nostaljik diye eleştirenler var ama göstergeleri direksiyonunarkasına saklamadan doğru düzgün okutabilen pek fazla araba yok. Ölçüler, oralar tam uyum sağladı, sürüş pozisyonu ideale çok yakın. Bu yüzden İstanbul'dan İzmir'e gittiğimizde de pek yorulmadım. Normalde böyle küçük bir araba yorabilir. Ebatlarına göre süspansiyonu da epey konforlu, yalnız "ebatına göre". Geri görüş biraz sorun... Skoda Citigo'da geri görüş biraz daha iyi.

Bence Opel Adam'a da bakın. Onun da direksiyonu park ederken Fiat gibi yumuşak. Ama Opel'de süspansiyon da, direksiyon tepkileri de biraz daha Avrupaidir, "roll" yöünde daha kontrollüdür.

Bir de eğlenceli bir araba istiyorsanız Avrupa'da bu Eylül'de çıkacak Twingo III var. Arkadan itişli ve arkadan motorlu, ekonomik model. Bilmiyorum Oyak getirir mi, ben akla getirmiş olayım :) Bence 500'ün sağlam rakibi olabilir.

Artık 40bine yaklaşıyor, bu yaz dört sene olacak hiç sorun çıkarmadı. Sadece direksiyonun eski netliği yok, servisle deneme sürüşüne çıktık, lastiklerden olabilir deniliyor. Güvenlik çıktığı yıllarda sınıfının en iyisiydi ancak artık günecel değil, bu sürede Euro-NCAP iki defa kriter yeniiledi. Berlin'de Twingo III, Fiat 500'ün yerini aldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakpinar1222

arabayı sürmedim ama tek bildiğim araba teneke ve plastik karışımı sevgilini seviyorsan alma ölme riski yüksek olur

Bilmediğin arabaya boş boş yorum yapma kardeş milleti yanlış yönlendirme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet güzel v binilebilir bir araç... Fiyatı biraz pahalı geliyor bana... güzel donanımlarla alınabilir ama o fiyat bandında ds3 de alabilrsiniz. Yine 42-45 civarında cr-z alabilirsiniz (manuel)... coupe olması sorun değilse seçeneğinz bol.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakpinar1222

arabayı sürmedim ama tek bildiğim araba teneke ve plastik karışımı sevgilini seviyorsan alma ölme riski yüksek olur

euroncap'dan 5 yıldız almış bir araç fiat 500. daha ne olsun? diğer fiat'larla karıştırma. avrupa'da 10 ülkede sınıfının en çok satan modeli. çok başarılı bir model.
  • eski kasasi mi guncel makyajli kasasini mi konusuyoruz? guncel ise zaten tek motor secenegi kaliyor elde o da 1.2. ibiza almadan once incelemeye gitmistik, 67 civari fiyat istiyolardi lounge donanim icin. en full bu arada. bir de cabrioydu baktigimiz. tentesi bordo cok guzeldi ama asiri pahaliydi. ama ici aklimda olandan gayet daha genisti.
  • millet fiatı görünce direk saldırıyor ancak devamında 500 olduğuna dikkat bile etmiyor.
    onun için boş konuşanların yorumunu dikkate almayın.
    2013-2015 arası 2 sene kullandım, gerçekten mükemmel bir araç.
    1.2 pop olan versiyonunu 39.000 km boyunca ufak tefek sorunlar hariç keyifle kullandım.
    yakıt tüketimi 6 litre civarında. ufacık araçta 7 hava yastığı var.

dipnot: etrafın ilgisinden sıkılabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

eski kasasi mi guncel makyajli kasasini mi konusuyoruz? guncel ise zaten tek motor secenegi kaliyor elde o da 1.2. ibiza almadan once incelemeye gitmistik, 67 civari fiyat istiyolardi lounge donanim icin. en full bu arada. bir de cabrioydu baktigimiz. tentesi bordo cok guzeldi ama asiri pahaliydi. ama ici aklimda olandan gayet daha genisti.

güncel kasa da 0.9 85 bg dualogic ve de 0.9 105 bg manuel seçenekleri de var.

• DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    Yakpinar 1222 adlı kişinin söyledikleri doğru hemen onu suçlama boşver onu o öyle düşünüyordur bende geçen yaz yolda giderken fiat 500 kazası gördüm gerçekten çok kötüydü pek sağlam bir araç değil

• quote:

Orijinalden alıntı: s8s7s6s5s4s3s2s1

Yakpinar 1222 adlı kişinin söyledikleri doğru hemen onu suçlama boşver onu o öyle düşünüyordur bende geçen yaz yolda giderken fiat 500 kazası gördüm gerçekten çok kötüydü pek sağlam bir araç değil

Arkadaşım kaza var kaza var. Ne araçlar var görsen bu hale nasıl gelmiş dersin. Bir aracin sağlamlığıni tek kriter olarak gördüğün kazayla yorumlayamazsin.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Bu benim söylediğim diğeri senin söylediğin sadece söylüyorum bilginiz olsun

• kaportayı da elleyerek kaç mm sac kullanılmış ölçebildiniz mi acaba?
    ah yurdum insanı ah...
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Hayır maalefet sadece yanından geçebildim

• quote:

Bu benim söylediğim diğeri senin söylediğin sadece söylüyorum bilginiz olsun

Sen sağlam değil diyorsun. Ben ne sağlam diyorum ne de değil diyorum. Aracin sağlamlığıni tek kriter olarak gördüğün kazayla değerlendiremezsin diyorum

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Kavga başlatmak istemem ama tartışmayı seberim

• quote:

Kavga başlatmak istemem ama tartışmayı seberim

ben de tartışmayı severim ama tartışmaya açık birşey yazmadım

• Bence yazdın

• Kazanın nasıl olduğunu gördünüz mü ? 160 la giderken kaza yapmak var 25 le giderken kaza yapmak var kardeş

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.