Şimdi Ara

Fernbus Simulator (2016) [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
18
Favori
29.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sarppy

quote:

Orijinalden alıntı: bozcaadalı

Patch note 02/09/2016

http://steamcommunity.com/games/427100/announcements/detail/967533929219974923

Yama notlarına bakılırsa biraz yol almaya başlamışlar, tabii bunlar oyun çıkmadan önce halledilmesi gereken şeylerdi belki ama en azından ilgileniyorlar.

Fernbus'ı ilk çıktığı gün almıştım ancak kullanmakta olduğum direkiyon seti ile henüz tam uyumlu olmadığı için iade etmiştim. Oyun rayına oturmaya başladıktan sonra tekrar satın alacağım.

Aynı düşünüyoruz. Yorumları takip ediyorum , olumlu gelişmeler olursa düşünülebilir.
  • oyunu almadım videoları izledim. türkçe dil seçeneği çıkınca almayı düşünüyorum ama yine de şu sorular kafama takılıyor
    oyun otobüs simulasyonu ama etrafta başka otobüs yok. nasıl bir mantıktır bu?
    trafikteki yapay zeka berbat, kaybolan hayalet araç nedir?
    muavin neden yok?
    neden oyun tam bitirilmeden önümüze sunuldu, hep güncelleme mi bekleyeceğiz?
  • Oyunu cidden satın alıp oynamak istiyorum ama tabiri caizse 3 yanlış 1 doğruyu götürdüğünden alasım gelmiyor.
  • Oopps pardon ama omsidede optimizasyon sorunu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • a.beyol kullanıcısına yanıt
    yeni nesil oyunlar artık böyle para aklama derdinde hepsi oyun umurlarında değil
  • Güncellemeden sonra satın aldım tekrardan. Oyun şimdi alpha sürümü olmuş diyebilirim. Yahu oyun yapıyorsunuz, piyasaya sürüyorsunuz ama loading ekranı bile yok. O zaman pre-alpha, early access falan diye çıkarın. Loading ekranı gelmiş gözlerim yaşardı.

Asfaltlar arasında FPS farkı var. Ara yollarda FPS düşüyor. Otobanlarda artıyor falan. Bunun gibi bir sürü saçmalık devam ediyor. Ayrıca otobüs dönerken resmen yana yatıyor, çıkmadan önce ilk vidyodan beri görüyorum. Lan böyle fizik mi var? Hafif yana yatar sert dönüşte eyvallah ama 15-20 derece yatıyor resmen. Hala düzeltmediler, düzeltmeye de niyetleri yok sanırım. Trafikte kaybolan arabalar, asfaltta yetişen bitkiler vs. aynen devam. Farlar asfaltı çok iyi aydınlatıyor ama yolun geri kalanı karanlık. Ayrıca asfalt köşeli, yokuşlarda aşama aşama inip çıkıyor otobüs, ivmeli bir iniş-çıkış yok. 97 yapımı Carmageddon'da böyleydi en son hatırladığım.

Bir de artık 3 akslı aracı saklamayın, zaten eksikten geçilmiyor, bir de milleti level atlamak zorunda bırakıyorsunuz.

Bunları nazik bir dille kendilerine de ilettim. Neoplan Skyliner'ı parayla satacağız demişler paşalar. Güldürmeyin adamı.

Oyunu almayı düşünenler ama tereddüt yaşayanlar almasınlar. Ben geliştirme aşamasındaki oyunları ve uygulamaları kullanmayı seviyorum, katlanıyorum ama herkes katlanamaz bu saçmalıklara. :)
  • CorozeB C kullanıcısına yanıt
    Denuvo korumalı oyun, hiçbir zaman düşmeyecek torrente. FIFA 16 ve benzeri oyunlar gibi, korsanı olmayacak oyunlardan biri.
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Denuvo korumalı oyunlardan birkaçı kırıldı. Fifa 16,Rise of Tomb Raider ve İnside kırılan oyunlardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 4 Eylül 2016; 20:37:50 >
  • FIFA 16'da denuvo sistemi bypass edildi, kırılmadı. Diğer ikisi büyük uğraşlar sonucu kırıldı fakat ilk güncellemelerde bitecek bunlar da. Emek/fayda oranı çok düşük bir iş olduğu için gruplar bu işten birer birer çekiliyorlar. Zaten Denuvo öncesi dönem ile bugün kıyaslandığında ilerlemenin artık salyangoz seviyesine indiği rahatlıkla görülebilir.
  • Uzun zamandır beklediğim bir oyundu bugün aldım yaklaşık 6 saat oynama sürem var.Öncelikle iade etmedim etmeyi de düşünmüyorum.Öncelikle gerçekten 66TL'yi haketmiyor ama otobüslere aşırı meraklı biriyim dayanamadım.Başta gerçekten yıllardır beklediğim yolcu otobüsü simülasyonu(otobüslere fazlasıyla meraklı biriyim).Gerçekten otobüsün hemen hemen her fonksiyonunu kullanabiliyoruz.Bu oyunu ETS ile kıyaslamak hata bu oyunu yapanların esas işi bu değil tamamiyle hobi amaçlı ortaya çıkan bir çalışma.Otobüs modellemeleri gerçekten harika başka modellerde gelmeli ama keşke bu otobüs çalıştıkları kadar perfonmans olayına da girselerdi.Gta'yı full ayarda oynayıp bunda sıkıntı yaşayanlar arasında bende varım.Aslında bir kaç güncellemeye düzelecek şeyler umarım düzeltilir.Şu halde kimse modlama beklemesin oyun bu halde iken kasıyorsa modamlama ile kötü olur ama istediğimiz firmaya ait tasarımı yapabileceğimiz destek gelmeli.
    Oyunun artıları:
    -Gerçekten harukulade otobüs modellemeleri
    -Yıllardır beklenen Coach simulasyonu isteği
    Oyunun eksileri:
    1-Trafikte araçlar rastgele spawn oluyor yada kayboluyor
    2-Trafikte araçlar geçiş üstünlüğüne uymuyor(Yapay zeka sıkıntılı)
    3-Yolda giderken fps düşüşleri çok oluyor tahminen bitki örtüsünden
    4-Araca dışardan ve önden bakarken motor sesi gelmiyor
    5-Boş viteste yüksek devire kadar gaz verip bi anda vitese atınca araç anormal bir hızla kalkıyor
    6-Cama yağmur damlası düşmüyor
    7-Bu optimizasyon ile mod beklemiyorum ama en azından istediğimiz tasarımı yapma olayı gelse
    8-Tümsekten hızlı geçinde off-road uyarısı veriyor
    9-Tekerlek en ufak bir biçimde yolun dışına çıksa off-road hatası veriyor
    10-Az çok binen bilir otobüs yaylanan bir araçtır tümsekten geçince fren yada gazlamada yada yolun bi yükselmesi alçalmasında yaylanma olmuyor
    11-Kaldırım üzerindeki benzin istasyonuna girince yolcular huysuzlanıyor ve yine off-road hatası veriyor
    12-Stop tabelası önünde dakikalarca yol veren sözde yapay zekalar
    13-Harita içinde FPS'nin dip yaptığı yerler var
    14-Ekrana açılan aynalarda diğer oyunlardaki gibi kasma yapıyor ancak bu konuda çalışılmalı.

Sabrederim diyen arkadaşlara tavsiye ederim bence 2 yada 3 güncellemeye fark oluşmaya başlar...
  • Yanlız şunu da demek isterim geliştiren adamların bazen kendi bilgisayarında çalışmayan bir oyun (evet evet doğru duydunuz oyunu tasarladığı, yaptığı pc oyunu açmıyor :))
  • umutlar yeniden euro coach simulatore kaldı...

• Steam 'de olumlu yorumlar ilk defa öne geçti. Güncelleme işe yaramış galiba.

Olumlu (316) Olumsuz (311)

Fernbus Simulator (2016) [ANA KONU]
  • Güzel oldu bu. Düzenli olarak güncellemeye devam ederlerse oyun çok güzel bir hal alır. Güncellemeden çoğu kişi memnun gibi. Teşekkürler abi.

• Rica ederim. Alman forumlarına bakıp translate ile çeviriyorum yorumlar olumlu yönde . Tabi sebebi hataları düzeltmeye çalışmaları ve tahüt etmeleri. Oyun alınıcak hale geldi zannımca.
  • bozcaadalı kullanıcısına yanıt
    noldu adam oldumu oyun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M4A4

noldu adam oldumu oyun ?

Son yorumlar iyi. Alıp almama konusunda kararsızım. Biraz daha beklemekte yarar var.
  • bozcaadalı kullanıcısına yanıt
    korsan çıkarsa indiririm olmazsa indirmem 66 tl verecek kadar keriz değiliz hocam para kolay kazanılmıyor hadi çok büyük içerikli olsa bi sürü otobüsü optimizasyonu çok iyi olsa ozaman verilirdi bak
  • Son güncelleme ile stabilitede hatırı sayılır artış var. Önceki güncellemedeki kadar kasmıyor oyun. Grafiklerde genel bir iyileşme mevcut. Özellikle ışıklandırma efektleri düzelmiş epeyce. Beta sürüme doğru yaklaşıyor oyun benim gözlemlerime göre.

Önceki mesajımda bahsettiğim köşeli iniş-çıkış hissiyatı da giderilmiş sanki, çok dikkat etmedim ama bu konuda bir düzelme var sanırım.

1,3GB olarak geldi son güncelleme. Bir süre bu tip güncellemelere devam edilmeli. 50-100MB fix patch ile sorun giderilecek bir oyun olmaktan hala çok uzak zira. Sene sonuna doğru modlama desteği dahil birçok özelliğin geleceğini düşünüyorum bu hızla gidilirse. Oyunu bu saatten sonra iade etmem artık. Bir şeyler yapıldığını görüyorum.

Sistemim GTX 860M 2GB, i7 4710HQ, 8GB DDR3 RAM ve SSD'den ibaret ama oyun HDD'de kurulu. İşlemci ve ekran kartı stok hızlarda çalışıyor. İleride OC deneyebilirim ikisine de modlama vs yük bindireceği için. Oyun detaylara çok açık motor olarak.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.