Şimdi Ara

Fenerbahce ve Sifir Cekmek (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
0
Favori
2.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Luke.Skywalker

Felan, falan , filan...

Ya bari bir tartışma konusu açıyorsunuz Atatürk'ümüzü böyle pis konunun içine çekmeyin. Utanıyorum bu halden.

Atatürk takım TUT-MAZ-DI.

Sapıkça düşüncülerinizle insanların midesini bulandırmayın.Nasıl bir zeka ile böyle bir şeye kalkarsınız.

@Özgüröz

Yaptığın kör fanatiklik, sanki geçen sene Trabzon maçlarında olanları bilmiyormuyuz. Maçtan önce "hepiniz susacaksınız" , "bukalemunlar" , "17 kardeşe göreceksiniz" diyip maçtan sonra yazılanları da biliyoruz. Benim içim rahat. Normal bir insan beyaz ile siyah'ı ayırt edebilir. Bu da siyah ile beyaz kadar açık.

hangi standartlara göre haginin daha iyi olduğuna karar verdin ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Neo

quote:

Felan, falan , filan...

Ya bari bir tartışma konusu açıyorsunuz Atatürk'ümüzü böyle pis konunun içine çekmeyin. Utanıyorum bu halden.

Sapıkça düşüncülerinizle insanların midesini bulandırmayın.Nasıl bir zeka ile böyle bir şeye kalkarsınız.

@Özgüröz

Yaptığın kör fanatiklik, sanki geçen sene Trabzon maçlarında olanları bilmiyormuyuz. Maçtan önce "hepiniz susacaksınız" , "bukalemunlar" , "17 kardeşe göreceksiniz" diyip maçtan sonra yazılanları da biliyoruz. Benim içim rahat. Normal bir insan beyaz ile siyah'ı ayırt edebilir. Bu da siyah ile beyaz kadar açık.

W3C standartlarına göre verilmiştir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Duke LaBeouf

quote:

quote:

Felan, falan , filan...

@Özgüröz

tmm liseli

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Duke LaBeouf

quote:

quote:

Felan, falan , filan...

@Özgüröz

tmm liseli

• quote:

Orijinalden alıntı: Kénan

O yıl(2001-2002) Fenerbahçe'nin grubunda dönemin en iyi takımları vardı. Barcelona, Leverkusen, Lyon... Hatta yanlışım yoksa eğer Leverkusen o yıl şampiyonlar ligi'nde final oynamıştır. Nou Camp'taki Barcelona maçı'nda 90 dakika 0-0 gidiyorken uzatmalarda Rivaldo süper bir şutla frikikten gol atmıştır. Gol olmasaydı puan alacaktınız. Bilmiyorum ne kadar doğru hafızamı kurcalayınca bunlar aklıma geldi. Yani Fenerbahçe'nin bu durumu kötümsenecek bir olay değildir.

İlk galibiyetimizi 11 yıl sonra, ilk golümüzü 6.maçımızda attık. Bu işler tecrübe ile oluyor. Devler ligi, Avrupa'nın en iyi takımlarından oluşan bir ligdir.

11 yıl nedir ya, ŞL'de ilk oynadığımız sezon galibiyet alamadık ertesi sezon aldık.

• quote:

quote: OzgurOz

Bununla ilgili hatırlarsan bir topic vardı , salçalar yüzünden silinmişti.

Biz Fener'lilerin artık kabullenmeye alışmalıyız dediğimiz şeyler var...Bu tamamen kartş tarafın kompleksi ile alakalı ama eminim onlar bunu kabul etmyeceklerdir.

Fener ligde liderse , ligin tadı tuzu kaçmaz mı? Bu sene diğer takımlar çok güçsüz , şöyle dişe diş bir maç izleyemiyoruz denmez mi?
    Ligin kalitesi , FB'nin kaçıncı sırada olduğu ile ilintilidir.FB , 3 basamak alta düşsün , Türk futbolunda bir silkiniş mi var hocam ? lafları dolanmaya başlıyor.

Bakkal hocam sana çok güzel bir örnek vereceğim.İnanmayan açsın gazeteleri baksın.
    Şampiyonlar Liginde 3 sene üstüste PSV , bizim takımların grubunda yer aldı. Bunlardan ikisinde FB birinde GS yer alıyordu.
    İlk eşleşmede FB içeride yendi dışarıda yenildi ve PSV'den 3 paun topladı.Gazeteler bu PSV'den daha çok puan alınması gerekiyordu dedi.Bir sene sonra aynı PSV , GS'ı içeride de dışarıda da yendi. Gazeteler "güçlü PSV karşısında...." şeklinde başlıklar attılar.Aynı PSV'yi bir sene sonra içeride yendik , dışarıda 10 kişi kalmamıza rağmen 1 puan aldık. Aynı gazeteler , o sene gruptan rekor puanla çıkan FB'nin grubunu "zayıf" olarak nitelendirdiler.

PSV'nin bile ne kadar güçlü takım olduğu tamamen FB ile ilgili.GS'lı dostlar yanlış anlamasın ben tamamen basının buradaki duruşundan bahsediyorum.

Twente'nin yer aldığı gruptan bizim kaka dediğimiz FB'miz geçen sene 15 puan alarak lider çıkmıştı. Geçen sene küçümsenen Twente için bu sene ne diyor basın.
    "Bursaspor , Twente gibi olmalıydı.Adamlar taş gibi takım , futbol nasıl oynanır çok iyi biliyorlar."

Bizimle oynarken "köy takımı" idi ama...

Alex'in formülünü çözebildiler mi?

X.Alex = 1/3 Lincoln = Ricardinho = 2 Delgado = Tabata+Tello =Q7+Guti = 3 Felipe (8 Alex / 3 De Souza) * Rihanna - Helin Avşar / Alen Iverson
    X nedir arkadaş?

Penaltı atmadan gol kralı olmak bir erdemdir , bu yüzden Alex'in gol krallığı fasulyedendir.
    Evet Semih , penalltı atmadan gol kralı oldu ama O da yedekti kardeşim , o da sayılmaz.

Anelka , faul yaparak gol attı. 10 milyon sokağa döküldü "el değmemiş lig istiyoruz" diye.. Elle attığına kanıt diye çekilen fotoyu mahkemeye delil olarak sunsan , hakim ciddiyetsizlikten içeri atar bunları..
    Allah büyük..Bir sene sonra Burak Yılmaz , BJK'ta forma giyerken Konya'ya eliyle düzeltip buz gibi gol attı..Yukarıdaki 10 milyon'a birden bi "el" değdi.Dondular böyle.

Senede 2 penaltı atıyoruz. Frikikten gol atarız diye artık ceza sahası önündeki pozisyonlarımıza da faul çalınmıyor.Ama federasyonun adı "fenerasyon" şeklinde ajite edilir.
    Son 6 senede 6 kupayı , son maçta rakiplere bırakmışıszdır , ama Aziz Yıldırım şaibeli adamdır.
    Aziz yıldırım'ı siz hiç başka bir kulübün başkanı ile yemek yedikten sonra , bizim dışımızda şampiyonluğa giden bir takım var , biz onun olmasını istemiyoruz , aha bunun için yemek yedik , diye açıklama yaptığını duydunuz mu?

Siz hiç Aziz Yıldırım'ın , bu seneki amacımız "100.yılını kutlayan bir takımı bu sene şampiyon yapmamaktır" dediğini duydunuz mu?

Marco ile Nobre'yi Türk yaptık diye söylenenleri hatırlayın , şimdi hangi formayı giydiklerine bakın.

Nobre'yi "sahtekar" ilan eden başkan , o futbolcuyu transfer edip , bir de koluna kaptanlık bandı takıyor.Sonra artık ekşi sözlüğe malzeme olmuş "duruşlardan" bahsediyorlar.

Alış bakkal hocam..Geçen bir forumda , Bursa kayırılıyor diye topic açılmıştı.Baktım bir tanesi FB sağolsun demiş.Oraya nasıl intikal ettik anlamadım.Ama ya FB kadar bunların kafasını taş düşecek ya da biz bu olanların üstüne her yıl yenilerini ekleyeceğiz.

Bak şimdi aklıma geldi..
    2000 yılına kadar Atatürk FB'liydi.Sonra GS'lılar elimizde belge var GS'lı dediler.Beşiktaşlılar en büyük Türk Beşiktaşlı, temalı görseller hazırlattı.Arkadaş bu nedir ya? 2000 yılına kadar nerdeydi o belgeler , gerçi hala görünmedi ama ..
    La bırakın FB'yi kendi işinize bakın diyecem de , nasıl baksınlar? Birinin küme düşmesine 7 puan kalmış.Diğerinin gözü herkesten yaşlı.Tabiki FB ile kalkacaklar , FB ile yatacaklar.

Hayatımda daha boş ve daha fanatik bir yazı gördüm mü gerçekten bilmiyorum. Gördüysem de kesinlikle altında ercan saatçi tadında bir gazeteci müsveddesinin imzası vardır.

Teker teker gideyim. Öncelikle "karşı tarafın kompleksi" ifadesi nasıl bir bakış açısına sahip olduğunun en büyük kanıtı. Diyorsun ki onlar bu kompleksi kabul etmez, peki ya sen kendi kompleksini kabul eder misin?

Kaldı ki kendini ayrı bir cumhuriyet olarak nitelendiren, birinci olduğunda insanların "lig zevksiz ya bu takımlarla" dediğini iddia eden, Anıtkabir ziyaretinde "Atam izindeyiz, biz de fenerliyiz" yazılı tişörtler giyerek seviyesizliğini bir kez daha bizlere gösteren bir güruhun mensubu olarak karşındakini "eziklik kompleksi" ile suçlamak ne derece doğru diye soracağım, ama yersiz bunu sormak. Anlamazsın çünkü, ne de olsa "karşı tarafsın", ne de olsa FB'lisin.(!)

Gelelim PSV olayına. O gazete manşetlerini/yazılarını göstermeni rica ediyorum senden. Atmışın ortaya bir iddia kanıtlarını da sun ki bilelim bizde neyle karşı karşıya olduğumuzu. Ayrıca bir sezon çok kötü olan bir takım ertesi sezon çok iyi olabilir muhakkak, aynı şeyin tersi de mümkündür. Eğer ki o manşetleri gösterebilirsen bende üşenmeyip PSV'nin o bahsettiğin 3 sezonunu dikkatle inceleyeceğim, futbolcusundan teknik adamına form grafiğine kadar. Eğer hakikaten dediğin gibi bir düşüş veya çıkış yaşamamışsa PSV ve buna rağmen o başlıklar atılmış, o yazılar yazılmışsa bize de haklısın demek düşer bu konuda.

Ha bir de şöyle bir gerçek var. Fi tarihinde atılan manşetlerden bahsetmişsin. Daha yakın zaman gelmeni salık veririm, eğer Arda Turan'a, yani kaptanımıza, takımımızdaki en önemli adamımıza, gencecik yaşına rağmen "yaşayan efsanelerimizden" olmuş birine yapılan aşağılamaları, onun üstüne ne denli gidildiğini, medyanın Arda üstünde oluşturmaya çalıştığı baskıyı göremiyorsan en yakın zamanda bir göz doktoruna gitmeni tavsiye ederim.
    Orta sahada top sektirdiği için ne ahlakı ne de karakteri kalmıştı Lincoln'ün hatırlatırım. Aynısını CR7 veyahut Messi yapsa büyük oyuncu oluyor ne ilginçtir ki.
    ercan saatçi denilen şahsın hürriyet sayfalarından GS'a yaptığı sataşmaların çetelesini biz bile tutamıyoruz artık. 10 yaşındaki çocuğun bile yeşil sahayı temsil ettiğini anladığı o kartonlar yüzünden GS taraftarını PKK sempatizanı ilan etmemiş miydi bu zat-ı muhterem zamanında? Aynı şahıs değil midir FB rezil bir futbol oynayıp yenildiğinde maçın en iyi 3 adamını hep FB tarafından seçen? meriç tunca değil midir asli görevi olarak GS aleyhtarı yazılar yazmayı seçen kişi? selçuk yula çıkıp bas bas bağırmamış mıdır "ben FB yorumcusuyum tarafsız olamam" diye. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki Arda'nın cinsel uzvunun işlevselliğini aleni ortamlarda konuşmak moda olmuş hala inandıramıyoruz anti-GS medyanın varlığına.

Alex hakikaten özel bir oyuncu, en azından bizim ligimize göre özel bir oyuncu. Sanmıyorum ki biri çıkıp desin ki Alex'ten bir cacık olmaz, xyz ondan daha iyi diye. Bu özelliğinden dolayıdır ki ligimize yeni gelen topçularla karşılaştırılması doğaldır. Nasıl ki hala her yerde "GS yeni Hagi'sini buldu" tadında haberler çıkıyorsa, nasıl ki Alex'i de dahil olmak üzere tüm 10 numaralar Hagi ile kıyaslanıyorsa Alex'de bunları yaşamalıdır. Bu konuda hemfikirim seninle, ancak anlamadığım nokta niye bunu yazma gereği duymuş olduğun. Alex taraflı tarafsız herkesin saygısını kazanmış nadir oyunculardan biridir bana kalırsa. Devlet Bahçeli tadında sloganlar atarak "FB büyüklüğü öyle bir büyüklük kiii..." diyorsunuz ya hani, o büyüklük Alex büyüklüğü mü yoksa? Hani anlayalım da ona göre konuşalım bizde.

Anelka elle attı, kolla attı, kafayla attı ben bilmem, o gol sayılmamalıydı bunda hemfikiriz herhalde? Şu an adını hatırlamıyorum kalecinin, sanırım eski GS'lı Kerem'di bir anadolu takımıyla maç yapıyor FB Nobre kendini bilerek yere atıyor ceza sahasında. Kaleciye kırmızı kart, penaltı, gol. Bu da çok tepki almıştı yine aynı sene içerisinde. Aynı şekilde Baros'da çok elle düzeltti topu ve sonrasında gol attı. Hatta ilk geldiği zaman her maç en az bir kez sarı kart görüyordu bu yüzden, kendi açımdan çok kıl oluyordum bu hareketine. Sonraları düzeldi çok şükür. Kendin Burak Yılmaz örneğini de vermişsin. Demem o ki bu tarz olaylar her takımın başına geliyor. Sen çıkarsın al kardeşim bu sizin oyuncuların elle attıkları goller, ben derim ki buyur kardeşim bu sizin oyuncuların elle attıkları goller. Herkes aynı dertten muzdarip, kimsenin +/- 1i yok bu konuda.

Geldik en sevdiğim maddeye. "penaltı kullanmıyoruz yaa" maddesine. Şimdi arkadaşım bunu açıklığa kavuşturmak zor hatta imkansız. Şöyle ki FB yılda 2 penaltı kullanıyor, GS 7, BJK 9 (rakamlar farazidir) demek ki hakemler FB aleyhine işliyor, GS ve BJK'yi koruyor demek dünya üzerinde var olabilecek en saçma argümandır. Hakemlerin bizi kayırıp sizin karşınızda yer aldığını ispatlamak istiyorsan şayet izleyeceksin tüm FB maçlarını, çıkaracaksın o penaltı pozisyonlarını ortaya ve tabiri caizse belgesel yapacaksın onlardan. Eğer zaten dediğin gibi hakem hataları dayanılmayacak boyutta olsaydı sizin aleyhinize FB bu dediğim belgesel tadında CDyi çoktan yollamıştı federasyona, tarihte örnekleri mevcuttur hepimiz biliyoruz. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Bak son maçımızda 2 tane %100 penaltımızı vermedi hakem. Tüm sezonun maçlarını açıp izlesem bunun gibi 10larca örnek bulurum eminim ki. Aynı durum BJKlisi için de geçerli FBlisi için de Bursalısı TSlisi için de. Hakemlerimiz çok hata yapıyor malesef ve yapılan her hatada "bu hata kasten yapıldı, hakemler bize karşı" düşüncesi bizim millete özgü. Ha eğer hala ısrar ediyorsan GS'nin 3 penaltısı yendi FB'nin 13 penaltısı diye, buyur çıkar kasetleri, kanıtlarla destekle argümanını. Eğer bunu yapamıyorsan susma zamanıdır.

100. yıl ile ilgili söylediklerini anlayamadım o yüzden şimdilik pas geçiyorum o paragrafı, eğer biraz daha açarsan içeriğini gereken cevabı yazarım.

Demirören'in lafları beni alakadar etmez, münferit açıklamaları geçelim.

Atatürk ile ilgili gereken cevabı aslında Barbar vermiş. O dönemde futbol şimdiki gibi değildi, olsa bile Atatürk bulunduğu konum ötürü takım tutamazdı, kaldı ki bir ton yazı var GS FB ve BJK cephelerinden. Hepsi de Atatürk'ün imzasını taşıyor. Hangisi gerçek bilinmez, belki hepsi gerçek, belki hiçbiri değil. Ki yukarıda da bahsettim Anıtkabir ziyaretinde yapılan seviyesizlikten. Atatürk'ü ilahlaştırmak son derece yanlış, gerek cephede gerek masa başında son derece hayati kararlar almış, bu kararlar sayesinde günümüz sınırları, bayrağı, ülkesi ortaya çıkmıştır ancak bu demek değildir ki Atatürk'ün tuttuğu takım (tuttuğunu varsayıyoruz elbette) tek düzgün ve onurlu takım diğerleri ise tü kaka. Türkiye devletine önderlik etmiş, toplumun en önemli simgesi haline gelmiş bir tarihsel kişiliği kendine saklamaya çalışmak ne derece doğru artık takdiri sana bırakıyorum.

• Renkleri ince ince ne anlatırsın ki köre?
  • quote:

quote:

Felan, falan , filan...

@Özgüröz

Hagi ne alaka?

• quote:

Orijinalden alıntı: KadirSahin™

quote:

Orijinalden alıntı: OzgurOz

quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

Fenerbahce'nin sifir cekmesi konusunda herkes yorum yapiyor surekli.
    Tutturmussunuz FB sifir cekti diye. Dinime kufreden musluman olsa. 8-0 i daha hafif sayanlar bile olmus.
    Yahu sifir ceken takimdan oyle bir bahsediyorsunuz ki sanki TR takimlari arasinda en cok puani toplayan, tecrube tecrube dediginiz olay baz alinirsa katildigi ilk sene ManU ve Juve gibi takimlarin bulundugu grupta son macinda ceyrek finali kaciran baska takim!

FB sifir cekerken ilk Barcelona maci haric hic mahkum oynamadi. Neredeyse her maci son dakikada kaybetti. Gruptan cikan Barca yari final, Leverkusen final oynadi.

Bunlari neden soyluyorum; ayni zamanlarda diger takimlarimiz Avrupa'yi kasip kavururken! biz sifir cekiyorduk.

Avrupa'daki yuz akimiz (ironi yoktur) GS bile sampiyonlar liginde 4 yil sonunda ancak gruptan cikabilmistir. Grubu tek gol atip bitirmisligi de vardir.

Kisacasi herkesin ayni mokum laciverti oldugu yerde takimimi asagilamanizi kabul edemiyorum.

Bununla ilgili hatırlarsan bir topic vardı , salçalar yüzünden silinmişti.

Biz Fener'lilerin artık kabullenmeye alışmalıyız dediğimiz şeyler var...Bu tamamen kartş tarafın kompleksi ile alakalı ama eminim onlar bunu kabul etmyeceklerdir.

Fener ligde liderse , ligin tadı tuzu kaçmaz mı? Bu sene diğer takımlar çok güçsüz , şöyle dişe diş bir maç izleyemiyoruz denmez mi?
    Ligin kalitesi , FB'nin kaçıncı sırada olduğu ile ilintilidir.FB , 3 basamak alta düşsün , Türk futbolunda bir silkiniş mi var hocam ? lafları dolanmaya başlıyor.

Bakkal hocam sana çok güzel bir örnek vereceğim.İnanmayan açsın gazeteleri baksın.
    Şampiyonlar Liginde 3 sene üstüste PSV , bizim takımların grubunda yer aldı. Bunlardan ikisinde FB birinde GS yer alıyordu.
    İlk eşleşmede FB içeride yendi dışarıda yenildi ve PSV'den 3 paun topladı.Gazeteler bu PSV'den daha çok puan alınması gerekiyordu dedi.Bir sene sonra aynı PSV , GS'ı içeride de dışarıda da yendi. Gazeteler "güçlü PSV karşısında...." şeklinde başlıklar attılar.Aynı PSV'yi bir sene sonra içeride yendik , dışarıda 10 kişi kalmamıza rağmen 1 puan aldık. Aynı gazeteler , o sene gruptan rekor puanla çıkan FB'nin grubunu "zayıf" olarak nitelendirdiler.

PSV'nin bile ne kadar güçlü takım olduğu tamamen FB ile ilgili.GS'lı dostlar yanlış anlamasın ben tamamen basının buradaki duruşundan bahsediyorum.

Twente'nin yer aldığı gruptan bizim kaka dediğimiz FB'miz geçen sene 15 puan alarak lider çıkmıştı. Geçen sene küçümsenen Twente için bu sene ne diyor basın.
    "Bursaspor , Twente gibi olmalıydı.Adamlar taş gibi takım , futbol nasıl oynanır çok iyi biliyorlar."

Bizimle oynarken "köy takımı" idi ama...

Alex'in formülünü çözebildiler mi?

X.Alex = 1/3 Lincoln = Ricardinho = 2 Delgado = Tabata+Tello =Q7+Guti = 3 Felipe (8 Alex / 3 De Souza) * Rihanna - Helin Avşar / Alen Iverson
    X nedir arkadaş?

Penaltı atmadan gol kralı olmak bir erdemdir , bu yüzden Alex'in gol krallığı fasulyedendir.
    Evet Semih , penalltı atmadan gol kralı oldu ama O da yedekti kardeşim , o da sayılmaz.

Anelka , faul yaparak gol attı. 10 milyon sokağa döküldü "el değmemiş lig istiyoruz" diye.. Elle attığına kanıt diye çekilen fotoyu mahkemeye delil olarak sunsan , hakim ciddiyetsizlikten içeri atar bunları..
    Allah büyük..Bir sene sonra Burak Yılmaz , BJK'ta forma giyerken Konya'ya eliyle düzeltip buz gibi gol attı..Yukarıdaki 10 milyon'a birden bi "el" değdi.Dondular böyle.

Senede 2 penaltı atıyoruz. Frikikten gol atarız diye artık ceza sahası önündeki pozisyonlarımıza da faul çalınmıyor.Ama federasyonun adı "fenerasyon" şeklinde ajite edilir.
    Son 6 senede 6 kupayı , son maçta rakiplere bırakmışıszdır , ama Aziz Yıldırım şaibeli adamdır.
    Aziz yıldırım'ı siz hiç başka bir kulübün başkanı ile yemek yedikten sonra , bizim dışımızda şampiyonluğa giden bir takım var , biz onun olmasını istemiyoruz , aha bunun için yemek yedik , diye açıklama yaptığını duydunuz mu?

Siz hiç Aziz Yıldırım'ın , bu seneki amacımız "100.yılını kutlayan bir takımı bu sene şampiyon yapmamaktır" dediğini duydunuz mu?

Marco ile Nobre'yi Türk yaptık diye söylenenleri hatırlayın , şimdi hangi formayı giydiklerine bakın.

Nobre'yi "sahtekar" ilan eden başkan , o futbolcuyu transfer edip , bir de koluna kaptanlık bandı takıyor.Sonra artık ekşi sözlüğe malzeme olmuş "duruşlardan" bahsediyorlar.

Alış bakkal hocam..Geçen bir forumda , Bursa kayırılıyor diye topic açılmıştı.Baktım bir tanesi FB sağolsun demiş.Oraya nasıl intikal ettik anlamadım.Ama ya FB kadar bunların kafasını taş düşecek ya da biz bu olanların üstüne her yıl yenilerini ekleyeceğiz.

Bak şimdi aklıma geldi..
    2000 yılına kadar Atatürk FB'liydi.Sonra GS'lılar elimizde belge var GS'lı dediler.Beşiktaşlılar en büyük Türk Beşiktaşlı, temalı görseller hazırlattı.Arkadaş bu nedir ya? 2000 yılına kadar nerdeydi o belgeler , gerçi hala görünmedi ama ..
    La bırakın FB'yi kendi işinize bakın diyecem de , nasıl baksınlar? Birinin küme düşmesine 7 puan kalmış.Diğerinin gözü herkesten yaşlı.Tabiki FB ile kalkacaklar , FB ile yatacaklar.

İçimden geçenleri yazmışsın. Gsli arkadaşlar skor olaylarını vs çoktan aştılar. Bjkliler ortalığı karıştırıyorlar hep :/

Yapmayın hocam ya. Biz mi karıştırıyoruz hep.
    Herkes kendinden sorumlu ama tahrik içerikli mesajlar olduktan sonra bu forum bu tür mesajları her zaman görecektir.

• hakaretlerle dolu yazın için öncellikle teesüf ederim.Bunların hiçbirine cevap vermiyorum.

Ancak şunu da belirtmek isterim ki , içini boş olark bitelendirdiğin yazılarıma cevap verirken ya yazdıklarımı okumamışsın , ya da okuduğunu anlamamışsın izlenimi vermişsin.bir örnek vereyim
    quote:

quote: OzgurOz

"Anelka , faul yaparak gol attı. 10 milyon sokağa döküldü "el değmemiş lig istiyoruz" diye.. Elle attığına kanıt diye çekilen fotoyu mahkemeye delil olarak sunsan , hakim ciddiyetsizlikten içeri atar bunları..
    Allah büyük..Bir sene sonra Burak Yılmaz , BJK'ta forma giyerken Konya'ya eliyle düzeltip buz gibi gol attı..Yukarıdaki 10 milyon'a birden bi "el" değdi.Dondular böyle. "

sen cevaben

Anelka elle attı, kolla attı, kafayla attı ben bilmem, o gol sayılmamalıydı bunda hemfikiriz herhalde? Şu an adını hatırlamıyorum kalecinin, sanırım eski GS'lı Kerem'di bir anadolu takımıyla maç yapıyor FB Nobre kendini bilerek yere atıyor ceza sahasında. Kaleciye kırmızı kart, penaltı, gol. Bu da çok tepki almıştı yine aynı sene içerisinde. Aynı şekilde Baros'da çok elle düzeltti topu ve sonrasında gol attı. Hatta ilk geldiği zaman her maç en az bir kez sarı kart görüyordu bu yüzden, kendi açımdan çok kıl oluyordum bu hareketine. Sonraları düzeldi çok şükür. Kendin Burak Yılmaz örneğini de vermişsin. Demem o ki bu tarz olaylar her takımın başına geliyor. Sen çıkarsın al kardeşim bu sizin oyuncuların elle attıkları goller, ben derim ki buyur kardeşim bu sizin oyuncuların elle attıkları goller. Herkes aynı dertten muzdarip, kimsenin +/- 1i yok bu konuda.

Ben artı veya eksilerden bahsetmedim.Ben pozisyonu bile tartışmıyorum sonuçta.Burak yılmaz'ın golünün Konya'ya atılmasını ibret verici bulduğum için örnekledim.Elbette bu tarz poziyonlar her takımın başına gelebilecek pozisyonlardır.Ama benim eleştirdiğim şey , elinize pankartlar alıp bu pozisyon yüzünden sokaklara dökülmenizdir.
    Burak Yılmaz'ın attığı golden sonra camian tıpkı Anelka'nın golünden sonra sokaklara dökülseydi tüm bu protestoya hak verirdim.Prostesto etmediğinize göre , benim bir haklılık payım var demektir.Ha sen kişisel olarak bu olaydan dolayı da utanç duydum diyorsan yazdıklarım seni bağlamaz zaten , utanmayanlar için geçerli olur.

Spor kamuoyunu yakından takip ettiğini düşünerek "Fenerbahçe'ye neden peanltı çalınmıyor.İşte FB'nin verilmeyen penaltıları" şeklinde tüm spor kanallarının hazırladığı görüntüleri atlamış olamazsın diye düşündüğüm için buradan çok örnek vermiyorum.İsimlerini net hatırladığım için söylüyorum mesela Ersin Düzen ve Ahmet Çakar sırf bunun üzerine program yapmışlardı ATV'de.

Medya ile ilgili de çarpıttığın bir nokta var.
    Arda ile ilgili konuşulanlar , Bilica için de Santos için de Kazım için de konuşuluyor.Ayrıca Arda , kızarkadaşına kahve ısmarlarken yardımcı olan gence 500 TL bahşiş verdi , kız arkadaşı için bilmemnerde sinem akapttı şöyle aaraba aldı haberleri çıkarken de medyaya itiraz etmeli idi. Ama bu onlardan hoşlandı , ama medya gazeteciliğinin böyle bir yanı da var Arda bunu yeni anladı.Ki aslında benim yazımla hiç alakası olmayan bir konudur bu..Konuya nasıl buraya geldin bilemiyorum.

Kırıcı olmadan tatışacaksak PSV maçı için de eve gittiğimde gerekli argümanları sana sağlayacağım.Şuan iştte olduğum için bunları temin etmem mümkün değil.

• quote:

Suçu kendinizde aramayı hiç düşünmediniz mi? Bu forumda en akıllısının bile yoğurdu kara değildir.

Bile, bile, bile başlayan sözler. Ne mahkum kalmışız ama,

Değilmiy di başkanınızın "Bu takım bu lige fazla diyen" aynı sezon kupa finalinde 5 yemen.

Her takıma antipati kazanmanız da biliyorumki diğer takımlar yüzündedir. Her takımın rezillikleri vardır, olacaktır. Sen 8 dersen o da 0 der.

Her kullanıcıyı kendiniz gibi görmeyin her bireyin iyisi kötüsü var ama kör taraftarlık niye,

Alex'i Hagi'den üstün tutan siz değilmisiniz? Avrupada hiçbir başarısı olmadan olanına laf atmadınız mı tesadüf diye.

Kaşınma ki, kaşıtmasınlar!

Ne yazdığını bilmeyen insan !!

quote:

Hagi ne alaka?

• quote:

quote:

Suçu kendinizde aramayı hiç düşünmediniz mi? Bu forumda en akıllısının bile yoğurdu kara değildir.

Değilmiy di başkanınızın "Bu takım bu lige fazla diyen" aynı sezon kupa finalinde 5 yemen.

Her takıma antipati kazanmanız da biliyorumki diğer takımlar yüzündedir. Her takımın rezillikleri vardır, olacaktır. Sen 8 dersen o da 0 der.

Her kullanıcıyı kendiniz gibi görmeyin her bireyin iyisi kötüsü var ama kör taraftarlık niye,

Alex'i Hagi'den üstün tutan siz değilmisiniz? Avrupada hiçbir başarısı olmadan olanına laf atmadınız mı tesadüf diye.

quote:

Hagi ne alaka?

Alıntı'nı düzgün yap! Terbiyeni takın

Hagi'nin Galatasaray'a kazandırdıkları yeter, onun yapabildiklerini yapan başka biri varmıydı?

• Herkes kendi ayıbını çamurla örtüyor bu kadar basit
  • Bakkal bir konu açmış ki 777 sayfa olabilecek potansiyel var. (threadisburning.png)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hagi ne alaka?

Alıntı'nı düzgün yap! Terbiyeni takın

Hagi'nin Galatasaray'a kazandırdıkları yeter, onun yapabildiklerini yapan başka biri varmıydı?

Hagi galatasaraya tek başına mı kazandırdı onları ? Takımdaki tek yıldız o muydu ?

• @Neo

Tek başına kazandırmadı tabiki , ama takımın % 70'i Hagi'ydi.

Seninle bu konuyu tartışacak değilim
  • Hangi hakaretlerden bahsediyorsun anlamadım. "Anlamazsın ne de olsa FB'lisin" lafına takıldı isen eğer orada senin insanları başkalaştıran yazına ithaf en ironi yapmıştım. Boş olduğunu hala iddia ediyorum çünkü ortada veri yok ama tonla itham var. Yukarıda belirttim eğer bir babayiğit çıkar "GSnin 3 penaltısı verilmemiş FBnin 13" tadında bir araştırma yaparsa (Dikkatini çekerim sadece FBye verilmeyen penaltıları göstersin demiyorum) haklısın diyorum. Süper Ligde oynayan tüm kulüplerimiz böyle bir çalışma yapsa eminim ki birbirine çok yakın değerler çıkar bazı takımlar hariç. Özellikle 3 büyükler arasında aman aman bir fark olacağına inanmıyorum. Artık Ahmet Çakar mı olur bir başkası mı olur sana kalmış, delil varsa elinde buyur paylaş bizimle. Ancak yukarıda dediğim gibi imkansız bu. Çünkü hakemlerimiz çok hata yapıyor verilmesi gereken kırmızı kartlardan, verilmeyen penaltılara, ofsayt hatalarına kadar.

Elbette ki haklısın Burak'ın golüne de aynı ölçüde tepki verilmeliydi, doğrusu bu haklısın. Ancak FB-GS rekabetinin işleri nasıl kızıştırdığını es geçmek olmaz. Bu her iki taraf için de geçerli, şimdi Baros elle gol atsa biz o golle 3 puan alsak hafif toparlansak FBlilerin vereceği tepkiler belli, her ne kadar varsayımlar üstünden gitmek gibi olsa da bu gerçeği inkar edemeyiz. Aynı şekilde bir BJKli ya da TSli atmış olsa elle gol FB cephesinden Baros'a gelen tepki gelmez. Ezeli rekabetin getirdiği bir durum olarak değerlendirmek lazım bunu.

Konu Arda'ya gelmek zorundaydı çünkü senin iddian "ülkemizde GS'ı kayıran anti-FBli medya var" idi. Bu argümanı çürütecek en bariz örnek Arda Turan örneği elbette. Şimdi demişsin ki sinema kapattı, 500 tl bahşiş verdi. Ee ne olmuş arkadaşım bunları yaptıysa? Özel hayatının en ücra noktalarını afişe etmenin doğruluğunu mu sağlamış olur Arda'nın sinema kapatması? Ali Ağaoğlu'nun garajındaki arabalar bile Arda'nın Mercedes'i kadar tartışma yaratmıyor şu ülkede. Kazım'ın yapmış olduğu kelepçe fetişistliği sex partisi ile Arda'nın sinema kapatması bir midir? Ki bu kadar basit bir olay üstünden bir yıl geçmiş olmasına rağmen hala medyanın dilinde "Sinema kapatmasıyla ve özel hayatıyla gündemden düşmeyen Arda Turan..." tadında sürmanşetler sağolsun.

Arda örneğine cevaben Santos'u Kazım'ı sunman zaten ne kadar kör fanatiklik yaptığını gösteriyor. Arda çıkıp cevap vermeliydi demişsin, niye dedin anlamak güç ama cevap vereyim yine de. Futbolcuların öyle kafalarına estiğinde açıklama yapması, hele ki polemik yaratacak şekilde açıklama yapması kat-i suretle yasaktır. Eğer Arda "medya çok üstüme geliyor" tadında bir açıklama yapmış olsaydı kulüp tarafından cezalandırılırdı ve medya Arda'nın üstüne daha çok giderdi. "Özel hayatıyla gündemden düşmeyen Arda" olurdu "Özel hayatı, sinirli mizacı ve sert diliyle gündemden düşmeyen Arda". Geçtiğimiz günlerde artık dayanamadı çocuk ve ermana cevap verdi, görmüşsündür. Hemen ardından GS kulübü resmi açıklamada bulundu ve Arda'nın yanında yer aldı. Beklenmedik bir hareketti bizim pısırık yönetimden, ancak, her ne kadar o resmi açıklama ile Arda'nın yanında yer almış olsalar da para cezası verildi Arda'ya, ki zaten Arda'da bu cezayı bekliyordu, o röportajda belirtmişti. Bir futbolcu profesyonelliğini koruyabilmelidir, Arda'da bu nedenle dayandı ve medyaya sataşmadı.

• quote:

@Neo

tartışamazsın çünkü saçmalıyorsun o kadrodai türkler milli takımı dünya 3.sü yaptı. hakan şükür ergün pembe emre belozoğlu hasan şaş bülent korkmaz popescu taffarel gibi adamlar varken takımın yüzde 70 hagi demek bilgisizliktir. ki zaten pek bir bilgin olmadığı belli. tartışacak bir durum yok çünkü bilgin yok. ayrıca şunuda belirtiyim kimse hagi alexten iyi diyemez
  • quote:

quote:

@Neo

tartışamazsın çünkü saçmalıyorsun o kadrodai türkler milli takımı dünya 3.sü yaptı. hakan şükür ergün pembe emre belozoğlu hasan şaş bülent korkmaz popescu taffarel gibi adamlar varken takımın yüzde 70 hagi demek bilgisizliktir. ki zaten pek bir bilgin olmadığı belli. tartışacak bir durum yok çünkü bilgin yok. ayrıca şunuda belirtiyim kimse hagi alexten iyi diyemez

Vallaha mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ße®k

quote:

quote:

@Neo

Vallaha mı?

tartışmaya cevap vermek yerine anca böyle sırıtırsın. ayrıca vallaha

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.