Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012) (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.854
Cevap
2
Favori
77.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu filmi beğenmeyecek hatta yerden yere vuracaklar çıkacaktır; ama arkadaşlara desen ki sanatsal bir yeteneğin var mı?eleştirmekten ve beğenmemekten başka yeteneğim yok diyecektir...iyi bir başlangıç olması dileğiyle...
  • Geçen gün rüyamda filmi gördüm bildiğiniz.Ama hiçbir şekilde filmle ilgili fikrim ve görmüşlüğüm yoktu
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmladris

• quote:

Orijinalden alıntı: Crauser

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Yine tekrarlıyım beş para etmez film :) filme koymuşlar bir kaç adobe ile efekt resmen milleti kandırmaya yönelik :D
    bir 120 isimli filmin bütçesine,izlenmesine,konusuna bakın bir de bu uyduruk filmin :D
    bunlar direk filmin bütçesiyle reklam yapmaya başladılarsa bilin ki insanları aptal yerine koyduklarındandır :D
    insanları sinemaya çekecekseniz efeklerle bilmem ne kadar bütçeli film reklamlarıyla bu işi yapamassınız :))
    120 filminin izleyicisinin 3/1 ini sinemaya çekebilirseniz onu bile başarı sayarım sizin için
    Abartı yok,efek yok,bilmem kaç milyon dolar yok,hatta bütçe olmadığı için para almayan oyuncular bile vardı !! izlediğinizde film böyle çekilir dedirtir size efeklerinizi kendinize saklayın ! tabi bunlara da efekt dersek
    youtube da adobe premier ile yapılmış öyle videolar var ki
    hatta birini 16 yaşında çocuk yapmış bu filmde yapılan efekleri solda sıfır bırakır :D

İnsanların anlamadıkları konularda böylesine kesin ve tanrı modunda yorum yapmaları beni çıldırtıyor arkadaş, nerden geliyor bu özgüven ? biraz emeğe saygı...

1- premier kurgu programıdır.
    2- bir kaç efekt dediğin sahnelerin 1 tanesinin proje dosyasını görsen kendine küfür edip yorumunu silersin.
    3- Görsel efekt konusuna gelirsek; adobe after effects ile sahne etkileşimleri yapılır, "bir kaç efekt" dediğin efektler 3dsmax yada cinema4D gibi 3d programlarıyla yapılır ve sahneye uydurulmak üzere after effects'e gönderilir. Çok karmaşık ve zor işlerdir...
    4- Evet filmin efektleri yapay duruyor olabilir ama bu paraya ancak bu kadarı yapılabilir.

Mükemmel bir açıklama teşekküler

• quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

quote:

AÇTA ... GÜL!

• bu projeye sahip çıkmak körü körüne bir şeyi savunmakla aynı şey değildir!buna sahip çıkmak 30 yıl gecikmiş bir propagandaya sahip çıkmaktır.!küçük aklınla eleştirme az üret az saygı göster!
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6.cadde

quote:

Orijinalden alıntı: DoSöDoKöKo

quote:

Orijinalden alıntı: kadircan

Atalarımız ıle ovunmelıyız
    Osmanlıda atamız ıdı
    Turkıye Cumhurıyetının temelını Osmanlı olusturdu
    Gokten Turkler ınmedıler

Izlemek lazım

osmanlı sadece Türklerden oluşmuyordu, tarihimizi iyi öğrenin......osmanlı içinde Türkler de vardı ama başka milletler de vardı....
    önce Türkler vardı sonra Osmanlı oldu... bu gerçeği saptayalım önce.....

önce Türkler vardı. sadece türk ırkı vardı. topraklarını genişletmeye başlayıp fethettiği topraklarda yaşayan insanlara da yaşama özgürlüğü getirdiği için ırki olmaktan çıkıp geneli bir devlet haline gelmeye başladı. bir nevi demokrasisi ilerledi.
    türkler
    kürtler
    çerkezler
    yörükler
    lazlar
    kıpçaklar
    tatarlar
    Rumlar
    yahudiler
    ermeniler
    samiler

bu kadar milleti içinde barındırıp imparatorluğu yönetmek kimsenin harcı değil. yakın zamanda 50lerde ABDde siyah beyaz çatışması vardı. Osmanlıda bu yoktu.
    ABDdeki siyah beyaz çatışması dış etkenli olmamıştır. Osmanlının son zamanlarında meydana gelen bazı grupların çatışması ise tamamen dış etkenlidir.
    dükkanını bırakıp sultan Hakan ile aynı camiye cuma namazına giden ve bu esnada dükkanına zerre zarar gelmeyen başka bir yerin başka bir yönetimi var mıydı acaba?

İnsanları ayırmak istiyorsan aynı milletten olsalar da ayırırsın. Sülaleleri farklı der ayırırsın, birinin saçı sarı der ayırırsın, bunlar kısa boylu dersin, bunlar aşağı mahalleden dersin, fenerli dersin, dinci dersin, ateist dersin, bıyıklılar-bıyıksızlar diye ayırırsın. Ayırmak istedikten sonra aynı ırktan hatta aynı aileden bile olsa ayırırsın. Onun için senin bu yazdıkların safsata. Senin o yazdığın milletlerin hepsi de ortak bir kültüre sahiptir. Bizi birbirimize bağlayan şey aynı dili konuşmamız, aynı şeyleri sevmemiz, ortak br kültürümüzün olmasıdır. Yoksa sen ne kadar Türk olduğunu genetik haritanı çıkartarak mı ispatlayacaksın? Emin ol Türk geni taşımama ihtimalin daha fazladır.

• quote:

Orijinalden alıntı: joz

quote:

quote:

AÇTA ... GÜL!

güldüm. hala komik

şu körü körüne eleştirenler bir yana, bazı kritik eksikleri olabilir filmin. bu kritik noktalara izlemeden yorum yapacaklardan değilim elbet. ancak şu klonlama olayı komik yahu, biraz daha dikkatli ve özenli olmalıydı.

• bu projeye sahip çıkmak körü körüne bir şeyi savunmakla aynı şey değildir!buna sahip çıkmak 30 yıl gecikmiş bir propagandaya sahip çıkmaktır.!küçük aklınla eleştirme az üret az saygı göster! !
  • quote:

bu projeye sahip çıkmak körü körüne bir şeyi savunmakla aynı şey değildir!buna sahip çıkmak 30 yıl gecikmiş bir propagandaya sahip çıkmaktır.!küçük aklınla eleştirme az üret az saygı göster! !

şimdi nereden başlasam bilemedim. öncelikle biraz sakin, bu soğuk havalarda motoru hararete zorlamayalım.

benim lafım körü körüne eleştirenlereydi, savunanlar ile bir tuttuğumu nasıl anladın ? ben o küçük olayın komik olduğuna değindim. sen "holivud ne kullanıyorsa aynısını kullandık" deyip böyle küçük kaçamaklar yaparsan bende bu duruma tebessüm ederim kusura bakmasınlar.

30 yıl gecikmiş propaganda neyin nesi bilemedim, haftasonu bende filme iştirak ederek desteğimi esirgemeyeceğim. destek bir yana cidden nasıl bir iş çıktığını merak ediyorum.

küçük akıl meselesine fazla değinmek istemem, kullanılan üslup az çok kimin hangi ebatlarda beyne sahip olduğunu göstermiştir. rerörerö yapmaya gerek yok, sakince eleştirip savunabiliriz. az sakin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylor -- 14 Şubat 2012; 17:22:56 >

• quote:

quote:

quote:

AÇTA ... GÜL!

Adama bak sana mı sorucam neye gülüceğimi ? İlk önce adam gibi konuş terbiyesizleşme.

• quote:

quote:

quote:

quote:

AÇTA ... GÜL!

Adama bak sana mı sorucam neye gülüceğimi ? İlk önce adam gibi konuş terbiyesizleşme.

kompleks çok kötü bir hastalıktır!dikkat et terbiyeli!arkadaş

• önce komplekslerinizi yenin dalganızı başka yerde geçin..birde şimdiye kadar ne ürettim diye sorgulayın!sanatsal bir yaratımın ne kadar zor olduğunu bir kitap yazmanın bir tasarım yapmanın yeni bir fikir üretmenin;ilk olmanın çok büyük zorlukları vardır!ben grafikerim ve üretimi tarafındayım ama bunun ne olduğunu bilmez; sen ancak gülersin...
  • Yahu ne olacak gülünce ? Truva filminde uçak geçiyor ona da mı gülmediniz ? . Filmi biz yaptık diye eleştiri yapılmayacak diye birşey diye yok ki . Kaldı ki burda olumsuz birşey de söylemedik film hakkında .
    Recep İvedik yapımcılarından yazıyorum film hakkında adam kalkmış sen yunansın diyor . Resim koyuyoruz yok bu hata değil yüksek yapıtlı yabancı filmlerde de var diyor .E neyi değiştiyor başka filmlerde olunca , bizimkisi sütten mi oluyor ? . Sanki filme çöp dedik ya . Ne sizin gibi izlemeden hatasız,süper olmuş derim ne de izlemeden olmamış derim .Bence siz önyargılısınız
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

AÇTA ... GÜL!

kompleks çok kötü bir hastalıktır!dikkat et terbiyeli!arkadaş

niye bu kadar öfkelisin sanki babanın hayrına yapıyorlar filmi. az sakinleş kimse kimseyi öldürmüyor şurda.

• quote:

önce komplekslerinizi yenin dalganızı başka yerde geçin..birde şimdiye kadar ne ürettim diye sorgulayın!sanatsal bir yaratımın ne kadar zor olduğunu bir kitap yazmanın bir tasarım yapmanın yeni bir fikir üretmenin;ilk olmanın çok büyük zorlukları vardır!ben grafikerim ve üretimi tarafındayım ama bunun ne olduğunu bilmez; sen ancak gülersin...

kusur bakma ama grafiker olman doğru düşündüğün anlamına gelmez. bir şeyi eleştirmek için üretim yapmış olma zorunluluğu nereden çıktı ? ayrıca bu çok önemli üretimi yapıp yapmadığımı bilmeden hakkımda konuşabilme lüksünü kim verdi size? yahu sen nasıl tepkiler gördün fuzuli insanlardan bilemem ama karşındaki kişinin nasıl bir yapıda olduğunu hala fark edemedin heralde sanırım. dolu konuş da biraz düzgün bir tartışma ortamı olsun, aksi takdirde harcadığım zamana acırım.

zaten söylediğinin arkasında durabilsen, yazdıklarımı yutmak yerine cevap verebilirdin. gerçi o da işin sıvama kısmı olurdu ya neyse.

öyle üretim yapın sonra konuşun hede hödö demekle olmuyor bu işler, biraz kafayı çalıştırmak lazım.

bir de türkçene acil şifalar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tylor -- 14 Şubat 2012; 18:54:00 >

• vizyonda değil mi arkadaşlar ?
  • ben izmir çiğli kipa veya egs de izlemeyi planlıyorum cuma günü, bilet bulabilirmiyiz yoksa ayırtmamız mı lazım ,bu arada nasıl ayırtılıyo
  • cuma günü mü giriyor vizyona ?
  • quote:

önce komplekslerinizi yenin dalganızı başka yerde geçin..birde şimdiye kadar ne ürettim diye sorgulayın!sanatsal bir yaratımın ne kadar zor olduğunu bir kitap yazmanın bir tasarım yapmanın yeni bir fikir üretmenin;ilk olmanın çok büyük zorlukları vardır!ben grafikerim ve üretimi tarafındayım ama bunun ne olduğunu bilmez; sen ancak gülersin...

hocam biz izleyiciyiz. izleyici olarak filmi yorumlama hakkımız var. film biz izleyelim diye yapılıyor zaten. filmler sadece film yapımcıları izlesin ve yorum yapsın diye yapılmaz ki?
    anlıyorum girişimi çok değerli buluyorsun. emeğe saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorsun. ama düşünce özgürlüğünü de göz ardı etmeyelim. insanlar filmi beğenmek zorunda değil. beğenmeyebilirler ve bunu söyleyebilirler. vizyona bile girmeden aşırı olumsuz yorumların tasvip edilir tarafı yok kabul ediyorum ama yorumlara çoğu zaman zaten önyargılar karışıyor buna da tahammüllü olmak lazım.
    Amerikada değil ama avrupa 'da genel olarak istanbul un fethi orta çağ ın kapanışı olarak kabul ediliyor. dolayısı ile muhtemelen film en azından avrupada dağıtıma girecek. umarım iyi kötü bir gerçekçi dil kullanılmıştır da insanlar filmi inandırıcı bularak fetih ile ilgili bilgilerini geliştirirler. evet filmi desteklemek gerekiyor ama o kadar para harcayıp montaj kurgu ve senaryo anlamında gereken özen gösterilmemişse birileri de bu filmi eleştirecektir. kendi adıma film hakkında menfi müspet yorum yapmak için filmi izlemeyi bekliyorum.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.