Şimdi Ara

Fenerbahçe Beko | 29.03.2024 20:45 | Alba Berlin maçı (3786. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
84.897
Cevap
212
Favori
2.066.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37843785378637873788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gençler filan oynasın bari bu ne yaa.. Kaliniç Obra nın akrabası galiba..
  • Sloukas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi çocuklar be, tepmeyin şu fırsatı. Güldürün yüzümüzü

• Sloukas yine bizi katlediyor ama ısrarla sahada, de colonda daha yeni girdi.

• Vesely beşledi...

• Son saniyelerde bütün güzel senaryolar oldu bizim için

Oley be 2/2 geldi Sloukas'tan

• Vessely doğru bir iş yapmış..
  • Amanın amanın. Kupa mı geliyoorr??

• Neyse aldılar..
  • KUPA GELDI

Hayırlı olsun, alnımızın akıyla galibiyet

• Kötü oynarken kazanmak güzeldi ama yine çok top kaybı yaptık ve rakibin uzunlarından biri yine çoştu.
  • Maç zamanı yazmayayım dedim böyle bir spiker olabilir mi ya
    Ama bu şekilde kupa almak daha anlamlı oluyor.

• maçı kazandık ama de colo 1/4, dixon 1/5 üçlük atmış. gerçi de colo'nun birkaç şutunda ayağı çizgideydi galiba üçlüğe çok yakın şutlardı ama yine de bu istatistikler insanı rahatsız ediyor. dixon ise bu sene çok büyük düşüşte. geçtiğimiz 2 yılda %45-50 arası atarken bu sene 30-35 arası atıyor. de colo ise 1 aydır garip işler yapıyor umarım artık bu kupanın da gazıyla biraz ivmeleniriz.

ilk defa son dakikaya başa baş girilen bir maçta galibiyet aldık bu sezon herhalde.
  • öncelikle tebrikler takımımıza. 7. türkiye kupasını aldık. anadolu efesin bu kupada 11 şampiyonluğu var.

güzel maçtı. herkese bravo. sadece Kostas Slukas'a ayar oldum. sonralara doğru faulleri atarak bir nebze olsun sinirim gitti kendilerine. neden böyle bazen dağınık, vurdumduymaz çözemiyorum. de colo ile aralarında bir şey mi var, bir çekememezlik mi var bilemiyorum. ama kostas da bir sıkıntı var gibi geliyor bana. neyse asıl değinmek istediğim konu obra.

obra fenerbahçe kariyerinde 500. maçında 11. kupasını kazandı. adam fenerbahçe basketbolunda tarih yazıyor. bir ara çıkan çatlak sesler umarım artık biter ve yeni sözleşme yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thomas Anderson -- 16 Şubat 2020; 22:12:35 >
  • Thomas Anderson kullanıcısına yanıt
    Obradovic'in tarih yazmadığı yer kalmadı Bana kalsa bu adamla ömrünün sonuna kadar devam etmek şart, yaşayan efsane. Böyle bir adamı canlı canlı hem de Fenerbahçe'nin başında izleyebildiğimiz için çok şanslıyız.

• maçı daha rahat kazanabilirdik ama daçka bu işi artık başka seviyeye taşımış lig maçlarında da gelip saçma sapan gerginlikler yaratıyorlar.

ahaber dünyanın en cringe spikerini koymuştu bunların bulunduğu her yer iğrendiriyor beni.

hakemler de rezaletti kalinic'in üçlüğü gümbürtüye gitse kupa elden gidecekti. hem bizden hem karşıdan yediler ayrıca kadın hakem sjw'cisini gelip final maçında yapmasalar olmuyor.

neyse bir kupa daha koyduk motivasyon olsun. real maçında bambaşka bir şeyler görmek istiyorum ama zor.
  • Çok iyi oynamadığımız bir maçı kazanmasını bilip kupayı aldık. Özellikle Sloukas ve Kalinic bazı anlarda çıldırttı. Datome'nin üçlükleri ve Nando de Colo'nun kritik anlarda gelen basketleri etkili oldu. (Obradovic hocam sal şu Nando'yu biraz yahu.)

Daçkalı oyuncular ilk düdükten itibaren maçı germeye ve oyuncularımızı tahrik etme başladılar. Özellikle çakma Joel Embiid Hamilton ve mimli Doğuş Özdemiroğlu başı çekti bu konuda. Fiziksel temaslar, basketlerden sonra konuşmalar, dik dik bakmalar falan. Sanırım bu taktikle maça çıkmışlar. Hakemler de buna uzun süre izin verince maç boyu devam etti. Ama bu tavırları onlara belki de kupaya mal oldu. Çünkü Vesely'nin Daçka gardını yere yapıştırdığı pozisyonda Hamilton gelmese iki atış kullanıp kenardan oyuna başlayacaklardı. Karşılıklı faul çıkınca top bize geçti. (Video: 1:19:52)

Daçkalı bir oyuncunun kendini yere atıp faul beklediği ama hakemlerin uyarı verdiği bir pozisyon var. Pozisyondan sonra Daçka koçu kenarda bir şeyler söylüyor. Ağız hareketinden çok net belli oluyor ne söylediği. Hakemler 'uyarı' veriyor. Ah canım ya. Tekniği ne zaman vereceksiniz acaba, adam ana avrat girince mi? (Video: 29:35)

Bunun gibi bir sürü an var maçta. Mesela bir pozisyonda Veselyi kolundan çekip bıraktı rakip. İzleyip nasıl normal faul çaldılar şaşkınım.

Sonuç olarak önce Anadolu Efesi, sonra taraftarı aynı zamanda Efes taraftarı olan vasat takımı eleyip gelen Daruşşafakayı yenip kupayı aldık. Konuyu trolleyeceklerin de hevesi kursağında kaldı. Yenilseydik bu konu şimdi 5 safya artmıştı.

Umarım kupa EL için moral olur ve çıkışa geçeriz.

• bu sanırım o an odaklanmayı sağlıyor, bana inception'daki herkesin birer nesnesi olmasını hatırlattı. sloukas her seferinde topu öpüyor mesela, datome tam emin değilim ama atmadan önce atıyormuş gibi yapıyor her seferinde sanırım. de colo'ya dikkat etmedim bir dahaki sefere dikkatli izleyeceğim bakalım onun da benzer bir olayı var mı diye.

not: özellikle yüzdesi yüksek olanları seçtim, sloukas zaten en bariz olan malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sroad -- 18 Şubat 2020; 1:1:4 >
  • sroad kullanıcısına yanıt
    Uğurlu geldiğini düşündükleri bu hareketleri Merkür retrosundan daha gerçekçi:D

https://twitter.com/umutayildiz/status/1228047506107322369
  • 
Sayfa: önceki 37843785378637873788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.