Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

fgsggtg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
9
Cevap
0
Favori
96
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    18 Mesaj
    grfafda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi durdum22 -- 24 Kasım 2018; 20:19:18 >

|
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    diskte saklanıyor hiç silinmemiş gibi üstüne başka bir dosya yazılana kadar.
    recuva gibi programlar ile bulunabilir ya da bununla ilgilenen data kurtarma şirketleri var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: durdum22

Bilgisayarda kayıtlı bir dosyayı (örneğin fotoğrafı) silip geri dönüşüm kutusunu boşaltsak bile o fotoğraf bi ryerlerde hala saklanıyor mudur? İşin uzmanı birisinin o saklanan fotoğrafı bulma şansı var mıdır?
    (Bu sorum akıllı telefonlar için de geçerli???)

Evet pc'de duruyor hala..öncelikle bilgisayarınıza bişey yüklemeyin bişey silmeyin şimdilik.. çok kurtardım çok uğraştım o işle yıllardır.. internette birçok program bulabilirsin File Scavenger , Recuva gibi.. kullanımları da çok basit.. sağlam sitelerden indir kur ve kurtar.. eğer yapamazsan youtube'da videoları var ordan bak, olmadı buradan yardımcı olurum.. gidipte veri kurtaran internet cafelere şirketlere para bayma boşuna.. ha tabi iş ciddiyse o zaman başka :)
    |
    |

Bilgisayarı fabrika ayarlarına döndürünce tamamen silinir mi?

Fabrika ayarlarına dönersen, o verilere yine de ulaşabilme şansın var. Ancak, o veriler harddiskinin neresinde hangi bloğunda bilmiyoruz.. fabrika ayarlarına döndüğünde üzerine veri yazılırsa birçok kere, o zaman kurtarılamaz. yani o durum riskli ve şans işi.. önemli veriyse ki önemli olmasa buraya yazmazdın, bilgisayara birşey yapmadan, kurtarma programlarını kullan.. Aynı durum android telefonlar için de geçerli ama o durum çok daha karışık..
    |
    |

-Bazı programların özellikleri var, verileri 3-5 kere üzerine yazılarak silebiliyor, bi daha geri gelmemek üzere..
    -disk bölümleri ayrıysa c,D,E gibi, birleştirip, üzerine format atarsan neredeyse geri getirilemez.. alacak kişi tanıdık değilse, zaten formatlanmış da olsa o da bi format atmak isteyecektir sağlıklı olsun diye, o zaman iyice geri gelmez..
    |
    |

Cevabınız için teşekkür ederim :) Durum aslında tam tersi. Ben bilgisayarımı başka birine devretmeyi düşünüyorum. İçinde sildiğim önemli belgeler var. Bunları tamamen nasıl temizleyebilirim o yüzden sormuştum. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/free-data-destruction-software.htm

seç beğen al tabiri caizse diske bomba atmış oluyorsun taş üstüne taş baş üstünde baş bırakmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archspire -- 4 Temmuz 2016; 0:06:13 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    Bazı programlarda bir özellik var birdaha kurtarılmamak üzere sil diye sildiğin zaman bidaha geri alamıyosun denedim çünkü tamamen siliyor diskten programın adını unuttum ama şimdi çoğu AIO temizlik programlarında var bu özellik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Archspire

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim :) Durum aslında tam tersi. Ben bilgisayarımı başka birine devretmeyi düşünüyorum. İçinde sildiğim önemli belgeler var. Bunları tamamen nasıl temizleyebilirim o yüzden sormuştum. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/free-data-destruction-software.htm

seç beğen al tabiri caizse diske bomba atmış oluyorsun taş üstüne taş baş üstünde baş bırakmıyor

Sandelyeden dustum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
SEO
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.