Şimdi Ara

Ferrari 612 Scaglietti direğe vurunca bu hale geldi! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
2
Favori
3.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Apocaltique

Kabin sağlam olsa ne olacak , motor yok , ayrıca Ferrari'de her araba gibi saç'tır . Saçın kalitesinin farkını görüyorsunuz , o metal direğe o açıyla çarpan standart bir araç kabin dahil parçalanırdı , ama direkte ona çarpan kısmı lazerle kesip almış , kabinide oraya fırlatmış.

Kabin sağlam olsa ne mi olacak? Ölmeyecek insan Ötesi var mı bunun? O kazayı kabin zarar görmeden sürücüsüne zarar verdirmeden atlatmış bir aracın motoru olmasa ne kaputu tamponu olmasa ne? Kazayı yapan kullanıcının yerinde olayım ilk alacağım araç yine ferrari olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozay06 -- 28 Temmuz 2012; 16:26:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chncnyhn

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Ferrari'si olmasından şanslı olduğu belliymiş zaten

+1

Ek olarak ferrari de aldığı paranın karşılığını vermiş ve içindekini korumuş.

Ben bu resimde arabanın yaptığı birşeyi göremiyorum malesef darbe aldığı yerden diyarbakır karpuzu gibi yarılmış, yarısı bir tarafa diğer bölümü öbür tarafa gitmiş. Kazara direkle temas yeri 30 cm daha geride olsaydı ve o zaman şöför sağlam çıksaydı ayakta alkışlamak lazımdı ferrari'yi.

Not: Bu derece yüksek hızlı bir kazada o direk 30 cm geri gelseydi şöförü koruyacak bir araba yok.

Yarılıp parçalanması olumlu bir durum. Darbeyi azami sekilde emmiş. Kazada aracın sağlam kalması değil icinden sağlam çıkmamız önemli. Daha geriden vursaydı dahi yasam alanı korunurdu. Çünkü camurluk kaput tampon ne kadar esnek yapılıyorsa kabin cevresi de bir o kadar sağlam yapılır..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Ferrari'si olmasından şanslı olduğu belliymiş zaten

+1

Ek olarak ferrari de aldığı paranın karşılığını vermiş ve içindekini korumuş.

Ben bu resimde arabanın yaptığı birşeyi göremiyorum malesef darbe aldığı yerden diyarbakır karpuzu gibi yarılmış, yarısı bir tarafa diğer bölümü öbür tarafa gitmiş. Kazara direkle temas yeri 30 cm daha geride olsaydı ve o zaman şöför sağlam çıksaydı ayakta alkışlamak lazımdı ferrari'yi.

Not: Bu derece yüksek hızlı bir kazada o direk 30 cm geri gelseydi şöförü koruyacak bir araba yok.

Yarılıp parçalanması olumlu bir durum. Darbeyi azami sekilde emmiş. Kazada aracın sağlam kalması değil icinden sağlam çıkmamız önemli. Daha geriden vursaydı dahi yasam alanı korunurdu. Çünkü camurluk kaput tampon ne kadar esnek yapılıyorsa kabin cevresi de bir o kadar sağlam yapılır..

Hocam o kadarini biliyorum ferranin cok guvenli olmasi gerektigini oyle de oldugunu biliyorum.

Ama direk ve yuksek hiz isin icine girerse olay biraz sansa kaliyor.

Simdi mobildeyim video koyamiyorum ama bi video vardi sahinle direge vurup arabanin icinden sacilan genclerin oldugu bir videoydu hicbiri de olmemisti.

Ben diyorum ki bu kaza da o kadar olmasa da sansli bi kazaymis darbenin alindigi yerden hemen hemen her arac ayni davranisi gosterirdi kabine herhangi bir mudahale yok.

Eger o direk 30 cm daha geriden temas etseydi yillar once beyni direge yapisan porche kullanan yarisci kadin gibi bu arkadasin da beynini direkten kazirlardi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozay06

quote:

Orijinalden alıntı: Apocaltique

Kabin sağlam olsa ne olacak , motor yok , ayrıca Ferrari'de her araba gibi saç'tır . Saçın kalitesinin farkını görüyorsunuz , o metal direğe o açıyla çarpan standart bir araç kabin dahil parçalanırdı , ama direkte ona çarpan kısmı lazerle kesip almış , kabinide oraya fırlatmış.

Kabin sağlam olsa ne mi olacak? Ölmeyecek insan Ötesi var mı bunun? O kazayı kabin zarar görmeden sürücüsüne zarar verdirmeden atlatmış bir aracın motoru olmasa ne kaputu tamponu olmasa ne? Kazayı yapan kullanıcının yerinde olayım ilk alacağım araç yine ferrari olurdu

Helal olsun hocam. Koskoca Ferrari AR-GE'sinde çalışan mühendisleri bu kadar küçümsememek gerekir. Ne olursa olsun, bir Ferrari'yi sağlam yapmak bir Mercedes'i ya da BMW'yi sağlam yapmaktan daha zordur. Mercedes'i hayan gibi bir şase ve kasa ikilisiyle sağlam yaparsınız. Bir de darbe sırasında koltuğu geri çeken sistem ile hem olası aşırı atalet kuvvetini azaltır hem de sürücüyü fiziksel olarakta korursunuz ancak iş Ferrari gibi bir spor otomobile geldi mi, manda ya da balina gibi kasalar yapamayacağınız için, aracınızın mutlaka parçalanma bölmeleri ve yaşam alanı özel itina ile hazırlanmalı.

Gerçi bu dediklerim, otomobillerden otobüslere, hatta tren vagonlarına kadar çoğu yerde uygulanıyor. Yani bir tren vagonunun sahanlık bölmesini daha zayıf, ince ama esnek malzemeden yaparsınız, kazada o bölüm parçalanırken yolcuların olduğu bölüm korunur. Ya da bir otobüste aynı şeyi uygulayabilirsiniz ama, o manda kasa Mercedes ya da lokomotif tarafından çekilen vagonlar, ortalama 100 KM sürat yapacak araçlardır. Bunların karşılaşacağı atalet ve kinetik enerji, saatte 300 küsür KM hıza çıkacak, hafif ve aerodinamik olması gereken ve muhtemelen bir veya iki kişi taşıyacak bir araç için çok komik rakamlardır. Kaldı ki o kazada tahminim 150 KM süratle yapılmış bir kaza.

• Nasıl olsa Fiat'la aynı menşei kullanıyor Fiat nasılsa Ferrari'de öyledir şaşırmadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluksoy

Nasıl olsa Fiat'la aynı menşei kullanıyor Fiat nasılsa Ferrari'de öyledir şaşırmadım.

İkisi de İtalyan olmasına mı bağlıyorsun bunu? O zaman Alfa Romeo da çöp. Ne de olsa Ferrari, Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak kuruldu. Alfa'yı da at çöpe. Külüstür zaten ya Brera neymiş park ederken sürtsen perte ayır bir daha iflah olmaz...
  • Yüksek sürat diye nitelendirilen hız büyük bir ihtimal 200-250km arasıdır . O hızda sabit duran bir objeye çarpıp sağ kurtulmak mucize zaten.Sürücü kabini öylece kalmış , çok şanslı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnytblt -- 28 Temmuz 2012; 17:07:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: haluksoy

Nasıl olsa Fiat'la aynı menşei kullanıyor Fiat nasılsa Ferrari'de öyledir şaşırmadım.

İkisi de İtalyan olmasına mı bağlıyorsun bunu? O zaman Alfa Romeo da çöp. Ne de olsa Ferrari, Alfa Romeo'nun yarış takımı olarak kuruldu. Alfa'yı da at çöpe. Külüstür zaten ya Brera neymiş park ederken sürtsen perte ayır bir daha iflah olmaz...

Benim gözümde hiçbir Italyan arabası(ferrari olsun Brera olsun fiat olsun alfa olsun) güven vermiyor. Bu da benim düşüncem seni ilgilendirmez. :)

• en az 250 ile vurmuş bence
  • o direkten bizim ülkeye yapmasınlar..güvendiğimiz dağlara kar yağar valla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: can_11

Belediye iyi iş çıkarmış

• arkadaşlar araba direğe muhtemelen ön kapının başladığı çizgiden çarpmış , kabin sağlam diyenler , kabinin sağlam olması tamamen şans eseri , çarpma noktası ön kapı başlangıç kısmı yerine direk kapının ortası olsaydı adam paramparça çıkardı araçtan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahkbjk

o direkten bizim ülkeye yapmasınlar..güvendiğimiz dağlara kar yağar valla..

+1.5

• [DHTUBE=http://www.youtube.com/watch?v=vTD8BdCceiM&feature=player_embedded#!]
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

quote:

Orijinalden alıntı: sarapci

Jant gobekten kirilmis olamaz boyle birsey meslegimizden dolayi soyle soyluyeyim urettigimiz jantlarin gobekleri 120ton press de kirilmiyor

Hocam 120 ton jantın her bir noktasına uygulanan toplam pres. Ancak burada jantın tek bir noktası ya da bölgesi darbeyi yiyor. Üstelik süratli de girmiş. Yani jantın kırılması normal. Hatta ben 2520 Cargo'nun kaldırıma bindirip jantı bayağı yamulttuğunu gördüm. Kaldı ki kollu bir jant değildi. Burada jantımız da kollu.

Hayir gobek janta kaynaklandiktan sonra gobek presslenir sadece test amaclidir.Jant yamulmasi normal extreme birsey degil ama gobekten kirilmasi gercekten zor kaldiki butun kollari kirilmis kesinlikle kalitesiz demek icin degil sadece kazanin buyuklugu beni korkuttu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• şahinde en az ferrari kadar dayanıklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar araba direğe muhtemelen ön kapının başladığı çizgiden çarpmış , kabin sağlam diyenler , kabinin sağlam olması tamamen şans eseri , çarpma noktası ön kapı başlangıç kısmı yerine direk kapının ortası olsaydı adam paramparça çıkardı araçtan

(İlk kabin sağlam kalmış diyen benim sanırım, cevap vereyim.) Ben de onu diyorum işte, kabin sapasağlam kalmış, büyük şans. Yoksa kapıdan falan girse direğe kabinin de sürücünün de feleği şaşardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boz Yele -- 28 Temmuz 2012; 23:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DSMN

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar araba direğe muhtemelen ön kapının başladığı çizgiden çarpmış , kabin sağlam diyenler , kabinin sağlam olması tamamen şans eseri , çarpma noktası ön kapı başlangıç kısmı yerine direk kapının ortası olsaydı adam paramparça çıkardı araçtan

(İlk kabin sağlam kalmış diyen benim sanırım, cevap vereyim.) Ben de onu diyorum işte, kabin sapasağlam kalmış, büyük şans. Yoksa kapıdan falan girse direğe kabinin de sürücünün de feleği şaşardı.

aynen öyle , ben ferrari gerekeni yapmış kabini korumuş diyenlere yazdım, direk kapıdan gelseydi ne kabin kalırdı ne bişey

• Yarasın koçuma. İkinci seferde bu kadar şanssız olmayabilir.
  • ilk 4 resimde araba yok sadece direk var
    ayrıca bu direklerden senede kaç adet üretiliyor yani özel yapımmı
    belediyeyi tebrik etmek lazım çizilmemiş bile evladiyelik mübarek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.