Şimdi Ara

Fermat's Room - [Mükemmel Kurgu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Konu: Dört matematikçi, gizemli bir ev sahibi tarafından hafta sonunu geçirmek ve büyük bir bulmacayı çözmek üzere davet edilir. Hiçbiri birbirini tanımamaktadır. Bildikleri tek şey ise, hepsini oraya davet eden kişinin FERMAT adını kullandığıdır.

Her birine detaylı bir şekilde nerede ve nasıl buluşacakları, davet yerine nasıl gelecekleri ve orada kendi isimleri yerine hangi takma isimleri kullanacaklarına dair bütün bilgiler verilmiştir. Kendilerine verilen isimler tarihteki ünlü matematikçilerin isimlerinden oluşmaktadır: Pascal, Hilbert, Galois....gibi.

Şehir dışında, izole edilmiş bir evde her türlü konforla hazırlanan küçük bir odada bu problemi çözeceklerdir. Odaya en son ev sahibi Fermat gelir. Fakat kısa bir sure sonra gizemli bir telefon çağrısından sonra hemen ayrılır. Ardından odanın kapısı kilitlenir.

Ve ilk problem SMS olarak gelir. Çözmek için bir dakikaları vardır. Görünüşte basit bir mantık problemidir bu. Fakat dakikalar geçer problem bir türlü çözülemez. Ve aniden duvarlar hareket etmeye ve oda daralmaya başlar. Tek çıkış yolu, verilen problemleri oda tamamen kapanmadan zamanında ve doğru olarak çözmektir.

http://www.imdb.com/title/tt1016301/

• konusu ilginç gerçekten izlemek gerekli. Teşekkürler.
  • konusu hoşuma gitmişti ama film o kadar hoş değildi
    çok daha güzel olabilirdi.yine de konu itibariyle izlettiriyor kendini
  • 6,7 puanı var IMDB'de. Ama oy sayısı az. Pek izlenmemiş.
    İzleyelim
  • pc de vardı ama üşeniyordum izlemeye
    bu akşam izleyip yorum yapacağım
    teşekkürler hatırlattığınız için
  • Biz ingilizce dersinde izlemiştik film ispanyolcaydı sanırım.Güzel filmdi ama sonunu göremedim bnde izliycem
  • quote:

Orjinalden alıntı: flym4n

Biz ingilizce dersinde izlemiştik film ispanyolcaydı sanırım.Güzel filmdi ama sonunu göremedim bnde izliycem

Evet. İspanyol yapımı.
  • Konusu gerçekten değişik bende izleyeyim bir yorumumu yaparım
  • İlginç bir filme benziyor severim böyle filmleri bulup izleyelim bakalım,bilgilendirme için teşekkürler
  • Konusu gerçekten çok çekici.
    Oda diyince aklıma Küp filmi geldi...
  • yazın seyretmiştim , güzel bi filmdi..
  • Daha önce yazdığım yazı;

2007 yılı, ispanyol yapımı enteresan film. senaryonun, matematikle kafayı bozmuş 3 - 5 kişi tarafından yazıldığını tahmin ediyorum. filmin başında ''asal sayı bilmiyorsan ikile'' demeye getiren bir yazının çıkması da, bunu ufaktan destekler nitelikteydi.

filmde birbirini tanımayan 4 matematikçinin, fermat adlı daltonun davetlisi olarak gittikleri yerde yaşadıkları anlatılıyor. amaç, aşmış bulmacayı çözmektir. ancak olayın farklı bir boyut kazandığını sonradan anlarlar; sürekli küçülen oda, zeka soruları ve entrikalar...

Genel olarak 'cube' yi andırır. İspanyol yapımlarını takip ediyor, biraz da sayılarla uğraşmayı seviyorsanız göz atın.

Edit: Yazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Macabre -- 30 Aralık 2008; 11:09:50 >
  • Merak ettim dogrusu. En kisa zamanda izleyecegim
  • Böyle bir yerlere çağrılmaları falan bana On Küçük Zenci'yi hatırlattı doğrusu.
  • cube filminden esinlenilmiş:) en son izlediğim ispanyol filmi sanırım rec idi.
  • konuya bak, hem bulmaca hem tansiyonkesin izlemem lazım
  • Konu hort bende 2008de izlemistim, bugun tekrar izledim gerçekten cok iyi bir yapim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.