Şimdi Ara

Fenerbahçe ve Altyapı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Moldova maçını izliyorsunuzdur hepiniz.Maşallah gençlerimiz güzel oynuyor.Elbette eksiklikleri çok ama bunlar oynadıkça düzeltilecek şeyler.O çok imrenilen Alman,Portekiz,Hırvat vs genç futbolcuları doğar doğmaz tam donanımlı futbolcu olmuyorlar hepsi oynayarak şans bularak kendilerini geliştiriyorlar.

Şimdi Fenerbahçe konusuna gelirsek,milli takımda 1 tane fenerbahçeli genç yok malesef.U-19 milli takımında 1 tane Fenerbahçeli yok.U-17 maçlarını izliyorum 1 tane Fenerbahçeli yok.Ya koskoca kulüp 1 tane oyuncu çıkaramaz mı? Bakıyorum Altınordu,Buca,Akhisar,Gençlerbirliği gibi anadolu takımlarının altyapılarından o kadar oyuncu seçilmiş bizde yok.

Çok merak ediyorum bizim milyon eurolar yatırdığımız Ozan/Alper gibi Türk futbolcular kendinden utanmıyor mu? Veya herkesin koşulsuz desteklediği,bağrına bastığı Salih?

FFP diyoruz kulüp batacak noktaya geldi diyoruz ama bir tane genç oyuncumuza ligde süre verdik mi? Mesela Neustadter kadar katkı verecek bir gencimiz yok mu? Aslında var Yiğithan ama oynamıyor. Volkan Şen/Alper/Ozan/Hasan Ali kadar katkı verecek oyuncu çıkaramıyor muyuz da bu kadar bonservis ve maaş vererek oynatıyoruz.Yıllardır tek övündüğümüz Fenerbahçe altyapısından çıkan kalecilerdi artık o da yok.Fabiano gibi bomboş bir adama milyon Eurolar veriyoruz sadece ziraatte oynasın diye ama Ertuğrul/Erten Ersu/Mert Günol gibi bizim evlatlarımızı görmezden geliyoruz.Örneğin altyapıda Merih diye biri varmış kimse tanımıyor.Çocuğu Sporting Lizbon bedavaya aldı bizde 3-4 seneye kim bilir kaç milyona satarlar.

Kısaca yazık diyorum.Kocaman kulüp 1 oyuncu çıkaramıyor.Sonra neden transfer yapamıyoruz.Yapamazsın bunca zaman boşa harcadın.Hep tüketen oldun üretmedin elbet borç batağına gireceksin.Ben başarısızlık olsa dahi genç oyuncularımızı görmek istiyorum.Çünkü yabancı kulüpten aldığı paraya bakar çeker gider sonra.Kimsenin beklentisi Porto gibi olmak değil ama en azından her sene 2-3 tane oyuncu çıkarabilmek yedek dahi olsa.Yiğithan/Caner Koca/Samed Karakoç bu gençlerimiz çok rahat yedeklerde şans bulabilecek isimler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sadece fener değil ki, galatasaray da şuan aynı durumda, üç büyüklere giden gençler daha çok çalışmak yerine kadro dışı kalmakla yetiniyorlar.
  • aslında çıkıyor, fakat maaşları çok yüksek. Salih şu an 2 milyon euro kazanıyor mesela. Ozan 1 milyon kazanıyor. Türkiye'de yatma durumu var zaten.
    Bir de bizim boş taraftar "bunlar çalışmıyo yaa, yuhlayalım" deyince iyicesalıyorlar. bir sene 1 milyon kazansan hayatına yeter sonuçta.

Ozan ilk geldiğinde ileri oynamaya çalışıyordu, iyi kötü bir şeyler yapıyordu, iki tane hatalı pas verdi diye yuhlandı, Salih ilk giridği maçta gol yedirdi, herkes bundan olmaz dedi çıktı sonra Snejider atınca abooov dediğmiz bir gol attı 18 yaşında, herkes alkışladı. Kötü takımın içinde biraz kötü oynadı diye yine salihten bir halt olmazcılar doldu ortalık.

Alper için de benzer şeyler söyleneiblir, geçen sene çok gelişme kaydetti, alper zekasız bir adam fiziken kuvvetlendi bizim taraftar hala iki salaklık yaptı diye saydırıyor alperden olur mu diye ? sene başı 6 milyona valencia'ya gideiblirdi gitmedi, Salih'de 6.75 milyona torinoya gidebilirdi satmadılar.

Oyuncular hatalı bunu kabul edebiliriz, klasik türkiye zihniyeti var adamlarda ama biraz dönüp kendimize bakmamız lazım. Alper kafasını kullanabilen bir oyuncu olsa 15 milyondan aşağı etmeyecek, Salih fiziken iyi olsa daha fazlası edecek, ozan devamlılığını korusa o da aynı şekilde. Fakat sizler hataları o kadar çok abartıyorsunuz ki eminim bu oyuncuların oynamak için gelenleri de öldürüyorsunuz.

Bu yıllardır Türkiye'de böyle zaten. Özellikle Fenerbahçe'de. Beşkitaş'ın Oğuzhan'a 2 sene sabretmesinin ardından iyi verim alıyorlar. Biz ise 31 yaşındaki Atıf'ı sahaya sürüyoruz arkada diğer oyuncular çürüyor. Önce kendimize bakalım, ben de sinirlenip bğaırıyorum hatalara ama bunun yanlış olduğunu görmek lazım. Sabretmesini bilseydik, Kemal Arslanları, Olcan Adınları, İlhan Parlakları, Abdulkadirleri, Beykan Şimşekleri, Gökhan sazdağıları iyi hatırladık. Fakat iki tane hata yaptı, saydırdık sosyal medyada ordan burdan bu adamlarda çürüdü.

Çürük olan çocuklar değil, çürük olan sepet.

• Altyapılardaki hocalar yönetimdekilerin dayısının/amcasının oğlu olduğu için çıkmaz tabi. Bakma sen oyuncu var. Erdi Can var mesela. Büyük ihtimalle sürekli kiralanıp sözleşmesi bitince ayrılacak takımdan. Bugüne kadar hep böyle oldu. Fenerbahçe'nin başındakiler sürekli dış cepheyi önemsedikleri için sürekli binanın camını çerçevesini önemsedikleri için oluyo bunlar.

Ya Allah aşkına aklıma geldikçe çıldırıyorum Ramazan Civelek Karavaiev'i 3 kere cebinden çıkarır. Yiğithan'ı gördük özgüvenli ayağı iyi sağlam uzun boylu. Dediğin gibi Erten var. Bu kadar boş para nasıl harcanır? Neden yani? Ben nedenini söyliyim hocam birileri para götürüyo belli ki. Zaten alt yaş grupları "Şekerim benim çocuğu oynatmıyosunuz ama bak keserim bağışı" diyen zengin tipler var ve sözleri geçiyor. Bir sürü dinamik var ortada toptan değişmesi gereken.

• quote:

Orijinalden alıntı: MağaraAdam

Sadece fener değil ki, galatasaray da şuan aynı durumda, üç büyüklere giden gençler daha çok çalışmak yerine kadro dışı kalmakla yetiniyorlar.

Hocam genel olarak 3 büyüklerden yok ama Galatasaray'ın 2000-2001 jenerasyonu iyi.U-17 maçını izledim son 2'sini defans dörtlüsünün tamamı Galatasaraylı.Ayda yılda bir de olsa Galatasaray'dan oyuncu çıkıyor iyi kötü.Fenerbahçe sıfır..

• Daha geçen haberi vardı Fener'in altyapısından Sporting Lizbon'a bedava giden oyuncu. Çocuk sitem etmiş hep yaşlılar oynuyor diye. Mourinho felan izliyormuş ne kadar doğru bilemem.

Yiğithan var bu sene dikkatimi çekti o da iyi oyuncu. Fiziği boyu posu yerinde. Neudstader midir nedir onun yerine her türlü oynar.

Önemli olan altyapıdan oyuncu çıkarmak değil. O oyuncudaki cevheri ortaya çıkarmak. Buca'da Altay'da daha mı iyi futbolcu yetişiyor nedir ? Sanki havası suyu farklı. Adamlar gençlere değer veriyor oynatıyor. Tabi taraftar baskısı da yok.

Bizde hiç Necip'e Atınç'a tepki verildiğini göremezsiniz. Çünkü altyapıdan çıkan oyuncu. Fener de altyapısından genç oynatsa kimse tepki vermez. Ozan'la Alper'le bir değil bu. Kendi öz evladın ve maliyeti yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Daha geçen haberi vardı Fener'in altyapısından Sporting Lizbon'a bedava giden oyuncu. Çocuk sitem etmiş hep yaşlılar oynuyor diye. Mourinho felan izliyormuş ne kadar doğru bilemem.

Yiğithan var bu sene dikkatimi çekti o da iyi oyuncu. Fiziği boyu posu yerinde. Neudstader midir nedir onun yerine her türlü oynar.

Önemli olan altyapıdan oyuncu çıkarmak değil. O oyuncudaki cevheri ortaya çıkarmak. Buca'da Altay'da daha mı iyi futbolcu yetişiyor nedir ? Sanki havası suyu farklı. Adamlar gençlere değer veriyor oynatıyor. Tabi taraftar baskısı da yok.

Bizde hiç Necip'e Atınç'a tepki verildiğini göremezsiniz. Çünkü altyapıdan çıkan oyuncu. Fener de altyapısından genç oynatsa kimse tepki vermez. Ozan'la Alper'le bir değil bu. Kendi öz evladın ve maliyeti yok.

Hocam tepki olması normal.Kötüyse taraftar tepki gösterir oyuncu da kendini geliştirir.Biz oyuncularımızı psikolojik olarak da hazırlayamıyoruz.Oyuncu en ufak tepkide kendini bitiriyor ya da en ufak övgüde messi sanıyor kendini.

Avrupalının 20 yaşındaki oyuncusu o yaşına kadar en az 50-60 tane lig maçına çıkmış,milli takımda oynamış oluyor.Bizim gençler 25 yaşına gelince daha yeni süre bulabiliyor neredeyse.Nerden baksak elimizde kalıyor bu altyapı sorunu.Allah İzmir'deki Buca/Altınordu gibi takımlardan ve almanyadan razı olsun onlar olmasa oyuncu çıkmayacak 80 milyonluk ülkeden..

• aykut hoca gelmeli advocaat ile olmuyor daha iyi hoca gelsin elbet isterim ama şu dönemi yönetecek gençlere değer verecek hoca aykut kocamandır salih nerden nereye geldi üzülüyorum açıkcası salih çok büyük bir potansiyel ama kullanamıyor hiçbir hoca aykutun dönemindeki salihi hayranlıkla izliyorduk resmen o zaman daha küçüktü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

aslında çıkıyor, fakat maaşları çok yüksek. Salih şu an 2 milyon euro kazanıyor mesela. Ozan 1 milyon kazanıyor. Türkiye'de yatma durumu var zaten.
    Bir de bizim boş taraftar "bunlar çalışmıyo yaa, yuhlayalım" deyince iyicesalıyorlar. bir sene 1 milyon kazansan hayatına yeter sonuçta.

Ozan ilk geldiğinde ileri oynamaya çalışıyordu, iyi kötü bir şeyler yapıyordu, iki tane hatalı pas verdi diye yuhlandı, Salih ilk giridği maçta gol yedirdi, herkes bundan olmaz dedi çıktı sonra Snejider atınca abooov dediğmiz bir gol attı 18 yaşında, herkes alkışladı. Kötü takımın içinde biraz kötü oynadı diye yine salihten bir halt olmazcılar doldu ortalık.

Alper için de benzer şeyler söyleneiblir, geçen sene çok gelişme kaydetti, alper zekasız bir adam fiziken kuvvetlendi bizim taraftar hala iki salaklık yaptı diye saydırıyor alperden olur mu diye ? sene başı 6 milyona valencia'ya gideiblirdi gitmedi, Salih'de 6.75 milyona torinoya gidebilirdi satmadılar.

Oyuncular hatalı bunu kabul edebiliriz, klasik türkiye zihniyeti var adamlarda ama biraz dönüp kendimize bakmamız lazım. Alper kafasını kullanabilen bir oyuncu olsa 15 milyondan aşağı etmeyecek, Salih fiziken iyi olsa daha fazlası edecek, ozan devamlılığını korusa o da aynı şekilde. Fakat sizler hataları o kadar çok abartıyorsunuz ki eminim bu oyuncuların oynamak için gelenleri de öldürüyorsunuz.

Bu yıllardır Türkiye'de böyle zaten. Özellikle Fenerbahçe'de. Beşkitaş'ın Oğuzhan'a 2 sene sabretmesinin ardından iyi verim alıyorlar. Biz ise 31 yaşındaki Atıf'ı sahaya sürüyoruz arkada diğer oyuncular çürüyor. Önce kendimize bakalım, ben de sinirlenip bğaırıyorum hatalara ama bunun yanlış olduğunu görmek lazım. Sabretmesini bilseydik, Kemal Arslanları, Olcan Adınları, İlhan Parlakları, Abdulkadirleri, Beykan Şimşekleri, Gökhan sazdağıları iyi hatırladık. Fakat iki tane hata yaptı, saydırdık sosyal medyada ordan burdan bu adamlarda çürüdü.

Çürük olan çocuklar değil, çürük olan sepet.

Salih 2 milyon degil 750k euro alıyor senelik kendisi aile dostumuzun oğludur

• özerhan kullanıcısına yanıt
    Ben buranin yalancisiyim

Fenerbahçe ve Altyapı

• eski futbolcuları emekli kahvesi gibi derağzına doldurup altyapıyı teslim edersen 20 yılda 1 tane oyuncu çıkaramazsın
    başkan bırakacak, yüzü avrupaya dönük bi yönetim gerekecek falan da kulüp adam gibi yönetilmeye başlanacak....
  • Alex ve Umut Bulut

Leyla ile Şakir

Ferhat ile Sakine

Kjaer ve Semih Kaya

• %90 katılıyorum milli takım olayı hariç alt yaş kategorilerinde fenerin takımları ya 1 ya 2 ya 3. sırada a takıma çıkamaması fenerin problemiyse en yakın rakibine 6 puan fark atmış fb u21 takımından milli takıma kimsenin alınmaması milli takım hocalarının problemi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.