Şimdi Ara

Fetih 1453 (2012)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.854
Cevap
2
Favori
77.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Notlar

Türü Tarih, Savaş, Kahramanlık, Aşk
    Yapım Şirketi Aksoy Film
    Yapımcılar Faruk Aksoy, Ayşe Germen
    Yönetmen Faruk Aksoy
    Görüntü Yönetmeni Mirsat Heroviç
    Senaryo Atilla Engin, İrfan Saruhan
    Müzik Benjamin Wallfisch
    Yapım Yönetmeni Servet Aksoy, Faruk Metin
    Kostüm Canan Göknil
    3D Efect Serkan Zelzele ( EPİC FX STUDİOS) , Hamit Keleş ( C4 / Paradox)
    Kurgu Erkan Özekan
    Oyuncular Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Erden Alkan, Cengiz Coşkun, Şahika Koldemir, Naci Adıgüzel, Alirıza Soydan, Edip Tüfekçi, Sedat Mert
    Danışmanlar Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, Mimar, Sanat Tarihçisi Massimo Farinelli , Öğr. Gör. Adem Saraç
    Yapım Tarihi Eylül 2009 -- Ocak 2012
    Gösterim Tarihi Şubat 2012
    Süre 160 - 170 Dakika
    Gösterileceği Ülkeler Türkiye, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

“Recep İvedik” serisinin yapımcısı Faruk Aksoy, İstanbul’un fethini konu alan sinema filminin hazırlıklarına başladı.

“Fetih 1453″ ün çekimlerine ağustos ayında başlayacaklarını açıklayan Aksoy, iddialı konuştu: “1,5 aya kadar cast çalışmasını tamamlarız. Ben taşın altına elimi soktum ve altından kalkacağıma inanıyorum. Öyle bir film yapacağım ki, kendimizle gurur duymayı öğreneceğiz.”

“Böyle fetih mi olur, böyle Fatih mi olur, bu reva mı?” denilecek bir film yapmam. Yaparsam da o filmi çöpe atar, çıkarmam. Ama çok güzel bir film yapacak, bu filmle Türk sinemasının çıtasını yukarı çıkaracağım. Herkes bu filmden sonra, yaptığımın daha iyisini yapmak zorunda kalacak.”

FETİH 1453 RESİMLERİ

Fetih 1453 (2012)

Fetih 1453 (2012)

Fetih 1453 (2012)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• nefes filminden sonra sabirsizlikla bekledigim 2. film

hatta 1. film diyebilirim
  • Neden yapılamıyor? dediğimiz bir filmdi.. Allah utandırmasın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafakilic

Neden yapılamıyor? dediğimiz bir filmdi.. Allah utandırmasın..

Aynen.Ellerine yüzlerine bulaştırmazlar inşallah...
  • Baya iddaalı geliyor.

İnşallah Recep İvedik gibi sinema sanatının yüz karası birşey çıkartmaz ortaya.
  • Fragmanı izledimde, animasyon olucak herhalde

Sinema sektörümüz malesef pek gelişmemiş. Ne kadar taşın altına elini soksanda kötü bir film ortaya çıkıyor.
  • vay be kolay gelsin
  • 4 5 SENESİ VAR BU FİLMİN EN AZINDAN BANA ÖRNEK OLUCAK AMA AŞICAZ HERŞEYİ İNŞAALAH
  • Bi tarafıma Photoshop yapsam Daha iyi görsel efekt olur
    Çılgın Dersane-Avanak Kuzenler gibi saçma sapan filmlerin yapımcısı Faruk aksoy'dan ancak böyle bir FETİH filmi çıkardı,şaşırmadım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluepower -- 4 Eylül 2009; 13:48:59 >
  • "Empire Total War" isimli strateji oyunu oynayanlar bilir. Girişteki ve oyundaki videolar bu fragmandakinden kat ve kat daha başarılı bence !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluepower

Bi tarafıma Photoshop yapsam Daha iyi görsel efekt olur
    Çılgın Dersane-Avanak Kuzenler gibi saçma sapan filmlerin yapımcısı Fatih Akın'dan ancak böyle bir FETİH filmi çıkardı,şaşırmadım!

• quote:

Çılgın Dersane-Avanak Kuzenler gibi saçma sapan filmlerin yapımcısı Fatih Akın'dan ancak böyle bir FETİH filmi çıkardı,şaşırmadım!

Onur Turan Senmisin ?
    Youtube'da aynı yorumu gordum
  • Hep çekilmesini gerektiğim bi dizi.
    Diğer ülkeler olmayan tarihini çekerken içim cız ediyordu bizi niye yok diye.

Beni üzen tek nokta : “Recep İvedik” serisinin yapımcısı Faruk Aksoy, İstanbul’un fethini konu alan sinema filminin hazırlıklarına başladı. "

Ayrıca afiş gerçekten berbat,kuru boyayla elle yapılmış gibi

Fragmanı izledim : Normal sahnelerddeki kalite çok iyi ama savaş sahneleri Age Of Empires 1'in başındaki vidyodan daha dandik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdaisY -- 5 Eylül 2009; 7:05:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

Hep çekilmesini gerektiğim bi dizi.

Beni üzen tek nokta : “Recep İvedik” serisinin yapımcısı Faruk Aksoy, İstanbul’un fethini konu alan sinema filminin hazırlıklarına başladı. "

Fragmanı izledim : Normal sahnelerddeki kalite çok iyi ama savaş sahneleri Age Of Empires 1'in başındaki vidyodan daha dandik.

Afiş bu değil ilerde çıkar afiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dabbemre

quote:

Onur Turan Senmisin ?
    Youtube'da aynı yorumu gordum

Alıntı
  • Sabırsızlıkla bekliyorum.Umarım 5 martta sinamaya vereceğim para boşuna girmez
  • mükemmel olmasa bile yapılması güzel bence, en azından gündemde olması bakımından, tartışılması bakımından, şu anda tartııştığımız pek çok konudan daha önemli bence tarihimiz, özellikle de üzerinde milyonların yaşadığı İstanbul'un tarihi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EdaisY

Hep çekilmesini gerektiğim bi dizi.

Her milletin az çok tarihi vardır. Eminim Hollandalı filan olsan aynı şeyi söylemezdin.

• hiç umudum yok ama bakalım izlemeden yorum doğru olmaz
  • Bize bi Peter Jackson lazım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.